Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jednak prosty sposób aby sprawdzić czy AD obsłuży pakiet oświetlenie - spróbuj zapisać wartość na kanale 61. Jeśli sterownik ją przyjmie (READ), to znaczy, że będzie OK :good:

Trochę mi zeszło, ale sprawdziłem i sprawa wygląda tak: próbowałem zapisać wartość "3" i przyjęło zawsze za drugim razem, ale jak próbowałem zrobić save to wyrzucało błąd i wracało do wartości "1". Nie wiem czy sam fakt że jak robie READ i przyjmuje "3" wystarczy aby stwierdzić, że mój moduł obsłuży oświetlenie stóp (przód)? Bo nie chce mi się demontować fotela i tapicerki żeby wyjąć moduł i się o tym przekonać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zapisać "2" ?

Nie, tylko "3" bo mam w tej chwili "1" i dodałem 2 (elektryczne szyby tylko przód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz odkrecac fotela - odkrecasz stopke i sciagasz plastik zamocowany do progu od srodka-trzyma on sie na metalowych zatrzaskach wiec nic nie urwiesz, unosisz tapicerke i masz puszke a w niej modul :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz mialem mozliwosc rozebrania orginalnej instalacji audi w ktorej bylo podsiwtlenie kratki nawiewow to:

z kazdej kratki biegna po 2 kable (szaro-niebieski i brazowy) do prawego przedniego slupka. Tam laczone jest kilkanaście kabli koloru szaro-niebieskiego w jeden, oraz laczone sa masy brazowe w jesen wspolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

czym się różnią wiązki 8E0 971 693 z końcówką B i L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

montowal ktos z Was podswietlenie nog w kabinie?

z opisu jakie znalazlem na necie wskazuje na male wyzwanie.

Zna ktos temat blizej?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

czym się różnią wiązki 8E0 971 693 z końcówką B i L ?

8E0 971 693 L to wiązka pod elektryczne szyby i pakiet oświetlenie. Kabelek z końcówką B jest dla korbek.

Witam,

montowal ktos z Was podswietlenie nog w kabinie?

z opisu jakie znalazlem na necie wskazuje na male wyzwanie.

Zna ktos temat blizej?

dzieki za pomoc

Jeśli chcesz fabryczne podświetlenie przestrzeni nóg trzeba dołożyć trochę wiązki pod podłogą. 4 lampki - od każdej dwa przewody. Zasilanie wspólne z bezpiecznika S2 5A. Masy wpinasz każdą w osobny pin w module komfortu (czarna kostka 16-pinowa). Dokładnie jest to pin 6 dla lampki przestrzeni nóg kierowcy, pin 13 dla przestrzeni nóg pasażera, pin 14 lewy tył i pin 5 prawy tył. Fabrycznie oświetlenie pasażerów z tyłu idzie przez czerwoną kostkę pod fotelem (zasilanie przez pin 2 a masa przez pin 3). Dzięki temu rozwiązaniu zapalać się będzie tylko ta lampka gdzie otworzysz drzwi... Koszt lampki w ASO (przód i tył są różne) to 45zł - do tego wtyczka 2 pinowa 10zł. Kostka do modułu komfortu (bo jej nie będzie) ok 15zł. Jeśli Twój moduł komfortu nie obsługuje pakietu oświetlenie (bywały i takie) będziesz musiał także wymienić i ten sterownik (ceny na allegro od 100 do 300zł). Zacznij może od sprawdzenia jaki masz komfort (VAG -> Moduł 46 -> szukaj wpisu 8E0 959 433 X - gdzie X to wersja modułu (jedna literka lub dwie). Jak już sprawdzisz - daj znać - powiem Ci czy sterownik podejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8e0 959 433 cc

jezeli by to podeszlo to chce zakupic lamki LED'y z RS6 numer 4e0 947 415

a co to za modul STG? bo to co znalazlem pisze,ze pod to sie podpina.

@Bart-S

jezeli masz jakies matarialy pomocne do podlaczenia to prosze podziel sie :naughty:

tylko wpierw powiedz czy jest mozliwosc sie podepnac u mnie pod 8e0 959 433 cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klamki z RS6 nie podejdą do A4...

Nie wziąłem pod uwagę, że mówimy o B7. Nie znam modułu CC. W takim razie spróbuj wejść do adaptacji (10) w module komfortu. Sprawdź jaką masz wartość na kanale 61 i spróbuj zapisać tam wartość 2. Jeśli się uda (wejdź ponownie na kanał 61 i kliknij read) - sterownik się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klamki z RS6 nie podejdą do A4...

nie o klamki chodzilo :gwizdanie:

tylko podswietlenie podlogi "nog"

a co do RS6 to na a4-freunde pisza,ze podejda do B7 tylko musi z tylu byc mocowanie z RS6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem "lamki" - skojarzyłem z klamkami zamiast lampkami :decayed: Mimo wszystko nie wiadomo czy będa pasować - mogą miec inne rozmiary w stosunku do ori mocowań.

Ale klamki z RS6 nie podejdą do A4...

a co do RS6 to na a4-freunde pisza,ze podejda do B7 tylko musi z tylu byc mocowanie z RS6

Skoro tak... :good:

jezeli masz jakies matarialy pomocne do podlaczenia to prosze podziel sie :naughty:

Schemat jak i opis wrzucałem już w tym wątku wcześniej - przewertuj strony wstecz, gdzieś znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co to jest ten STG?

znajduje sie on tutaj

unbenanntlj.jpg

a ta czerwona kostka o ktorej wspomniales ze tyl sie podlacza znajduje sie na tym zdjeciu?

07012010179oucn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STG to może być skrót od słowa sterownik (steuergeraet). Chodzi o moduł komfortu o którym wcześniej pisałem - tylko że ten wciśnięty jest w plastikową obudowę i umiejscowiony bardziej na prawo (tam gdzie leży żółty śrubokręt ;))

Jeśli chodzi o czerwoną kostkę - tak to ta część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dzis ten test o ktorym pisales i ... byla wartosc 1 zapisana. zaznaczylem nowa wartosc 2 i zapisalem bez problemu lecz jak odczytalem znowu kanal 61 to byla ponownie wartosc 1.

Wiec jak to mam rozumiec???

2m1id.jpg

a to fotka odczytu sterownika

3d3pu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że musisz wymienić moduł komfortu :)

Z tego co widzę to masz korby z tyłu więc potrzebny jest moduł pod korby i pakiet oświetlenie. Jest jeszcze rozgraniczenie ze względu na częstotliwość pracy pilota zamka centralnego (nasze 433MHz lub inne kraje 315MHz) oraz obsługujące alarm lub nie. Niestety nigdzie nie ma dokładnego wykazu modeli - trzeba zgadywać albo szukać auta z danym wyposażeniem i sprawdzać jakie oznaczenie ma komfort...

Tak na szybko:

8E0 959 433 BS, 8E0 959 433 CF (433MHz bez obsługi alarmu)

8E0 959 433 CB, 8E0 959 433 CJ (433MHz z alarmem)

Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy w/w pasują pod korby i mają pakiet oświetlenie.

Kolejność oznaczeń (np. CB -> CC -> CD) nie ma znaczenia i nie wskazuje na to co obsługuje dany model. W ETCE można dojść jaki model zastąpił swojego poprzednika jednak wcale nie znaczy to, że zastępnik ma te same funkcje - równie dobrze może mieć ich więcej jak i zostać o kika zdegradowany. Istny cyrk.

Może poproś znajomych użytkowników B7 o sprawdzenie - jakie mają moduły. Tak chyba najszybciej dojdziesz co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...naprzykład taki nada sie do B7 chyba ma wszystko alarm,pełny pakiet oświetlenia

8E0959433 CE sprawdzone w B7 mojego papcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale pozostaje jeszcze rozgraniczenie typu modułu na korby i elektrykę z tyłu. Sterowniki nie są ze sobą kompatybilne...

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie założenie osobnego wątku i zrobienie rozpoznania w modułach. Jakaś wspólna akcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale pozostaje jeszcze rozgraniczenie typu modułu na korby i elektrykę z tyłu. Sterowniki nie są ze sobą kompatybilne...

Myslisz ze to takie skomplikowane...co moze np.byc jak masz z tylu korby a sterownik bedzie pod elektryke?

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie założenie osobnego wątku i zrobienie rozpoznania w modułach. Jakaś wspólna akcja

bylo by fajnie,chcialbym sie zorietowac po ile leca takie sterowniki no ale nie wiem teraz jakie mam szukac :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...