Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temacik podświetlenia tylnej popielniczki się mocno rozwija... :kox:

Dla mnie bomba ;) To ostatnia część pakietu oświetlenie której mi brakuje :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ta popielniczka juz nie mowiac o jej podswietleniu jest w ogole nie przydatna

odkad mam to auto zmienilem podswietlenie tzn kolor,otworzylem ja raz moze dwa i na tym koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ta popielniczka juz nie mowiac o jej podswietleniu jest w ogole nie przydatna

odkad mam to auto zmienilem podswietlenie tzn kolor,otworzylem ja raz moze dwa i na tym koniec

Nie chodzi o funkcjonalność, chodzi o gadżet :) Ale trudno ci nie przynać racji, dlatego zdecydowałem, że lampkę zrobię sam patrząc na koszty ori części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ta popielniczka juz nie mowiac o jej podswietleniu jest w ogole nie przydatna

odkad mam to auto zmienilem podswietlenie tzn kolor,otworzylem ja raz moze dwa i na tym koniec

Nie chodzi o funkcjonalność, chodzi o gadżet :) Ale trudno ci nie przynać racji, dlatego zdecydowałem, że lampkę zrobię sam patrząc na koszty ori części.

nie wiem czy popielniczke z tylu mozna nazwac gadgetem

roznie mozna myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ta popielniczka juz nie mowiac o jej podswietleniu jest w ogole nie przydatna

odkad mam to auto zmienilem podswietlenie tzn kolor,otworzylem ja raz moze dwa i na tym koniec

Nie chodzi o funkcjonalność, chodzi o gadżet :) Ale trudno ci nie przynać racji, dlatego zdecydowałem, że lampkę zrobię sam patrząc na koszty ori części.

nie wiem czy popielniczke z tylu mozna nazwac gadgetem

roznie mozna myslec

Miałem na myśli nie tyle samą popielcznikę co jej podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj założyłem diodki do przedniej lampki i szczerze powiedziawszy miałem nadzieję, że bardziej będzie świecić :gwizdanie:

Światełko leciutko widoczne, pomimo ustawienia podświetlania na max, ale jednak. Nowy bajer jednak jest i oko cieszy :good: - 10 min roboty.

Dobra rada - róbcie większe otwory niż fi 4 mm, ponieważ diodki są ukierunkowane pod różnymi kątami i przy zbyt małym otworze światło pada na obudowę lampki, a nie przedostaje się na konsolę

Tym bardziej, jeśli zrobicie je nieco nierówno.

Teraz poraz zabierać się za "coming home" i fotochrom lusterko, oświetlenie wnętrza led, zmianę postojówek na W5W, itp., itd :>[br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 07:55_________________________________________________Dla ciekawostki podam jeszcze, że oprawka diody ma prawie 7 mm średnicy, jeśli ma to komuś pomóc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak czasem zastanawiam czy kolesie z ASO patrzą chociażby po naszym forum i obstawiają jakie części będą im z magazynu schodzić w danym tygodniu :polew: Ostatanio schodziły diody do ambiente :) teraz pewno obstawiają czy części do popielniczki podświetlanej zaczną mieć wzięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, ale jak w sierpniu kupowalem diody do ambient light w Auto Premium w Poznaniu to kosztowaly jakies 54 zlote, teraz u Krotoskiego chca 61. Albo Krotoski jest masakrycznie drogi, albo sie Audi zwiedzialo, ze A4-klub kupuje diody i winduja ceny :>.\

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, ale jak w sierpniu kupowalem diody do ambient light w Auto Premium w Poznaniu to kosztowaly jakies 54 zlote, teraz u Krotoskiego chca 61. Albo Krotoski jest masakrycznie drogi, albo sie Audi zwiedzialo, ze A4-klub kupuje diody i winduja ceny :>.\

Pozdrawiam

Ja w ASO Lubin rozmawiałem z 3 osobami i każda podnosiła cenę o 1 pln, od 60 do 63 pln :> Stanęło na 60,44pln :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item887539523_oryginalne_klamki_wewnetrzne_audi_a4_nowe_okazja.html

i co wy nato panowie może warto dokończyć pakiet oświetlenie :naughty: w aso pewnie dużo drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo mi zeszlo z tymi zdjeciami i nie wiem czy komus jeszcze sie przyda.

ale skoro je mam to wrzuce, a noz ktos sie czegos pozytecznego dopatrzy./..

po pierwsze to tak ajk ktos wczesniej zauwazyl wystarczy wyjac samam blende (ma na sobie numer 8e0858433A ( A oznacza przeroczysty chyba)

popielniczka jest zwykla , a lampka jest w zaslepce ponizej , jest dokladana a sama bledna dwa numery (znaczy sie dochodzi Literka D na koncu jak ma byc z podswietleniem) 8e0863351D...

fotki:

b364110707873203m.jpg

1d3360d74a4e624cm.jpg

3a317a915e575908m.jpg

8ad7d75810f94b31m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki OLO za fotki, najważniejsze pytania dotyczyły elementu tunelu z zamontowanym podświetleniem, teraz już jest chyba wszystko jasne. Na jakiś czas zawiesiłem roboty z popielniczką bo zająłem się kratkami nawiewu, podjąłem wyzwanie samodzielnego rezanka i niestety idzie jak po grudzie. Jak coś z tego wyjdzie to podzielę się uwagami. Napewno nie jest tak prosto jak napisał jeden z kolegów samodzielnie montujący diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już być może wspominałem, zachęcony dokonaniami jednego z forumowych kolegów (strona 16 tego wątku) postanowiłem sam wykonać podświetlenie kratek nawiewu. Zacząłem od wykonania instalacji elektrycznej w samochodzie z tą różnicą w stosunku do oryginalnego opisu, że wszystkie kratki zasilane są od razu z przełącznika świateł. Szczegóły podpięcia pod przełącznik wyjaśnia dokładnie pierwszy post tego wątku więc nie będę się tym zajmował. Napiszę tylko, że przeciśnięcie przewodu od strony bezpieczników na drugą stronę konsoli środkowej nie jest specjalnie trudne, dobrze jest się wspomóc jakimś sztywniejszym drutem z umocowanym przewodem docelowym na końcu.

Początkowo planowałem użyć ori złączek ale po pierwsze gniazdka od strony instalacji są stosunkowo drogie a po drugie wtyczki wystające z ori kratek są raczej niedostępne osobno - przynajmniej w sewisie nie potrafili ich zidentyfikować. Tak więc kupiłem zwykłe szybkozłączki dostępne chyba w każdym sklepie elektronicznym, jakieś 40 groszy sztuka już zaprawione w piny i kabelki.

Bardzo istotny element to diody - zakupiłem na allego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=866666966 . Świecą bardzo intensywnie a przy tym są bardzo małe

14jrZ9.jpg

Początkowo chciałem je zamontować dokładnie tak jak nasz forumowicz zaproponował ale napotkałem kilka istotnych problemów o których uważam, że trzeba wspomnieć. Po pierwsze dioda musi być naprawdę mała żeby zmieściła się w tym zagłębieniu. Po drugie przewody jakich należy użyć muszą być naprawdę cieniutkie i tu zgadam się z kolegą, że najlepsze będą pojedyncze żyłki kabla telefonicznego. Są cienkie a po drugie dość elastyczne. Kolejna sprawa, która zdecydowała o dalszych losach projektu - przewody zalutowane do diody umioszczonej na środku kółeczka regulacji bardzo przeszkadzają podczas instalacji kratki w kokpicie i tu jest pierwsza szansa na ich zerwanie. Potem pojawia się kolejny kłopot - kratka w miejscu gdzie wchodzą przewody ma bardzo mało miejsca i przewody zwyczajnie są dociśnięte co utrudnia obracanie kółkiem regulacji i w krótkim czasie powoduje ich zerwanie. Następny problem to fakt, iż mocno świecąca dioda rozświetla wszystko dookoła co po zamontowaniu całości skutkuje nie tylko świeceniem symboli na kółku regulacji ale też podświetlaniem wszystkich szczczelin dookoła co wygląda fatalnie i wkurza. Wszystko to spowodowało, iż zacząłem zgłębiać tajniki konstrukcji tych kółeczek...

OiukS.jpg

a tu po wydłubaniu wnętrzności:

OiwQ0.jpg

No to teraz już jesteśmy prawie w domciu bo wyraźnie widać jak jest mocowana ori dioda i jak przebiegają kabelki. Dlatego wystarczyło przykelić diodę, przeprowadzić kable...

OiYgA.jpg

Ojmd0.jpg

Dla pewności dioda i kabelki zostały potraktowane klejem z pistoletu.

Oj9Ki.jpg

Całość montujemy z powrotem

Ojrci.jpg

Kabelki poprowadziłem ooo tak, dobrze jest zabezpieczyć je w jednym miescu pamiętając o odrobinie luzu na obrót kółeczka

OjGa9.jpg

Należy pamiętać o zalutowaniu na jedym z przewodów odpowiedniego rezystora ponieważ akurat te diody są na zdecydowanie niższe napięcie. Przed zamontowaniem złączki dobrze jest sprawdzić eksperymentalnie prawidłowe podłącznie przewodu prądowego i masy a potem można już zalutować końcówkę i mniej więcej wyjdzie coś takiego

14o2jJ.jpg

Et voila :)

Świeci to dość mocno dlatego z czasem zobaczę czy nie warto byłoby w cały obwód zasilający wpiąć jakiegoś rezystora lub czegoś w rodzaju potencjometru żeby lepiej dobrać natężenie oświetlenia. Nie mniej jednak wygląda to dość fajnie.

14oyKA.jpg

Jak to zwykle bywa, należy zachować ostrożność szczególnie przy demontażu i montażu kółeczka regulacyjnego, trzeba podważać elementy kratki żeby to wyszło więc ryzyko połamania czegoś istnieje. Oczywiście należy też uważać przy pracach z samą elektryką autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...