Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu udało się zamontować podświetlaną klamkę (pół roku się za to zabierałem). HiRide miał rację - prawie nic nie widać, tylko delikatna - ledwie zauważalna poświata na wewnętrznej stronie klamki. Tak się zastanawiam bo na drzwiach kierowcy jest sporo źródeł światła które być może psują efekt dodanego leda - aby mieć pełny obraz, musiałbym dorezać resztę klamek :decayed:

Użyte części:

4D0 919 063 A - dioda (13zł ASO)

8E1 837 019 G 7PE - klamka z pakietem oświetlenie (strona kierowcy, kolor czarny) (117zł ASO)

8D0 972 623 AA - wtyczka do leda (21zł ASO)

+2 kabelki i 2 piny z odzysku :)

Zasilanie i masę wziąłem z wtyczki przycisków centralnego (masa pin 4, zasilanie pin 3) - tak wyglądało po modyfikacji i po założeniu.

instalka.JPG

pakosw1.JPG

pakosw2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie dodatkowego oświetlenia drzwi (ostrzegawcze i spodu) oraz wewnętrznego - przestrzeni nóg...

Czy to oświetlenie współpracuje z czujnikiem zmierzchu? Tzn jeśli auto jest w niego wyposażone - czy oświetlenie załącza się zależnie od pomiaru diody fotooptycznej w lusterku czy też świeci zawsze po otwarciu drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne że po otworzeniu drzwi - nie o to pytałem :) Chodzi o to czy zapalanie się tych świateł - jeśli auto ma czujnik zmierzchu - jest uzależnione od pory dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sweci zawsze po otwarciu drzwi

mozna wlutowac foto diody ale .. po co ?

a tak z innej beczki-co powiecie na podswietlane na czerwono wneki kieszeni w przednich drzwiach ?

zgapilem z nowej bmw 5 :tongue4:

zrobilem cos takiego z jednej strony na probe i dla mnie bajer :>

kilku pasazerow juz myslalo ze to fabryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wstaw jakieś foto jak to wygląda to ocenimy :)

A tak swoja drogą przyłączam się do prośby kolegi, który prosił o wstawienie foto z podświetleniem przestrzeni między klimatronikie, a popielniczką, też jestem ciekawy jak to wyglada...

a poniżej zdjęcie podświetlenia klamek wyrezanego samodzielnie z kawałka pleksy i diody :) (foto niestety tylko z telefonu )

249c0e198d7b82bfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja drogą przyłączam się do prośby kolegi, który prosił o wstawienie foto z podświetleniem przestrzeni między klimatronikie, a popielniczką, też jestem ciekawy jak to wyglada...

Też jestem ciekawy - między klimą a popielniczką nie mam żadnej przestrzeni więc co ma tam świecić? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz RNS, ani radia 2 din to jest przestrzeń i w pakiecie oświetlenia też była opcja oświetlenia tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak mowi lyku23 , ja w b7 mialem 1 din i podswietlenie pod klimatronikiem bylo , jak mznienilem na 2 din to juz nie ma ale moze byc , bo z kosza 1 din mozna wymontowac podswietlenie i przykleic od spodu do klimatronika 2 din :), pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z podświetlaną popielniczką przód-tył.U mnie ni tu ni tu nima światła. :thumbdown:

Czesc

W pakiecie oswietlenie powinna byc popielniczka podswietlona w srodku. U mnie jest z przodu, a z tylu nie. Ale za to mam podswietlenie w podlokietniku w srodku. I wlasnie zalozylem diody oswietlajace kokpit w przedniej lampce sufitowej, jak dla mnie .. bomba. po prostu Plug and Play. A blenda wywiercona tak jakby nigdy nie byla bez otworow- da sie. Aha. Mala uwaga odnosnie tej czesci. Kupilem ta plytke z diodami w ASO- 57 PLN - 8E0 919 063 A. Podaje bo nie widzialem, zeby to ktos wczesniej podal. Mysle, ze warto. Cala lampa na Allegro od 40 w gore+ plus przesylka, cena prawie ta sama, a w ASO diody fabrycznie nowe, niezuzyte. Mialem przy okazji mala dyskusje ze sprzedawca. Twierdzil, ze ten element to dioda do oswietlenia wskaznika wylaczonego airbagu pasazera, ktory tez tam moze byc zamontowany. Zreszta troche na rysunku w ETKA tak wygladalo. Ale zaryzykowalem i to jest to czego trzeba.

Pozdrawiam

madbar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam nr podświetlanej szufladki na wizytówki oraz podświetlanego uchwytu na kubek znalazłem te nr.

8e1 941 561 c

8e1 862 534 j*

czy ktoś może je potwierdzić, a może ktos ma takie elementy do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchywyt na kubek standard: 8E1 862 534 H (163zł)

Uchwyt na kubek podświetlany: 8E1 862 534 J

Schowek na monety standard: 8E1 941 561 B

Schowek na monety podświetlany: 8E1 941 561 C (190zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - kupiłem schowek z lodóweczką i zmieniarką. Jest tam też lampka od spodu z pakietu oświetlenie... Pod co podpinaliście się rezając to u siebie (proszę o propozycje). Chciałbym też dowiedzieć się pod co oryginalnie jest podłączona ta lampka (mile widziany schemat z ELSy, rozpiska pinów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

footlwelllights.th.jpg

W9 to lampka pod nogami kierowcy, a W10 to ta pod nogami pasażera. Ty masz W10 pod nowym schowkiem. Wieć oryginalnie wyjście nr 1 lampki leci przez wtyczkę schowka do połączenia A29, które jest gdzieś głęboko zakopane pod deską rozdzielczą. Ostatecznie jednak elektrycznie równoważne jest to podłączeniu się pod punkt masy w dolnej części słupka B, po stronie kierowcy. Wyjście nr 2 lampki prze tą samą wiązkę schowka leci na stronę kierowcy i pod dywanem do modułu komfortu. Konkretnie do czarnej, 16-sto pinowej wtyczki w module komfortu (connector 2). Pin nr 6. Żeby wszytko dobrze latało trzeba jeszcze przeprowadzić adaptację kanału 61 w module komfortu. Konkretniej trzeba dodać 2 do obecnej wartości. Nie wiem jak to się będzie miało do faktu, że nie masz innych lampke i nie wiem czy nei będzie wywalać błędów. Alex powinien się wypowiedzieć bo chyba montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując - masę mogę wziąć obojętnie skąd, ale zasilanie biorę z modułu komfortu (rozumiem że moduł steruje tym pinem tak że podaje zasilanie w momencie gdy otwierane są drzwi?).

Hmm wybaczcie tyle pytań ale próbuję dojść jak to dokładnie działa... Lampka oświetlająca przestrzeń nóg zapala się tylko w tej części pojazdu w której otwieramy drzwi? Znaczyłoby to że w module komfortu każda z tych lampek ma osobny pin (+ jeszcze lampki w drzwiach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie cztery lampki mają tą samą masę. Zasilanie do każdej idzie z oddzielnego pinu ( nr 4,5,13 i 14 ). Jak działa ? Nie wiem bo nie mam...., ale prawdopodobnie tak jak piszesz - w przeciwnym wypadku nie byłoby sensu nadawać oddzielnych pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę do kolegów posiadających pakiecik oświetlający nogi - czy ktoś może pstryknąć foto, jak i gdzie dokładnie zamocowana jest lampka "nóg kierowcy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...