Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie są te diody ( w lampce podsufitki) 3mm czy 5mmm, bo będę sam rezał swojej b5 tylko nie bardzo wiem jakie diody dać i rezystory żeby było tak jak ori ;/ bo są też diody na 12 bez konieczności używania rezystorów. Pomóżcie bo nigdzie odp nie mozna dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam, jak wymyśliłeś z tym wiertłem fi 4? wziąłem takie samo ale się zastanawiam czy nie powinno być ciut większe? te plastikowe obwódki wokół diodek ( na tym elemencie co kupiłeś) są ciut większe? zamontowałem sobie to samo i ładnie świeci w okolice lewarka biegów ale już uchwyt na kubek jak wyciągniesz to niespecjalnie odbija ten pasek co jest w środku. zobaczę może przy zdjętej osłonie tych podświetleń i zobaczymy czy jest lepiej. A co do popielniczki z tyłu to nie wiem ale teraz widzę że ta plastikowa zaślepka tunelu z tyłu ma jakieś zaczepy gdzie można coś wsunąć czyli pewno lampkę... tylko jak znaleźć taką? w ETCE nie ma nic

Tak na marginesie to jakoś mi się nie podobają te wywiercone otwory, trzeba może pomyśleć jak zrobić fazkę na krawędzi...

Szkoda, że nie spróbowałem przed montażem bo może się okazać, że do popielczniki pasowałaby ta sama dioda co do podsufitki... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek i szufladka na monety nie świeci po otwarciu.

Uchwyt na kubek ma w środku taki pasek (widoczny po otwarciu), świeci on światłem odbitym właśnie od diodek z podsufitki - jeden z kolegów na forum wspominał o tym kiedyś i nawet chyba zdjęcie było. Stąd wogóle moje pytanie, inaczej by mi to do głowy nie przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam, jak wymyśliłeś z tym wiertłem fi 4? wziąłem takie samo ale się zastanawiam czy nie powinno być ciut większe? te plastikowe obwódki wokół diodek ( na tym elemencie co kupiłeś) są ciut większe? zamontowałem sobie to samo i ładnie świeci w okolice lewarka biegów ale już uchwyt na kubek jak wyciągniesz to niespecjalnie odbija ten pasek co jest w środku. zobaczę może przy zdjętej osłonie tych podświetleń i zobaczymy czy jest lepiej. A co do popielniczki z tyłu to nie wiem ale teraz widzę że ta plastikowa zaślepka tunelu z tyłu ma jakieś zaczepy gdzie można coś wsunąć czyli pewno lampkę... tylko jak znaleźć taką? w ETCE nie ma nic

Tak na marginesie to jakoś mi się nie podobają te wywiercone otwory, trzeba może pomyśleć jak zrobić fazkę na krawędzi...

Szkoda, że nie spróbowałem przed montażem bo może się okazać, że do popielczniki pasowałaby ta sama dioda co do podsufitki... :kox:

Wiesz co? Sam się zastanawiałem nad większym fi...? :mysli: Ale póki co zostawiłem to tak jak jest bo mi się podoba. :tongue4::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Sam się zastanawiałem nad większym fi...? :mysli: Ale póki co zostawiłem to tak jak jest bo mi się podoba.

ja zaczynałem tez od małego,ale powiększyłem,bo z większym otworem dużo mocniej oświetla.

łatwo to sprawdzić,bo wystarczy ściągnąć tą część obudowy w której są otwory i zobaczyć jak wtedy świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostawię tak jak jest. Widziałem zdjęcie tej pokrywy oświetlenia z fabrycznymi otworkami i wydają się nawet mniejsze niż to fi4 więc przesadzać nie ma co bo będzie wiocha. Tylko czy w tych ori dziurawionych nie ma jakichś soczewek albo czegoś podobnego? No nic w każdym razie wyglądało nieźle w ciemnym garażu :) do tego podświetlony podłokietnik i robi się jak w u-bocie :naughty: A popielniczkę to dorezam samodzielnie bo pewnie nawet jakbysmy znaleźli ori lampkę to będzie kosztowała niewiele mniej niż ta do ambiente w podsufitce. Szkoda kasy, dwie diody z rezystorami kosztowały mnie 2 złote, teraz jakoś ładnie to ze sobą połączyć, wsunąć we właściwe miejsce i git. kupi się najwyżej ori przesłonę do popielniczki i tadammmm!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej akjam,

ja tez dokladalem te diody w lampie podsufitkowej, ale zrobilem wieksze otwory. Post z numerem i cena jest chyba z piec do siedmu stron wstecz. Jak sie dokladnie przyjrzec, to w oprawce jedna z tych diod jest jakby skierowana do przodu a jedna do tylu, wiec otwor fi 4 ogranicza strumien swiatla. Poniewaz czarne oprawki w ktorych sa diody pasuja idealnie w te okragle ramki w blendzie to mozna wywiercic otwory spokojnie na fi 8 i beda wygladac jak fabryczne a swiatla bedzie wiecej niz przy otworze fi 4.

A co do wetkniecia kabelkow, to w oryginale chyba kazdy z nich przychodzi na inna strone tej plytki korpusu lampki, ale jak dziala, to chyba nie ma wielkiego znaczenia. O ile pamietam , to ja chyba wpialem oba kabelki akurat z przeciwnej strony lampki, niz Ty i tez dziala. Wazne, zeby konektory wpinac w rozne koncowki. Roznia sie szerokoscia i kolorem. Takie srebrne sa od plusa ( i wezsze ) a te miedziane od masy i szersze.

Tutorial pierwsza klasa. Ja bylem zbyt leniwy, albo uznalem to za zbyt latwe i nie wkleilem zadnych zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej akjam,

ja tez dokladalem te diody w lampie podsufitkowej, ale zrobilem wieksze otwory. Post z numerem i cena jest chyba z piec do siedmu stron wstecz. Jak sie dokladnie przyjrzec, to w oprawce jedna z tych diod jest jakby skierowana do przodu a jedna do tylu, wiec otwor fi 4 ogranicza strumien swiatla. Poniewaz czarne oprawki w ktorych sa diody pasuja idealnie w te okragle ramki w blendzie to mozna wywiercic otwory spokojnie na fi 8 i beda wygladac jak fabryczne a swiatla bedzie wiecej niz przy otworze fi 4.

A co do wetkniecia kabelkow, to w oryginale chyba kazdy z nich przychodzi na inna strone tej plytki korpusu lampki, ale jak dziala, to chyba nie ma wielkiego znaczenia. O ile pamietam , to ja chyba wpialem oba kabelki akurat z przeciwnej strony lampki, niz Ty i tez dziala. Wazne, zeby konektory wpinac w rozne koncowki. Roznia sie szerokoscia i kolorem. Takie srebrne sa od plusa ( i wezsze ) a te miedziane od masy i szersze.

Tutorial pierwsza klasa. Ja bylem zbyt leniwy, albo uznalem to za zbyt latwe i nie wkleilem zadnych zdjec.

Masz rację z tymi większymi otworami bo wcześniej zagapiłem się na pokrywę do B5 a później popatrzyłem dopiero na allegro na części do B6. Teraz mam rozwiercone gdzieś na 6mm i już widzę że więcej nie ma sensu bo świeci tak samo jak całkiem bez pokrywki. Jedynie to jeszcze wypadałoby zaokrąglić krawędzie otworów żeby było jeszcze bliżej oryginału. Dobrze, że zauważyłeś że obie te diody mają nieco różne kierunki świecenia bo już się bałem, że mam jakiś wybrakowany element :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to zrobiłem :decayed:

otwory 6 machnąłem a co..

najlepsze

założyłem dziurki zrobione, wszystko lala

odpalam.. świeci.. ale qr*** jak słabo prawie nie widać :wallbash:

sobie myślę szit :disgust:

ale po chwili załamania przypomniałem sobie ze mam zegary ściemnione

+ cyk cyk i pięknie się czerwony mieni na łuskowanym alu :kox: :kox: :kox: :kox:

jeszcze tylko musze jakiś myk wykombinować z lampkami pod nogi bez zmiany modułu :mysli:

a później to już bedziem jebać na czarno na zewnątrz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update odnośnie tylnej popielniczki i jej podświetlenia. Od razu na początku zaznaczam, iż dopiero zaczynam a więc historia pozostanie narazie otwarta a zdjęcia niech służą pomocą przy identyfikacji potrzebnych elementów.

Na pierwszym foto widzimy tylną zaślepkę tunelu środkowego, znajduje się ona za popielniczką, jakby zamyka cały tunel

1YYBNi.jpg

Następne zdjęcie pokazuje ten sam element od środka, starałem się tak wykonać foto aby było widać numery - i tu chyba może być pies pogrzebany jeśli chodzi o ori lampkę do tylnej popielniczki. Wygląda na to, że występuje ona jako całość z zaślepką tunelu właśnie. Prosiłbym od razu mających dostęp do ETKI o sprawdzenie tego numeru i ceny, wtedy zobaczymy czy gra na ori częściach jest warta świeczki.

1YYVKr.jpg

8E0 863 351 (ohne Licht)

8E0 863 351 D mit Licht

Tutaj ten sam element w innym ujęciu gdzie widać ewidentnie miejsce mocowania lampki:

1YZ_5i.jpg

Oprócz lampki potrzebna nam do szczęścia jest jeszcze nowa blenda popielniczki, w całości wygląda to tak:

1DBdpS.jpg

Blendę trzeba wyjąć i kupić nową w ASO (25PLN - 8E0 858 433A) przeznaczoną do samochodów z dodatkowym pakietem oświetlenia. Stara blenda oraz numery widać na kolejnym zdjęciu:

1YZ2dS.jpg

Narazie tylko tyle, jak już wspomniałem proszę o pomoc w sprawdzeniu z ETKĄ wymienionych elementów. Zobaczymy jaki koszt całej zabawy, ja ze swej strony przygotowuję na wszelki wypadek (czyli absurdalnie wysoka cena ASO) samodzielnie wykonaną lampkę i mam nadzieję podzielić się niedługo rezultatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek fajnie że ruszyłeś ten temat :)

Rzeczywiście wymienia się tylko blendę - popielniczka zostaje taka jaką mamy :good: Numer części i cena które podał Marek oczywiście się zgadzają. Nasze ori blendy to 8E0 858 433 B (do roku modelowego 2003, VIN: 8E-3-158674) i 8E0 858 433 C (od VIN: 8E-3-1-158675).

Idziemy dalej - nie mogę znaleźć na schematach rysunku jak podłączona jest żarówka i jak wygląda. W Etce mam opis "podświetlenie popielniczki" 8P0 919 063 (dioda - koszt w ASO 35zł). Niestety nie napisali czy to do przedniej czy tylnej :/ No nic jakoś to sprawdzimy - zamówię na próbę...

Wygląda na to że wtyczka do tego leda to 4B0 971 832. Zaznaczam że w/w dwóch elementów nie jestem pewien (na szybko sprawdzone w ETCE). Zamówię te części i zobaczymy (no chyba że komuś kto ma kodzik QQ1 będzie się chciało rozebrać ten element i sprawdzić :wink4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecalem fotki i jeszcze nic nie mam. mea culpa :embarrassed: :embarrassed:

zaamrzly drzwi od miejsca gdzie trzymam chwilowo fure i nie mialem nawet jak wejsc. a mam wszystko rozebrane wiec moge porobic foty i spisac nr z czesci...

tylko niech sie tam dostane.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek fajnie że ruszyłeś ten temat :)

Rzeczywiście wymienia się tylko blendę - popielniczka zostaje taka jaką mamy :good: Numer części i cena które podał Marek oczywiście się zgadzają. Nasze ori blendy to 8E0 858 433 B (do roku modelowego 2003, VIN: 8E-3-158674) i 8E0 858 433 C (od VIN: 8E-3-1-158675).

Idziemy dalej - nie mogę znaleźć na schematach rysunku jak podłączona jest żarówka i jak wygląda. W Etce mam opis "podświetlenie popielniczki" 8P0 919 063 (dioda - koszt w ASO 35zł). Niestety nie napisali czy to do przedniej czy tylnej :/ No nic jakoś to sprawdzimy - zamówię na próbę...

Wygląda na to że wtyczka do tego leda to 4B0 971 832. Zaznaczam że w/w dwóch elementów nie jestem pewien (na szybko sprawdzone w ETCE). Zamówię te części i zobaczymy (no chyba że komuś kto ma kodzik QQ1 będzie się chciało rozebrać ten element i sprawdzić :wink4:)

Kto wie czy to nie taka sama lampka, nie spodziwam się żeby tylna popielniczka świeciła zdecydowanie jasniej niż przednia a skoro tak to conajmniej dziwnym postępowaniem ze strony producenta byłoby przygotowywanie zupełnie innego elementu w tym celu. No nic czekamy na kolegę ze zdjęciami myślę, że to bardzo nam ułatwi zadanie :) kurcze ale chyba wyrezam jednak coś z kawałka plastiku i tych diodek co mi zalegają w szyfladzie bo lampka nawet jeśli 35 złotych plus jeszcze blenda 25 to już zaczyna być kiepski biznes biorąc pod uwagę, że z pozycji kierowcy nawet nie będzie można sobie popodziwiać tego światełka :polew: Co innego z ambiente na konsolę środkową, to jest wypas :kox:

Jeśli chodzi o samo podłącznie to i tak ciągnąłem od zapalniczki zasilanie do podłokietnika więc od razu wyprowadziłem końcówki kabla także na popielniczkę. W przypadku ori lampki dobierzemy tylko końcówkę żeby pasowała do lampki a przy rezaniu mam zamiar użyć zwykłej szybkozłączki dostępnej w każdym sklepie elektronicznym.

Bartek, numer złącza jaki podałeś czyli 4B0 971 832 to ten sam, o którym już było na forum i napisano, że pasuje do obu popielczek. Daje to chociaż cień szansy że to będą te same lampki.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 08:28_________________________________________________A tak przy okazji bo nam się wątek zaczyna rozbijać na dwa

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_oswietlenie_tylnej_popielniczki-t110225.0.html;msg1321613#new

Tam jeden z kolegów, któremu chwała za to zamieścił zdjęcia jak wygląda ori oświetlenie tej popielniczki. I z tego co widzę to sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować. Lampka jakoś dziwnie zamontowana, potem jeszcze element przewodzący światło z tworzywa. Niby nie cuda na kiju ale jak znam ceny ASO...[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 09:18_________________________________________________8E0 863 351D kosztuje 86 złotych u Gajosa (ktokolwiek by to nie był :polew:) dostałem po prostu link do dealera części.

Otwartym pozostaje pytanie, czy ten element zawiera wszystko co niezbędne aby było podświetlenie. Wersja 8E0 863 351 kosztuje 35 więc można podejrzewać, że jest coś dodatkowego w tamtej zaślepce (szyna świetlna... tylko czy z diodami czy to jeszcze tez osobno...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim b6 mam pakiet oś standart+lampki drzwi i po przeczytaniu 32s. postanowiłem cos dołożyc.

Zaczołem od kupna lampki podsufitki z anglika aby przełozyć te diody i co sie okazało ze nie do końca swiecą tak jak powinny w angliku jest z prawej strony szufladka na kubek i nie podswietlało tego białego paska no to wyciołem ładnie mocowania tych diud i zamieniłem miejscami.

Mam jeszcze pytanie zeby wyjąc te szufladki to najpierw trzeba zdemontować tą listwe zaznaczoną na zdjęciu

1qIY_r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie zeby wyjąc te szufladki to najpierw trzeba zdemontować tą listwe zaznaczoną na zdjęciu

1qIY_r.jpg

Dokładnie - trzeba tą maskowniczkę wyciągnąć. Inaczej się nie da wysunąć zaczepów górnych z uchwytu i szufladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu też trzyma jeden zaczep - ale jak podważysz szufladkę to wyjdzie. Jeśli masz klucze wyjmaki aby ułatwić sobie pracę możesz wysunąć radio.

PDC_cupholderrem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nazywa ten program instrukcji serwisowych do audi? Bardzo fajna sprawa. juz kilka razy spotkałem sie z takimi ilustracjami

Od dołu też trzyma jeden zaczep - ale jak podważysz szufladkę to wyjdzie. Jeśli masz klucze wyjmaki aby ułatwić sobie pracę możesz wysunąć radio.

PDC_cupholderrem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu też trzyma jeden zaczep - ale jak podważysz szufladkę to wyjdzie. Jeśli masz klucze wyjmaki aby ułatwić sobie pracę możesz wysunąć radio.

PDC_cupholderrem.jpg

Dokładnie tak - trzeba podważyć pod spodem cup-holder i wizytownik i obejdzie się bez wyciągania radyjka - ale ostrożnie żebyś nie porysował sobie sprzętu. :good:[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 19:43_________________________________________________Widzę, że temacik podświetlenia tylnej popielniczki się mocno rozwija... :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...