Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kratka od kierowcy (po prawej) jest jakby przyczepiona do środka, kabel trzyma kratke i nie da się jej całkowicie wyciągnąć. Kabel widze ale nie widzę kostki... Jak to odczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś swoją kratkę nawiewów od strony kierowcy i doprowadzona jest do niej instalacja.

Pytanie - jak podłączyć i gdzie szukać wtyczki tej instalacji (od nawiewów instalacja idzie w głąb deski)

jeśli już znajdę tą wtyczkę, to będą od razu świeciły wszystkie kratki - czy tylko ta jedna (w tym przypadku od kierowcy) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś swoją kratkę nawiewów od strony kierowcy i doprowadzona jest do niej instalacja.

Pytanie - jak podłączyć i gdzie szukać wtyczki tej instalacji (od nawiewów instalacja idzie w głąb deski)

jeśli już znajdę tą wtyczkę, to będą od razu świeciły wszystkie kratki - czy tylko ta jedna (w tym przypadku od kierowcy) :cool1:

Masz kratki z wyprowadzonym kabelkiem czyli podświetlaną wersję? Sprawdź czy masz instalację w samochodzie ale na logikę gdyby była to po prostu kratki byłyby podpięte. Każda kratka ma swoją wtyczke więc musisz podłączyć wszystkie. Najbardziej prawdopodobne jest, że masz w gratisie kratki podświwetlane ale nie załapałeś się na auto z instalacją do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak kolega: mlody_drog instalacja idzie w głąb samochodu i ciężko wyjąć całą kratkę.

Ale dokąd idą te kabelki - jak je podpiąć i gdzie ich szukać :decayed:

Dziwna sprawa, ori kratka powinna mieć króciutki kabelek zakończony wtyczką, z resztą wystarczy popatrzeć na allegro na kratki z podświetleniem żeby zobaczyć jak to wygląda. Jeśli jest inaczej to szczerze mowiąc nie wiem o co chodzi, czyżby jakaś wcześniejsza rzeźba? sprawdz czy nie dochodzą jakieś dodatkowe przewody do wyłącznika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

i2775_3.jpg

i2774_2.jpg[br]Dopisany: 08 Luty 2010, 13:47_________________________________________________instalacja wygląda na oryginalną. Przewody koloru niebieski i czarny. Od strony pasażera chyba czerwony i czarny.

Ps. Pytanie z innej beczki - czy mozna kupić sam ten okrąg do włącznika świateł zd. 1 (czy trzeba kupić cały wyłącznik) - bo strasznie to wyglada takie poździerane[br]Dopisany: 08 Luty 2010, 13:50_________________________________________________i2773_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie wygląda to jak ori. No i nie da się wymacać złączki idąc po kabelku? Może ta złączka jest przymocowana do czegoś żeby nie latała po wnętrzu konsoli. Zgłupiałem, mam nadzieję, że pomoże ktoś kto ma ori kratki.

Co do przełącznika to daje się to rozebrać ale i tak musiałbyś skądś wziąć nowe więc najlepszym choć nie najtańszym wyjściem jest zakup nowego (350PLN). Może na allegro uda się dorwać taniej jakiś używany w dobrym stanie nawet jakby zepsuty to na przekładkę mógłby być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze po prostu zahaczyla Ci sie wtyczka o cos. one raczej nie sa tam nigdzie mocowane...

EDIT.

przypomnialem sobie ze lezy u mnie stara deska i sprawdzilem ze pod tym kanalem od nawiwu jest taka jakby wsuwka trzymajaca wtyczke.

na moje oko to musisz palcem tam wymacac, jest dosyc plytko (tak z 1cm od krawedzi tego tunelu) i przesunac wtyczke poziomo, w lewo chyba..

tam nie ma zadnego zatrzasku tylko wtyczka jest wsunieta...

nie mam jak zrobic zdjecia teraz . ale jak nie poradzisz to jakos wrzuce,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki. Chce u siebie założyć białe lampki w tapicerke drzwi (te co są od spodu tapicerki oświetlające podłoże po otwarciu drzwi). Czy ktoś mógłby mi potwierdzić że są to te same lampki co do bagażnika?? Bo wydaje mi się że tak. Znalazłem takie jak w aukcji poniżej i sprzedający napisał że są do bagażnika - a kiedyś znalazłem identyczne i sprzedający wpisał, że są w boczki drzwiowe.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=903133389&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk lampka do której linka podałeś to oświetlenie naszych schowków - wygląda bardzo podobnie do tej w drzwiach jednak pojęcia nie mam czy rzeczywiście będzie pasować. Ori numer lampek ułatwiających wsiadanie to 3B0 947 415 B (na aukcji masz 4B0 947 415). Cena dobra więc może warto zaryzykować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek za odzew. Zabiłeś mi troch ćwieka bo już sie napaliłem, a jednak nie do końca można być pewnym. Czekam jeszcze na jedną odpowiedź od innego sprzedającego podobne lampki. Co ciekawe są identyczne (przynajmniej z wyglądu) a sprzedający napisał, że są do boczków drzwiowych. Zobaczymy jaki poda mi numer katalogowy. Wtedy się wyjaśni. Jeszcze raz dziękówa za odpowiedź.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze roznia sie zarowka czy cos takiego...

Możliwe - w serii jest W5W, może ta lampka ma coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem je także jak przyjdą to je obfotografuje z każdej strony i zapodam jaka jest żarówka. Wyjaśni się wtedy czy bezproblemowo można zamontować lampke o numerze 4B0 947 415 zamiast 3B0 947 415 B

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze po prostu zahaczyla Ci sie wtyczka o cos. one raczej nie sa tam nigdzie mocowane...

EDIT.

przypomnialem sobie ze lezy u mnie stara deska i sprawdzilem ze pod tym kanalem od nawiwu jest taka jakby wsuwka trzymajaca wtyczke.

na moje oko to musisz palcem tam wymacac, jest dosyc plytko (tak z 1cm od krawedzi tego tunelu) i przesunac wtyczke poziomo, w lewo chyba..

tam nie ma zadnego zatrzasku tylko wtyczka jest wsunieta...

nie mam jak zrobic zdjecia teraz . ale jak nie poradzisz to jakos wrzuce,...

Masz rację kolego - jak wkładam rękę, zeby wymacąć tą wtyczkę - to jest w coś wsunięta :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie mialem lampek w drzwiach ani czerwonych ani bialych to sie czailem na nie. Najpierw na probe kupilem zestaw 1 biala + 1 czerwona w ASO ( 90 PLN za komplet :shocked:). A potem wyczilem na Alle... komplet bialych i komplet czerwonych za 109 z przesylka ( 15 za czerw i 10 za biala ). A sprzedawca to cham i jak dzownilem i pytalem jakie sa numery, to stwierdzil, ze on nie bedzie tego sprawdzal, bo mu nie zalezy na sprzedazy. Kupilem w ciemno i wczoraj przyszly. Czerw 4B0 947 411 i Biala 4B0 947 415. I konkluzje. Czerwona ktors jest obecnie pokazana w ETCE jako aktualna to 8D0 947 411 i podobno zastapila 4B0 947 411. Fizycznie nie roznia sie chyba wcale, przynajmniej tak wychodzi na fot. Potwierdze jutro. Natomiast biala obecnie montowana w drzwiach( to ta co napisal BART-S 3B0 947 415 B )ma zamontowana od tylu czarna obudowe, ktora sie zdejmuje do wymiany zarowki. A ta z aukcji 4B0 947 415 tej obudowy nie ma. Poza tym sa identyczne. Juz sie ciesze na nowe swiecidelka :decayed:. Moze zdaze na nastepnego spota. Juz zakupilem tez garsc spinek do tapicerki i piny z wtyczkami. Zastanawiam sie tylko gdzie kupic kable z odpowiednia izolacja( coby nie byly za grube ). Wracam do domku i rezanko.... :>

Aha. zarowki w 3B0 i w 4B0 sa takie same....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madbar, nie miałeś nawet czerwonych lampek w drzwiach? myślałem że to standadr skoro w moim golasie są :) Aczy przypadkiem nie ma potrzeby zmieniać moduł komfortu? nie pamiętam czy wszystkie są w stanie osłużyć dodatkowe oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...