Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Madbar, nie miałeś nawet czerwonych lampek w drzwiach? myślałem że to standadr skoro w moim golasie są :) Aczy przypadkiem nie ma potrzeby zmieniać moduł komfortu? nie pamiętam czy wszystkie są w stanie osłużyć dodatkowe oświetlenie?

No widzisz nie mialem. I strasznie mnie to wpienia. Ale inna sprawa, ze nie mialem tez w serii elektrycznych szyb z tylu. Ale ktos wymienil u mnie cala tapicerke na jasny bez( wyglada, jakby auto wyjechalo z tym z fabryki) i dostalem w bonusie elektryczne szybki z tylu :decayed:. Ale lampek w tapicerce nie bylo ;(. Dlatego musze dolozyc wszystkie biale i czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie szyby są w elektryce nie trzeba nic wymieniać - wystarczy wpiąć lampki i klamkę i wszystko ładnie zadziała. Moduł komfortu obsługuje oświetlenie przestrzeni nóg wewnątrz auta (oraz światła wejściowe tylnych drzwi jeśli są tam korby). Dopiero przy instalacji w/w elementów może się okazać że konieczna jest wymiana modułu. Już wiemy, że komfort AS nie obsłuży tych dodatków - poradzi sobie z tym AT (bodajże także AJ ale to sterownik używany do końca czerwca 2002). Na biurku mam BA (auta bez alarmu) i BD (auta z alarmem) - jeszcze ich nie sprawdziłem pod tym kątem (nie mam kiedy ;)) ale według informacji które zebrałem - powinny współpracować.

Jeśli chodzi o wyposażenie drzwi pod kątem oświetlenia - mamy 3 warianty:

- pełny pakiet (klamka, lampka wsiadania, lampka ostrzegawcza) -> kod QQ1

- tylko lampka ostrzegawcza -> kod QQ0

- brak dodatkowego oświetlenia (zamiast ostrzegawczej siedzi tam odblask) -> kod QQ0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, a jeśli we wszystkich czterech drzwiach mam lampki ostrzegawcze czerwone ale na tylne szybki mam korbki to jest jakaś szansa że komfort podejdzie taki jak jest? Wiem, wiem VAg wszystko ci powie ale ja nie mam do niego dostępu...może gdzieś kiedyś przy okazji sprawdzę. A przy okazji skoro już ciebie pytam to może czytałeś w innym wątku moje zapytanie o elementy instalacji telefonu (na łapie po kablu bez bt)? mam problem znaleźć jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz korby i do tego działające ostrzegawcze to na 99% komfort, który posiadasz będzie obsługiwał cały pakiet. Z tym że napiszę jeszcze raz - lampki w drzwiach IMO obsłuży każdy sterownik... Schody zaczynają się gdy chcesz dołożyć oświetlenie nóg wewnątrz auta. Aby być pewnym na 100% najlepiej będzie - jak sam zauważyłeś - zapiąć VAGa.

Marek co potrzebujesz do tej łapy? Schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie szyby są w elektryce nie trzeba nic wymieniać - wystarczy wpiąć lampki i klamkę i wszystko ładnie zadziała.

...mam wszystkie szybki w elektryce a i tak moduł AS :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ja u siebie też mam wszystkie szyby w elekryce i komfort AS = lampki w drzwiach działają. Z tym modułem nie zadziała oświetlenie przestrzeni nóg "WEWNĄTRZ AUTA"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz kodowanie modułu bo u mnie tylko odblaski i chciałbym dołożyć lampeczki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz kodowanie modułu bo u mnie tylko odblaski i chciałbym dołożyć lampeczki???

A masz instalację? :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin - wszystko masz opisane kilka postów wyżej - wystarczy przeczytać z uwagą...

Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko.

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję. Całe "kodowanie" to adaptacja sterownika na kanale 61 gdzie zamiast wartości 0 wpisujesz 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem je także jak przyjdą to je obfotografuje z każdej strony i zapodam jaka jest żarówka. Wyjaśni się wtedy czy bezproblemowo można zamontować lampke o numerze 4B0 947 415 zamiast 3B0 947 415 B

pozdr :hi:

Witam,

Porownalem sobie lampki, ktore kupilem. W ASO byla 3B0 947 415 B do zamontowania w dolnej czesci tapicerki drzwi. A z allegro kupile 4B0 947 415. Maja zamontowana ta sama zarowka W5W. Plastikowa czesc lampki jest identyczna tak samo jak metalowe styki w ktore wpina sie zarowke. Dwa elementy, ktore byly dodatkowo w 3B0 to: Czarna obudowa od tylu lampki i DIODA PROSTOWNICZA 1N4007 wpieta w styk chyba "-". Ona nie jest wpieta rownolegle do zarowki, ale jakby wzdluz blaszki, ktora idzie od styku z kostki do styku od zarowki. Zdolalem sie tylko dowiedziec, ze jest to dioda prostownicza, ale nie do konca wiem po co ona jest. Na podstawie pewnych przeslanek przypuszczam, ze ona ma za zadanie informowac komputer o przepalonej zarowce, ale nie wiem na jakiej zasadzie to ma dzialac. Potrzeba by tu jakiegos elektronika, ktory objasni zasade. Mechanicznie obie lampki sa takie same i maja takie same styki. Powinny podejsc.

Czekam na teorie odnosnie DIODY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :decayed: mam podswietlane kratki a one nie swieca czym to moze byc spowodowane? jest jakis bezpiecznik odpowiedzialny od tego? zauwazylem ze boczne kratki sa juz podpiete bo jest kabel i nieda rady ich wyciagnac itp a srodkowa nie jest nigdzie podlaczona...;/ tylko miedzy soba.. poprzedni wlasciciel chyba wkladal gdzies swoje lapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj czytaj!, boczne kratki nie są podłączone tylko kabelek jest zahaczony żeby nie latał, musisz go odczepić, przesuń w lewo/prawo jak wyczujesz kostkę. A potem podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Porownalem sobie lampki, ktore kupilem. W ASO byla 3B0 947 415 B do zamontowania w dolnej czesci tapicerki drzwi. A z allegro kupile 4B0 947 415. Maja zamontowana ta sama zarowka W5W. Plastikowa czesc lampki jest identyczna tak samo jak metalowe styki w ktore wpina sie zarowke. Dwa elementy, ktore byly dodatkowo w 3B0 to: Czarna obudowa od tylu lampki i DIODA PROSTOWNICZA 1N4007 wpieta w styk chyba "-". Ona nie jest wpieta rownolegle do zarowki, ale jakby wzdluz blaszki, ktora idzie od styku z kostki do styku od zarowki. Zdolalem sie tylko dowiedziec, ze jest to dioda prostownicza, ale nie do konca wiem po co ona jest. Na podstawie pewnych przeslanek przypuszczam, ze ona ma za zadanie informowac komputer o przepalonej zarowce, ale nie wiem na jakiej zasadzie to ma dzialac. Potrzeba by tu jakiegos elektronika, ktory objasni zasade. Mechanicznie obie lampki sa takie same i maja takie same styki. Powinny podejsc.

Czekam na teorie odnosnie DIODY.

Witam. Lampeczki w końcu doszły i jest doladnie tak jak pisze kolega Madbar. Lampki bez obudowy plastikowej a żaróweczki to W5W. Jakby co to służe fotkami.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję. Całe "kodowanie" to adaptacja sterownika na kanale 61 gdzie zamiast wartości 0 wpisujesz 2.

Bartek, a ja mam inne pytanko: orientujesz sie czy moduł 433AD obsłuży oświetlenie przestrzeni stóp? Mam taki moduł u siebie, znalazłem w ETCE, że później został zastąpiony AG, ale nigdzie nie mogę znaleźć co on obsługuje :mysli: W ETCE po numerze części wyszukuje że jest to moduł komfortu, ale na liście wszystkich modułów nie ma mojego :kwasny:

A przy okazji, w kanale 61 trzeba dodać wartość 2 czy finalnie ma być 2? U mnie jest w tej chwili 1 a nie 0. :hi:

Ok, na drugie pytanie mam juz odpowiedz :) Musze miec wartosc 3, z tylu mam niestety korby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - niestety nie udało mi się do tej pory dorwać żadnego wykazu co obsługuje dany moduł komfortu. Udało się rozpracować jedynie modele AS, AT, AJ, BA, BB, BC i BD.

Jeśli chodzi o historię, w Twoim przypadku wygląda to następująco: AD -> AG -> AJ. AJ obsługuje wszystkie funkcje - działa także w pojazdach z fabrycznym alarmem lub bez. Niestety fakt, że AD zastąpił AJ nie oznacza, że oba moduły posiadały te same funkcje (naciąłem się w ten sposób przy sterownikach drzwi). Jest jednak prosty sposób aby sprawdzić czy AD obsłuży pakiet oświetlenie - spróbuj zapisać wartość na kanale 61. Jeśli sterownik ją przyjmie (READ), to znaczy, że będzie OK :good:

Zapisująć wartość w kanale 61 chodzi oczywiście o finalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebrnąłem przez 37 stron i nasunęły mi sie takie wnioski....

1. podłączenie oświetlenia pod drzwiami można zrealizować za pomocą dedykowanej lampki lub z innego modelu samochodu. tu elektrycznie nie ma żadnego problemu. co do boczków i tak musimy wycinać od dołu. zastanawiam sie jeszcze nad listwą LED jaki da efekt, bo miejsce między progiem a drzwiami jest.

2. oświetlenie stóp w przypadku braku odpowiedniego modułu comfortu, można zrealizować za pomocą kolejnej lampki z podłączeniem do żarówki ostrzegawczej (biało czerwonej) na drzwiach, wtedy będzie nam się włączała tylko ta strona, którą otwieramy...problem, który jeszcze nie wiem to przeciąganie kabli przez złączkę w drzwiach, nie wiem czy jest tam miejsce na plus do lampki oświetlającej stopy.

3. nawiewy, sufit, mam seryjne

4. klamka wew. i szufladki...... myślę, że dobrze zrozumiałem i tu nie mam pytań.

czy ktoś może powiedzieć, czy jest miejsce w kostce łączącej kable w słupkach?? i jakie ewent. piny trzeba tam zastosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim b6 mam pakiet oś standart+lampki drzwi i po przeczytaniu 32s. postanowiłem cos dołożyc.

Zaczołem od kupna lampki podsufitki z anglika aby przełozyć te diody i co sie okazało ze nie do końca swiecą tak jak powinny w angliku jest z prawej strony szufladka na kubek i nie podswietlało tego białego paska no to wyciołem ładnie mocowania tych diud i zamieniłem miejscami.

Mam jeszcze pytanie zeby wyjąc te szufladki to najpierw trzeba zdemontować tą listwe zaznaczoną na zdjęciu

1qIY_r.jpg

Tak z innej beczki a jak wyciagnac ta listwe oslonowa o ktorej kolega mowi w tym poscie ktory cytuje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...