Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Gałki na S-line oraz wymiana 6b Kapsla na 5b


darekmielcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pokaze jak wymienic gałkę standard na s-line oraz zamiana kapsli z 6biegów na 5biegów

:decayed:

Oczywiście potrzebujemy:

gałka 5b

gałka S-line 6b

śrubokręt - oraz +

suszarka

igła

nowy metalowy oring

w moim przypadku nożyczki do paznokci (coś ostrego)

czas pracy: 30min

Zaczynamy od wyciągnięcia ramki od mieszka, trzyma się ona na 4 zaczepach, wyciągamy ją - delikatnie szarpiąc do góry zaczepy są w każdym rogu ramki

2013_01_09_20_37_33.jpg

2013_01_09_20_38_28.jpg

Jak już uporamy się z tym, wywracamy mieszek na zewnątrz ciągnąc do góry aby odsłonić drążek skrzyni i oring który trzyma nasza gałkę

2013_01_09_20_38_56.jpg

W moim przypadku już mam wymieniony na oring z śrubką, jednak oryginalnie jest tam zaciskowy trzeba go po prostu usunąć (kombinerki śrubokręt i trochę siły)

Jak już go zdjeliśmy - ciągniemy gałkę do góry powinno iść lekko i delikatnie (jak nie potraficie poproście jakąś kobietę ona na pewno zrobi to najlepiej:wink:)

2013_01_09_20_39_52.jpg

Teraz zabieramy całość do domu i przeprowadzamy przeszczep kapsla.

2013_01_09_20_44_48.jpg

Zaczynamy od wyjęcia srebrnego oringu wraz z kapslem. Najlepiej użyć do tego coś ostrego np: nożyczek, delikatnie podważamy z każdej strony najlepiej zacząć od łączenia szwów na gałce nastepnie z każdej strony aż wyskoczy trzymają go 2 małe "uszka"

2013_01_09_20_45_42.jpg

Teraz jak już go mamy na stole zaczynamy grzać go suszarką nie opalarką bo to plastik!! po jakimś czasie wbijamy igłę w krawędź miedzy srebrnym a czarnym kapslem i podważamy

2013_01_09_20_46_17.jpg

2013_01_09_20_47_18.jpg

Tym sposobem mamy kapsel 5b czy tez 6b do założenia do nowej gałki w moim przypadku 5b do s-line

2013_01_09_20_47_32.jpg

Kapsel przyklejamy na srebrny kapsel i do gałki (klik) u mnie klej pozostał i trzyma jednak jak u kogoś nie trzyma od czego jest kropelka

Wszystko składamy w odwrotnej kolejności i zakładamy nowy oring na drążek żeby trzymał gałkę na swoim miejscu

2013_01_09_20_38_56.jpg

Gotowe !!!:thumbup1:

Poprawione zdjęcia - zamiast linków fotki w wątku/chudineze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :brawo:

Tylko mogłeś jako zwieńczenia dzieła dać jakieś zdjęcie pokazowe :decayed:

Dla mnie rewelacja tylko czy ta opaska metalowa nie przeszkadza?

P.S: zmniejsz grzanie d*py bo se co nie co zagotujesz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed:

małe ot, czekam na moja galeczke i tak się zastanawiam.. Czym można poprawić wygląd skóry na takiej galce..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd zabrałeś ten srebrny kapsel? ASO? jaka cena? nr?

Do regeneracji skóry polecam:

Krem do Renowacji z pigmentem Saphir (2869873797) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

efekt dokładnie taki jak na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten pierscien czarny w b6 do zdejmowania gałki, gdy krece w prawo, przesuwa sie dosłownie o 2 milimetry, teraz nie wiem czy podejsc do tego siłowo czy jakims sposobem? a nie chce połamac dziada:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowie troche temat :) Powiedz mi kolego czy ten kapsel cały z obwódką ze zwykłej gałki podejdzie do s lina? bo kupiłem s line ale troche chromu zeszło i chciałbym przełożyć ze zwykłej/ Pójdzie bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowie troche temat :) Powiedz mi kolego czy ten kapsel cały z obwódką ze zwykłej gałki podejdzie do s lina? bo kupiłem s line ale troche chromu zeszło i chciałbym przełożyć ze zwykłej/ Pójdzie bez problemu?

Jakby podchodziło to by nikt nie odklejał samego emblematu tylko cały kapsel sobie przełożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta :) można kupić samą srebrną obwódkę? jaki numer i koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też odgrzeje kotleta :)

u siebie mam zwykłą gałkę i tak wygląda "środek":

15857255_1223392661041790_432404199_o.jp

a to jest "środek" gałki którą kupiłem, i chcę założyć:

15902725_1222795214434868_537945041_o.jp

moje pytanie brzmi, czy da się ten jasny element spod opaski wyciągnąć i przełożyć do tej "nowej" gałki? jeśli nie, to w jaki sposób ją zamontować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie, to jest razem z tamtą stara gałką.Leży u mnie jedna w garażu ale nie chce mi sie iść :D. Pewnie zaraz ktoś z forum odpowie Ci na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, to w jakiś magiczny sposób muszę ją zamontować ... :huh::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...