Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik 55 XENON J431 Rozpiska Pinów


Lukasz_N

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów dysponuje rozpisaniem pinów sterownika sampoziomu bixów J431 w B6 2004r? Nie moge się połączyć VAG'iem, wiec najpierw chce sprawdzic, czy sterownik dostaje zasilanie. Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po schemacie doszedłem, ze bezpiecznik nr 10 mam sprawny. Pytanie jeszcze o samą rozpiskę pinów we wtyczce sterownika. Na ktorym pinie powinien byc + zasilający? Na pierwszym schemacie jest niby oznaczenie 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda na to,że zasilenie dostaje na pinie 9. Sprawdź jeszcze masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem u siebie z bixenonami skrętnymi. Kupiłem auto nie bedąc swiadomy ze mam bixenona skretnego gdyz to nie działało u mnie. Dopiero po kilku miesiacach użytkowania skapnąłem się że mam inną lampę z prawej strony o innych numerach (ktoś miał gonga i włożył inną) lewa jest oryginalna o numerach końcowych AF czyli skrętne. Na moje szczęście w nieszczęściu zbił mi się reflektor więc dostając kasę z ubezpieczalni postanowiłem naprawić ksenony. Kupiłem dwie lamy skrętne o końcowych numerach BP i przełożyłem żarniki i przetwornice bo kupiłem bez nich. Oczywiście to nic nie dało. Jak zacząłem sprawdzać bezpieczniki to okazało się że ktoś celowo wyciągnał bezpiecznik nr 10 i po włożeniu teraz pali mi sie na zegarach kontrolka na żółto że nie działa chyba poziomowanie reflektorów. Poza tym w komputerze w instruments pojawia się błąd ze brak komunikacji ze sterownikiem bixenonów. Z samym sterownikiem bixenona czy innymi modulami odpowiadajacymi bezposrednio za światła na przykład lewa strona czy prawa również nie mogę się połączyć. Czy jest ktoś mi wstanie pomóc co moze być przyczyną?? A i gdzie znajduje się ten sterownik to może dostanę się do niego i go choć wypnę na wtyczce i wepnę z powrotem moze coś nie łączy czy cuś. Nie chcę pruć całej tapicerki w kabinie więc proszę o info gdzie on się znajduje czy pod kierownica gdzieś czy z prawej strony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na pierwszej stronie masz info o sterowniku , jest za schowkiem pasażera możliwe ze jest odłączony miałem podobnie tylko u mnie był obie lampy nie skrętne i moduł do wymiany wymieniłem lampy i moduł/sterownik ( ten za schowkiem) i wszystko śmiga pięknie

A i jeszcze jedno przetwornice zmieniłeś na wersje od skrętnych ?? Bo do skrętnych są inne niż do nie skrętnych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem lampy i moduł/sterownik ( ten za schowkiem) i wszystko śmiga pięknie

A i jeszcze jedno przetwornice zmieniłeś na wersje od skrętnych ?? Bo do skrętnych są inne niż do nie skrętnych

przetwornice przeżuciem ze starych lamp bo kupiłem komplet drugich ale o numerach BP końcowych te z białymi kierunkowskazami nie pomarańczowymi jak w AF co miałem oryginalnie . Stare miałem o końcówce AF (znaczy się tą lewą oryginalną) bo prawą ktoś włożył nową o innym numerze ale przetwornice porównywałem i są oby dwie oryginalne takie same czyli musiało być tak że koleś kupił prawą lampę nową i ze starej przełożył przetwornicę i żarniki a lewa była nie ruszana. Teraz kupiłem komplet dwóch lamp i przełożyłem przetwornice i zarniki no i bezpiecznik włożyłem bo nie było i teraz pali sie błąd na fisie a wczesniej nie było....Przetwornice wyglądają duże jak od skrętnych poza tym tak jak pisałem ja miałem skrętne lampy więc powinny być dobre od skrętnych - obie były o tych samych numerach czyli to wskazywało że ktoś lampę tylko wrzucił inną a przetwornice przełożył ze starych..

A powiedz mi ile kosztuje moduł/sterownik do biksenona?????

Edytowane przez robertsobol1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ale chyba coś miedzy 50-100 zl na allegro (groszowe sprawy) pełno ich jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nowy w ASO trochę ponad tysiąc zł używka na allegro 100 zł

4F0 907 357 C

http://allegro.pl/audi-a6-c6-sterownik-modul-swiatel-4f0-907-357-f-i5866943730.html

Wklej numery albo zdjęcia przetwornic to będzie wiadomo jakie masz

Jakie błędy są w sterowniku numery ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem się do sterownika. Jest o numerze 4FO 907 357 E więc prawidłowy. Rozebrałem nawet go by sprawdzić czy jest na oko w środku cały nie spalony i wygląda że jest ok tranzystory czy jakieś tam inne przylutowane elementy nie wyglądają na nabrzmiałe czy wybrzuszone czy zadymione itp, ścieżki również idealne wygląda na oko że jest sprawny.

Błąd jaki się pojawia to w 017 instruments o numerze 01771 - Contron Module for Headlight Range (J431), 004- no signal/communication - intermittent

Z Bixenonem nie mogę się połączyc bo mam zwyklaego Vaga po kkl a bixenon chyba po canie się łączy nie?? Ale jadę dziś do kumpla on ma kompa i po Canie sie spróbuje połączyć zobaczę wtedy co tam pokarze. Wczoraj jak założyłem nowe lampy to koleś próbował się połączyć VCDS-em po canie ale również nie mógł ale to pewnie dla tego że nie było w ogóle bezpiecznika nr.10 dopiero teraz go włożyłem i od razu na zegarach zapala mi się żółta kontrolka od świateł z taką kreską właśnie wskazującą jakby coś było nie tak z poziomowaniem bixenonów. Potem jak wrócę od kumpla to napisze czy udało się teraz z bixenonem połączyć i czy tam jakiś błąd pokazuje, oraz wyciągnę lampy i zrobię zdjęcia przetwornic ale wydaje mi się że są ok, choć na jednej już była nalepka (bixenon serwis - i numer jakiś- czyli ktoś to rozkręcał i naprawiał........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podmienił z kimś sterownik za schowkiem(dla świętego spokoju) i sprawdził czujniki na wahaczach tak dla pewności mi się wypiął z tego metalu co trzyma kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się połączyć ze sterownikiem, mając dobry kabel nie powinno być problemu. Porównaj jeszcze piny w wtyczkach do lamp, bo mogło być coś kombinowane skoro jedna lama była inna. Jak będzie ok i będzie komunikacja ze sterownikiem, to kasujesz błędy i robisz adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Porównaj jeszcze piny w wtyczkach do lamp, bo mogło być coś kombinowane skoro jedna lama była inna.

No właśnie a w dalszej części tłumaczenia błędu czyli:


004- no signal/communication - intermittent

nie chodzi wlaśnie o prawą lampę?? bo w numerach lamp nawet 004 przed końcem to lampa prawa a 003 to lampa lewa - czy ten błąd nie oznacza że właśnie z prawą lampą nie może się połączyć?????

Dziś wyciągnę lampy to i porównam i porobię zdjęcia wtyczek i pinów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz błąd w liczniku z komunikacją ze sterownikiem lamp a nie reflektorem. Sprawdź błędy w sterowniku bixa i daj znać, bo tak to tylko możemy włożyć z fusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak podpiąłem Dominatora po Canie to bez problemu połączyłem się z 55 bixenon zasięg i od razu pokazało 6 błędów:

01539 - reflektory nie ustawione
01042 modul kontroli nie zakodowany
02656 - left headlight power output stage no coded
02657 - right headlight power output not coded
02234 right headlight power output stage-j 668
01771 control module for vertical headlight Aim control system - j431
po skasowaniu błędów powracają od razu pierwsze cztery te dwa ostatnie nie - może jakieś wcześniejsze to są. Czyli co wychodzi że muszę kodować wszystko od nowa???
hmm tylko nie wiem czy tym dominatorem to się da zrobić??? a po drugie w kodowaniu jestem kompletnym laikiem więc proszę o pomoc krok po kroku jak to zrobić...... please

Dobra problem rozwiązany. Trzeba było tylko wprowadzić nowe kodowanie w sterowniku bixenona to znikły wszystkie błędy od kodowania no i przeprowadzić procedurę poziomowania i hulają aż miło........

Edytowane przez robertsobol1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2014 o 20:06, Bromchit napisał:
Page_1_Headlight_for_gaseous_discharge_l Page_2_Headlight_for_gaseous_discharge_l

 

 

 

 

Page_3_Headlight_for_gaseous_discharge_l Page_4_Headlight_for_gaseous_discharge_l

 

 

 

 

 

Page_5_Headlight_for_gaseous_discharge_l

 

Czy można jeszcze raz udostępnić zdjęcia, rozpiskę pinów sterownika poziomowania xenonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 07:01, tom2600 napisał:

Czy można jeszcze raz udostępnić zdjęcia, rozpiskę pinów sterownika poziomowania xenonów?

https://drive.google.com/file/d/1KRtIMMSwSii74w-2hHQGftcBD3ePyWC5/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...