Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maksymalny poziom oleju na bagnecie.


szymek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nadzieję że pomożecie bo zeszło mi całe 15 minut na paincie :wink: żeby zobrazować sytuację .

Chciałem się was zapytać jak to w końcu jest. Czy maksymalny poziom oleju jest tam gdzie kończy się radełkowana(wykropkowana) powierzchnia (czerwona kreska) ?

Czy też poziom maksymalny jest przy górnym zagięciu (niebieska kreska) ?

Ja do tej pory zawsze jak dolewałem to do poziomu który zaznaczyłem zieloną kreską . Pacjent A4 B5 1.9TDI AFN 99r.

7c55f8957331.png

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja do swojego alta leje zawsze do niebieskiej kreski ale moze dlatego ze mi troche pobiera :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks jest tam gdzie zaznaczyłem na czerwono , a min gdzie się kropki (radełkowanie) kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zagiecia do zagiecia. jest to dokladnie 1 litr oleju.

PS

Paint oryginal czy scrackowany?[emoji13]

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks jest tam gdzie zaznaczyłem na czerwono , a min gdzie się kropki (radełkowanie) kończy.

od zagiecia do zagiecia. jest to dokladnie 1 litr oleju.
PS
Paint oryginal czy scrackowany?[emoji13]

wysłane z prodiża

No to jak w końcu ? :huh:

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakresem jest perforowana powierzchnia, a nie zagięcia = czerwony maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ze tam gdzie jest wykropkowanie (czerwone) to powinno być :) ale masz troszeczkę nad wiec nic z tym nie rób . A tak ogólnie to ładny rysunek Ci wyszedł hehe :) jak z książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest i po to jest to moletkowanie na bagnecie , a litr oliwy od zagięcia do zagięcia nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest i po to jest to moletkowanie na bagnecie , a litr oliwy od zagięcia do zagięcia nie ma znaczenia.

Kurcze wygląda na to że większość popiera ten pogląd. Mi się do tej pory wydawało że to wykropkowane pole jest tylko po to żeby pokazać obszar w którym powinien oscylować poziom oleju, ale MAX jest przy zagięciu :eusathink: .
Czyli utrzymywanie takiego poziomu jak zaznaczony zieloną kreską, przy zagięciu jest dopuszczalny ?
Czy mogłem zaszkodzić jeżdżąc z takim poziomem ?
Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za wysoki poziom oleju nie jest zdrowy, silnik nadmiar wypluje każdą możliwą szczeliną. Ale bez przesady, nie masz za dużo przelane, więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W instrukcji obsługi na stronie 314 i 315 jest to opisane.

W/g instrukcji cyt:

- poziom oleju nad zakresem zakropkowanym do zgięcia bagnetu- oleju nie wolno dolewać !

- poziom oleju w zakresie zakropkowanym - można dolać oleju. Może się przy tym zdarzyć że po dolaniu poziom oleju będzie znajdował

się nad zakresem zakropkowanym.

- poziom oleju pod zakresem zakropkowanym - trzeba dolać oleju. Wystarczy że po dolaniu olej będzie znajdował się w zakresie zakropkowanym.

Wynika z tego że Twój poziom jest dopuszczalny, ale zalecany jest poziom oleju w zakresie zakropkowanym.

Pozdrawiam

Edytowane przez SikoraEłk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polać temu Panu wyżej, bo dobrze prawi :decayed:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jak mowie. od zagiecia do zagiecia to 1 litr. i to jest dopuszczalny obszar. w kazdym aucie tak jest.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...