"Seria" sedan by tfk

tfk83

Nadeszła pora przedstawić wam mój "nowy nabytek". Audiczka ma już historię klubową więc nie będę się za bardzo rozpisywał, info w temacie : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306814-audi-a4-b5-16-moj-granatowy-sedanik/

Krótki opis:

Audi A4 B5 1.6 ANA PB+Lpg

Na wyposażeniu seryjnym i nie tylko : prawie wszystko ( climatronik , 4 szyby w prądzie, lusterka w prądzie, full fis, tempomat ).

Moje plany co do auta:

- w pierwszej kolejności eksplotacja -w trakcie

- zmiana przednich foteli na kubełki - zrobione

- zmiana radia Chorus II na Conert Plus i dołożenie cyfrowej zmieniarki mp3 - zrobione

- zmiana kierownicy na skórzaną z multifunkcją  - zrobione

- montaż modułu DRL i komfortowych kierunkowskazów  - zrobione

- zmiana nagłośnienia na Bose - zrobione

- zmiana zawieszenia na 1BE lub Sachs+Eibach Pro Kit

- zmiana kół na 17" - najprawdopodobniej Flat Five lub AMG

- ogarnięcie jakiś drobnych pierdółek - w trakcie

- radość z jazdy i duma z posiadania "pięknej serii " - w trakcie :)

Zapraszam wszystkich na funpage na fb https://www.facebook.com/Audi-A4-B5-Seria-by-tfk-1592853140963879/

Teraz kilka fotek

274a1a7cade68850.jpg

d8ea626330160db0.jpg

5e6c6c7430846be4.jpg
b0c5798f52f91960.jpg

30f9bd5e09ee00e6.jpg

0ebc0885c2fabbda.jpg

Fotki poprawione.

Baza jest naprawdę spoko, mało jest już takich "zdrowych serii" na ulicach dlatego tez nie chcę jej zepsuć niepotrzebnym "tjuningiem".

Edytowane przez tfk83

Widzę kolega z Miechowic. ;)

Pojaw się kiedyś na strefie w Zabrzu, mało tam audi. ^_^

Dokładnie to z Centrum - na Karbiu często bywam więc korzystam z myjni na Miechach.

Co do silnika to rzeczywiście 1.6 nie powala ale narazie musi wystarczyć

pelen fis miales czy sam sie bawiłeś ?

Auto ku[iłem już z FISem i tempomatem - w standardzie tego nie było

Szkoda tylko że silnik taki muł, przemyśl, czy nie lepiej przestać modzić i puścić jo i dołożyć do 1.8T.

Bo ten silnik jest bez perspektyw, a życie ważniejsze.

No cóż muł nie muł ja jestem zadowolony z zakupu. Gdy nadejdzie pora i będą fundusze to wpadnie 2.8 V6

A co znaczy " życie ważniejsze " bo nie kumam?

A co znaczy " życie ważniejsze " bo nie kumam?

Wydaje mi sie ze chodzi o codzienne wydatki na zycie ;)

No chyba bo jakby nie patrzeć utrzymanie dwójki dzieci w tym kraju sporo kosztuje . W sumie to trójki OOOO ;)

Miałem a3 1.6 i do tego lżejsza i zwinniejsza od a4 przecież a i tak przy każdym wyprzedzaniu przeciągałem na biegach jak by było to jej ostanie życie, ostanie tchnienie.

Nie mówie że ajm to demon predkości ale już jakoś tam się odpycha. Chodzi przede wszystkim o moment obrotowy. Mam nadzieje że już kumacie.

Mały upload. Udało mi się odnowić skórzaną kierownicę która pozostała po Avancie

47ae1979b285f1b9med.jpg

c9c3e7128dc6a6e4med.jpg

Ale było mi mało więc ( w końcu ) zakupiłem multifunkcję z A6C5 ale stan kierownicy był kiepski więc do auta wpadła tylko poduszka z modułem. Oczywiście nie udało mi się znaleźć ori wiązki więc musiałem ją zrobić sam

ed3b525c5c246463med.jpg

Przy okazji dorzuciłem nowy sterownik centralnego zamka, moduł DRL i moduł komfortowych kierunkowskazów ( wszystko podpięte do osobnej skrzynki bezpieczników ) :)

e0c14832a38be368med.jpg

Edytowane przez tfk83

Kierownica z przekaźnikiem i taśmą trafiła się okazyjnie za 200 PLN, moduł DRL 50 PLN, moduł kierunkowskazów ( z opcją Coming/Leaving Home - u mnie jeszcze nie podłączone ) 100 PLN, sterownik centralnego zamka 100 PLN do tego przewody ,dodatkowa skrzynka bezpieczników jakieś konektoey i 4 rolki taśmy parcianej około 100 PLN. Trochę tego wyszło ale kupuję co miesiąc coś nowego to aż tak nie boli w kieszeń

Concert Plus - też okazyjnie udało mi się kupić - gość twierdził że jest zablokowane a u mnie po podłączeniu pojawia się LEARN i wszystko gra :). Jak kupiłem auto miałem wsadzony Chorus II ale jakoś mi nie pasował i leży teraz w garażu.

Całkiem fajnie wyszła Ci ta Multifunkcyjna kierownica, wszystkie opcje działają, z tego co pamiętam to czasami nie działało latanie po zaprogramowanych stacjach.