Treść opublikowana przez marcindlug
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
http://www.m-tech.mwx.pl/- wylacz glosniki strona jest jaka jest ale tlumiki sa najwyzszej jakosci wymiennik ciepla woda/olej zostal na swoim miejscu, podstawka jest miedzy wymiennikiem a filtrem. u mnie odciety jest obieg wody w tym wymienniku a temperatura oleju przy upalaniu osiaga maksymalnie 110 stopni. mam zegary, pelen komplet - doladowanie, egt, cisnienie oleju, cisnienie paliwa. wszystkie D1spec od Sida. dodatkowo sterownik ma podlaczone oddzielne termopary w najcieplejszym i najchlodniejszym runnerze.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Chinol, drugi najwiekszy 45x30x7,5cm. Wtryski duze poniewaz przed zakupem usiedlismy z kolega i powiedzial cos co do mnie trafilo - "wez na zapas bo nie wiadomo co ci do lba strzeli" Jesli chodzi o chlodnice oleju to mam 13 rzedowego mocala i podstawke pod filtr z termostatem zakupiona u Sida. Uwazam ze jest potrzebna i mysle ze warto zalozyc dla swietego spokoju. Zerkne czy mam zdjecia wydechu, jesli nie to przy najblizszej okazji zrobie. Patent na cisze to jak najwieksze tlumiki, u mnie siedza robione na wymiar tlumiki przelotowe m-tech i szczerze moge polecic.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie skonczy sie na tych 500 kuniach...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Borg warner efr. Model wybierz sobie w zaleznosci od tego jaki zapas chcesz
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Np axx, cdl
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Widze ze mit laga zyje i ma sie swietnie... faktycznie uklad zwiekszy swoja pojemnosc ale nie na tyle zeby bylo to uciazliwe czy wrecz wyraznie zauwazalne
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tak, w starym ic masz mapsensor i w orurowaniu fmic musisz miec na niego miejsce. Nie wiem czy zmiesci sie pod zderzakiem bez podcinania belki, sam intercooler nie jest zly ale do 280km moze byc za maly. Srednicy rur nie widze ale teoretycznie srednice powinny byc rowne wylotowi z turbo na odcinku turbo > ic i rowne srednicy przepustnicy na odcinku ic > przepustnica. Pytaj smialo
-
Spociki Łódzkie
U nas nikt na powietrzu nie lata
-
Spociki Łódzkie
Sebuś <3 :*
-
Spociki Łódzkie
Badanie amorow na przegladach dla mnie osobiscie to kpina. Nie uwierze ze moje auta rok w rok maja identyczny wynik sprawnosci amorow a tak wlasnie wychodzi na przegladach.
-
Blow off- Zawór upustowy
Boze... Temat milion razy opisywany na forum. Uklad dolotowy w tych autach ma pracowac z zaworem recyrkulacyjnym. Dodatkowo to nie japonczyk.
-
Blow off- Zawór upustowy
nie montuj bov. jesli jednak uparles sie to demontujesz dv, w miejsce tego zaworu montujesz bov, zaslepiasz dziure w tipie i juz
-
Spociki Łódzkie
mysle ze jak cygan wroci w poniedzialek to mozesz smialo do niego uderzac - DeeJay_Kill
-
Spociki Łódzkie
A co chcesz przerobic?
-
Co to jest koło turbo?
obstawialbym jakies mbc. film olejowy to normalna sprawa ale kaluza oleju to juz slaby temat :/ nowe chra to koszt okolo 600pln
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Daje to ze nauczysz sie bardzo szybko demontowac kolektor do spawania. Peknie predzej czy pozniej montuj oryginal.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To Nm wyginaja korby teoretycznie gorna granica dla seryjnych to delikatnie narastajace 400Nm. Powyzej tego obowiazkowo trzeba zakuc. Na Twoim miejscu sprawdzilbym tez stan silnika i ewentualnie zrobil kapitalke przed pojsciem w powazna moc
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Im wieksze tym lepiej zrobisz. Jest tylko jedno o czym musisz pamietac - wtryski wkladasz u tunera, bron boze wczesniej. Pompe mozesz wsadzic wydajniejsza, nic zlego sie nie stanie. Ze swojej strony polecam bosch 040, 044
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Eh... Gdzie byles jak byles mi potrzebny? nikt poza GTO nie chcial sie podjac tematu i poszedlem w standalone. Teraz robie konwersje do me7
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wlasciwie to nikt tego nie chce juz ruszac uderz do gregor10 albo GTO. Inna opcja ktora ja z calego serca polecam to konwersja na me7.5
-
Bov HKS
Przede wszystkim trzeba kupic zawor ktory bedzie otwarty tylko wtedy kiedy ma byc otwarty. "Przerobienie" dolotu nie jest problemem. To nie jest japonczyk zeby montowac w nim bov...
-
[B5 ANB] 1.8 T + stage 2/H&R -40/K03RS6!/BIXY/NAVI/DRL/CLH/MAGNAFLOW 3"
nie trzeba, w bixenonie tylko soczewka jest inna nie warto inwestowac w filtr stozkowy
-
Hybryda do AEB gdzie robić?
zasadniczo nie powinienes jezdzic bez strojenia autem z wieksza turbosprezarka. do pewnego momentu komputer bedzie sie adaptowal ale po przekroczeniu progu adaptacji bedziesz jezdzil na ubogiej mieszance co nie jest zdrowe.
-
Bov HKS
Bo uklad dolotowy w silniku 1.8t zostal zaprojektowany do pracy z zaworem recyrkulacyjnym.
-
robienie swapu 1.8t
jest masa tematow z gotowymi projektami. wszystko zalezy od tego ile chcesz koni i ile mozesz wydac. kolega wyzej wkleil linka z ktorego dowiesz sie wszystkiego co potrzebne