Treść opublikowana przez grzes1150
-
[B5 AFN] Po wymianie węża i płynu pojawił się dziwny dźwięk przy skręcie na wolnych obrotach
Mam nietypowy problem. Dziś zmieniłem wąż wysokiego ciśnienia bo się ślinił i zalałem nowy płyn (Febi 6162 - mineralny) i teraz przy skręcaniu na wolnych obrotach dziwnie "chrobocze" tak jak by pompa nie wydalała lub coś takiego. Jak przygazuje to prawie tego nie czuć a na wolnych obrotach tak jak by troszke kierownicą zrywało przy powolnym kręceniu. Dodam że wcześniej nic takiego nie było! Czy może w A4 trzeba jakoś układ odpowietrzać a może olej nie taki jak trzeba? Co może być przyczyną???
-
[B5 AFN] Czy takie radio spasuje do mojej A4 b5???
Czy takie radio spasuje do mojej A4 b5??? http://www.allegro.pl/item419252843_audi_concert_cd_okazja_.html Czy otwór będzie ok. i czy okablowanie będzie pasować na 100%? Słyszałem że z podświetleniem są jakieś problemy ale co i jak?--- LICZE NA WASZE PODPOWIEDZI!!! Dodam też że Fis-a w zegarach nie mam. Pozdro!!!!!!!
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
A wnętrzności z kata z disla też skupują??? Jak tak to za ile to można pogonić??? Z BMW wziołem 600zł. ale tam był smok
-
[ALL B5] Kod radia
A ja w B5 99r. wyczyściłem te odpływy bez odpinania przewodów bo kodu do radia też nie mam. Odpiołem telko opaski przytrzymujące przewody od ściany grodziowej i uniosłem akumulator na max i go zablokowałem u góry. Do takiego czyszczenia trzeba mieć sprytne paluszki a ja użyłem jeszcze odkurzacza i węża z wodą pod ciśnieniem. Przy okazji radze zmienić filtr kabinowy. :gwizdanie:
-
[B5 AJL] [INNE] Moja QUATRRO 1.8T
mi też się podoba i to bardzo i to tego Quattro!!!
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Chce wyciąć kata w mojim AFN-ie i mam taki dylemat jak w temacie. Na dodatek powiedzcie mi co zastosoweć żeby był cicho. Dużo jest na ten temat ale tylko o benzyniakach - a co z naszymi dislami??? Strumienica i pusta puszka to samo zło. Na marginesie dodam że jak się kat przytka to robi się napór ciśnienia na wirnik turbiny od strony spalin i po krótkim czasie turbawka się wysra a wtedy koszty będą spore JEŚLI KTOŚ Z WAS WYKONYWAŁ TAKI ZABIEG NA DISLU PROSZĘ O PODPOWIEDZI!!!
-
[B5 AFN] Gdzie i kto dobrze przyciemni mi szyby- Rzeszów lub okolice???
Gdzie i kto dobrze przyciemni mi szyby w mojej A4 sedan- Rzeszów lub okolice??????? Proszę o namiary na takie warsztaty. A może ktoś z was jest w tym dobry?
-
[ALL B5] Czy te spawy to norma ???
Co wy piszecie- jaka domowa robota????? Dłubałem już u nie jednej A4 b5 i każda ma takie spawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak siedzisz w aucie to bezpieczniki masz po lewej czy po prawej. Twoje auto to anglik?
-
[ALL B6] Ozdobne listwy deski rozdzielczej w B6...
Koledzy a w b5 97r. listwy (dekorki) demontuje się tak samo jak w b6????? :gwizdanie: Właśnie te na przednim kokpicie interesują mnie najbardzie bo na drzwiach to chyba boczki trzeba ściągać i od drugiej strony będą śróbki?
-
[ALL] Malowanie dekorów / listew wewnętrznych
Co tu się znać na rzeczy Normalnie polakierowane. A tak na marginesie - metaliczna baza została pokryta lakierem bezbarwnym??? Ja u siebie też będe lakierował bo mam drewno Jeszcze tylko dylemat czy srebrny, grafit czy czarny fortepianowy??? Najwięcej zabawy z demontażem i na odwrót Pracowałem w lakierni więc ma być git!
-
[B5 AFN] Czy trzeba będzie ustawiać zbieżniść po wymianie wahaczy dolnych prostych?
Dzięki za podpowiedzi. W tym tygodniu będę wymieniał zawias i łożyskka
-
[B5 AVV] Ciągle brak wspomagania
A na wyrzszych obrotach jest (jak przygazujesz i przytrzymasz pow. 2500obr/min.)????????????????? Jeśli tak to ja obstawiał bym na przewód między pompą wspomagania a maglownicą- ten z wysokim ciśnieniem. W nim są zakute zaworki podtrzymujące ciśnienie i jak one padną albo ich tam nie będze to takie są objawy. Wiem bo mi ten wąż puszcza olej a kosztuje 645zł. i zamienników brak- puszczałem temat przez forum i jeden z kolegów opisywał że podebrał wąż ale bez zaworków i na niskicz obrotach wspomagania prawie nie było.
-
[B5 AFN] Lekko hamuję, a odzywa się ABS
Dzięki za podpowiedzi zaraz biore się za to bo mi to spokoj nie daje [br]Dopisany: 01 Sierpień 2008, 15:00 _________________________________________________Koledzy a jak wyjąć te czujniki ABSu bo u mnie nie chcą wyjść??? Jest tam taka gumka którą odsunąłem do tyłu i kidać jak metalowa, błyszcząca część czujnika wchodzi w piaste a na obwodzie ok. 2/3 wystaje ok.1mm. ponacinana blaszka. Siłowałem się palcami, psikałem WD40 ,podwadzałem "na wage", próbowaływ chociaż troszke obrucić i nic. Jak to wyjąć aby je wyczyścić?????
-
[B5 AFN] Lekko hamuję, a odzywa się ABS
Płynu nie ubywa ani nie ucieka nigdzie.
-
[B5 AFN] Lekko hamuję, a odzywa się ABS
Czasami tak jest że lekko hamuje i odzywa się ABS. Częściej jak na łuku w lewo dochamowywuje i wtedy... Dziś nawet na prostej się odezwał. Stuka i drży pedał. Tarcze i klocki są nowe- mają miesiąc. Co może być przyczyną Dodam że na Vag-u błędów nie ma. [br]Dopisany: 31 Lipiec 2008, 20:43 _________________________________________________A może ktoś podpowie jak zdemontować czujnik ABSu aby go przeczyścić? Może to on jest zabrudzony i tak się dzieje?
-
[B5 AFN] Nie działają elektrycznie sterowane lusterka
Nie działają elektrycznie sterowane lusterka. A dokładniej Działają tylko w jedną strone - lewe i prawe tylko w prawo. Podejżewam przełącznik od regulacji w boczku drzwi bo np. się nie podświetla. CZY WIE KTOŚ JAKIE PINY ZWIERAĆ NA OSTRO WE WTYCZCE POD PRZEŁĄCZNIKIEM ABY LUSTERKO DZIAŁAŁO ??? Nie chce zrobić zwarcia a w ciemno przełącznika też nie chce kupować. Chce to sprawdzić na ostro
-
[B5 ADR] Czy na zdjęciu jest wąż od wspomagania ?
645 zł. + olej 1litr i będzie po problemie
-
[B5 ADR] Czy na zdjęciu jest wąż od wspomagania ?
I o taką odpowiedź mi chodziło gjwp !!! Mam kolesi co pracują w autoryzowany więc z nimi trzeba pogadać i zakupić nowy wąż. Starej używki z demontażu nie kupuje bo nie będe robił szrota z mojej A4. :gwizdanie: A co do ceny to dzwoniłem do nich i z głowy powiedział mi że nowy wąż to koszt ok. 300-350zł. - przypominam że w AFN nie mam węża z chłodniczką.
-
[B5 ADR] Czy na zdjęciu jest wąż od wspomagania ?
A ja dziś podzwonie do kolesia co robi w serwisie autoruzowanym to mi wszystko powie. W Rzeszowie i Tyczynie są tecu kolesie co mają spawarki, giętarki i zagniatarki i podobno każdy wąż potrafią podrobić tylko jest jeden dylemat- ktoś tu pisał że w ori wężu są jakieś zaworki- TO PRAWDA??? Ja mam AFNa i wąż bez chłodniczki. Jeśli zaworki są to z podrabiania nici!
-
[B5 ADR] Czy na zdjęciu jest wąż od wspomagania ?
Co jest z tymi wężami????? Mi w AFNie też puszcza ten między pompą a maglownicą. Chyba się przetarł na tym uchu podtrzymującym z drutu. Są jakieś zamienniki i na jaki koszt się szykować????? :shocked: :shocked: :shocked:
-
[B5 AKN] A4 2,5 TDI QUATTRO AVANT By OETTINGER
Piękna Aczwóreczka w koloże "myszka". Wstaw chromowane ramki w zegary i będzie git.
-
moje malenstwo
Wcale nie taka dziewicza ta czwóreczka bo ktoś nakleił jakieś gumy na przednim zderzaku
-
Chciałbym kupic NOKIA N95 .Prosze o opinie na temat tego tel.,warto czy nie?
A ja polecam Nokie N82. To samo co N95 tylko mniejsza i fotki o wiele lepsze. Wgrałem Garmina i śmiga jak złoto.
-
[B5 AFN] Dziwny metaliczny odgłos przy uruchomieniu silnika
Rozbierałem wszystko jescze raz i przypuszczam że WD 40 zostało rozpylone przez turbinke i dostało się do cylindrów i dostał takiego kopa. A takie uwagi że wpadł tam śrubokręt to zachowajcie sobie dla siebie Przy takich pracach nie ma mowy żeby wpadł tam najmniejszy śmietek a tu takie podpowiedzi
-
[B5 AFN] Dziwny metaliczny odgłos przy uruchomieniu silnika
Dziś wymieniałem filtr powietrza, wężyk od podciśnienia przy N75 i zdjołem węże powietrza przed i za turbiną i pojemnik filtra powietrza i wszystko pożądenie wymyłem w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń. Turbinke bez węży przepłukałem WD40. Wszystko po wyschnięciu złożyłem i przy pierwszym uruchamianiu coś dziwnie trzasło (strzeliło- metaliczny odgłos). Terza pracuje ładnie, turbinka wydaje taki odgłos jak powinna i podpinałem VAG-a i żadnych błędów nie ma. Co mogło być przyczyną?