Treść opublikowana przez scania1213
-
Wibracje przy skręcie lewo prawo w Audi A4 B7
Daj znać za kilka dni, czy to poprawiło sytuację. Bo chyba naprawdę coś musi być w środku, skoro u mnie po zmianie oleju była cisza na jakiś czas
-
Wibracje przy skręcie lewo prawo w Audi A4 B7
O popatrz, o takim czymś nie słyszałem. Jaka cena tego cuda? I wystarczy wlać tylko do oleju? Ogólnie to też obstawiam torsena, niestety jest tak ze zrywa mu bieżnik opon po bokach właśnie chyba od tego, że się całkowicie nie rozpina.
-
Historia z imbusikiem:)
A jak tam, jaki czas oczekiwania od momentu wysłania kuriera? I cena?
-
Wibracje przy skręcie lewo prawo w Audi A4 B7
Witam. Pomoże mi ktoś, bo nie wiem od czego zacząć szukać problemu. Auto ruszając z miejsca i (tylko)skrecajac obojętnie czy w lewo czy w prawo, dostaje wibracji (rosną one im bardziej skrecimy kierownicę) jadąc na wprost,czy jadąc i skrecajac na lukach itp, nic takiego nie ma miejsca. Rusza się tym autem wręcz nieprzyjemnie, objawy rosną zdaje mi się im cieplej na dworze. Co dodam, po wymianie oleju w skrzyni i dyfrze problem znikł na jakiś miesiąc (około 3-5kkm) teraz od nowa się pojawił.. Efekt to takie wibracje/jakby slizganie chyba choć nie jestem pewien,dobiegają z dyfra. Ktoś jakieś propozycje, co mogło się jiz zużyć? Edit. Dziś trochę się temu przejrzałem i tak, Na wjazd i zjazd z ronda 2 bieg obroty ok. 1200-1400 wibracje były podczas skrętu, zauważyłem również że jadąc prosto to do 1400-1500 obr podczas przyspieszania również są wibracje . Jak wykluczyć któryś przegub? Wal jutro sprawdzę czy ma luz Góra dol
-
Historia z imbusikiem:)
U siebie też wymienialem imbusik przy 244kkm i był już prawie okrągły, nowy musi wytrzymać jeszcze miesiąc(teraz już 253) i też daje do futurum.
-
Problem z przepływką
Niestety ani egru ani dpfa nie mam już w silniku i wszystko zrobione jest na cacy, co ciekawe ten problem również występował z dpfem i egrem. Spróbuję wyczyścić jeszcze n75, może nie rusza się tak jak powinien przez co nie steruje do końca geometria.. A czy czujnik temp.paliwa może wpływać na taki objaw?
-
Problem z przepływką
Serio przeplywka nie wpływa na moc?? O kurde, to mnie zdziwiles. Myślałem że u mnie właśnie przeplywka siada, bo auto ma kopyto tylko jeśli przycisne gaz do połowy (gaz do końca pedału= słabe przyspieszenie) a tu takie rzeczy, to już nie wiem co może być przyczyną..
-
Zawor N75 wyjscie ATM
O, przepraszam. Coś mi się o sztandzce ubzduralo... O samym zderzaku nic niewiem i nie będę tego tykac, chyba że znajdę tu w Piotrkowie kogoś kumatego (choć wątpię)
-
Zawor N75 wyjscie ATM
O, muszę popytać o ten patent.. Bo turbo narazie jest ok, więc modyfikować go nie będę, ale pokrecic sztangą można by było. Innego sposobu nie ma na zmniejszenie laga?
-
Zawor N75 wyjscie ATM
Mam inne pytanie. Czy praca n75 pogorszy się czy polepszy,usuwając z jego drogi egr i zawór sterowania klapami w kolektorze? Obecnie mam podpięte pod n75 tylko turbo i pokrywę zaworów i sam już nie wiem czy auto nie ma trochę dużego laga.. 2.0 170km
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
Nie napisałem że moja b7 dymi jak moja była b5, tylko w porównaniu do b5 to jest nic. Nie zauważyłem żeby zostawala za mną chmura dymu, ruszanie z miejsca to też tylko leciutkie przykoocenie.
-
Dpf
Wywalaj egr, będziesz miał spokój, zawsze można go aktywować jak się nie będzie podobać, Ale! Mając chlodniczkę spalin i nie zaslepiajac jej, auto nagrzewa się tak jak przed wyłączeniem egr, także no stress  Co do wspomnianych klebow dymu.. Od sekundy do 3 sek, wydobywa się lekki niebieski dymek i nic pozatym, co jest oczywiście związane z za***anym dolotem.
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
Auto dymi tak jak wcześniej, czyli prawie że nic w porównaniu do.mojej byłej b5. Co do samej zmiany przepisów... To będzie raczej tak jak z przepalona jedną żarówką, i tak dostaniesz pieczątkę, a auto bez dpf też przechodzą testy spalin. Zresztą, nawet gdyby nie to bardziej logiczne jest wrzucenie samego kata bez dpf i problem z głowy.
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
Dpf wraz z egr usunięty z kompa i fizycznie. Auto chodzi teraz jak wściekłe i nie żałuję tego zabiegu. Dodatkowo, skończył się hałas (metal o metal) podczas spadania z obrotów, a zaczął się piękny dźwięk przy zmianie biegów niczym z blow offa :-) czuć teraz to 170 koni.
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
No dobra, zdecydowałem się że oddam to do gościa. Czym ten "spec" powinien wgrywać tą całą mapę ew. Ja edytować? Zapytam go,żeby upewnić się czy nie będzie robił tego właśnie owym mppsem, tylko jakimś profi sprzętem. Druga sprawa, co z tym katalizatorem? Zostawiać? I czy w puche wstawiać rurę czy nie?
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
Cześć Pany, jak w temacie. Mój dpf pożegnał się ze mną i zostawił po sobie tryb awaryjny w związku z czym chce go fizycznie i programowo wyrzucić, i teraz pytanie. Znalazłem gościa który robi to pełną profeska i nie wywala mi tabeli błędów, wyjmuje wkład jak i usuwa z kompa za 700-800 zł + egr 150 zł. Wiem, że na allegro są również sprzedawane mapy które przez mpps się wgrywa, ew ktoś z forum ma takie rzeczy. I teraz pytanie. Oddać i wywalić 1000 zł czy kupić kabel mpps i samemu to zrobić? Drugie pytanie, katalizator zostawiać czy wywalić? Chce zostawić puszkę, żadnych dp.
-
Zaślepienie EGRa
A gdzie kupię same koło od CAHA?
-
Zaślepienie EGRa
Czyli (nie miałem okazji jeszcze zmieniać turbo w żadnym aucie) oddaje turbo do kogoś ogarniętego, żeby zamienił mi wirnik z BRD na CAHA, a hybryda to znaczy??
-
Czy mozna VCDS zmienic dawki startowe paliwa
Da radę samemu tym kablem wyłączyć egr i dpf? Czy to jakaś większa matematyka?
-
Zaślepienie EGRa
To turbo GTB wrzucasz do BRD? co chcesz tym osiągnąć? Będzie elastyczniejszy z dolnych partii obrotów? Moje turbo w BRD też się kończy i myślę czy by innego nie wstawić, które ciągnie od dołu.
-
Sterowanie kierownicą (multi)
Cześć, czy wie ktoś który kabel pełni zadanie sterowania multifunkcja w kierownicy w quadlock /fakrze? c z y to jest jeden kabel czy więcej? W b7.
-
Pytanie o a'la BOSE
Nie fabryczne radio, za trochę ponad 500 zl jakiś wyższy model, z lpf hpf itd itp i poprawisz jakość dźwięku :-) Ew. Dokładka wzmaka
-
BRD 170 km chwilowe spadki mocy - brak bledow
Mam ten sam problem :-) tylko, tak jak Sotom pisze. Moje BRD ma dużego kopa gdy wypala się dpf (bez ikonki na fisie) wtedy jest inna praca,śmierdzi spalenizna za autem, i raz miałem okazję akurat skończył się dopalac, gdy stałem na światłach, momentalnie silnik zaczął głośniej pracować i mocy już ubyło :_) Sotom, a co ma do tego ESP???
-
Bose, przód aktywny czy nie?
Cześć, jestem w trakcie zmiany radia na nie fabryczne i zastanawiam się jaki adapter do bose kupić, p+t+sub czy tył+sub niestety quadlock-.- Czy głośniki z przodu są aktywne, czy podłączone do radia? U mnie w beczkach do głośnika są włożone dwie wtyczki i tak się zastanawiam czy jest to system aktywny czy nie.. Druga sprawa, ktoś poleci jakiś adapter z quadlock iem?
-
BRD swap pompy olejowej, ktoś doradzi?
Czytałem na temat futurum i powiększania gniazd. Ale bardziej interesuje mnie swap, myślę że dłużej pojezdze na pompie z 1.9. Wiem,że jest koło z zębami skosnymi i trzeba zamienić na koło zębate, tylko inne pytanie zadałem. No chyba,że się mylę i po regeneracji w futurum problem znika na znacznie dłużej