Treść opublikowana przez kubix9417
-
Impuls otwarcia/zamknięcia drzwi do NIE ori CLH
Witam, po 2 tygodniach walki z impulsem centralnego zamka w naszych b6ktkach, chciałem się z tym podzielić z innymi. Wszystko co wygooglowałem, do tej pory konczyło się na tym, że impuls centralki pojawia się na pomarańczowo-żółtym kabelku wychodzącym z modułu komfortu mieszczacy się w słupku b, u mnie niestety 12v na tym kabelku nie bylo, oraz na pozostałych obok. Więc zaczałem od pierwszego mozliwego rozwiązania wpięcia się pod impuls który leci do samego silownika/zamka w drzwiach. A więc: potrzebne materiały to okolo 4m kabla 0.50mm2, 2x dioda prostownicza 3A oraz narzedzia i akcesoria typu lutownica izolacja itp Potrzebujemy przeciągnąć kabelek przekroju 0.50mm2 do tylnych drzwi (ja wybrałem tylne, przy wygluszonych/oklejonych drzwiach latwiej bylo mi tam wsadzic łape niż z przodu) przeciągamy przez przelotke/harmonijke do wnętrza drzwi i wypuszczamy go przez otwór gdzie ida ori kable do sterownika drzwi. Następnie wiązkę wychodzącą z serownika rozilowujemy aby mieć dostęp do kabelków, wyszukujemy kolory szaro-zielony oraz brązowo-niebieski. Na tych kolorach pojawia się napięcie przy otwarciu zamknięciu auta, potrzebujemy się podlączyć pod 2 , bo przy jednym napięcie i impuls był za slaby clh uruchomiało się losowo) stąd mostkujemy z użyciem diod prostowniczych. do tych kabelków lutujemy po kawałeczku 5centymetrowego kabelka 0.35-0.50mm2. Następnie do tych dolutowanych kabelków lutujemy diody prostownicze pamiętamy aby skierować kreską w strone modułu, po zalutowaniu - nózki diod prostowniczych możemy zmostkować/pozaginać razem i dolutować do wcześniej przeciągniętego przewodu. Wszystko owijamy taśma i koniec przeciągnietego kabela lutujemy do odpowiedniego kabelka przy module ktory jest odpowiedzialny za impuls po otwarciu drzwi. U mnie po tym zabiegu NIE ori clh wkońcu zaczęło działać jak trzeba, oczywiście jest tez rozwiązanie - wpiąć się pod kierunki, ale wtedy będzie wtopa gdy zostawimy auto na awaryjnych. Mam nadzieje, że komuś pomogłem. Pozdrawiam Przy najbliższej rozbiórce drzwi podeśle więcej zdjęć całego lutu.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Aa Mariusz to od Ciebie tą pompka, skądś kojarzylem nick [emoji4] Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ja założyłem z końcówką C i wsio ok [emoji106] jedyne co mnie zastanawiało to to, że pompa która kupiłem miała w sobie dużo czarnej substancji przy czym po zdemontowaniu mojej już tego nie było tylko ropka Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Dzięki [emoji106] Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Numer 03G 145 209 będzie pasował ? Różnica to 03G w temacie jest mowa o 038. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Wiem ale to jakieś handlarzyki nie wiadomo po.jakim przelocie te pompy... Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
dzieki, niestety juz nie ma wiecej tych tandem pomp :/
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
na allegro? podrzuć sprzedawce
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ile zapłaciłeś za tego Boscha ?
-
Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania w kratce nawiewu
Można re-up zdjęć ? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana (rurki) miarki poziomu oleju
Dodam że montaż plastikowej rurki lejka ułatwia zanurzenie elementu mocującego w wrzątku, staje się plastyczny co ułatwia montaż Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu coming home - nie ori
A moduł masz jaki? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Wiem foto mam zaklejone. Może mój multimetr jakiś cienki Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka Zawartość dodana 17 minutes later A miałeś 12v? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Przelecialem multimetrem wszystkie kable o takim kolorze właśnie w słupku B i nie ma nigdzie 12v
-
Montaż modułu coming home - nie ori
O którą kostkę chodzi?
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Szukam dwa dni i nie mogę znalezc nic o wychodzących kablach Z MK. Podrzucilbys?
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Chodzi mu chyba o doświetlanie z halo przy skręcaniu Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka Zawartość dodana 0 minutes later Czy ktoś ogarnia skąd wziąć sygnał zamykania zamka oprócz kierunków Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Witam, mam podobny problem z modułem jak kolega cinkers, po otwarciu/zamknięciu samochodu clh uruchamia się za 2 3 4 razem nie ma na to reguły, czy jest jakieś rozwiązanie? Impuls wziąłem z kostki MCE z kierunku
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Zakupy dotarły PS. następnym razem upominam się gorliwie o gratisy
-
Po wymianie sprzęgła zrywnego - 6seu14c
Ja będę jutro próbował założy używkę ale już mam dość Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Po wymianie sprzęgła zrywnego - 6seu14c
Kurcze ja już mam 3 sprężarkę używana i dopiero w tej 3 słychać troszkę mniej to chrobotanie ale i tak nie jest to czego oczekiwalbym po tylu zalatwieniach i jazd do mechaników :/ a o tej regenerowanej co mówił ? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Po wymianie sprzęgła zrywnego - 6seu14c
Daj znać o rozwiązaniu problemu mam to samo Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
Ktoś mógłby podrzucić zdjęcie gdzie trzeba spawać sanki? Mam ten sam problem, w czasie ruszania czuć na podłodze metaliczny zgrzyt Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Szuranie w prawym kole w lewych zakrętach
Witam, mam problem z szuraniem kola w lewych zakrętach, dźwięk przypomina tarcie opony o plastyk ale przepatrzylem osłony i zadna nie ma jakichkolwiek śladów tarcia, wczoraj jechalem z pasazerem i na tylniej kanapie usiadła osoba po prawej stronie i szuranie występowało wcześniej niż dotychaczasz, (mniej musiało zabujać autem). Autko jest obnizone o jakieś 3cm , et 45 wiec nie ma szans aby ocieralo o blotnik. Ktoś mial taki przypadek? Co z łożyskami w takim przypadku? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka