Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

misku

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez misku

  1. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Ja mam inne doświadczenia. Prawie ciągle jeżdżę w trybie D skrzyni biegów (tryb jazdy Individual) i jeszcze nigdy nie włączyło mi się żeglowanie (przejechane ok. 50k km). Wystarczy jednak, że przełączę tryb jazdy na Comfort (tryb skrzyni również D) i żeglowanie włącza się przynajmniej kilka razy w trakcje jazdy przy odpuszczaniu gazu.
  2. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Dzięki @sowiq, pisząc "Drive", myślałem właśnie o "Comfort". Ale tak to jest, jak ciągle widzi się literkę "D" na tablicy zegarów ?
  3. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Tak, jak napisałeś, na pewno w trybie Drive. W Dynamic na pewno nie ma. W Eco nigdy nie jeździłem, a w Auto jeżdżę bardzo rzadko, więc nie jestem pewien.
  4. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Cześć, po angielsku nazywa się to "coasting", a po polsku często termin tłumaczony jest jako "funkcja żeglowania".
  5. Dzięki za fajny opis i zdjęcia. Dobra robota!
  6. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Hej, podesłałem ci kilka zdjęć podwozia tutaj: https://a4-klub.pl/topic/390186-s4-b9-cwgd-audi-s4-b9-30-tfsi-354km-quattro/page/3/?tab=comments#comment-5428926 Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, którędy biegnie wiązka, ale mam więcej nowych zdjęć podwozia, jeśli jesteś zainteresowany.
  7. Hej czarny69, nie mam pojęcia, w którym miejscu te podłączenia są, ale mam kilka zdjęć podwozia z przęglądu. Mam nadzieję, że pomogą ?
  8. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Cześć, tutaj 3.0 TFSI. Żadnych wibracji, póki co, nie zauważyłem, ale zwrócę teraz na to uwagę. Gwarancja skończyła mi się 2 miesiące temu. Przebieg podobny.
  9. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Rzeczywiście. Zapędziłem się. Dzięki za sprostowanie.
  10. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Wszystkie automaty nazywają się S-tronic, ale część z nich, to skrzynie dwusprzęgłowe, a część to hydrauliczne np. ZF 8HP65A w S4. Musisz poszukać informacji o konkretnym modelu, które cię interesuje. Mnie pojawiły się 2 mankamenty, których jednak nie da się wyłapać podczas jazdy próbnej: Wentylator chłodnicy włączający się w czasie jazdy na maksa (nawet przy zimnym silniku i temperaturach 15C na zewnątrz), który wyłącza się dopiero po zamknięciu samochodu i zostawieniu go na ok. 5 min. Serio! Chodzi non-stop na maksa - testowane podczas jazdy na odcinku 600km. Zdarzyło mi się 3-4 razy w ciągu roku. Czasem w trakcie parkowania ekran z kamerami pokazuje czarny obraz (ze wszystkich kamer, niezależnie, którą się wybierze). Widać tylko ramki grafiki, a obraz z kamer czarny. Nie pomaga zamknięcie i ponowne otwarcie samochodu. Pomaga zostawienie auto na dłuższą chwilę (np. na noc). Również zdarzyło się ok 3-4 razy w ciągu roku. Podejrzewam jakieś sterowniki. Mam nadzieję, że w serwisie się tym zajmą.
  11. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    @switchpl O kilka kilometrów w ogóle bym się nie przejmował. Nawet gdyby się coś stało, to samo Audi powinno machnąć ręką, bo to nie ma znaczenia i wiedzą, że każdy sąd odrzuci roszczenie, że przekroczenie kilku kilometrów było przyczyną awarii w samochodzie. Możesz spać spokojnie. Jeśli byłoby to kilka tysięcy, to wtedy jest inna rozmowa.
  12. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Czy Virtual Cockpit, czy nie, nasze auta mają, podobnie jak w samolotach "czarne skrzynki", gdzie na bieżąco zapisywanych jest mnóstwo informacji. Wszystkie, które tylko można zapisać włącznie np. z wartością czujników obciążenia siedzeń, żeby można było stwierdzić ile osób było w aucie i gdzie siedziały. Nie wszystkie firmy się przyznają, ale miejmy świadomość, że jesteśmy i będziemy inwigilowani.
  13. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Na pewno jest programowy limit na 250km/h. O innych nie słyszałem. Trzeba również wziąć pod uwagę, że to limit na rzeczywistą prędkość, a nie tę, którą pokazuje licznik. Licznik zwykle zawyża prędkość w stosunku do tej rzeczywistej o kilka procent. Im szybciej się jedzie, tym błąd wyrażony w km/h wyższy. Zależy to przede wszystkim od średnicy koła (czyli rozmiaru felg i profilu opon). Ja zamknąłem licznik przy ok. 265 km/h, a w rzeczywistości jechałem ok. 250km/h (pomiar GPS).
  14. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Być może to zależy od silnika. U mnie nie ma problemu.
  15. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Potwierdzam, różnicy w oporze na pedale gazu nie ma. Zmienia się wyłącznie reakcja na gaz w różnych trybach. Komputer dobiera inne parametry przy tym samym skoku pedału np. 30%.
  16. Dzięki Myślę, że profil opony, który się wybiera jest wprost proporcjonalny do wieku. Więcej lat - większy profil, a i kręgosłup zadowolony
  17. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Tak, u mnie działa. Sprawdzałem to już bardzo dawno temu, szybko wyłączyłem i nigdy więcej nie używałem. Zwalnia i przyśpiesza bardzo dobrze, tyle tylko, że zawsze stosuje się do limitów prędkości, które odczytuje ze znaków + wspomaga się nawigacją. Da się ustawić "bufor", który sprawi, że jeśli wystąpi ograniczenie prędkości, to samochód nie wyhamuje od razu tylko będzie zwalniał powoli, ale nie ma opcji typu: "jedź szybciej niż ograniczenie prędkości o 10km/h".
  18. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Nie do końca rozumiem. Czy chodzi, o to, że ikonka korka się nie zaświeciła, ale ACC przełączył się sam na 30km/h? Wow, tak to u mnie nigdy nie było. Sam Lane Assist nie, ale Asystent Jazdy w Korku właśnie polega na tym, że podąża za poprzedzającym autem (i tym się odróżnia od LA). Będzie próbował jechać torem jazdy auta znajdującego się przed nim (oczywiście w ograniczonym zakresie). Potwierdza to instrukcja: "Prowadzenie nie odbywa się koniecznie po środku własnego pasa ruchu". U mnie to działa. Czasem jest denerwujące, kiedy nagle ktoś przede mną chce zobaczyć, co się dzieje z przodu korka i skręca tak, że wyjeżdża na chwilę bokiem auta z linii aut, a moje auto bezmyślnie za nim. Nie pamiętam tylko, czy zawsze miałem linie na jezdni. Zwrócę na to uwagę. Żeby jeszcze bardziej namieszać, to instrukcja mówi, że rzeczywiście "Asystent Korka może pomóc w zakresie prędkości poniżej 65 km/h" Jak wcześniej wszyscy pisali, jest to 30 km/h. A przynajmniej mi nie udało się nigdy jechać z Asystentem Korka powyżej 30 km/h. Wyłącza się sam.
  19. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    W DE działa tak samo jak w PL. Traffic Jam Assist (po polsku Asystent jazdy w korkach) = ACC + Line Assist. @sowiq dobrze to opisał. Sama nazwa, to po prostu marketingowy bełkot. Pracownicy Audi na targach we Frankfurcie w 2015r. sami nie wiedzieli, co to jest. Włączasz obydwa systemy i wtedy samochód, gdy "wykryje", że jest korek, to pokazuje zieloną ikonkę z samochodami jeden za drugim. Powyżej 30 km/h nadal możesz korzystać z ACC + Line Assist. W zależności od opcji, nawet do 250 km/h. Też musisz od czasu do czasu ruszyć kierownicą. Różnica względem Traffic Jam Assist jest taka, że do 30 km/h nasz samochód "przykleja się" do poprzedzającego pojazdu i stara się za nim podążać. Innymi słowy, pojazd przed tobą omija przeszkodę, to nasz samochód też ją omija.
  20. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Niestety nie. Ja kupiłem za 50zł kartę SIM z Play (2GB/miesiąc przez rok). Sam Internet i bez żadnych zobowiązań. Potem można kartę wyrzucić Co prawda moja motywacja była inna (gówniana karta SIM wbudowana w samochód nie działa w Polsce - a miała działać, twierdzili w fabryce Audi kłamcy i oszuści), ale może i tak warto rozważyć zakup.
  21. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Skonfiguruj WLAN w samochodzie, spróbuj połączyć się innym urządzeniem i zobacz, czy masz Internet. Jeśli tak, to pewnie wygasła licencja Audi Connect (zwykle jest na 3 lata) i podejrzewam, że będzie trzeba zgłosić się do ASO po nową. Nie miałem jeszcze przyjemności, być może ktoś inny?
  22. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Jak najbardziej możesz użyć telefonu aby "użyczyć" samochodowi Internetu. Twój telefon musi być połączony przez bluetooth i obsługiwać profil SAP (SIM Access Profile). Wtedy auto będzie mogło połączyć się z kartą SIM twojego telefonu. Nie jestem pewien tylko, czy samo Audi pomimo, że będzie miało dostęp do Internetu, nie będzie żądało przedłużenia licencji na mapy, Audi Connect i inne. Możesz nawet skonfigurować WLAN hot spot w samochodzie, tylko zastanawiam po co, skoro możesz to zrobić również na telefonie
  23. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Racja, ale w moim przypadku trzeba było się bronić. Ja keylessa nie chciałem. Samo przypełzło (nie dało się nie wziąć)
  24. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    @Kosmita Dzięki za informację, nadrabiam zaległości.
  25. misku odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    A mnie, że zawsze trzeba wejść w to menu, aby przełączyć wycieraczki w tryb serwisowy Jest na to szybszy sposób?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.