Skocz do zawartości

palet

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez palet

  1. Witam. Właśnie wymieniłem PCV na oryginalny z ASO (końcówka R - 200 PLN) łudząc się że to może mieć wpływ na znikanie oleju. Po zdjęciu zaworu widać tam dużo syfu i oleju (patrzcie fotka). Czy wg Was tak powinno być ?
  2. Witam, Podepnę się niejako pod temat bo widzę, że nie było odpowiedzi. Do przebiegu ok. 160 tys. km nie dolewałem oleju miedzy wymianami (10 tys. km). Był minimalny ubytek. W tym momencie (195 tys. km) muszę dolać 0,5 l na każde 1000 km. Czyli wyjdzie druga bańka 5 l między wymianami. Czy ktoś z forumowiczów naprawiał taki problem ? Czy w ogóle warto to zrobić i czy efekt będzie dobry ? Boję się, że pobór oleju może się z czasem zwiększać.
  3. Tu się akurat nie zgodzę. Mi komputer przekłamuje tylko 0,1 - 0,2. Robię 50/50% miasto/trasa. U mnie spalanie w mieście 12,5 a w trasie 8,5. Takie wyniki przy spokojnej jeździe. Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
  4. A jak wyglądała miska i smok? Miałem to samo w tym silniku i roczniku. Był syf w misce i smok zalepiony. Po wyczyszczeniu wszystkiego już prawie 4 lata chodzi bez problemów. Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
  5. A to nie jest tak, że kupuje się w danej chwili najnowsze wydanie części do danego silnika? Ja jak wymieniłem to kupiłem 06F129101N. Wszystko działa jak należy. Nie wymieniłem ani wezykow ani uszczelki. Dodam tylko że zawór który był (jak sądzę fabryczny) przed wymianą to 06F129101C. Mój silnik to BWE z 2006 r.
  6. Historię kolegi GBNH już wyżej poznaliśmy. Czy są inni forumowicze, którym fabryczna pompa TFSI odmówiła posłuszeństwa ? Jeśli tak to proszę o info przy jakich to było przebiegach i jak później to ogarnęliście. Wiadomo, że najlepiej jest zapobiegać i sposób już znamy ale może prawdopodobieństwo awarii nie jest aż takie duże biorąc pod uwagę liczbę użytkowanych aut z takimi silnikami.
  7. Miałem 2 z powyższych błędów: P2187 oraz P0441 - ostatecznie pomogła wymiana zaworu odpowietrzania zbiornika paliwa N80. Warto od tego zacząć bo koszt zaworu to ok. 40 pln. Dodatkowo wcześniej wymieniłem też zawór DV, PCV oraz świece. Jeśli te części nie były wcześniej wymieniane (widzę że odma była) to może warto od tego zacząć a potem szukać dalej jeśli nie pomoże. Domyślam się, że obroty na jałowym falują.
  8. dzięki za namiary. Trochę sprawa się rozjaśniła. Pozostają jednak wątpliwości co do słuszności profilaktycznej wymiany. BTW, jak u Ciebie to się to sprawuje po kilku miesiącach ? Dodatkowo, w przywołanym tam artykule pojawia się stwierdzenie, że łańcuch pompy powinno się wymieniać okresowo, razem z rozrządem. Co o tym myślicie ?
  9. Mógłbyś trochę naświetlić temat wymiany pompy w 2.0 TFSI na taką z 1.8T ? Jest sens robić to profilaktycznie jeśli wszystko chodzi jak należy (u mnie np. potwierdzony przebieg 160 tys. i co roku przybywa po 10 tys.) ?? 1. Jakie to są koszty ? Rozumiem, że używki trzeba poszukać - i tu też jest wątpliwość w jakim będzie stanie. 2. czy ta pompa z 1.8t będzie pasować P&P ? czy trzeba coś przerabiać ? Nie udało mi się znaleźć takiego tematu na forum dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje ze szczegółami.
  10. palet

    Szklanka HPFP informacyjnie

    A tak wyglądała moja po 145 tys. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  11. Koledzy a może wrzucicie filmiki jak brzmią Wasze silniki po wymianie łańcuszka. Na gorącym silniku i przy otwartej masce. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  12. Jeśli o mnie chodzi to niestety nie spisałem numerów bo kupowałem w sklepie przy warsztacie, w którym później wymieniałem.
  13. Kolego skoro już wszystkie oleje przetestowałes... To podpowiedz czy jest sens przechodzić na Synthoil High Tech z Liqui Moly Top Tec 5w40. Jezdze na tym już ponad rok i jestem zadowolony. Między wymianami co 10k km nie muszę dolewac nic praktycznie.Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  14. Niestety jeszcze nie zrobione z braku czasu ..... Termostat wymieniony i przetestowany ! Teraz jeszcze szybciej łapie temperaturę. Kiedy już wejdzie pionowo na 90 st. to cały czas trzyma temp. niezależnie od warunków i sposobu jazdy. Jeśli ktoś ma identyczne objawy jak ja miałem - wymieniać bez zastanowienia !!! Moje koszty: 1. termostat WAHLER - 160 pln (widziałam w necie, że da się znaleźć taniej). 2. wymiana - 80 pln Dzięki wszystkim za komentarze.
  15. Dołączam się do prośby. Jaki termostat kupić w jakości oryginału. Nie mam po drodze do ASO a i marże na pewno mają tam większą.
  16. Jechałem ok. 5 km z prędkością 120 na 6. biegu. Nie osiągnąłem temp. 90 st. Brakowało na zegarach obrazowo 1-2 mm. Kiedy natomiast stanąłem na światłach - po kilkunastu sekundach wskoczyło na 90. Późniejsza spokojna jazda znowu skutkowała minimalnym obniżeniem temp. Po kilku minutach postoju podłączyłem kompa i włączyłem silnik - "coolant temparature" na biegu jałowym po kilku minutach wzrosła z 85 do 93 st. Żadnych błędów nie było. Biorąc pod uwagę Wasze pozostałe posty wygląda jednak, że pasowałoby zmienić termostat dla świętego spokoju i zobaczyć jak będzie. Skoro u Was po wymianie termostatu wskazówka ciągle wskazuje 90 to chyba tak powinno być. Może ktoś jeszcze ma jakieś inne doświadczenia ? Wymienię termostat przy okazji olejówki jakoś w październiku to wtedy dam znać czy pomogło.
  17. Hallo, Podzielcie się proszę jakie macie wskazanie temp. cieczy chłodzącej na zegarach w Waszych 2.0 TFSI. Generalnie moje auto szybko się nagrzewa. Zauważyłem natomiast, że przy spokojniej jeździe lub na trasie gdzie sporo się zjeżdża z góry na biegu bez gazu wskazówka opada tak ok. "2 mm" poniżej 90 st. Kiedy więcej i mocniej używam gazu to staje równo na 90. Czy u Was też są takie nieduże wahania ? Pytam bo w poprzednim VW 1.9 TDI kiedy już złapał temp. 90 st. to nieważne od warunków na drodze wskazówka nawet nie drgnęła.
  18. Dzięki. Udało się. U mnie jednak trzeba zmienić na ??5??? żeby włączyć bo standardowo mam ??7??? jako wyłączone. Niestety efekt mnie nie zadowala bo nawet przy włączonych samych światłach DRL kontrolka się pali Ja bym chciał żeby dopiero się włączała w momencie zapalenia świateł mijania - w moim przypadku ksenonów. Domyślam się, że nie ma takiej możliwości. Mógłby to ktoś potwierdzić ?
  19. Kolego podziel się proszę jak to Ci się ostatecznie udało zrobić ? Gdzie po kolei trzeba wejść żeby to zmienić ? Z góry dzięki za odpowiedź.
  20. palet

    spalanie oleju 2.0 TFSI

    Dzięki za ukierunkowanie:) wiem już czego szukać. A teraz od strony praktycznej. Jest sens zamiany na ten pełny syntetyk PAO czy raczej pozostać przy tym co mam skoro się sprawdza? Będzie jakaś różnica jeśli chodzi o pracę silnika i jego zachowanie zużycie itp.
  21. palet

    spalanie oleju 2.0 TFSI

    Chciałbym się podzielić własnymi spostrzeżeniami. Zalany mam LM Top Tec 4100 5W-40. Po przejechaniu 5000 km poziom na bagnecie spadł z max. na ok. połowę zakresu tak więc wygląda na to, że do następnej wymiany czyli razem ok. 10 000 km da radę przejechać bez dolewki. Tak więc nie mam się generalnie do czego przyczepić i ten olej sprawdza się u mnie jak najbardziej. Na forum koledzy jednak częściej polecają i piszą o LM Synthoil High Tech 5W-40. Czy jest w ogóle jakaś różnica między tymi olejami ? Ktoś może testował obydwa ? Mój silnik to BWE z 2006 r. Przebieg 145 tys km.
  22. palet

    Drgania ...

    Wg mnie sam dźwięk pracy silnika jest jak najbardziej normalny.
  23. Ja również już wymieniłem u siebie zawór N80. Przejechałem po wymianie i wykasowaniu błędów 240 km. Sporo poruszałem się w mieście - dużo pracy na biegu jałowym. Od razu zauważyłem że obroty stabilne, na takim poziomie jak trzeba oraz żadnych wibracji. Po zeskanowaniu - nie ma żadnych błędów! Tak więc póki co jest super, problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za dyskusję.
  24. Wielkie dzieki za cenne info. Jak tylko sie z tym uporam to dam znac jaki efekt. A czy moglys powiedziec kiedy ma cykac? Wystarczy przekrecic stacyjke i sluchac pod maska czy silnik musi byc uruchomiony ?
  25. Witam Wszystkich na forum ! Dokładnie taki sam problem jak w tym wątku przyciągnął mnie na to forum. Obroty po zatrzymaniu auta np. na światłach podnosiły się do ok. 1200. Działo się tak często ale nie zawsze. Dodatkowo czasem pojawia się problem odczuwalnych wibracji które ustają przewaznie po kilku sekundach. Akurat wtedy obroty były na takim jak trzeba poziomie i nie falowały. Odczytane błedy były następujące: 1. P2279 - wyciek powietrza w układzie dolotowym 2. P0507 - obroty biegu jałowego za wysokie 3. P2187 - mieszanka za uboga Zrobiłem następujące rzeczy: - wymieniłem zawór PCV - auto po wymianie zachowywało się dalej dokładnie tak samo, błędy wracały od razu po kilku kilometrach - następnie wymieniłem za 1 razem - świece (były w kiepskim stanie), zawór DV oraz popychacz pompy paliwa (zawór i popychacz były wg mnie w bardzo dobrym stanie i nie wymagały wymiany). Jeśli chodzi o podbijanie obrotów na jałowym to nastąpiła bardzo duża poprawa. Wydawało mi się że problem całkowicie rozwiązany. Niestety okazjonalne wibracje powróciły !! Niestety po przejechaniu ok. 150 km wróciły błędy: P0507 oraz P2187 (+ check). Generalnie wszystko byłoby teraz ok w zachowaniu auta gdyby nie te okazjonalne kilkusekundowe wibracje oraz powracające błędy. Zaplanowałem jeszcze w najbliższym czasie (jak kolega powyżej sugeruje) wymiane zaworu N80 oraz ewentualne czyszczenie przepustnicy. Jeśli to nie pomoże to "moje" pomysły zaczerpnięte z różnych forów się wyczerpią. Czy mogą Koledzy coś jeszcze zasugerować ?? Będę informował jeśli zrobię jakieś kolejne kroki i o to samo proszę autora wątku. ---(przebieg 145 tys km)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...