Treść opublikowana przez ks
-
[ALL] Radio cb do oceny
Mogą być takie: http://www.strefakierowcy.pl/516,antena-wilson-little-wil-98cm-.html http://www.strefakierowcy.pl/68,antena-president-missouri-72-cm-.html Z krótszymi antenami będzie mniej szumieć ale to ze względu na mniejszy zasięg tych anten. Co do Hustlera IC-100 to bardzo często trafiają się podróbki, które trudno wyregulować i które się szybko rozlatują.
-
[ALL] Radio cb do oceny
Ściąga dobrze z dobrymi antenami . Antena ma taki parametr ZYSK im większy tym lepiej ściąga. Radio też ma taki parametr jak czułość, to twoje ma 0.5uV przy SINAD = 10dB. Parametr SINAD podaje jakie będą szumy przy tej czułości. Mówiąc wprost radio które ma czułość 0.5uV przy SINAD = 20dB będzie mniej szumieć niż to twoje. Porównaj te parametry z innymi radiami i zobaczysz, że są lepsze i tańsze radia. Tu chyba płacisz za wymiary tego radia.
-
[VW Sharan] Zwiększone zużycie paliwa, brak mocy powyżej 2200tyś obrotów
EGR może padł , może katalizator zapchany?
-
[ALL B5] Dość nadmiaru basu, "coś" podkreślającego bas
Może ten post pomoże: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185458.msg2189273#msg2189273
-
[ALL B6/B7] Ori subwoofer - jak dziala (&vs wzmacniacz bez suba)
Nie rozpatrywałem, bo musiałbym wymienić wszystkie głośniki na mocniejsze i musiałbym kupić nowy wzmacniacz. A tak zrobiłem to najmniejszym nakładem kosztów, bo kupiłem tylko basa, wzmacniacz już miałem, stary Pyle PLM-201 leżał zakurzony na strychu :>. Pociągnąłem tylko przewód z akumulatora, audio i sterowanie z radia podpiąłem do kostki oryginalnego wzmacniacza w bagażniku. Poza tym suba powinno się napędzać z osobnego wzmacniacza, bo tylko wtedy można ustawić precyzyjnie na wzmacniaczu poziom głośności i częstotliwość filtra niskotonowego dla suba. Złe ustawienie i nawet najlepszy sub będzie brzmiał jak walenie kijem po garnkach. Oryginalne głośniki też nie grały najgorzej, brakowało mi tylko fajnego niskiego basu. Po zamontowaniu suba i mp3 dla mnie jest ok. Pozdrawiam
-
[ALL B6/B7] Ori subwoofer - jak dziala (&vs wzmacniacz bez suba)
Nie, to wzmacniacz 3 kanałowy, 2 kanały do tylnych głośników + 1 kanał z filtrem dla niskich tonów na suba. Nie widziałem wzmacniacza z sedana to nie powiem czy ma wyjście na suba. Rozpiska wtyczki tu gdzieś była na forum, trza by poszukać.
-
[ALL B6/B7] Ori subwoofer - jak dziala (&vs wzmacniacz bez suba)
Tyle trudnych pytań ale może na kilka zdołam odpowiedzieć. U mnie jest tak: Sub ma osobną sekcje wzmacniacza, daje ok. 50W RMS. Regulacja basu jest w radiu, dajesz więcej basu i jest go więcej. Grało to nieciekawie bo sub jest malutki i dlatego aby uzupełnić pasmo basem wrzuciłem do bagażnika skrzynkę Rockford Fosgate R1 i do tego wzmacniacz 130W RMS. Do tego mp3 zamiast zmieniarki. Teraz nareszcie można słuchać muzyki :gwizdanie:.
-
[ALL] Potrzebna pomoc z Fizyki !
Nie wiem ale za moich czasów to nawet komputera nie wolno było używać na fizyce . To wyliczasz z tych wzorów co podałem i ma się zgadzać z tym co jest na wykresach, czyli że praktyka zgadza się z teorią .
-
[ALL] Potrzebna pomoc z Fizyki !
Dobry musi być ten wykładowca :>. Nad wykresami masz wszystko policzone.
-
[ALL] Potrzebna pomoc z Fizyki !
Mniej więcej. To napięcie na samym źródle napięcia bez rezystancji wewnętrznej czyli napięcie na zaciskach baterii gdy I = 0 lub suma spadków napięć na obciążeniu i rezystancji wewnętrznej jeśli płynie prąd.
-
[ALL] Potrzebna pomoc z Fizyki !
To napięcie na baterii kiedy I = 0 .
-
[ALL] Potrzebna pomoc z Fizyki !
Masz dwa źródła napięcia i masz z wykresu policzyć siłę elektromotoryczną E i rezystancję wewnętrzną R. Potem te dwa źródła napięcia zostały połączone równolegle, a następnie szeregowo. W każdym z tych przypadków obliczasz tak samo siłę elektromotoryczną i rezystancję wewnętrzną wypadkową takiego połączenia i porównujesz z wartościami teoretycznymi obliczonymi dla tych połączeń. R = delta U / delta I. Dla połączenia szeregowego R = R1 + R2 E = E1 + E2, dla połączenia równoległego R = (R1 * R2) / (R1 + R2) E = E1 = E2.
-
Czy jest na forum elektronik znający się na lampach elektronowych?
Odłącz DAC i zmierz napięcia na lampach anoda-katoda i na rezystorach 680Ohm, powinny być podobne, jak nie są to lampa będzie trafiona. Spadki napięcia na rezystorach powinien odpowiadać założonemu prądowi spoczynkowemu, dla tej lampy 15-20mA.
-
Czy jest na forum elektronik znający się na lampach elektronowych?
Na wejściu za przetwornikiem DAC powinien być kondensator separujący składową stałą.
-
Czy jest na forum elektronik znający się na lampach elektronowych?
Wrzuć schemat to coś poradzimy.
-
[B7 BKE] Concert II
Tak, ten wzmacniacz napędza mini suba i tylne głośniki. Żeby działało podświetlenie i wyświetlanie informacji z radia na FIS musisz mieć połączoną magistralę CAN z radia do licznika.
-
[B8 CAG] Niedogrzewanie się silnika w niskich temperaturach
Też tak mam. Przy -12 jak się silnik nagrzeje do 90 stopni to trzyma tą temperaturę, ale poniżej -15 to temperatura silnika spada jeśli się jeździ na niskich obrotach.
-
[B7 BLB] Silnik czasami nie ma mocy, dymi przy przyspieszaniu.
Klapką można ruszać nawet jak są zęby na zębatce zjechane. Sprawdź VAGiem jego działanie (Basic Settings 003) jak nie chcesz rozbierać EGRa.
-
[B7 BPW] Opinie o silniku BPW
Dodatkowa dawka paliwa jest podawana gdy w cylindrze są praktycznie już spaliny i może się nie spalić całkowicie w pewnych warunkach, stąd przybywanie oleju. Pompowtrysk się nie otwiera bo jest wyłączony programowo i dodatkowa dawka paliwa wraca do baku.
-
[B7 BLB] Silnik czasami nie ma mocy, dymi przy przyspieszaniu.
Jak świeci się kontolka CHECK ENGINE to może być za późno na czyszczenie. Bo prawdopodobnie zjechała się zębatka w przekładni EGRa, a do niej podpięty jest potencjometr, który zwraca do ECU sygnał o aktualnej pozycji zaworu EGR. Jeśli ECU widzi, że EGR nie osiągnął zadanej pozycji to wywala błąd. A uszkodzenie wynika właśnie z zasyfionego EGRa. Klapka się nie może zamknąć przez nagromadzoną sadzę i silniczek próbuje tak długo, aż urwie się klapka albo zęby na zębatce, zależnie co mniej wytrzymałe. To efekt lawinowy, jak klapka się nie domyka to silnik pompuje sobie jeszcze więcej sadzy. Nowy zawór to ok. 600 zł.
-
[B7 BLB] Silnik czasami nie ma mocy, dymi przy przyspieszaniu.
Zasyfiony filtr paliwa może powodować takie problemy. Ja wymieniam razem z olejem co 15k. Jak wylewam paliwo z filtra to jest w nim dużo czarnego pyłu. Po wymianie auto jakby z 30KM więcej miało i nie szarpie.
-
[B6 AVF] Jaki rodzaj silnika
Do AVF były skrzynie 6-biegowe. AWX ma zmniejszony moment obrotowy i był do skrzyni 5-biegowej.
-
[INNE] Rolka alternatora -jak wymienić?
Rolka alternatora wymieniona, wszystkie objawy zniknęły
-
[B7 BLB] Silnik nie che zapalać
Poczytaj też tu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=51767.0.
-
[INNE] Rolka alternatora -jak wymienić?
Mam takie objawy od kilku dni więc myślę, że reszta będzie ok.