Treść opublikowana przez sssV
-
Jaki koszt malowania tych elementów
Lakierowanie blotnikow 250-400zl maska 300-500. Zaleznie gdzie co jak i kto. Tylko przy czyms takiem wypada wycieniowac drzwi bo bedzie widac roznice, wiec problem drzwi poniekad sam sie rozwiaze. Calosc 1000-1500zl mysle. I jeszcze jedno, drogo nie zawsze znaczy dobrze a tanio zle. Jednak dobry lakiernik zawsze bedzie cenil swoja prace.
-
Wycena stłuczki, czyli ile mogę dostać?
Wiem jak wyglada procedura likwidacji szkody. Tylko tutaj nie mamy do czynienia z autem o realnej wartosci np 20stu tysiecy tylko 2, max 3. Wg eurotaxu mozliwe, ze jeszcze mniej. Kolega stara wyciagnac ile sie da co tez rozumiem. Jedynie smiem twierdzic, ze te 800zl biorac pod uwage powyzsze jest kwota wystarczajaca na likwidacje tej szkody. Oczywiscie mozna sprobowac napisac odwolanie, moze podwyzsza o stowke czy dwie, ale o kwocie rzedu 2 czy 3 tysiecy mozna zapomniec.
-
Wycena stłuczki, czyli ile mogę dostać?
Wez te 800zl. Kup drzwi w kolorze gdzies na zlomie za 100, za drugie 100 kup dwa litry wodki i wypij z tesciem cieszac sie z zarobionych 600. Auto ma tak niska wartosc, ze wyciskanie wiecej to juz prawie pod grzech podchodzi. Co moze zrobic TU? Ano moze wycenic naprawe na 3500 a wartosc auta na 2000zl przed szkoda i 1800 po szkodzie. Dostaniesz wtedy 200zl i sprawa zostanie zamknieta. Ewentualnie bedziesz mogl znalezc warsztat co bedzie lepil te drzwi ale wtedy nawet 1zl nie zobaczysz z tej kasy.
-
Wycena stłuczki, czyli ile mogę dostać?
Teoretycznie. Bo praktycznie jest to auto warte 1500zl. Jak zaczniesz kombinowac to przywala calke i ciezko bedzie cos wskorac.
-
Nowe mapki
I jeszcze wykres jako taki to jest brzydki - poszarpany.
-
Nowe mapki
U mnie zamiast 130 wyszlo 145km serii. I albo cos tam masz nie halo bo tuner malo dorzucil albo slaby tuner. Te 150-160 powinno sie ugrac z tego silnika.
-
Nowe mapki
Ta seria to nie powinna miec cos wiecej?
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Kompresja ladna. Ale turbo to mozesz miec skopane... Luz wirnika jest kasowny cisnieniem oleju ale u Ciebie moze to byc za duzo. Ile tego oleju tam jest?
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Wiesz, to czy pomoze zalezy czy winne zuzycia oleju sa zapieczone pierscienie. A moga byc winne ze wzgledu na wczesniejsza jazde na minerale i fakt dymienia na postoju za tym tez przemawia. Jednak jesli pierscienie sa zuzyte a uszczelniacze zaworow stwardniale to nic nie pomoze poza ich wymiana. Sprobowac nie zaszkodzi, czysty, wolny od nagaru silnik to zdrowy silnik.
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Do oleju ktory byl w aucie wlalem srodek Liqui Moly 5200. (Jezdzi sie na nim 200km i spuszcza wraz z olejem, nie mylic z LM engine flusch) Spuscilem calosc po tym przebiegu, wlalem olej 5w jakis platinum bo najtanszy i do niego od razu Protec Engine Flush zielony. Silnik pracowal na biegu jalowym z 30 min, co pare minut delikatnie dodawalem gazu, tak do 2krpm. Pozniej wszystko spuscilem i wlalem pelny syntetyk Liqui Moly. Apetyt na olej z absurdalnego 1l/1tkm spadl do 1l/10tkm czyli normy dla tych silnikow. Kilku mechanikow diagnozowalo auto wczesniej i jak pisalem, koszt wymiany pierscieni w tym silniku to ponad 3kzl.... Ja zrobilem za 400zl PS Tych srodkow nie kupisz normalnie w sklepie, trzeba szukac w internetach.
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Kolego ja nie mam na mysli wlanie na 10min plukanki za 19pln tylko doglebne plukanie silnika ostra chemia. Bo tylko takie cos pozwoli uwolnic pierscienie jesli sa zapieczone. Warto sprobowac skoro dymi na postoju. Mi takie cos pozwolilo zachowac mniej wiecej 3kpln. Silnik R6 jadl 1l oleju na 1tkm, po wyplukaniu 1l na 10 000km.
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Nie wiem czy da sie zmienic gumki w tym silniku bez demontazu. W jednych sie da w innych nie. Zdjecie glowicy jest lepsza opcja oczywiscie ale i drozsza. Duzo drozsza. Przy okazji moze dojsc jej remont... Czesci policz, koszt roboty od 500 w gore zaleznie co bedzie z glowica. Ja bym na Twoim miejscu postaral sie dojsc co jest winne. Jesli oleju ubywa duzo, auto dymi caly czas to predzej pierscienie. Albo przypieczone albo ich nie ma....
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Dwie opcje: Walniete uszczelniacze zaworow - tylko wymiana, niz z tym nie zrobisz. Objawiaja sie dymieniem auta po postoju. Dym bialy, podobny do pary. Po dodaniu gazu ciemniejszy. Przypieczone pierscienie od jazdy na ujowym oleju = plukanie silnika. Zawsze przed wlasniem innego oleju zwlaszcza po przejsciu z minerala na syntetyk powinno sie plukac silnik.
-
Olej w Przewodzie
Nie moze tylko jest. Kazdy doladowany diesel ma olej w dolocie. Problem jest wtedy gdy tego oleju zbiera sie tam szklanka.
-
Które springi lepiej założyć do Audi A4 B6? Eibach Pro Kit czy Sportline
Kolego predzej 1BE wytrzyma niz 1BA bo sa fabrycznie przystosowane do nizszego zakresu pracy,
-
Które springi lepiej założyć do Audi A4 B6? Eibach Pro Kit czy Sportline
Ja mam w 1BA i zyja. Chyba
-
Które springi lepiej założyć do Audi A4 B6? Eibach Pro Kit czy Sportline
O ile zejdzie? z 30mm od tego co masz.
-
Które springi lepiej założyć do Audi A4 B6? Eibach Pro Kit czy Sportline
Lub Eibach sportline.
-
Które springi lepiej założyć do Audi A4 B6? Eibach Pro Kit czy Sportline
Nie zejdzie wiele na prokicie. Sztywnosc pozostania podobna. Eibach obniza o ok 35mm wzgledem 1ba. 1bv sa nizsze mniej wiecej 20mm. Zejdzie jeszcze 10-15mm.
-
Audi A4 B6 2.4 V6 by jacek
Ladnie. Polakieruj dokladki w kolor, auto odmlodnieje
-
kupno kamerki samochodowej
W cenie ~250zl nie ma nic lepszego niz g1wh.
-
Zaginione audi A4 B5
Ja bym poczekal cierpliwe. Do gwiazdki w tym roku lub przyszlym. Przeciez to kolega....
-
[B6 AVF] 1.9TDI srebrna szczala w avancie 182PS by esesval
Hehe dobre pytanie. Wpierw sie slabo trzymala, w sensie podnosila sie na naroznikach, ostrych zalamaniach itp. Ale. Zdemontowalem je ponownie i podgrzalem plomieniem z zapalniczki. Z automatu sie ulozyla tam gdzie nie chciala i sie odklajala. Teraz jest spokoj Zdjecie kokpitu stare, sprzed operacji.
-
Rozprogramowywuje piloty...
Czesc, Mam taki maly choc drazniacy problem. Otoz co jakis czas auto gubi/zapomina/rozprogramowywuje przyuczone piloty. Musze wlozyc klucz w stacyjke, przekrecic na zaplon i nacisnac guzik. Wtedy mam spokoj czasem na dwa tygodnie, czasem na dwa dni. Nie ma reguly. Gdzie szukac przyczyny?
-
[B6 AVF] 1.9TDI srebrna szczala w avancie 182PS by esesval
Dzieki ale postoje