Treść opublikowana przez sssV
-
świst z przodu samochodu
Jakie auto? W profilu masz dwa rozne. Jesli tedej 6b to moga to byc lozyska w skrzyni.
-
lampka w klapie bagażnika i bagażniku avant
Ja mialem utleniony pin we wtyczce zamka.
-
Czy da się przłożyć maty grzewcze? JAK ? jak się ma avant do sedana
Pianki przeloz cale. Ja mam w fotelu kieorwcy pianki z b7. Jedynie dawca musi byc taki sam jak biorca, w sensie takim, ze nie pasuja pianki z nalesnikow do slajna.
-
Jaki olej , czy robić płukankę?
Zobaczysz, ze olej zleci ciemniejszy niz jest obecnie i pozniej dluzej bedzie klarowny.
-
Jaki olej , czy robić płukankę?
Kolego misiekA80 moze w polonezie jest to mozliwe ale nie w normalnym silniku. Bo nagar niczego nie uszczelnia a jedynie zapieka pierscienie, zatyka kanaly olejowe, pompe itd. Uklad smarujacy ma wieksza wydajnosc po wyplukaniu. Szybciej wypelniaja sie szklanki itp. U mnie w avf'ie bylo slychac przez ulamek sekundy zawory po odpaleniu. Po wyplukaniu i wlaniu nowej oliwy nawet przy -19 juz tego nie bylo. W silniku benzynowym dluzej bedziesz mial czysty olej. Co do plukanek to polecam LM 5200 - wlewa sie ja i jezdzi na niej 200km, nastepnie zrzuca wraz z olejem. Lub Protec Engine Flush - wlewa sie na 15min, pozostawia silnik na biegu jalowym i jw. zrzuca. Oba te srodki sa dostepne w internecie, w sklepach stacjonarnych raczej nie. Inne plukanki np valvo sa o wiele delikatniejsze i w moim odczuciu slabsze.
-
Jaki olej , czy robić płukankę?
No fajnie. Ale jak chcesz sie licytowac to ja przerobilem wiecej samochodow. A odkad uzylem pierwszy raz plukanki to stosuje je caly czas bo widze i czuje roznice przed i po. W jednym moim samochodzie plukanie takie hardcorowe spowodowalo obnizenie zuzycia oleju ze stopnia absurdalnego do akceptowalnego. Bo puscily zapieczone pierscienie. Takze za bzdurne uwazam wypowiedzi osob co nie maja pojecie o czyms a wypowiadaja sie na sile.
-
Jaki olej , czy robić płukankę?
co ma zaszkodzic? Rozpusci panewki czy co?
-
Jaki olej , czy robić płukankę?
Jak osady widac pod korkiem to jest zle. Cala zabawa z plukaniem silnika ma na celu usuniecie nagaru z kanalow olejowych i pierscieni. Ogolnie tez mialem takie zdanie nim nie zaczalem sie bawic w plukania. I nie mam na mysli tylko tych "delikatnych".
-
Jaki olej , czy robić płukankę?
Do tego silnika nie ma w sumie sensu lac nic lepszego, ale jak chcesz miec lepiej na sercu to 5w mozna zalac. Plukanka jak najbardziej - przy kazdej zmianie oleju.
-
Co to za felgi?
Borbet CC Dark.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Powiem wam pewna ciekawostke. Siedzialem juz na kilku forach roznych marek i zawsze rozwalala mnie pewna prawidlowosc wsrod piszacych. Brzmi ona mniej wiecej tak: "Wiem ile robia diesle oraz, ze wiekszosc ma cofane liczniki ale nie moj. Moj 14sto letni dajzel w kombi ma 160tkm" Kilkukrotnie zostalem wysmiany nawet gdy chcialem komus uswiadomic, ze przebieg w nastoletnim aucie zza granicy nie bedzie zaczynal sie od 1 ani raczej 2 od z przodu. Wniosek taki, ze ludzie lubia sie łudzić, ze kupili perelke z malutkim nalotem, ktora handlarz filantrop znalzl u niemca w garazu. Nie wazny jest stan techniczny, wazne aby moc sie pochwalic szwagrowi przy niedzielnych schabowym, ze moje auto nie dosc, ze kosztowalo malo, to jeszcze wiecej stalo niz jezdzilo. Kij z tym, ze silnik zre 1l oleju na 1tkm, historii serwisowej nie ma. Musi byc okazja z minimalnym nalotem. Zeby nie odbiegac, moj avf z 02 r ma 310tkm, pelna historie w aso i poza 1 elementem ori lakier. I widzac te perelki ze 163tkm z allegro z powodzeniem moglbym mu 200k odjac
-
Wycena uderzenia w tył a4 b6 OC sprawca
Teoretycznie maja 30 dni od zgloszenia szkody na jej likwidacje. W praktyce czesto przeciagaja do np 90, zaslaniajac sie np koniecznoscia uzupelnienia dokumentacji itp.
-
Wycena Felg
Nie ma czegos takiego jak troche krzywa felga. Albo jest prosta albo nie. I z doswiadczenia Ci powiem, ze opony zdjete z krzywych felg sa przewaznie do wyrzucenia. A co do wartosci to w takim stanie... Moze 450-500 ktos da za calosc.
-
Pytanie o turbine czy tak powinno być
Tak.Zobaczysz jak pompuje. Stan wirnika i fakt czy puszcza olej trzeba juz organoleptycznie pomacac.
-
Cięcie sprężyn :)
Za takie cos powinni auto z miejsca zlomowac.
-
17 ET35 Wejdzie to do b6 avant
Jesli stwierdze, ze jednak nie chce czarnych to pojda w gunmetal- taki kolorek.
-
17 ET35 Wejdzie to do b6 avant
Tak. Sam nie wiedzialem co to, troche poczytalem i wychodzi, ze sa ok. A kupilem bo zawsze chcialem miec ciemne. Kilka kompletow malowalem w roznych autach ale nigdy sie jednak nie zdecydowalem na czarny. Wygladaja tak.
-
17 ET35 Wejdzie to do b6 avant
Eta Beta 17. takie jak ponizej, ale czarny polmat z czerwonym paskiem Prosciutkie, bez otarc za bardzo fajny hajs.
-
Pytanie o turbine czy tak powinno być
Ale na tym filmie trubina wyje jak kot obdzierany zywcem ze skory.
-
17 ET35 Wejdzie to do b6 avant
No i git, kupilem te felgi. A co do opon to wlasnie sie zastanawialem wczesniej czy pakowac 205/50 czy 235/45. Takze oba problemy rozwiazane. Dzieki.
-
17 ET35 Wejdzie to do b6 avant
Paramtry felg 7x17 H2 ET35 5x112x57 upchne je do a4 b6 avanta z oponami 235/45 tak zeby nie ocieraly nigdzie?
-
Kubusiowy AVF LY9B Avant
Pewnie masz doposazony w dpf tak jak ja. I stąd zielona plakietka.
-
Pytanie o turbine czy tak powinno być
bo np mi nie laduje go. I pewnie nie tylko mi.
-
Pytanie o turbine czy tak powinno być
wrzuc ten film na yt.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Po piaskowaniu to trzeba bedzie cale blotniki malowac a ne tylko ranty.