Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sssV

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sssV

  1. Na pewno sa lepsze niz zetexy. Duzo ludzi na nich pomyka.
  2. Znajomy jezdzil kilka lat na nexenach zimowych i bardzo je chwalil.
  3. a jak lozysko wiska sprawdzic? Wyjac i przejechac sie bez?
  4. Wymieniasz tylko zuzyte elementy. Nie widze sensu wymiany dobrej dwumasy.
  5. Jesli masz padniete np lozyska polosi to spokojnie taka naprawe w warsztacie mozna zamknec w kilku setkach. Ale nie wygdybamy wiele na odleglosc.
  6. Ty masz skrzynie HCK lub HCF. Kolega ma GBA. W GBA lubia padac lozyska na walku atakujacym. Dluzsza jazda czesto skutkuje zniszczeniem mechanizmow. U Ciebie tez moglo ktores lozysko pasc, ale nie zdarza sie to tak czesto jak w przypadku GBA. I jeszcze jedno, szukajac w internecie informacji na ten temat, mozna znalezc wiele postow z przed kilku lat. Ludzie czesto pisza, ze "zamienniki" lozysk nie pasuja. Z tego co wiem tak bylo kiedys. Teraz bez problemu mozna kupic pasujace lozyska. W sensie firmy zajmujace sie skrzyniami robia to od reki. Dzwonilem do kilku takich firm (bo u mnie tez ze skrzyni dochodzi jakis dziwny dzwiek). I powiedziano mi, ze bez problemow taka skrzynie mozna naprawic. Najlepiej dzialac od razu. Koszt rozny, zaleznie od firmy i jak duzo beda robic. Lozyska + robocizna - 700zl + koszt montazu/demontazu skrzyni. Tak wyglada to w moim przypadku, razem tysiak.
  7. Co sie tak uczepiliscie tych nokianow z rosji? Fabryka gdzie sa produkowane jest jedna z najnowoczesniejszych w europie. Produkowane opony sa eksportowane na caly kontynent (moze jeszcze dalej?) i nikt z tym problemow nie ma.
  8. 400-600-800 na mokro.
  9. To to samo. Kup ori, bedzie pewnie i bezpiecznie.
  10. Sprawdz poduszki silnika i skrzyni biegow, mozliwe, ze pod tym drugim masz do wymiany. Trzeba rowniez wykluczyc lozyska kol. U mnie w tej samej konfiguracji tez slychac pewien dzwiek, bylem u 3 roznych mechanikow i dostalem 3 rozne diagnozy. Sprzeczne diagnozy. Ogolnie z tego co czytam lozyska w tych skrzyniach maja tendencje do zacierania sie. Jednak wpierw trzeba sprawdzic kilka innych elementow.
  11. W poprzednim aucie zalozylem nowego wahlera i po miesiacu zonk - nie nagrzewa sie. Kupilem nowy, rozebralem, termostat w kawalkach - pekl. Zalozylem nowy i dalej lipa, 90C dopiero po 20km jazdy. Kupilem nowy w aso za 4 razy tyle, zalozylem i temp robocza po 3-5km. Nie warto na tym oszczedzac.
  12. Ciekawe sa niektore teorie. Wg nich koncerny takie jak michellin czy dunlop przeznaczajace setki milionow rocznie na badania nad mieszankami gumy czy projektujac nowe biezniki trwonia kase. Bo mietek czy inny zdzislaw sciagnal z de przestarzale maszyny do naklejania bieznika, robi mieszanke na oko i mu lepiej wychodzi.
  13. Fajnie, ciesze sie Twoim szczesciem.
  14. Zgadza sie. Nie dotykalem, nie macalem, nie mialem stycznosci. Wystarczy mi fakt, iz troszke wiem nt. szemranych zamiennikow w super cenie oraz sztuce lakierniczej. Widze, ze mentalnosc januszowania ma sie dobrze. Powodzenia z usuwaniem rdzy z nowego blotnika po zimie po uprzedniej walce z pasowaniem.
  15. Kolego okolo 100 zl to koszt lakieru i podkladu na pomalowanie takiego blotnika. A gdzie blotnik, praca lakiernika, podatek i inne koszta poboczne? Moim zdaniem sciagaja te blotniki z chin w cenie moze 10zl/sztuka. Lakieruja bez zachowania jakichkolwiek podstaw fachu. Ale jak widac cena czyni cuda.
  16. Kupilem kiedys auto na nalewkach, co ciekawe z niemiec. Bila troszke kierownica, pojechalem wywazyc. 90min mordowali sie w wulkanizacji i nic. Dwie jako tako sie wywazyly z dwiema nie dali rady. Wrocilem do domu na 4 nowych oponach - normalnych oponach. Wulkanizator (znajomy przy okazji) powiedzial krotko, chcesz jezdzic bezpiecznie i pewnie to wywal te smieci.
  17. Nie chce was denerwowac ale lepiej przepic te dwie setki niz kupic ten blotnik. Po pierwsze czuje chinski blotnik z blachy cienkiej jak gazeta. Po drugie blacha ma byc nalezycie zabezpieczona a nie tylko pomalowana. Szczerze watpie, ze tak jest w tym przypadku. Koszt samej pracy lakiernika to mniej wiecej 200-400zl a gdzie reszta czyli sam blotnik, podklady, lakier....
  18. Zapewne potrzebujesz zielona plakietke. Wpisz w google a4 b6 dpf HJS. HJS jest niemieckim producentem uniwersalnych dpfow, ktore nie sa do konca normalnymi dpf'ami. Cos w rodzaju dodatkowego katalizatora. Jednak po montazu o ile silnik jest sprawny auto przechodzi testy spalin i dostaje sie zielona plakietke. Mam taki wynalazek u siebie zamontowany przez poprzedniego wlasciciela. Wpierw mialem go wywalac, ale po zastanowieniu na razie zostaje. Jakby ktos nie wierzyl to prosze AVF z zielona plakietka: https://onedrive.live.com/redir?resid=333591B1DCD941BE!425&authkey=!AMuERzSZceV_SpU&v=3&ithint=photo%2cjpg
  19. 0.5l na 10 czy 15tkm to w sumie zadne zuzycie. Skoro malo jezdzisz to leci Ci para z wydechu, woda sie skrapla i nie ma kiedy odparowac. Zrob trase i zobaczysz, ze przejdzie na jakis czas.
  20. sssV odpowiedział(a) na karol8308 temat w 1.8T
    Przy walnietych uszczelniaczach zaworow silnik dymi na bialo po dluzszym postoju. Olej scieka po trzonku zaworu, silnik nie zdazy go spalic dokladnie - idzie w wydech. Wtedy powstaje bialy dym, ktory widzimy przez kilka, kilkanascie sekund.
  21. Tak. Cale zycie tu mieszkam. I tu tak jakby tez
  22. oleju nie zużywa? Kopcenie na biało po porannym rozruchu moze wsazywac na uszczelniacze zaworow, Duzo jezdzisz autem dziennie?
  23. Czesc Linar. Widze, ze dalej sie w swapy bawisz. Ktory to juz silnik? Mam nadzieje, ze uda sie przeszczepic guziki z mk3. Ps Duzo trytek zeszlo na cale auto?
  24. W mojej opinii to chinski szajs. Nie ma podanego producenta tylko model.
  25. sssV odpowiedział(a) na miszaq92 temat w Audi A4 B6
    100-150 dla blachy na zewnatrz i 40-90 dla wnek. Takie wartosci mozna uznac za ori w b6. 200 - to prawdopodobnie sam bezbarwny, lub druga warstwa ale cienka lakieru. pow 220-240 to juz pewna druga wartstwa lakieru. Wszystko zalezy od umiejetnosci lakiernika.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.