Treść opublikowana przez sssV
-
Polecane opony zimowe
Na pewno sa lepsze niz zetexy. Duzo ludzi na nich pomyka.
-
Polecane opony zimowe
Znajomy jezdzil kilka lat na nexenach zimowych i bardzo je chwalil.
-
Dziwny dzwięk podczas jazdy.Skrzynia?
a jak lozysko wiska sprawdzic? Wyjac i przejechac sie bez?
-
wymiana sprzęgła i dwumasy
Wymieniasz tylko zuzyte elementy. Nie widze sensu wymiany dobrej dwumasy.
-
Dziwny dzwięk podczas jazdy.Skrzynia?
Jesli masz padniete np lozyska polosi to spokojnie taka naprawe w warsztacie mozna zamknec w kilku setkach. Ale nie wygdybamy wiele na odleglosc.
-
Dziwny dzwięk podczas jazdy.Skrzynia?
Ty masz skrzynie HCK lub HCF. Kolega ma GBA. W GBA lubia padac lozyska na walku atakujacym. Dluzsza jazda czesto skutkuje zniszczeniem mechanizmow. U Ciebie tez moglo ktores lozysko pasc, ale nie zdarza sie to tak czesto jak w przypadku GBA. I jeszcze jedno, szukajac w internecie informacji na ten temat, mozna znalezc wiele postow z przed kilku lat. Ludzie czesto pisza, ze "zamienniki" lozysk nie pasuja. Z tego co wiem tak bylo kiedys. Teraz bez problemu mozna kupic pasujace lozyska. W sensie firmy zajmujace sie skrzyniami robia to od reki. Dzwonilem do kilku takich firm (bo u mnie tez ze skrzyni dochodzi jakis dziwny dzwiek). I powiedziano mi, ze bez problemow taka skrzynie mozna naprawic. Najlepiej dzialac od razu. Koszt rozny, zaleznie od firmy i jak duzo beda robic. Lozyska + robocizna - 700zl + koszt montazu/demontazu skrzyni. Tak wyglada to w moim przypadku, razem tysiak.
-
Polecane opony zimowe
Co sie tak uczepiliscie tych nokianow z rosji? Fabryka gdzie sa produkowane jest jedna z najnowoczesniejszych w europie. Produkowane opony sa eksportowane na caly kontynent (moze jeszcze dalej?) i nikt z tym problemow nie ma.
-
Lakierowanie listwy - prośba o poradę
400-600-800 na mokro.
-
Prośba o opinię
To to samo. Kup ori, bedzie pewnie i bezpiecznie.
-
Dziwny dzwięk podczas jazdy.Skrzynia?
Sprawdz poduszki silnika i skrzyni biegow, mozliwe, ze pod tym drugim masz do wymiany. Trzeba rowniez wykluczyc lozyska kol. U mnie w tej samej konfiguracji tez slychac pewien dzwiek, bylem u 3 roznych mechanikow i dostalem 3 rozne diagnozy. Sprzeczne diagnozy. Ogolnie z tego co czytam lozyska w tych skrzyniach maja tendencje do zacierania sie. Jednak wpierw trzeba sprawdzic kilka innych elementow.
-
1.9 tdi AVF - Długo się nagrzewa
W poprzednim aucie zalozylem nowego wahlera i po miesiacu zonk - nie nagrzewa sie. Kupilem nowy, rozebralem, termostat w kawalkach - pekl. Zalozylem nowy i dalej lipa, 90C dopiero po 20km jazdy. Kupilem nowy w aso za 4 razy tyle, zalozylem i temp robocza po 3-5km. Nie warto na tym oszczedzac.
-
Opony bieżnikowane czy polecacie?
Ciekawe sa niektore teorie. Wg nich koncerny takie jak michellin czy dunlop przeznaczajace setki milionow rocznie na badania nad mieszankami gumy czy projektujac nowe biezniki trwonia kase. Bo mietek czy inny zdzislaw sciagnal z de przestarzale maszyny do naklejania bieznika, robi mieszanke na oko i mu lepiej wychodzi.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Fajnie, ciesze sie Twoim szczesciem.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Zgadza sie. Nie dotykalem, nie macalem, nie mialem stycznosci. Wystarczy mi fakt, iz troszke wiem nt. szemranych zamiennikow w super cenie oraz sztuce lakierniczej. Widze, ze mentalnosc januszowania ma sie dobrze. Powodzenia z usuwaniem rdzy z nowego blotnika po zimie po uprzedniej walce z pasowaniem.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Kolego okolo 100 zl to koszt lakieru i podkladu na pomalowanie takiego blotnika. A gdzie blotnik, praca lakiernika, podatek i inne koszta poboczne? Moim zdaniem sciagaja te blotniki z chin w cenie moze 10zl/sztuka. Lakieruja bez zachowania jakichkolwiek podstaw fachu. Ale jak widac cena czyni cuda.
-
Opony bieżnikowane czy polecacie?
Kupilem kiedys auto na nalewkach, co ciekawe z niemiec. Bila troszke kierownica, pojechalem wywazyc. 90min mordowali sie w wulkanizacji i nic. Dwie jako tako sie wywazyly z dwiema nie dali rady. Wrocilem do domu na 4 nowych oponach - normalnych oponach. Wulkanizator (znajomy przy okazji) powiedzial krotko, chcesz jezdzic bezpiecznie i pewnie to wywal te smieci.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Nie chce was denerwowac ale lepiej przepic te dwie setki niz kupic ten blotnik. Po pierwsze czuje chinski blotnik z blachy cienkiej jak gazeta. Po drugie blacha ma byc nalezycie zabezpieczona a nie tylko pomalowana. Szczerze watpie, ze tak jest w tym przypadku. Koszt samej pracy lakiernika to mniej wiecej 200-400zl a gdzie reszta czyli sam blotnik, podklady, lakier....
-
montaż filtra czasteczek stałych
Zapewne potrzebujesz zielona plakietke. Wpisz w google a4 b6 dpf HJS. HJS jest niemieckim producentem uniwersalnych dpfow, ktore nie sa do konca normalnymi dpf'ami. Cos w rodzaju dodatkowego katalizatora. Jednak po montazu o ile silnik jest sprawny auto przechodzi testy spalin i dostaje sie zielona plakietke. Mam taki wynalazek u siebie zamontowany przez poprzedniego wlasciciela. Wpierw mialem go wywalac, ale po zastanowieniu na razie zostaje. Jakby ktos nie wierzyl to prosze AVF z zielona plakietka: https://onedrive.live.com/redir?resid=333591B1DCD941BE!425&authkey=!AMuERzSZceV_SpU&v=3&ithint=photo%2cjpg
-
kopci na biało przy dodawaniu gazu
0.5l na 10 czy 15tkm to w sumie zadne zuzycie. Skoro malo jezdzisz to leci Ci para z wydechu, woda sie skrapla i nie ma kiedy odparowac. Zrob trase i zobaczysz, ze przejdzie na jakis czas.
-
wymiana uszczelniaczy zaworowych
Przy walnietych uszczelniaczach zaworow silnik dymi na bialo po dluzszym postoju. Olej scieka po trzonku zaworu, silnik nie zdazy go spalic dokladnie - idzie w wydech. Wtedy powstaje bialy dym, ktory widzimy przez kilka, kilkanascie sekund.
-
Takie tam B5 quattro... :)
Tak. Cale zycie tu mieszkam. I tu tak jakby tez
-
kopci na biało przy dodawaniu gazu
oleju nie zużywa? Kopcenie na biało po porannym rozruchu moze wsazywac na uszczelniacze zaworow, Duzo jezdzisz autem dziennie?
-
Takie tam B5 quattro... :)
Czesc Linar. Widze, ze dalej sie w swapy bawisz. Ktory to juz silnik? Mam nadzieje, ze uda sie przeszczepic guziki z mk3. Ps Duzo trytek zeszlo na cale auto?
-
Prośba o opinię
W mojej opinii to chinski szajs. Nie ma podanego producenta tylko model.
-
Wartości miernika lakieru
100-150 dla blachy na zewnatrz i 40-90 dla wnek. Takie wartosci mozna uznac za ori w b6. 200 - to prawdopodobnie sam bezbarwny, lub druga warstwa ale cienka lakieru. pow 220-240 to juz pewna druga wartstwa lakieru. Wszystko zalezy od umiejetnosci lakiernika.