Treść opublikowana przez sssV
-
Prośba o wycenę szkody
Dostaniesz wycene naprawy na 10zkl a wartosc auta 9. Chodzi o to, ze ciezko jest podniesc wartosc auta, ktore jest seryjnie klepanym modelem bez wodotryskow i kosztuje srednio 7-8-9 tysi. Walek polega na tym, ze do tych 8-9 mozesz naprawiac a to auto zdecydowanie da sie za tyle naprawic. O ile podluznice sa na swoim miejscu. Choc ja bym wolal sie go pozbyc.
-
[B6] 2.0 ALT, Zwykły olejo żerny sedan
Przyznam, ze po pierwszych fotach mile sie zaskoczylem.
-
Regeneracja - skrzynia biegów GBA 1.9tdi 130 km 2003r. AVF
Dlaczego? Juz wiem, pokielbasiles troche. Motul Gear 300 a Motylgear to dwa rozne oleje. I jak mowie Motul Gear 300 75w90 jak najbardziej sie nadaje.
-
Wyciek oleju
godzinka roboty z przerwa na fajke i browar. Poszukaj, gdzies na yt widzialem film jak ktos wymienia. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/61004-b5-afn-wymiana-uszczelki-chlodnicy-oleju/ Co prawda afn, ale tdi to tdi
-
Włam do auta
Jesli "profesjonalny" zlodziej chce ukrasc audi to wsiada i odjezdza. Niczego nie uszkadza nawet bo ma klucze, wiec miales amatora, moze jakiegos gowniarza. Pilota wpierw zakoduj, moze jest sprawny.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Kolego nie chce sie czepiac ale to nie jest "na dobrym poziomie". Szczeliny krzywe, gora przy slupku zapadnieta jesli dobrze widze.
-
Regeneracja - skrzynia biegów GBA 1.9tdi 130 km 2003r. AVF
Olej kolego nie taki. 75w90 to nie wszystko, ma miec zachowane parametry gestosci. Wpierw polecam zrzucic ten co jest i wlac Motul Gear300 75w90. Jesli nie przejdzie to: -cos nie halo z regeneracja. -zuzyte mechanizmy, ale to by raczej widzieli przy rozbieraniu, choc kto wie?!?! Ewentualnie nie wymieniono wszystkich lozysk.
-
Wyciek oleju
Oring pod wymiennikiem do wymiany. (pod ta kostka jak to mowisz)
-
Pytanie po szkodzie
quadral20004 Chlopie na litosc Boska wez, ze przeedytuj tego posta
-
Zmiana radia z 1 din na 2 din
Tunel 2 din, kosz radia, popielniczka, panel klimatronika i przejsciowki.
-
Oklejanie lamp folia kameleon
Robic nie wolno. A czy dowodzik poleci to juz tylko od szczescia zalezy. PS. IMO to dramatycznie wyglada.
-
Rejestracja tymczasowa
+ wpis do ewidencji (kopia).
-
Po Jakim Czasie Od Kupna Można Sprzedać Samochód ?
Jesli sprzedasz samochod w ciagu pol roku od jego nabycia z zyskiem to placisz 18% podatku od kwot zysku. Proste i logiczne. Liczac od nastepnego miesiaca. O tym, ze jeden mozna sprzedac a placi sie dopiero przy drugim tez slyszalem. Jednak w US o tym nie slyszeli gdy poszedlem pytac. BTW kwoty poniesione na samochod mozna odliczyc od zysku. Czyli OC, rejestracja, udokumentowane naprawy itp.
-
Brak głośników tył
Glosniki Udimension El Comp 6. Przystosowane do pracy ze wzmacniaczami o nizszej mocy. - 450zl. Dystanse, maty wygluszajace, kable - 100zl. Radio Kenwood, Alpine - 500zl. I masz tysiaka. Na poczatek styknie
-
dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
Nieszczelnosc dolotu lub podcisnien imo.
-
jaki to kolor dekorów?
Hydrografika lub carbon.
-
Jaki olej? 2,6 V6 // powyzej 300tys
Mann, purflux, bosch...
-
Jaki olej? 2,6 V6 // powyzej 300tys
Motul, valvo, LM, Millers, Fuchs - jeden diabel. Co nalejesz bedzie ok, byle by 5w. Mozesz jeszcze wlac pluknke przed zmiania starego, nie zaszkodzi.
-
Jaki olej? 2,6 V6 // powyzej 300tys
Mozesz zalac 75w90. Choc ja bym zalal taki jak podaje producent czyli pewno 5w.
-
Opony bieżnikowane czy polecacie?
Tez polecam nalewajki wszystkim. Kiedys kupilem z ciekawosci. Swietne nietrzymanie sie na drodze - mozna potrenowac pod i nadsterownosc na raz. Do tego dzwieki przez nie wydawane, dzialaja swietnie w trasie. Gwarancja, ze sie nie zasnie na drodze. Jesli bieznik zacznie sie gdzies odklejac zawsze mozna podkleic kropelka, bedzie trzymac. Droga hamowania? Przeca jeszcze sie nie zdarzylo aby jakies auto po rozpedzeniu sie nie zatrzymalo!?!? Wystarczy przewidywac czy za 100m nie wyskoczy sarna czy inny czlek, to takie proste... Zeby bardziej zaoszczedzic mozna tez kupic uzywane nalewki wielosezonowe i zaczac pic wode z kaluzy.
-
Takie tam B5 quattro... :)
Poka flansze czy cokolwiek to bylo co mi chopacy pokazywaly
-
Schowek na okulary do Audi A4 B6/B7
Popatrzcie na schowek z laguny 2
-
Jak odnowic te felgi?
to 20zl drozej od sztuki. Ale jakby mi ktos powiedzial 250zl od felgi to bym jedynie sie zasmial. Polerowanie wibracyjne moze kosztowac tysiak i ponad ale nie lakierowanie proszkowe. Ludzie to tylko 3-4h godziny pracy dla kogos a nie tydzien.
-
Jak odnowic te felgi?
Jednak nie. Zanojomy z Waw placil 440zl za 16.
-
Jak odnowic te felgi?
Tylko lakierowanie proszkowe. Lakierowanie felg pistoletem to strata czasu (duzej ilosci) i pieniedzy. Lakier proszkowy jest duzo twardszy - odpornijszy na uszkodzenia i warunki panujace na jezdni. Felgi wpierw sa piaskowane - usuwa sie caly stary lakier, nastepnie uzupelniaja ubytki lub szlifuja felge w niektorych przypadkach. Ceny sa rozne, ja po znajomosci place 320zl za komplet, normalnie 400 ale to tez zalezy od wielkosci felgi i jak ktos sie ceni. To co podano 900 w gore to chyba jakas pomylka.