Treść opublikowana przez mefjiu
-
Mocniejsze wtryski 3.0 ASN
Pompa jest ok, niedawno była wymieniana. Robił mi kumpel logi i mówi, że wtryski już trochę słabe, mechanik też. Nie ma się co dziwić, autko ma +/- 230 t. km, a z tego co patrzyłem wtryski raczej nie były wymieniane... Dołożyłbym lepszą mapę, inne pierdoły, to i moc by urosła. Póki co mam zamiar tym autem trochę pojeździć, a dodatkowe kilka KM by nikomu nie przeszkadzały.
-
Mocniejsze wtryski 3.0 ASN
Powoli zaczynam się rozglądać za trochę mocniejszymi wtryskami do mojego 3.0 ASN. Fabrycznie idą tam: 06C133551 Lepiej kupić nowe Bosch-a o takich samych parametrach czy są jakieś "opcje"? Czy byłyby inne wtryski pasujące do tego silnika z wyższym ciśnieniem paliwa? Oczywiście nie chińczyki, etc..
-
3.0 ASN wycięcie KATów a polepszenie dźwięku
To coś będę myślał, dzięki!
-
Zakup auta za granicą, opłaty i sprzedaż- jak?
Dzięki za pomoc, szczerze nie myślałem, że będzie to takie proste.
-
3.0 ASN wycięcie KATów a polepszenie dźwięku
Tylko na strumiennicach mam sondy, nie zacznie wywalac błędów jak wspawam tłumiki?
-
Zakup auta za granicą, opłaty i sprzedaż- jak?
Czyli przy chęci zapłaty "zysku" składasz deklarację PIT do US?
-
3.0 ASN wycięcie KATów a polepszenie dźwięku
Witam. Temat nie dotyczy może A4 B6, ale silnik i układ podobne... Mam mały "problem"... Otóż w swojej A6 C5 FL 3.0 w Q mam wycięte katy środkowe (od kupna, nie mam z tym problemów), wspawane są w ich miejsca strumiennice. Jadąc w środku mi to nie przeszkadza, ale jak tylko otworzę okno, to słychać jakbym jechał np.: oplem kadetem z dziurawym wydechem Z początku myślałem, że to rzeczywiście wina dziurawego układu, ale nie. Ktoś ma jakiś pomysł, jak nadać autu bardziej "rasowy" dźwięk? Za odpowiedzi, typu: "wspawaj katy i po problemie" i temu podobne z góry dziękuję.
-
Zakup auta za granicą, opłaty i sprzedaż- jak?
Witam. Jestem aktualnie za granicą, znalazłem i zaklepałem fajne autko "na handel", w super stanie, stosunkowo mały przebieg (udokumentowany fakturami, kartkami z przeglądów, itp.), jeden właściciel 74 lata(...), słowem- jak na 12 lat stan "lalka", udało by mi się na nim przyciąć 2-3 tys zł lekką ręką przy sprzedaży w PL, a idąc za prostą ideą, że: "auto opłacone, to i cena wyższa", chciałbym je opłacić i zrobić wszystko legalnie (po sprzedaży rozliczyć się ze skarbowym, itp.). Czy mógłby się wypowiedzieć na powyższy temat ktoś, kto coś takiego robił i zna procedury? Chodzi mi dokładnie o: 1. Jak sprzedać auto po opłatach (umowa czy co innego)? NIE PROWADZĘ FIRMY. 2. Co zrobić po sprzedaży auta/ jak rozliczyć się z US? Same procedury sprowadzenia, opłat mam w małym palcu, bo robiłem to nie raz... P.S.: sprzedaż na "hansa" ODPADA
-
Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ
Tak, tylko musisz w świetle prawa szwedzkiego wpisać się w jednej z części dowodu, jako właściciel/ nabywca i w świetle prawa polskiego spisać umowę ze szwedem (co dla nich i innych normalnych krajów jest dziwne). Prawdopodobnie szwed nie da Ci wrócić autem na swoim ubezpieczeniu, więc zanim po auto pojedziesz, jak jesteś już pewien, że je kupisz, to jedziesz do ubezpieczyciela, mówisz, że nabyłeś takie a takie auto i chciałbyś kupić zjazdowe OC na 30 dni (koszt ok. 50zł). Prawdopodobnie będzie chciał zobaczyć umowę albo szwedzki dowód rejestracyjny lub chociaż skan, ale jeżeli masz zaprzyjaźnionego ubezpieczyciela, to wystarczą Ci podstawowe dane (VIN, rocznik, model, poj. silnika, etc.) i dobra bajera, typu: "papiery i auto są w Szwecji, a jutro po nie lecę i wracam na kołach" Koszta? Hmm... Musiałbyś napisać jaka cena, jaki silnik, skąd byś wypływał do PL, bo głównie od tego to zależy. Jakby co to możesz pisać na PW, chętnie pomogę.
-
Długość świecy 3.0 ASN PILNE
O tej K20TXR rozmawiałem z mechanikiem i właśnie mówił, że te moje je zastąpiły, bo ponoć w tych TXR potrafi się przerwa na elektrodzie rozjechać po tysiącu km. Sam miał je w dystrybucji, to miał sporo reklamacji. No to niedługo oddam na wymianę oleju, to i świeczki wymienią. Dzięki za cierpliwość i pomoc!
-
Długość świecy 3.0 ASN PILNE
Przepraszam, że tak długo, ale wczoraj auto odebrałem, tylko internetu brak. To tak... Model: Denso K20TT (4604) Dł. Całkowita: ok. 76mm Dł. Gwintu: ok. 19mm Dł. Elektrody razem z gwintem : ok. 25mm Dł. Elektrody (samej): ok. 6.8mm Podejdzie pod ASN?
-
Długość świecy 3.0 ASN PILNE
Aktualnie nie mam auta w domu, a świece mam w schowku. Napiszę jutro, jak tylko będę w pobliżu samochodu.
-
Długość świecy 3.0 ASN PILNE
Witam. Sprawa ma się tak: kupiłem świeczki Denso "dedykowane do tego silnika"... Po wykręceniu starych świec okazuje się, że były Bosch-a i są jakieś 4mm krótsze, niż nowo kupione. Oczywiście nie założyłem ich (Denso), żeby nie narobić sobie kosztów, w razie wu... Może ktoś mi podać długość zaznaczoną na zdjęciu (góra gwintu- końcówka/ elektroda)? https://zapodaj.net/5a57d1533301c.jpg.html Sorry za druciarstwo na foto, ale zależy mi na czasie, bo ewentualnie muszę świeczki zwrócić do sklepu i dobrać nowe. Wg sprzedawcy są to świece do tego silnika, ale to nie on w razie co będzie płacił za naprawę silnika... ZA DURNE KOMENTARZE Z GÓRY DZIĘKUJĘ!
-
Świece - jakie macie?
Dzięki za odpowiedź. Najtańszych nie chcę, bo się nie opłaca... Chcę takie, żeby zrobić na nich 15-20 tys km, biorąc pod uwagę, że w tym miesiącu chcę założyć LPG. Jakby mi ktoś z was polecił jakieś dobre świeczki do 50zł/szt., to byłbym wdzięczny.
-
Świece - jakie macie?
Na iparts.pl ceny już bardziej przystępne, dzięki A jeszcze mam pytanie... Patrząc wczoraj świece na motointegratorze znalazłem świece Denso K20TT, znalazłem dwie oferty: jedna za 15,50zł, a druga za 57,36zł. Czym one się mogą różnić? Bo nawet opis w obydwu przypadkach taki sam
-
Świece - jakie macie?
A jest ktoś na forum, kto handluje takimi świecami? Bo w hurtowniach w okolicy krzyczą sobie po 54 z groszami/szt... Albo wypowiedzcie się, gdzie kupujecie, byłbym wdzięczny Nie chcę kupować na allegro, bo 3/4 z nich, to podróbki. Miałem A4 1.8T z silnikiem BFB, to zrobiłem niecałe 2k km i świece (rzekomo "Denso") były wypalone, a cena niewiele niższa, niż w hurtowni i sprzedawała firma...
-
[B6 ASN] 162kW Opinie o silniku. I pare pytan odnosnie B6
Kolego, przypomnę że to Ty napisałeś z takim krzywym tekstem jako pierwszy- po co? I teraz jeszcze mnie etykiety będziesz uczył...Dobry kabaret. Będę w okolicy, to będę pamiętał, bez obawy.
-
[B6 ASN] 162kW Opinie o silniku. I pare pytan odnosnie B6
Ty widzę w budowlance robisz, bo z tą łopatą mi się przypier**lasz już drugi raz. Daj jakieś namiary do siebie, byś mi tą swoją "złotą łopatą" ogródek przekopał. No chyba, że masz jakieś robolskie kompleksy, to poszukaj lekarza...
-
Jaki koszt malowania tych elementów
No ja też pytam, bo na poprzednim aucie miałem malowaną maskę i błotniki przód. Cena była fajna, lakiernik polecany przez znajomego, co handluje autami, a jak odbierałem auto, to błotniki jako-tako, ale maska miała zacieki nad lampami i przy grilu. Niby zapłaciłem stówkę mniej za wady, ale przy sprzedaży auta gdyby nie miernik lakieru, to kupujący by powiedział, że była szpachlowana...
-
[B6 ASN] 162kW Opinie o silniku. I pare pytan odnosnie B6
Manual 6-biegowy z tym silnikiem to bajka, nawet w quattro
-
Jaki koszt malowania tych elementów
Właśnie pod koniec będę miał auto, to podjadę do swojego sprawdzonego mechanika, ale wolę dowiedzieć się ile mniej-więcej szykować na taką imprezę.
-
Jaki koszt malowania tych elementów
1.Jaki wg was byłby koszt malowania: błotnik przedni lewy + prawy + maska? 2.Mam też rysy na drzwiach, czy myślicie, że jakiś lakiernik podejmie się ich usunięcia bez lakierowania całego elementu? Bo pojechałem do jednego "poleconego", to powiedział że on samych rys nie zrobi, bo będzie widać, że kiedyś tam były (odcień lakieru będzie się różnił) i lakieruje tylko elementami...
-
Koła 8jx17 a opony 225/45 R17?
Dzięki za odpowiedź!
-
Koła 8jx17 a opony 225/45 R17?
Witam. Mam opcję kupić od znajomego handlarza praktycznie nowe ori felgi do mojego A6 w dobrej cenie. Szkopuł w tym, że koła mają rozmiar 8Jx17 ET35, a ja mam już zakupione pod inne felgi opony 225/45 R17. Pytanie... Czy te opony podejdą na te felgi?
-
Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ
Sprecyzuj pytanie, bo nie wiem czy chodzi Ci o tłumaczenia, rejestrację w PL czy przejazd ze Szwecji do Polski.