Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] 162kW Opinie o silniku. I pare pytan odnosnie B6


maurycy_1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna audi a4 b6 3.0 quattro. Chciałem się dowiedzieć czy z tym silnikiem są jakieś większe problemy (mało na forum jest o tym silniku, niezbyt popularna jednostka napędowa), częste bolączki itp. Jak to auto z tym silnikiem jeździ czy dobrze przyspiesza .Jak z dźwiękiem takiej V6. Koszt wymiany rozrządu itp. Ogólnie wrażenia z jazdy. Parę pytań dodatkowych odnośnie tego modelu:

Jaka powinna być grubość powłoki lakierniczej w tym modelu w mikronach

Czy są problemy ze skrzynia biegów manualna, przeniesieniem napędu?

Czy wersja sline występuje od 2003 ?

Jak ten silnik wypada przy 1.8t nie dłubanym ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę ASN (rok. 2004) od 2 lat (25000km) i do tej pory nie mialem żadnych usterek jeżeli chodzi o silnik lub skrzynie biegów. Silnik nie jest rewelacja jeżeli chodzi o przyspieszenie, jest po prostu dobry na długiej trasie. Rozrząd wymieniłem w lecie 2009, zaplacilem (u dobrego mechanika) około 2500 pln komplet tzn pompa, napinacze itp.

Na 100 km spala od 9-12 L (Super), zalorzylem wiec LPG (BRC P&D - 3400 pln) i mam teraz średnio 12-13 L gazu.

1,8 T spala podobno mniej, zależy duzo od jazdy.

Jeżeli jeździsz dużo po miescie radził bym wiec do 1,8 T ale bez Quattro.

S-Line na pewno był w 2003.

S-line ma podobno za twarde zawieszenie, ja mam H&R (-35mm) i to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemów powaznych nie widziałem, popularny jest za oceanem

przyspieszenie ok 8sek, dzwiek jak V6 :> rozrząd ok 1000pln + wymiana

ale trzeba demontowac cały przód i rozszczelniac klimę

grubośc powłoki w zaleznosci od elementu, ok 0,12 mm

problemów z napędem powaznych nie widziałem tym bardziej z Q

wersje S-line były chyba juz od 2001r

za***prza lepiej jak 1.8T

produkowano dwie odmiany 3.0i

12.2000 - 12.2005 ASN

09.2001 - 06.2002 AVK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam bladego pojecia czym sie róznia

moc jest ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBJ miał własnie 218kM i był w A6 i w A8

w A4 nie było tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem B6 quattro tylko .... Tiptronic... 2x wymienialem juz olej w tipie i jak narazie wszystko ok!

Uwaga na cewki zapłonowe! jesli bedzie problem z którąkolwiek polecam TYLKO ORGINALNE!

Intercars cewki 140 zł/szt orginalna VW pytaj o koncówke 115-R

ja wymienilem komplet i chodzi jak zła....

Silnik spokojnie nadaje sie do LPG

jak bys mial jakies pytania to słucham :)

ps. Spalanie podobnie jak koledzy....

EDIT: Wszystkie cewki zapłonowe w tych silnikach powinny byc tej samej firmy i tego samego modelu!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów jezdze juz 3 audi z roznymi silnikami koszty wymiany rozrządu są podobne najekonomiczniejsze oczywiscie siliki diesla ale v6 ma dzwięk i ciągnie od dołu spalanie nie male w zime po miescie niech nie zdziwi nikogo 15 l/100km po trasie schodzilem nawet do 6.5 litra ,1.8 t w moim przypadku teraz bfb (163ps) z multi spalanie miasto to ok 9-11l trasa ok 6 przy wmiare spokojnej jezdzie, diesel mi nie odpowiada duze koszty utrzymania jedynie spalanie cieszy ale ten klekot poprostu mnie drazni, najbardziej przypada mi do gustu v6 i teraz chyba jednak wróce do 3.0 w b6 w manualu i Q,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 3.0 i nie narzekam silnik chodzi jak laleczka skrzynia też wymienilem tylko rozrząd cena 1500 zł jedzie jak wariat 1.8t nie ma szans teraz przyjechalem do belgi i spalił mi 1.5 zbiornika do antwerpen nie przekroczylem 8 litrów wiadomo trochę trzeba było przycisnąć max 250km\h.nawet scigałęm sie z rs6 rok 2009 v10 580ps nie uciekł mi także polecam kupno 3 litrówke pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 3.0 i nie narzekam silnik chodzi jak laleczka skrzynia też wymienilem tylko rozrząd cena 1500 zł jedzie jak wariat 1.8t nie ma szans teraz przyjechalem do belgi i spalił mi 1.5 zbiornika do antwerpen nie przekroczylem 8 litrów wiadomo trochę trzeba było przycisnąć max 250km\h.nawet scigałęm sie z rs6 rok 2009 v10 580ps nie uciekł mi także polecam kupno 3 litrówke pozdrawiam

Już tak nie przesadzaj bo zaraz dojdziemy do wniosku, że nie ma po co wydawać 400 tyś złotych jak nie ucieknie samochodowi za 70tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 3.0 i nie narzekam silnik chodzi jak laleczka skrzynia też wymienilem tylko rozrząd cena 1500 zł jedzie jak wariat 1.8t nie ma szans teraz przyjechalem do belgi i spalił mi 1.5 zbiornika do antwerpen nie przekroczylem 8 litrów wiadomo trochę trzeba było przycisnąć max 250km\h.nawet scigałęm sie z rs6 rok 2009 v10 580ps nie uciekł mi także polecam kupno 3 litrówke pozdrawiam

Już tak nie przesadzaj bo zaraz dojdziemy do wniosku, że nie ma po co wydawać 400 tyś złotych jak nie ucieknie samochodowi za 70tyś

Jakiemu za 70tys :?: :blink: To nie jest B7 :wink4:

3.0 V6 wiadomo że "jedzie" ale nie ma co porównywać do nowego RS6, a że koledze wyżej nie uciekł V10 580KM to też bardzo się cieszymy z tego faktu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh sorry, poprawiam, 50 tyś. No tak, dużo zależy od kierownika. A może poprostu chciał Ci sprawić przyjemność. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chłopaki nie rozumiecie tzn.odjechal mi ale bez przesady, ze mi zniknął z oczu jest takie przyslowie ze samochód gwizda a kierowca piz*a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja już mam taki silnik od 3 lat, generalnie:

- pilnować wymiany rozrządu

- cewki lubią się palić

- tylko skrzynia manual

- ogólnie za***prza super

- spoko znosi gaz (ja mam PRINSA)

- spalanie w zależności od kierownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a jak pracuje skrzynia 6 biegowa manualna w Quattro w tej 3.0v6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a jak pracuje skrzynia 6 biegowa manualna w Quattro w tej 3.0v6?

Dla mnie miazga. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazga znaczy nie dobrze czy też za***iście -różnie można to rozumieć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...