Treść opublikowana przez mefjiu
-
Układ podciśnienia 3.0 ASN A4 B6 a A6 C5 - różnice?
Dziękuję bardzo !
-
Układ podciśnienia 3.0 ASN A4 B6 a A6 C5 - różnice?
Witam. Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem A6 C5 3.0 V6 (ASN) quattro w 6-ciu biegach. Niestety auto jest po drobnej stłuczce i dla rzeczoznawcy zostały zdjęte: kpl. pas przedni z chłodnicami, rurki podciśnienia, itp.. Wszystkie części prócz rurek podciśnienia mam, ale że na alledrogo tych części stricte do A6 C5 jest bardzo mało, to chciałbym spytać, czy podejdą rurki z tego samego silnika, tyle że od A4 B6? P.S.: Za wszelkie schematy tego układu też byłbym bardzo wdzięczny.
-
Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ
Lepiej i taniej byłoby dogadać się z kierowcami TIRów, którzy robią trasy Szwecja- Polska. Kiedyś przewoziłem w taki sposób dla ciotki auto (Civic z 98 roku, czyli nie maluch) ze Sztokholmu do Puław i zapłaciłem 2000KR (ok. 900zł), a jak dowiadywałem się u ludzi, którzy wożą auta lorami, to krzyczeli od 1500zł w górę. Jedyny minus z tirem, że musiałem auto podstawić na bazę rozładunkową tego kierowcy, ale sam samochód dowiózł mi pod dom. Jak chcesz się trochę pobawić, to dodaj tu ogłoszenie: http://www.poloniainfo.se/bazar/na pewno się ktoś odezwie. Myślę, że przy hurtowych ilościach byłoby nawet trochę taniej, w zależności od odległości od promu do punktu odbioru auta w PL.
-
regeneracja tunelu środkowego
Jarek_ masz w kolorze czarnym czy soul?
-
Oznaczenie skrzyni 6 biegów 1.8T BFB bez quattro
Myślałem, że będzie podobnie, jak w STeku z nadbiegiem i będzie ciszej. W 1.8T przy wyższych prędkościach jednak dźwięk silnika jest trochę uciążliwy dla uszu z tą skrzynią...
-
Oznaczenie skrzyni 6 biegów 1.8T BFB bez quattro
Podawali mi oznaczenia i numery skrzyń, nawet w Quattro, bo byłem gotowy kupić z całym napędem, dlatego mogę powiedzieć że jestem pewny, ale jeżeli chodzi o koszta przekładki na Quattro, to jak pogadałem z kilkoma mechanikami, to jest to niezbyt nieopłacalne, jeżeli oddawał bym do mechanika, bo nie mam sprzętu i umiejętności, żeby taką operację przeprowadzić, dlatego szukam skrzynki do ośki albo trzeba będzie zmienić auto na takie z szóstką.
-
Oznaczenie skrzyni 6 biegów 1.8T BFB bez quattro
Na allegro i na szrotach szukałem i HES są do Quattro...
-
Oznaczenie skrzyni 6 biegów 1.8T BFB bez quattro
Skrzynia HES jest pod Quattro, przerobiłem ten temat
-
Rejestracja auta z Włoch- proszę o informacje
Dziękuję za informację. Znalazłem jakieś aktualne wzory na internecie, więc nie musisz wysyłać, ale dziękuję za chęć pomocy i szybką odpowiedź. Dziś podjadę oglądać ten samochód, to dam znać, jakby coś było nie tak z dokumentami. Oglądałem dziś auto- Volvo V50 2.0D Summum. Auto z wierzchu nieźle wygląda, w środku skóra wygląda jak w 11-to letnim volvo, z którą nikt nic nie robił od nowości. Mimo zapewnień sprzedawcy, którego nie było podczas moich oględzin, okazało się, że książka jest, auto skręcone ok. 15-20 tys. km. Niestety wtryski to trupy plus zawór EGR do wywałki. Papiery OK,ale auto nie warte swojej ceny. Pozdrawiam.
-
Rejestracja auta z Włoch- proszę o informacje
Witam. W okolicy znalazłem ciekawe autko, które jest z Włoch i jest bez opłat (umowa pewnie będzie "na hansa" albo faktura). Jako, że w domu będę dopiero w piątek i wtedy będę chciał pojechać po samochód, to do tego czasu chciałbym się dowiedzieć, jakie dokumenty włoskie z samochodem muszą być, bym nie miał problemów z rejestracją w Polsce. Na różnych forach są różne informacje, a zależałoby mi na opinii kogoś, kto przeszedł procedurę rejestracji takiego auta i wie, jakie dokumenty są niezbędne do jego rejestracji. Nie chodzi mi o tłumaczenia, opłaty urzędach w PL, itp.- to akurat mam w jednym palcu. Proszę o pomoc...
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Odpisałem na PW
-
Kierownica skórzana - malowanie skóry (połysk, półmat czy mat?)
Dobra, ja przestaję odpisywać, bo to walka z wiatrakami- ja mam swoją rację, Ty swoją i niech tak zostanie. Nie po to jest forum, żeby się kłócić. A co do koloru oryginalnej skóry w A4, to kolego ja wiem jak ona wygląda, bo kilka sztuk kierownic z tego auta miałem i widziałem.
-
Kierownica skórzana - malowanie skóry (połysk, półmat czy mat?)
Nie wiem czemu próbujesz na siłę wcisnąć swoją rację, jak osoby wypowiadające się tu sobie chwalą malowanie kierownicy i nikomu nic się z tym nie dzieje po krótszym czy dłuższym użytkowaniu. Jesteś tu jedyny co masz negatywne zdanie o malowaniu zapewne przez to, że masz firmę związaną z obszywaniem kierownic. Dokładnie, kolega tu obszywa kierownice, więc normalne, dlaczego wyraża takie, nie inne zdanie na ten temat czy zakup używek w dobrym stanie... p.s.: Kierownica, którą miałem i była obszyta, była obszywana w Lublinie, ale gdzie dokładnie, tego nie powiem, bo to nie ja oddawałem ją do obszycia i byłem drugim właścicielem po obszyciu. Co do kosztów- też nie są mi znane. Ale co do materiału, to jak dla mnie za bardzo się świeciła, a powinna być pół matowa. Bez odbioru.
-
Kierownica skórzana - malowanie skóry (połysk, półmat czy mat?)
Kolego, ja jeżdżę prawie 3 miesiące, robię trasy po 300km i ręce zawsze mam czyste. Cud? Nie każdy jest super specjalistą, jak Ty, skoro takie masz zdanie. Ja uważam po prostu że szwów z tyłu kierownicy, które mimochodem czuć, nie da się zrobić idealnie (jak w fabryce), skóry tak samo idealnie nie dobierzesz (kolor). Co do kierownicy używanej... Jak kupisz jakąś w kiepskim stanie po zabiegach upiększających, czy taką, na której już lekkie przetarcia będą, to jasne że zaraz będzie to samo, co na poprzedniej. Jak kupisz w ładnym stanie, gdzie skóra nie jest przebarwiona/ przetarta, np.: taką po 120-160-ciu tys. km, to spokojnie starczy dłużej, niż te obszywane "ekoskórami"...
-
Oznaczenie skrzyni 6 biegów 1.8T BFB bez quattro
Witam. Przy większych prędkościach na 5-tym biegu jest dość głośno. Krótką chwilę miałem Mondeo ST220 i z doświadczenia wiem, że szósty bieg rozwiąże ten problem. Czy w ogóle wychodziły z tym silnikiem skrzynie "szóstki"? Szukam po internecie, nie mogę znaleźć oznaczenia... Co prócz skrzyni musiałbym wymienić,(o ile byłaby taka możliwość)? Podkreślam- nie mam i nie chcę mieć quattro- o tym pełno na forum i w necie...
-
Kierownica skórzana - malowanie skóry (połysk, półmat czy mat?)
Ja tam kupiłem farbę do skory na allegro (renoskór za niecałe 20zł z wysyłką), malowanie banalnie proste, godzinka roboty i kierownica jak nowa. Kupiłem czarny półmat. Jeżeli chodzi o trwałość, to jeżdżę ok. 2 miesiące i nie widać po kierownicy śladów zużycia. Co do obszywania, to słabo to wygląda. Miałem poprzednią kierownicę obszytą, fakt- robota zrobiona była dobrze, ale to nie było to samo, co oryginał. Poza tym po co obszywać za 100-150zł, skoro idzie wyrwać za 200zł kierownicę w BDB stanie. Polecam malowanie.
-
Mechanik- wymiana łańcuszka i napinacza 1.8T Lublin/ Puławy
Mówił, ale pytałem go też o inne rzeczy, więc w końcu nie powiem ile za co dokładnie.
-
Mechanik- wymiana łańcuszka i napinacza 1.8T Lublin/ Puławy
Zrobiliby, ale narazie zbieram opinie o kilku warsztatach. Jednak to nie wymiana oleju.
-
Mechanik- wymiana łańcuszka i napinacza 1.8T Lublin/ Puławy
Jak w temacie: poszukuję solidnego mechanika, który podjął by się wymiany: napinacza, łańcuszka i uszczelek w moim A4 1.8T 163KM BFB Części w moim zakresie. Chodzi o to, żeby zrobił to solidnie, nie zdarł skóry (jak w ASO) i był terminowy. Miejsce: Lublin albo Puławy i okolice, ewentualnie Dęblin/ Ryki...
-
Jak rozebrać panel klimy ?
Nie wiem, nie robię w budowlance. Chciałem pomóc i napisać, bo niektórym trzeba to powiedzieć, inaczej upie***lą kawałek płyty z elektryką przy demontażu panelu z grzanymi stołkami, bo "przecież wszystkie śruby są odkręcone", więc na chama trzeba...
-
Jak rozebrać panel klimy ?
A jak masz klimatronik z grzanymi stołkami, to przyda Ci się też klucz Imbus (3) do uwolnienia pokręteł regulacji grzania. Kręcisz w prawo aż poczujesz, że plastikowy zatrzask jest luźny i tyle.
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Właśnie jestem po montażu foteli, ten wątek dużo mi pomógł. Dzięki!
-
Sonda lambda.
Nie, nowa jakiejś solidnej firmy koło 300zł, ale będzie na zapas
-
Sonda lambda.
Kurcze, trochę kiepsko, bo już zamówiłem tą z literą C, no ale nic, będzie na zapas.
- Sonda lambda.