Treść opublikowana przez killler
-
Wymiana prowadnicy bagnetu 2.0 ALT
Witam dziś zabrałem się za wymianę tej rurki rurkę dostałem z toprana starą połamaną wyciągnąłem włożyłem nowa ale jak założyć ta gumę która jest od góry wchodzi na rurkę i opiera się o kolektor od spodu?
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
Witam zbliża się wymiana rozrządu w moim Alteku.co obecnie polecacie i w jakiej konfiguracji? Do kogo z forum warto uderzyć w sprawie części?
-
A4 b5 1.9tdi brak mocy prośba o ocene logów
byla dziura w dolocie ten krotki gumowy lacznik cakly od dołu rozerwany. po wymianie auto smiga jak nowe
-
A4 b5 1.9tdi brak mocy prośba o ocene logów
nikt nic nie podpowie ?
-
A4 b5 1.9tdi brak mocy prośba o ocene logów
witam od jakiegos czasu moja b5 stracila moc, dzis zrobilem logi, najpierw na postoju statyczne razem grupe 003 i 011, pozniej juz osobno proby dynamiczne 003 008 011 prosze o ocene co moze byc przyczyna.auto jest strasznie mułowate w ogole nie chce jechac statyczny 003 011 http://vaglogger.apphb.com/log/5cbc02128701a84cc876a543 dynamiczny 003 http://vaglogger.apphb.com/log/5cbc02128701a84 dynamiczny 008 https://log.malonetuning.com/chart/253234#H8KLCAA2w53CuVwCA03Di8ORCsKDMAzChcOhd8OJdQJ2w6xtSi%2FCuhnCusKANsKSw4bDocO2w7TCswrDg8OLcz7DvhjDocKpw7NDKlMxXcKXBjgkw6zDp8KkJl%2FDnidCw6HDisKWwp3DocKUw7pmc3LCpcKNw7Imwr04wps8wo7DtMO5X2BSXn4kwo3DvQJxw4DCgMK3woQQDsOMwqtrWybDsW7DocKew5IPwpPCiMKUTMKTAAAA dynamiczny 011 http://vaglogger.apphb.com/log/5cbc02158701a84cc876a545 przed zrobioeniem logów sprawdzilem bledy i ich nie bylo po wykonaniu logów sprawdzilem ponownie bledy i wyskoczylo cos takiego 1 Blad Zapis.: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-00 - Control Difference prosze o pomioc
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
no to u mnie jest tak samo. kurde ciezko cos stwierdzic, jednym pomaga wymiana podciśnien, innym wymiana czujnika sprzegla, a innym nic nie pomaga
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
no wlasnie tak dokladnie tego nie sprawdzalem, znajde wolny czas to sie moze tym zajme. a ty juz wymieniles czujnik na nowy ?jesr ok tak jak po odpieciu ?
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
witam po przerwie i ja odlaczylem czujnik pedału sprzegła i jest moim zdaniem lepiej. na rozgrzanym silniku mozna dokonywac szybkiej zmiany biegów, tzn wciskam sprzeglo puszczam gaz zmianiam bieg i odrazu puszczam sprzegło i nie ma podbicia obrotów ani tego szarpniecia jak bylo wczesniej.takze po wcisnieciu sprzegła obroty przestaly sie podbijac i chyba szybciej spadaja, najlepiej bylo y przejechac sie sprawnym autem i wtedy porównac jak to działa. czujnika nie wyciagalem ale sprawdzajac kiedys w vagu wychodzilo ze działa takze prewnie przyczyna gdzie indziej, podcisnienia nic nie ruszlaem jedynie czwórnik odmy został wymieniony. potencjometr gazu ? moze faktycznie tutaj cos byc nie halo warto to sprawdzic i porównac wartosci kogos u kogo wszystko działa jak nalezy no i u tych co nie jest ok. ESP działa jak nalezy nic sie nie swieci. mysle ze po odpieciu czujnika ECU pewnie pobiera jakies wartosci domyslne i i naczej steruje dawka paliwa itp itd podobnie miałem gdy kiedys odpialem przeplywomierz i tez bylo lepiej wtedy akurat chodzilo o inna usterke.
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
napisz mi tam na pw jak sie do niego dostac bo jeszcze tam nie zagladalem to zerkne moze w weekend
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
ale to chyba na odlaczonym nie powinno byc ok hm ?a moze poprostu po odlaczeniu jest podobnie jak z odlaczeniem przeplywki ze brane sa wartosci domysne z Ecu nie wiem... ja swoj czujnik sprawdzalem vagiem juz nie pamietam w jakich to bylo blokach ale wciskajac sprzeglo zmienialy sie wartosci z 0 na 1
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
z tego co wiem oba sa ojednakowe
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
tam przy wejsciu czwórnika w pokrywe ma byc oring, jesli jest luz to albo go nie ma albo jest za cienki, dobierz grubszy albo zalóz 2 sztuki i bedzie szczelnie
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
no dokladnie u jednych pomaga u innych nie i to jest zagwozdka, ja wymienilem tylko czwórnik odmy, ezektora i zaworków nie ruszałem bo skoro u innych to nie pomaga to szkoda kasy. moze kiedys wymienie jak znajde czas i checi
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
no fajne to nie jest ja robie tak ze puszczam gaz i dop za moment wciskam sprzeglo, albo tez wciskam sprzeglo odczekuje chwile i zmieniam bieg, wtedy jest to znosne
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
ja odpuściłem temat, jezdze tak jak jest, przyzwyczailem sie... tak naprawde chyba nikt nie wie do konca co jest tego przyczyna
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
700 troche drogo, ogolnie idzie dostac zestaw SKF z hydraulicznym napinaczem za ok 450zł tutaj u kolegów z forum. a koledze pewnie chodzilo o napinacz łancucha rozrzadu ktory laczy walki rozrzaku jest on w okolicy grodzi silnika, zeby sie do niego dostac trzeba zdjac pokrywe zaworów. Cena niestety zaporowa, warto go skontrolowac przy wymianie rozrzadu
-
Pomoc w doborze rozrządu olejów ?
1. Ja wlalem Mobil 1 5w40 i nie narzekam silnik pracuje ladnie i cicho 2.tutaj ci nie pomoge bo nie wymianialem uznalem ze jak jest ok nie ma sensu zmieniac 3. Ja ostatnio do kazdego swojego auta kupuje koncentrat z k2 i rozrabiam 4. Zgodnie z tym co pisze na zbiorniczku DOT4 5. Ja robilem dolewke kupilem oryginalny z ASO dedykowany do VW Audi zielony koszt ok 40zł/1l 6. Tutaj to praktycznie co bys nie zalozyl to bedzie ok, ja zamontowlaem zestaw z SKF z hydraulicznym napinaczem(tlumikiem dragan) + pompa wody HEPU, wszystko hula jak nalezy
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
zawsze wkladam bagnet do konca przy pomiarze, tylko bez podtekstów
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
nie na szarpanie ona nie miala wplywu bynajmniej u mnie. szarpie na zimnym silniku czy na cieplym to samo jest na PB i LPG ?
-
Problem z mocą silnika - 2.0 ALT
najpierw logi potem czyszczenie, moze jest ok i nie musisz czyscic
-
Problem z mocą silnika - 2.0 ALT
ja wykrecalem nic sie nie rozkalibruje. najprosciej sprawdzic robiac logi statyczne i dynamiczne poczytaj tu co do szczelnosci dolotu to ciezko to sprawdzic trzeba by sie wpinac wakuometrem i sprawdzac, ale poki co porobic logi i wrzucic do odpowiedniego dzialu a pewnie ktos pomoze. dalej bedziemy myslec
-
a4 b6 2.0 alt trzęsie po ssaniu
czyszczenie raczej nic nie pomoze, ale mozesz sprawdzic po zamontowaniu zrob adaptacje
-
Problem z mocą silnika - 2.0 ALT
vag jakies błedy pokazuje ?nieszczelnosci jakichs w dolocie nie ma ? przepływka ok ?swiece, cewki ? kierownica powietrza sprawna ?filtr powietrza czysty ?
-
Niespotykana część
wszystko oprocz szarej rury kup nowe ceny nie sa jakos mocno wygórowane bierz orginaly z aso. natomiast szara rura dolotowa jest dosc droga, mi sie udalo kupic ostatnio uzywke w idealnym stanie za 1/3 ceny nowej.
-
a4 b6 2.0 alt trzęsie po ssaniu
dokładnie, w pierwszej kolejnosci podlaczaj vaga bo tak to gdybanie przyczyn moze byc wiele, zaczynajac od wszelkich nieszczelnosci koncac na ukladzie zaplonowym