Treść opublikowana przez gadam13
-
[B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Ja zrobiłem swoim sposobem bez zdejmowania przodu na chodniku w obcym mieście.Zajęło mi to z domyślaniem się niektórych rzeczy 2h.Kolega Spetsnaz po części ma racje o wiele łatwiej będzie jeżeli zdemontujesz przód, ale czy szybciej hmm , no nie wiem.
-
[B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Witam więc po kolei: 1. Ściągasz pasek wielorowkowy. 2. Demontujesz alternator - dwie śruby,gorna wychodzi bez problemu , dolna wysuwasz aż do wentylatora i alternator wychodzi do góry (trzeba trochę pokombinować,ale się da). 3. Odkręcasz sprzęgło wiskotyczne imbusem od tyłu.Rozmairu nie pamiętam.Znajduje sie pod alternatorem 4.Teraz to już pestka odkręcasz nakrętkę śruby mocującej napinacz klucz 13. No i rolka jest Twoja.Bez demontażu przedniego pasa,trochę trzeba pokombinować ale się da. Jak będziesz miał pytania to próbuj mnie złapać na gg.
-
[B5 1Z]Czy może być winny akumulator za odpalanie
Ja kiedyś mając Renault 19 1,9D która ciężko paliła więc wpadłem na świetny pomysł kupna większego akumulatora niż zalecany o większym prądzie rozruchowym (właśnie te 800A). Po dwóch tygodniach padł bendix ale może ze starości. Więc wychodzi na to,że nie zawsze większy to lepszy. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Temperatura silnika
z tego co sie orientuje to na chlodnicy jest czujnik/wlacznik termiczny włączający wentylator [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2008, 21:25_________________________________________________Może mi ktoś wytłumaczyć jakie konkretnie zadanie mają te trzy świece żarowe zamontowane od czoła głowicy? Z góry dziękuję .
-
[B5 AKN] Sprawdzanie świec żarowych..., wynik
Ja zamontowałem u siebie BERU - podobno to oryginalne takie jak montuje producent.Co do innych to się nie wypowiadam.
-
[B5 AKN] Sprawdzanie świec żarowych..., wynik
OK może i przesadziłem z tym kabelkiem więc proponuje zwykła kontrolkę samochodową - taka niby neonówka z żaróweczką w środku i kabelkiem za kilka złotych w sklepach.Kabelek do plusa aku a szpikulcem do świecy i na tak malej oporności jaką ma świeca żaróweczka powinna się zapalić.
-
[B5 AKN] Sprawdzanie świec żarowych..., wynik
Pod względem BHP zdecydowanie miernik a jak kabelkiem to zdecydowanie jak najcieńszym
-
[ALL B5] Problem z temperatura
Masz klimatronic? To sprawdź kanał 49 jaka pokazuje temperaturę , miałem podobny problem i po wymianie termostatu wskazówka patrzy pionowo w niebo
-
[B5 AKN] Sprawdzanie świec żarowych..., wynik
A ja kiedyś metodą doktora cyca sprawdzałem świece Zdjałem wtyczki zasilające świece , kabelek do plusa akumulatora i do świecy ,jeżeli iskrzy to dobra, jeśli nie denatka.Bez miernika itd.
-
[B5 AFN] Temperatura silnika
Mam VAG-a , co konkretnie sprawdzić? [br]Dopisany: 18 Wrzesień 2008, 17:27_________________________________________________Termostat już mam kupiony więc tak czy siak wymienię go i podzielę się informacją czy to termostat czy czujnik. Doczytałem się w której grupie na VAG-u sprawdzić temperaturę silnika więc też to sprawdzę. Dziękuję za odpowiedzi.[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2008, 20:01_________________________________________________Wiec po wymianie termostatu temperatura na wskaźniku 90 stopni , na klimie 90-93 wiec książkowo. Przy okazji wyczysciłem z syfu kolektor ssący - nie było aż tak tragicznie ale otwór od EGR-u zawalony do średnicy kilku mm - prawie sam się zaślepił,wymieniłem też kilka wężyków od N75. Szkoda że wszystko od razu zrobiłem bo teraz nie wiem co było powodem czarnych bąków których już nie obserwuje w lusterku
-
[B5 AFN] Temperatura silnika
Wiem,że wątek był wielokrotnie przerabiany, ale nie mogę nigdzie doczytać się który kanał w moim samochodzie a jest to Avant z 1999r na klimatroniku pokazuje prawidłową temperaturę silnika 49 czy 51? Jedni piszą ,że mają ja na 49 a inni na 51 kanale.U mnie odczyt wskazywałby na kanał 49 ponieważ wskaźnik temperatury na desce wskazuje około 70 i kanał 49 podobną wartość a kanał 51 wartość 90 stopni. Zastanawia mnie czy powinienem wymienić termostat a może czujnik temperatury? Latem wskaźnik stał na 90 stopni a teraz prawie nigdy do tej temperatury nie dochodzi.
-
[B5 AJM] Prośba do osób posiadających Avanta po II lifcie (tj. od 1999r.)
Mam nadzieje, że o to chodziło http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1shFNr No chyba,że chodzi o część wewnętrzną w bagażniku
-
[B5 AFN] Dziwne zjawisko
Zauważyłem dziwne zachowanie silnika, mianowicie : jeżeli samochod stoi lekko pod gorkę chociaż kilkanaście minut zapala po krotkim kręceniu rozrusznikiem, jeżeli stoi na równym terenie pali momentalnie (na tyk).Paliwo się cofa?Jakis zaworek puszcza?Ktoś się z tym spotkał już?
-
[B5 AFN] Ciśnienie turbo
xawier ma racje - czas skonczyc zabawe w indian i zrobic Vag-owanie...
-
[B5 AFN] Ciśnienie turbo
Witam Ktos napisał,już nie pamiętam w jakim watku,że cisnienie w wężch dolotowych jest na obrotach tak duże, ze ponoć nie d sie ich ścisnąć. Moj przy 3tyś obrotow mozna bez problemu scisnac-mowie o odcinku miedzy interkulerem a plastikowa rura za silnikiem (takie duze s). Wiem ze najlepiej srawdzic to logami ale tak organoleptycznie moze ktos probowal?
-
[ALL B5] Kod radia
Dla tego pytałem gdzie sobie ten kod nocuje... W DE w serwisie koszt 25 euro w PL w Szczecinie koszt 150 zł. Jednym słowem Zulu Gula się nie mylił..."Polska to bardzo piękna kraj" Czy u nas wszystko zawsze musi być ileś razy drożej niż za miedzą? Ciesze się , że nie będę musiał za to płacić skoro kod jest zdjęty. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
-
[ALL B5] Kod radia
Czy ASO to taka przyjazna instytucja i da kod za free , czy lepiej do fachowca od kodów? Filterki wszystkie wymienione
-
[ALL B5] Kod radia
Mam rozumieć,że ów kod do radia sobie mieszka w ECU? jeżeli tak to przerąbane , nie posiadam tego kodu. Więc może wymyśle jakiś mały akumulatorek podtrzymujący zasilanie na czas czyszczenia przewodów...
-
[ALL B5] Kod radia
Witam Mam zamiar wyczyścić w niuni przewody odprowadzające wodę z podszybia. Radio już wyciągałem i odłączałem wszystkie przewody od niego.Pytanie brzmi czy po odłączeniu akumulatora będzie potrzebny kod radia?Zaznaczam,że samo radio było wyciągane na kilka godzin z samochodu i po zamontowaniu działało bez wpisywania kodu (pinu).
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
Ponownie przebadałem problem skrzypienia rolety i stwierdzam,że się myliłem! Trzeszcza jednak bolce mocujące w boczkach plastikowych a nie sama roleta. Pokombinuję z wklejanym filcem może pomoże.
-
[INNE] VAG-COM jaka karta EXPRESS CARD rs232 do nowego Laptopa
Osobiście używam takiego zwierzątka : http://www.allegro.pl/item406819537_usb_rs232_prolific_pl_2303_dziala_z_wszystkim_.html Działało w golfie i niuniusi też działa.
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
U mnie był spokój do gruntownego czyszczenia wnętrza niuniusi.Przeczytałem cały temat i mam inne spostrzeżenia na temat skrzypienia rolety, a mianowicie wydaje mi się że skrzypią brzegi rolety dotykające plastikowych boczków przy szybach a nie zaczepy.Zresztą plastik na tych boczkach jest mocno wytarty w miejscach gdzie roleta się z nim styka.Dopóki było toto brudne po poprzednim właścicielu nie skrzypiało a teraz nieźle daje.
-
[ALL B5] Przyciemnianie szyb
Dzięki za odpowiedź W międzyczasie znalazłem właśnie ta firmę w googlach i jestem już po. Zapłaciłem 450 za kombi i jestem naprawdę zadowolony.Oni nie experymentują to prawdziwi zawodowcy - dokładnie wiedzą co robią a nie tacy którzy widzieli jak szwagier okleja
-
[B5 AFN] Dziwny odgłos z napinacza
Sprzegiełko widziałem w sklepie motoryzacyjnym za 130PLN.W serwisie zapłaciłem za niego 59 Euro. Są dwa rodzaje w zależności id producenta alternatora Bosch lub Valeo.
-
[B5 AFN] Przepływka
Wymieniłem i ożył Jestem lżejszy o 85 E z rabatami.Oczywiście kupiłem oryginalną Bosch.Jeżeli ktoś planuje zakup przepływki za granicą proponuję wziąść ze sobą uszkodzoną.W razie braku starej na wymianę biorą 50 E więcej.