Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gadam13

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gadam13

  1. Ja kiedyś zalewałem filtr i wcale nie trzeba go wyciągać , odpinasz taki plastikowy zaworek na filtrze,wyciągasz go do góry i masz duży otwór do zalania. Piłowanie może podobno uszkodzić (zatrzeć) pompę wtryskową , którą smaruje właśnie paliwo.
  2. Fajki mają świece w głowicy silnika , a świece podgrzewające płyn sa z gwintem.Przynajmniej u mnie tak jest .
  3. tak to jest jak się o 2.40 czyta forum zamiast spać.Moja wina sorki.
  4. Również użyłem taśmy dwustronnie przylepnej , lecz odwrotnie. Przykleiłem matę swoim oryginalnym klejem do lustra a taśmą dwustronną do plastiku.Użyłem taśmy dwustronnej z takiej jakby gąbki i pomyślałem ,że ma ona właściwości izolacyjne termicznie więc klejąc w ten sposób odmrażanie powinno moim zdaniem przebiec trochę szybciej. Poza tym fotostory i na pewno wielu się przyda.
  5. Właśnie wróciłem z garażu gdzie godzinę próbowałem się połączyć z panelem klimatronika. Z innymi sterownikami łączy się a z panelem klimy wyświetla jedynie jakieś kreseczki i zrywa połączenie. Kombinowałem jak koń pod górę aż w końcu trafiłem i teraz jest ok.Zmieniłem w zaawansowanych ustawieniach portu com czas opóźnienia z 16 na 1 i to był strzał w 10.Teraz łączy się za każdym razem.Może Ci to w czymś pomoże...
  6. Wcale nie taki drogi ten interes.Temat wałkowany wielokrotnie, poszukaj na forum. Sprzegiełko kup firmy INA , są dwa rodzaje w zależności czy alternator jest firmy Bosch czy Valeo. Odradzam używany alternator ponieważ to sprzęgiełko ma określoną żywotność i pewno problem wróci jak przysłowiowy bumerang. Wygląda ono tak: http://www.allegro.pl/item806635022_rolka_alternatora_sprzeglo_sprzegielko_vw_audi.html lub tak http://www.allegro.pl/item806744884_kolo_alternatora_sprzeglo_vw_skoda_audi_seat.html
  7. Chciałem jedynie podzielić się swoją wiedzą na ten temat.Być może Twoja przepływka nie jest do końca uwalona skoro twierdzisz , że jechać się da. Powiedział bym , że da się przemieścić samochód 5km/h ale czy to jazda? Patent z diodą to rozwiązanie awaryjne pozwalające dojechać do domu , warsztatu i na pewno nie jest zdrowe ani dla silnika,turbiny,katalizatora itd.
  8. załatwiłem kiedyś swoją przepływkę i sprawa wyglada tak: 1. z odłączoną silnik nie reaguje na pedał gazu więc jeździć się nie da. 2. na patencie z diodą delikatne dodanie gazu powoduje czarne chmury burzowe z wydechu.
  9. Czujnik , przekaźnik , bezpiecznik , przewody itd. najlepiej to chyba włożyć końcówkę miernika albo jakąś kontrolkę (żaróweczkę) w fajkę świecy i sprawdzić czy dochodzi do niej napięcie najlepiej z rana na zimnym silniku.
  10. Sprawdź bezpiecznik Nr-39.Bezpiecznik nr-2 jest jedynie do kierunkowskazów , a 39 zasila elektronikę przerywacza i światła awaryjne.
  11. gadam13 odpowiedział(a) na fireman tom temat w 1.9TDI
    Od kilku lat stosuje Castrola kupowanego właśnie w Niemczech.Kupuję osobiście 10W40 5l Magnatec GTX5 to koszt z rabatem około 21 Euro a 5W30 GTX9 to 34 Euro w TIP AUTO TEILE w Berlinie. Różnica w cenie oczywista a czy jest jakaś w jakości , tego nie wiem.
  12. ktos kiedyś mi powiedział ,że olej niby nie zachowuje się jak woda i trzyma stałą pojemność niezależnie od temperatury ale ja chyba nie bardzo w to wierzę. Sprawdzasz w tej samej temperaturze?
  13. po zastanowieniu obok wielkich - tego rozwiązania, znajduje dwa malutkie + jak nie masz kompletu kluczyków to dorobienie jest tańsze i nie martwisz się problemami z immo Sam kiedyś doświadczyłem awarii immo w golfie-3 , na dodatek będąc za granicą (problemem były zaśniedziałe styki od cewki przy stacyjce) mimo tego wk... nie zdemontowałem tylko naprawiłem immo , na dodatek własnymi silami i kosztowało to jedynie trochę czasu a nie 300 za demontaż. możesz to wyjaśnić? co jedno drugiemu przeszkadza? po zastanowieniu obok wielkich - tego rozwiązania, znajduje dwa malutkie + jak nie masz kompletu kluczyków to dorobienie jest tańsze i nie martwisz się problemami z immo mądrego dobrze posłuchać jak chcesz to sobie likwiduj a ja dalej upieram się przy swoim ten alarm z allegro każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o elektronice rozbroi w max 10min immo już nie potrzeba fachowca i urządzeń.
  14. Proszę bardzo , masz kolory , masz cyferki ,z reszta sobie poradzisz.
  15. Mam pytanko Czy to doświetlanie zakrętów jest w zgodzie z przepisami? Nikt mi za to mandatu nie wlepi?
  16. Nie rezygnowałbym z immo , starałbym się go naprawić , jest o tym dużo na forum.Wszelkie dodatkowe alarmy , odcięcia zapłonu chociaż pożyteczne moim zdaniem nie zastąpią immo.
  17. Osobny wyłącznik , może i dobry pomysł ale jak to z wyłącznikami bywa czesto zapomina się je wyłączyć... Jakie mogą być skutki takiego wyłącznika w przypadku zapomnienia? - rozładowany akumulator, - zagotowany płyn, - a może i jakiś pożar -itd no właśnie jak już to podłączyć go do zacisku na którym jest zasilanie po stacyjce.
  18. gadam13 odpowiedział(a) na fusse temat w 1.9TDI
    Ilością zębów? Nie mam pojecia ale tak mi się zdaje.
  19. gadam13 odpowiedział(a) na fusse temat w 1.9TDI
    To nie ten. Raczej ten http://www.allegro.pl/item787946897_oryginalny_napinacz_paska_audi_a4_tdi_01r.html Ten z Twojego linka to podróbka która szybko dokona żywota...
  20. tu macie schemat tego układu bezpiecznik nr-5 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_sterowanie_lusterkami-t100231.0.html
  21. Proszę bardzo.
  22. Zamień miejscami we wtyczce przy przełącznikach piny 2 z 4 oraz 3 z 5. przynajmniej tak wynika ze schematu.
  23. gadam13 odpowiedział(a) na fusse temat w 1.9TDI
    Napinacz wygina się w procesie zużycia , niedawno z ciekawości zrobiłem sekcje swojego starego i tam właśnie pod ta grubą sprężyną ze względu na jednostronne obciążenie wyciera się systematycznie gniazdo ośki tego napinacza w jednym miejscu i to właśnie go wygina.
  24. Ze schematu wynika ,że zasilanie lampy cofania z bezpiecznika 31 leci prosto na wyłącznik cofania a z niego na lampę. z tego by wynikało , że gdzieś w wiązkach lub w tylnej lampie masz wilgoć, zaśniedzenie które to powoduje przebicie z innego obwodu. Na początek odpiąłbym wtyczki od tylnych lamp i sprawdził obecność napięcia z odpiętym czujnikiem(włącznikiem) cofania.[br]Dopisany: 26 Październik 2009, 17:48_________________________________________________Aha jeszcze jedno , sprawdź czy to tylne światło pali się przy jakichś włączonych innych światłach. Dziś przy obowiązku jazdy na światłach stawiam na przebicie w tylnej lampie od świateł pozycyjnych.[br]Dopisany: 26 Październik 2009, 18:16_________________________________________________A może masz hak i woda dostała się do gniazda w zderzaku?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.