Treść opublikowana przez petrosdbz20
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu. ECON włącza się i wyłącza wg swojego widzimisię. Klima robiona jesienią (kompresor i inne elementy), szczelna, nabita. Błędy: 00819 - High Pressure Sensor (G65) 29-00 - Short to Ground 00819 - High Pressure Sensor (G65) 16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent Wymieniony czujnik na zamiennik NRF. Problem dalej występuje. Doszedł nowy błąd: 00819 - High Pressure Sensor (G65) 29-10 - Short to Ground - Intermittent 00819 - High Pressure Sensor (G65) 07-10 - Signal too Low - Intermittent 00819 - High Pressure Sensor (G65) 16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent Próbować z kolejnym czujnikiem? Jak jeżdżę, to przez większość czasu jest ECON, ale czasem coś załapie i jest ok. Mój serwisant od klimy twierdzi, że czujniki są pechowe i po prostu trzeba próbować z innymi. Dobrze mówi? Czy może czegoś nie bierze pod uwagę?
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Kupiłem używkę na alledrogo, wymieniłem całość (strasznie ciężko zapiąć tą kostkę), zabezpieczyłem taśmą materiałową i póki co, jest ok. Na dniach jeszcze podepnę kompa i zobaczę, czy trzeba kalibrować. Dzięki wszystkim za rady
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
W sumie możesz. Na jakiej wysokości lutowałeś?
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Nie chodzi o samą izolację, ale o odporność na uszkodzenia mechaniczne. Po prostu zrobię jakiś oplot na pewności
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Tylko ta wtyczka też nie ma izolacji przy kostce. Chyba po prostu zrobię oplot od samej kostki do tej rurki izolującej. Taki kołnierz, żeby powstał
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Lol, że też nie wyskoczyło mi to nigdzie. Dzienks Btw. Ostatnie parę cm przewodów to u mnie gołe "nitki" (chyba 3 kabelki). Jak to najlepiej zabezpieczyć? Są strasznie cienkie i jestem w szoku, że jeszcze trzymają się
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
@Lukasz_mk2 właśnie zamówiłem ostatnią sztukę na allegro, bo kolega Andrzej już się wysprzedał. Pamiętasz, w którą stronę było wygięte ramię po zamocowaniu? Tak jak na foto powyżej?
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
@Lukasz_mk2 jak mówisz, że tego i tak już nie wsadzę, to chyba nie mam wyjścia. Kolega z forum coś się nie odzywa, więc chyba jutro zamówię coś z allegro. Strasznie delikatne te mocowanie... Ciekawe, czy urwało się podczas wyjmowania, czy już wcześniej i temu błędem waliło.
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Dobra, znalazłem info, że jeden nr to część nowsza, chyba jeszcze niedostępna w używkach. Zdjąłem czujnik i przyznam, że na pierwszy rzut oka wygląda ok. Jedyne obawy może budzić bardzo trudne poruszanie ramieniem. Byłem nieco zdziwiony, jak po odkręceniu śrub z górnego mocowania, dźwignia z dolnego od razu wypadła. Czy coś tutaj u mnie się nie rozwaliło? @Lukasz_mk2 kojarzysz jak wyglądało u Ciebie mocowanie tego czujnika do tej opaski? I czy dobrze zapamiętałem ułożenie całego mechanizmu?
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Panowie, jak to jest z nr części? W etki ten czujnik ma nr 8E0 941 285 J, a a gdzie indziej widzę 8E0 907 503. To ta sama część czy dwie całkiem różne?
-
Jaki kabel , program czy może skaner do diagnozowania problemów b7
Ja kupowałem kiedyś u @H4mm3R i jestem zadowolony. Pytaj, czy dalej sprzedaje
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
@Lukasz_mk2Dzięki wielkie. Musiałeś po wymianie grzebać coś VAGiem w kompie? Coś kalibrować?
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Gdzie kupowałeś i za ile? Masz może pod ręką nr części?
-
Błąd poziomowania świateł - 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front
Cześć. Parę dni temu po zmierzchu zauważyłem, że światła mam ustawione bardzo nisko. Po dojechaniu do domu wyskoczyła mi kontrolka poziomowania świateł i w sumie od tego czasu niemal ciągłe wyskakuje. Dzisiaj podpiąłem VCDSa i dostałem to: 00496 - Sensor for Vehicle Leveling; Front 008 - Implausible Signal - MIL ON Freeze Frame: Fault Status: 11101000 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 33 Reset counter: 40 Time Indication: 0 Jak mniemam, jest to błąd czujnika na lewym przednim wahaczu? Mieszkam na zadupiu, więc chyba sam muszę się tym zająć. Podpowiecie, jak się do tego zabrać? Wyjąć i spróbować poczyścić? Jak do niego się w ogóle dostać? Wystarczy na lewarek i zdjąć lewe przednie koło? Czy potrzebuję kanału/podnośnika? Z góry dzięki i pozdrawiam.
-
Pianka-uszczelka pod maską, wymieniać?
Zniszczyła mi się (zdeformowana i odpadła) lewa pianka o nr 8E0823721A, więc zastanawiam się, czy warto wymienić, przy okazji razem z drugą (8E0823722). Znalazłem coś takiego: autoPlus - największy sklep VAG w sieci - Karta produktu: 8E0823721A > VAG > 8E0823721A AUTO-PLUS.PL Wszystkie części do VW Audi Skoda Seat. Największy sklep VAG. Katalog po VIN. Najlepsze ceny Czy w ogóle warto je wymieniać? Może obejdzie się bez nich?
-
Symphony 3 nie czyta płyt
Szkoda mi wiercić w schowku. Zamówię wyjmaki i na start przeczyszczę laser. Dzięki za odpowiedzi.
-
Symphony 3 nie czyta płyt
Podejmę się czyszczenia, jak tylko dorwę wyjmaki. Jak to jest z pinem do radia? Przyznam, że żadnego nie dostałem podczas zakupu, a wielokrotnie miałem odpinany akumulator i żadnego pinu nie potrzebowałem. Miałem farta czy możliwe, że moje radio nie wymaga pinu? Jak odepnę, to się nie obudzi, żeby wstukać pin?
-
Symphony 3 nie czyta płyt
I bezpieczne to jest? Chodzi mi o to, że płyta czyszcząca ma te szczoteczki, które zwiększają jej grubość, a nie mam pojęcia czy zmieniarka "zmieści" taką płytę.
-
Symphony 3 nie czyta płyt
Duża szansa, że coś spierdziele? A dzisiaj po 2 dniach stania działa bez problemu :/
-
Symphony 3 nie czyta płyt
Hej. Z kolejną jesienią/zimą powraca problem z czytaniem płyt w moim symphony 3. Jak samochód dłużej postoi, to nie ogarnia krążków i albo trzeba pojeździć i po jakimś czasie się ogarnie, albo w ostateczności wyjąć wszystkie płyty, przetrzeć (chociaż może to nie jest konieczne) i włożyć ponownie. Na wilgoć nie narzekam, szyby mi nie zaparowują. Czyżby to jednak to? Wrzucić jakiś pochłaniacz i liczyć, że pomoże?
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Raport sytuacyjny: przejechane prawie 4k km a olej wciąż na maksa. Wg moich obliczeń, powinienem właśnie dolewać 4 butelkę, jak nie lepiej.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Warsztat V8 Białystok
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Jadąc z książki serwisowej: panewki korbowodowe, tłoki, odma, przewód odmy, śruby głowicy + uszczelka, uszczelki kolektorów, uszczelka pokrywy zaworów, zestaw łańcucha, pasek rozrządu, tłoczek pompy, uszczelnienie wału korbowego, planowanie + pozostała robocizna, olej i może coś jeszcze, czego tu nie ma. Łącznie 5k z groszami. Przejechane ponad 2tys i olej ciągle na max. Wcześniej brał mi już litr na 800km. Wczoraj przeglądzik (mowią, że super stan) i serwis klimy Z minusów: jakaś ^#&*$^*&# zarysowała mi lekko drzwi. Może uda się spolerować
-
Regulacja ksenonów przez diagnostę
Były wyciągane i potem sam je ustawiałem. Sprawdził, nic nie zrobił, więc chyba nawet nieźle mi to wyszło.
-
Regulacja ksenonów przez diagnostę
Czyli teoretycznie nie muszę mu patrzeć na ręce i zrobi co tam sobie zechce bez żadnej szkody