Treść opublikowana przez petrosdbz20
-
Chwilowy stuk po ruszeniu
Fajnie by było jednak chociaż wiedzieć, która część tak niepewnie budzi się do życia
-
Chwilowy stuk po ruszeniu
Hej. Mam taki problem, który trochę ciężko zdefiniować. Rzecz ma miejsce po dłuższym postoju. Ruszam z miejsca, puszczam na chwilę gaz i z okolic lewego przedniego koła (tak mi się wydaje) dobiega kilkukrotny stuk, po czym ustaje i nie powtarza się do ponownego ruszenia po dłuższym postoju. Próbowałem to nagrać, ale dzisiaj akurat było bardzo cicho, a i z telefonu nic pewnie nie byłoby słychać. Może to nie ma nic wspólnego z zawieszeniem, ale po prostu wydaje mi się, że to z okolic koła.
-
VCDS function not supported by gateway [B7]
O widzisz, nie umiem szukać Dzięki. Rozumiem więc, że błędnie założyłem, że skoro samochód posiada szynę CAN (tu chyba się nie mylę), to mogę wybrać auto detecta zamiast konkretnego modelu? No i zajrzałem do pliku AutoScan.txt, wg którego powinno w tym modelu łączyć się ze sterownikami o adresach 18 i 45. Błąd w pliku?
-
Kontrolka Adaptive light [B7]
Kod błędu: 02769 - Headlight Swivel Module: left 003 - Mechanical Failure - Intermittent Freeze Frame: Fault Satus: 00100011 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Reset counter: 31 Time Indication: 0
-
VCDS function not supported by gateway [B7]
Hej. Dzisiaj po raz pierwszy podłączyłem VCDSa. Wpinam kabel, włączam zapłon, odpalam apkę i go. Niestety przy próbie odpalenia auto-scana dostaję błąd: "function not supported by gateway". Próbowałem wejść ręcznie przez Select Control Module i nie mogę się dostać do poniższych: 18-aux heat, 19-can gateway, 22-awd, 35-centr locks, 45-inter monitor. Dostaję tylko komunikat "No response from controller". Reszta modułów działa. Ktoś coś? Jakieś pomysły? Coś schrzaniłem na starcie?
-
Kontrolka Adaptive light [B7]
Hej. Jadę sobie dzisiaj i ni stąd ni zowąd wyskoczyła mi żółta kontrolka Adaptive light (sprawdziłem po powrocie). W drodze powrotnej, po ponownym uruchomieniu, już się nie pokazała. W domu odpaliłem samochód i test poziomowania oraz skręcania wykonał się bez problemów. Możliwe, że to był tymczasowy błąd? Dobrze rozumiem, że jest związany tylko z doświetlaniem zakrętów (skrętem w boki)? Co może być nie tak i jakie koszty mogą się z tym wiązać?
-
Głośnik w drzwiach pasażera trzeszczy
Taki miałem plan, ale jeżeli to przelotka, to liczyłem, że może uniknę połamanych spinek
-
Głośnik w drzwiach pasażera trzeszczy
Więc idą oddzielnie 2 kable do każdego? Gumę da się bez problemów odchylić?
-
Głośnik w drzwiach pasażera trzeszczy
Czy wtedy nie szwankowałby też duży głośnik?
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Dobra, kręcą się oba. Byłem ślepy albo nie wiem, co. Cały czas myślałem, że mniejszy po lewej (stojąc przed samochodem), to od klimy, a wyszło odwrotnie. Po podniesieniu maski lewy się kręcił, a dopiero po załączeniu klimy wchodził prawy
-
Głośnik w drzwiach pasażera trzeszczy
Ostatnio nie mam czasu się zabrać, ale oprócz trzeszczenia, czasem potrafi przestać grać na chwilę
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Już nawet nie wnikam, czy po zgaszeniu, czy nie. Chciałbym zobaczyć, że się kręci
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Jestem kompletnie zdezorientowany. Na zewnątrz 30+ stopni, pojeździłem po mieście (wielkich korków nie było. ale czasem się postało), tak z paręnaście km. Wracam do domu, podnoszę maskę przy uruchomionym silniku, a wentylator chłodnicy silnika stoi (!). Przez całą drogę miałem włączoną klimę, a wskazówka temperatury stała cały czas po środku. Możliwe, że wentylator klimy skutecznie schładzał silnik i przez to drugi nie musiał się załączyć? Nie mam innego wytłumaczenia, a już zaczyna brakować mi pomysłów, co zrobić, żeby ten [głupi] wentylator się zakręcił i potwierdził, że działa. Przedwczoraj trzymałem go 15min na parkingu i też nic. Może po prostu olać temat i wierzyć, że skoro wentylator klimy już działa, to wymiana rozwiązała problem obu wentylatorów?
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Ok. Wymieniono mi wentylatory z modułem. I tak: 1. Wentylator od klimy działa po załączeniu klimy, więc chyba jest ok. 2. Wróciłem od mechanika do domu (parę kilometrów), podniosłem maskę i wentylator chłodnicy stał. Na zegarach 90 stopni. Możliwe, że nie było wystarczająco wysokiej temperatury?
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Dostałem telefon, że stwierdzili moduł wentylatorów do wymiany.
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Udało się podstawić do warsztatu. Może do czegoś tam dojdą
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
No właśnie nie udało mi się go rozgrzać do tego stopnia. Ewentualnie po prostu nie działa
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Hej. Dowiedziałem się wczoraj, że nie działa mi wentylator klimatyzacji (załącza się i od razu wyłącza), więc zacząłem też poważniej myśleć o wentylatorze chłodnicy płynu chłodzącego. Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że chyba nigdy po jeździe nie słyszałem pracującego wiatraka po zgaszeniu silnika (w b5 chyba pracował po zgaszeniu). Czy jest możliwe, że u mnie po prostu tak jest i nie powinien chodzić po zgaszeniu? Czy coś może być na rzeczy? Kiedy nie zajrzę pod maskę, to wiatrak stoi w miejscu i tylko raz udało mi się zaobserwować, żeby bardzo powoli się kręcił.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Gdzieś trafiłem na wzmiankę, że mogła być poprowadzona tylko do bagażnika i trzeba jakiś przedłużacz kupować.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Hej. Sorry, jeśli odpowiedzi na moje pytania są gdzieś na widoku, ale trochę stron już temat nazbierał. Zastanawiam się nad zakupem RNS-E LED, ale mam pewne wątpliwości, czy będę w stanie sam to ogarnąć. Mam b7 z USA z radiem Symphony 2+ i płetwę rekina na dachu. I tu pojawiają się moje pytania: 1. Czytałem, że modele z USA mają zawsze antenę GPS. Gdzie powinienem znaleźć kabel/wtyczkę od tej anteny? 2. W co powinienem się zaopatrzyć chcąc przejść z Symphony 2+ (2din, wbudowana zmieniarka) na RNS-E LED? 3. Czy takie przejście jest bezproblemowe? Posiada jakieś wady? 4. Mam FIS monochromatyczny. Straciłbym coś w porównaniu z kolorowym?
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Jeeee, znowu w B7 Rozrząd wymieniony, termostat wymieniony (stary nie chciał się otwierać). I "najlepsza" wiadomość - w intercoolerze było od groma oleju. Został wyczyszczony i za jakiś czas zobaczę, co się tam dzieje. Wstępnie turbinka do regeneracji, więc jest szansa, że olejowy problem wkrótce zniknie
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Drugi dzień bez mojego skarbu Tęsknię W trakcie wymiany rozrządu, termostatu i osłon amortyzatorów Przy okazji do sprawdzenia, gdzie wsiąka olej. Na parę dni wróciłem do B5 i muszę przyznać, że nie wiem, jak dałem rady ją jeździć Jednak wspomnienia wracają
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Hej. Miałem trochę brudny samochód i nawalony znajomy zostawił mi rysunek na masce. Drobinkami brudu musiał porysować lakier, ponieważ, pomimo ręcznego mycia, rysunek dalej jest widoczny. Planuję jutro lekko spolerować ręcznie maskę. Mam pastę G3 - nada się? Podpowiecie, jak to ogarnąć, żeby nie uzyskać jeszcze gorszego efektu?
-
Klima + korek = przegrzanie?
Czyli jest możliwe, żeby włączył się przy wyłączonej klimie?
-
Klima + korek = przegrzanie?
Właśnie tak się ratowałem ostatnio. Wymieniałeś wiatrak klimatyzacji? Czy on nie powinien być obojętny w przypadku chłodzenia silnika?