Treść opublikowana przez petrosdbz20
-
Klima zimą
Hej. Mam trzy pytanka, może głupie 1. Ostatnio często mam zaparowaną przednią szybę. Odpalam wtedy klimę (gwiazdka na wyświetlaczu), bo szybciej schodzi para. Czy to dobre rozwiązanie? Zimą? 2. Zawsze, jak ustawię na AUTO, to z automatu odpala mi się klima (gwiazdka ). Czy to normalne? 3. Dzisiaj zastałem przednią szybę oszronioną z obu (!) stron. Wg termometrów mamy około zera. Przy próbie odpalenia klimy gwizdka na chwilę się pojawiała i od razu gasła. Coś schrzaniłem, coś padło? Mam już ten samochód od dobrych paru miesięcy, a klimatronik wciąż jest dla mnie czasami zagadką
-
Kontrolka oleju lubi się czasem zapalić
Ale mogę to jakoś sam sprawdzić? A ile mogą ze mnie wydoić za wymianę? ;p
-
Kontrolka oleju lubi się czasem zapalić
Cześć. Mam taki problem, że czasem zapala mi się kontrolka oleju i nie mam pomysłu z jakiego powodu. Dzieje się to, kiedy po przejechaniu dłuższego kawałka poza miastem wjadę do miasta, gdzie prędkość spada o ponad połowę. Wtedy czasem się zapali na 1-5s, czasem nie. Nie zauważyłem żadnej reguły, żeby gasła po podkręceniu obrotów czy coś. Wymieniałem ostatnio olej i filtr oleju, ale większej różnicy nie zauważyłem. Ktoś miał coś takiego lub ma pomysł, co może być przyczyną?
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Aż któregoś dnia wyjmę radio, żeby się upewnić Ale ważne, że adapter z "czarną skrzynką" sprostał zadaniu
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Wydawało mi się, że wchodzą i wychodzą 3, ale nie chce mi się już sprawdzać Produkt się trochę różni od tego na zdjęciu Edit. Nie mogę usunąć posta? Bo chyba jednak musiały być 4 od tej czerwonej wtyczki
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Ja kupiłem to: http://allegro.pl/show_item.php?item=5430837282 tylko trochę się różni, ale chodzi o tę dużą czarną
-
Naprawa plecionki
Po wycięciu plecionki okazało się, że jest od góry przepalona, a harmonijka jest dziurawa. Wspawałem nową i mruczy jak powinno
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
No właśnie regulowałem, ale mimo wszystko nie pasowało mi to. Droższa przejściówka spisała się zdecydowanie lepiej Wiadomo w sumie do czego jest ta kostka? Wchodzi i wychodzi z niej tyle samo kabelków.
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Po podłączeniu adaptera chinche okazało się, że tylne głośniki grają znacznie ciszej od przednich. Tak nie mogło być Kupiłem adapter z kostką. Fajnie, bo wszystkie przewody od masy itd. były już przylutowane tam, gdzie trzeba. Wystarczyło wpiąć. A gra aż miło
-
Naprawa plecionki
Już zaplanowałem wymianę
-
Naprawa plecionki
Cześć. Ostatnio nieźle przydzwoniłem podwoziem i uszkodziłem "trochę" wydech. Brzęczało niemiłosiernie. Oddałem do spawania i teraz już jest lepiej, ale ciągle coś burczy. Najprawdopodobniej coś z plecionką, bo kiedy docisnie się ją ręką do podwozia, to dźwięk ustaje. Czy pod oplotem wewnątrz jest jeszcze jakaś blacha, która mogła pęknąć? Czy cokolwiek można zrobić z tą plecionką poza wymianą?
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
A jakbym dał pod a4? Widzę, że chyba bez cięcia i łączenie się nie obejdzie
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Cześć. Jestem kompletnie zielony, więc proszę o pomoc z tylnymi głośnikami. Nalepka z radia: Tył radia: Kabelki wychodzące z radia: Kostki: Przejściówka: Gdzie powinienem podłączyć różowy kabelek z przejściówki? Czy to w ogóle ma prawo działać?
-
Przejściówka wzmacniacza tylnych głośników do RCA
Cześć. Zastanawiałem się ostatnio, czemu w moim samochodzie nie grają tylne głośniki. Okazało się, że nie są podłączone do niefabrycznego radia, bo nie ma jak. Potrzebuję więc przejściówki od wzmacniacza tylnych głośników do RCA (w radiu siedzi wyjście żeńskie). Ktoś z Was może orientuje się, o co chodzi i może zasugerować odpowiednią przejściówkę?
-
Co z tym klimatronikiem?
Wielkie dzięki Co do pkt. 5. to chodzi mi o ten przycisk z płatkiem śniegu. Czyli na AUTO też będzie wykrywało zaparowaną szybę?
-
Jak sprawdzić działanie alarmu?
Okazało się, że otwieranie/zamykanie kluczykiem nie działa. Mogę kręcić nim w nieskończoność i nic się nie dzieje. Udało mi się tylko uruchomić alarm, kiedy zostawiłem jedną osobę w zamkniętym samochodzie i spróbowała ona wyjść.
-
Co z tym klimatronikiem?
Jeszcze nie do końca rozgryzłem tę zabawkę. Mam w związku z tym kilka pytań. 1. Mam cały czas włączony nawiew na przednią szybę. Zwykle ustawiam power na 3 kreski, ale w czasie jazdy siła nawiewu potrafi się zmienić sama z siebie. Rośnie prawie do maksa albo maleje prawie do zera. To normalne? 2. Co się w zasadzie dzieje po włączeniu tej kontrolki z ikonką cyrkulacji powietrza po wnętrzu auta? Czym to się różnicy od otwarcia jednocześnie nawiewu na szyby, środkowego i dolnego? 3. Jak działa tryb auto? Wyłącza się od razu, kiedy wcisnę coś innego (przykładowo regulację siły nawiewu)? Bo nie wyłącza się, kiedy wcisnę AUTO ponownie. 4. Czym się różni temperatura LO od włączonego chłodzenia? 5. Zdarzało się, że wcisnąłem przycisk chłodzenia, potem chciałem to wyłączyć, ale kontrolka ciągle się świeciła (jakby nieco mniej, ale jednak). O co może chodzić? Pewnie zaraz się okaże, że cały mechanizm mam schrzaniony.
-
[A4 B5] Dziwny zaczep w bagażniku
Więc trzeba poskanować allegro, bo seryjnie wygląda przydatnie. Dzięki
-
[A4 B5] Dziwny zaczep w bagażniku
Takie buty Fajny bajer. Dobrze się trzyma z tym zaczepem?
-
[A4 B5] Dziwny zaczep w bagażniku
Cześć. Do czego służy zaczep ze zdjęcia?
-
Jak sprawdzić działanie alarmu?
Sorki, jeśli temat w złym miejscu. Mam a4 b5 z 97r. Wczoraj chciałem sprawdzić działanie alarmu, więc zamknąłem samochód pilotem, padł sygnał dźwiękowy i odczekałem 30s. W kokpicie migała kontrolka. Uderzałem w drzwi, kołysałem autem, kopałem w koła i nic. Nie działa?
-
[B5] Wymiana wkładów lusterek
A można gdzieś znaleźć informację, czy moja akurat ma? I tak patrzę, że w złym dziale mi się kliknęło. Sorki i, jeśli można, proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
-
[B5] Wymiana wkładów lusterek
Cześć. Wkłady lusterek w mojej a4 są już nieco poniszczone, więc postanowiłem zakupić takie oto wkłady: http://allegro.pl/wklad-lusterka-audi-a3-a4-a6-a8-94-99-ogrzewany-i5153076330.html Jutro chciałbym się zabrać za wymiane, więc mam kilka pytań. 1. Na aukcji napisane jest, że lusterka są podgrzewane. To znaczy, ze każda a4 ma podgrzewane? Wystarczy podpiąć te dwa kabelki do wkładu? 2. Jak można bezpiecznie wyjąć stare wkłady i czy jest duże ryzyko uszkodzenia gniazda (czy jak tam sie nazywa ten element trzymający wkład)? 3. Może jest coś jeszcze, co warto wiedzieć? Dzięki za każdą odpowiedź.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć. Niedawno zakupiłem pierwsze autko i padło na A4 B5 z 97r. Normalnie zakochałem się w tej marce. W związku z tym, że jestem nowicjuszem, mam wiele pytań i wątpliwości, dlatego mam nadzieję, że nie zostanę tutaj potępiony za szukanie pewnych odpowiedzi