Treść opublikowana przez witcher86
-
[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów
Właśnie miałem iść sprawdzić stan oleju i strzeliłem parę fot przy okazji z wymiany filtra kabiny dla "piratdread" 5 minut edycji w Paint i poradnik jak ta lala
-
[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów
Gdzie się znajduje kabinowy tak ?
-
Zmiana języka kolorowego FIS
A wie ktoś jak tam kolejno wejść w opcjach ? mam teraz niemiecki i nie kumam tego języka niestety...
-
Zmiana języka kolorowego FIS
Hmmm, a jak wejść w to menu ? Ciekawe czy w b6 nie jest inaczej
-
Panel otwierania szyb. a4 b6 2001 rok ile pin
Też chciałbym się podpiąć do pytania. Audi z tego samego roku.. Przymierzam się do wymiany i nie wiem jaki kupić przełącznik kierowcy 4x. Czytałem że są różnice ilości pinów z różnych roczników.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Ja osobiście zdemontowałem i wyczyściłem egr... Syfu było bardzo dużo, myślę że nawet się nie zamykał do końca tyle tego było. Trochę też wyskrobałem tego z kolektora... spryskiwałem takim środkiem do czyszczenia egr i wycierałem szmatką ile dałem radę.. Po zabiegu czyszczenia założyłem nowe uszczelki ori. i na razie sucho. Pewnie suchy długo nie będzie, ale potem znów można wyczyścić. Przy okazji mam pytanie czy można dostać same ramie od klapy gaszącej ( te plastikowe) ? Prace wykonywałem przy temp "-" i pękł mi ten element.. Tzn skleiłem go jakoś i działa, ale mimo to chciałbym wymienić, bo na pęknięcie nałożyłem kawałek czerwonej rurki od długopisu i zalałem klejem. Działać działa, ale śmiesznie to wygląda, jak jakiś mod klapy gaszącej
-
Naprawa klamki
Tylko musi chyba być sprężynka z klamki pol lewej tak (przód lub tył) ? bo coś gdzieś znalazłem że lewa i prawa to jakaś różnica w sprężynce.
-
[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów
Dziś też ogarnąłem wymianę oleju i kompletu filtrów. MOTUL SPECIFIC 505.01 Komplet filtrów KNECHT (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy z węglem) To była moja pierwsza wymiana i "jakoś" poszło. Jakoś tylko dlatego że bez kanału i pękła mi trochę ta rurka od bagnetu oleju. Ale co tam, dałem radę , rurka już zamówiona i wymiana zrobiona. Po przeczytaniu całego tematu wymiany, niektórzy piszą, że bez kanału nie da rady ściągnąć osłony pod silnikiem. Dla chcącego nic trudnego Co potrzebne do zdjęcia osłony ? Przede wszystkim ciuchy do pobrudzenia, następnie lewarek + jakaś deska pod lewarek lub wykonanie pracy na utwardzonym podłożu. Więc zaciągamy hamulec ręczny aby auto nam nie spadło z lewarka podczas podnoszenia. Podnosimy jedną stronę samochodu wsuwamy się trochę pod spód z płaskim śrubokrętem i odkręcamy osłonę gdzie dosięgniemy potem opuszczamy i to samo z drugiej strony. Po zdjęciu osłony opuszczamy całkiem auto i można spuszczać olej . Po zakończeniu prac zakładanie w odwrotnej kolejności. Tylko trzeba uważać aby zaciągnąć hamulec i stabilnie podeprzeć auto żeby nie spadło bo możemy tak wyglądać Miałem też mały problem z napełnieniem nowego filtra paliwa ponieważ w filtrze KNECHTA tam gdzie normalnie od góry jest duży otwór to tam było zaślepione taką jakby szybką w środku i nie mogłem go zalać od góry, więc do napełnienia potrzebna jest spora strzykawka z igłą najlepiej. Paliwo wstrzykiwałem przez tą jedną rureczkę u góry filtra. Gdy zalałem do końca to paliwo wypłynęło nad tą szybkę. Od spodu gdy poziom się podnosił to wypłynęło nad szybkę a od góry nic nie dało się wlać. Po zalaniu zapalił od strzała, zero problemów.
-
Naprawa klamki
Witam, Chciałbym zapytać czy jest możliwość jakoś naprawić klamkę wewnętrzną, u mnie akurat ta od strony kierowcy. Chodzi mi o to że uchwyt klamki, ten ruchomy, który po pociągnięciu otwiera auto nie wraca całkowicie do końca. Czyli sprężyna jest już trochę przechodzona. Chciałbym spytać czy da się wymienić sprężynę samą lub może ją jakoś zregenerować, rozciągnąć trochę czy coś. Gdy klamka mi tak nie odbija (nie wraca do końca) to po skanowaniu błędów wyskakuje mi błąd: 01561 - Rear Left Door 61-10 - Won't De-Safe - Intermittent Czyli, że drzwi nie są dostatecznie bezpieczne. Gdy popchnę ja ręcznie do końca tak jak powinno być to przy skanie nie ma błędu. Kupilbym inna klamkę ale mam wnętrze w kolorze Martim i ciężko dostać. Wysłane za pomocą Tapatalk Nikt nic nie podpowie ?
-
Wymiana rozrządu
To polecasz wymienić tylko ten na wale czy również ten od wałka rozrządu ?
-
Brak średniego spalanie
Nie posiadasz pełnego fisu. Można to zrobić przez zmianę prawej manetki pod pełny fis + vag tzn. zaprogramować Wysłane za pomocą Tapatalk Są na forum opisy co i jak. Trzeba trochę poszperać.. Wysłane za pomocą Tapatalk Tutaj znalazłem temat o tym: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/
-
Wymiana rozrządu
Czyli warto wymienić tylko ten na wale czy w ogóle nie ruszać uszczelniaczy ? Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Wymiana rozrządu
A uszczelniacz wału jaki polecacie ? Bo jest tylko uszczelniacz na wale przy rozrządzie czy jeszcze jakiś ? Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Wymiana rozrządu
Hmm no ja na forum kupiłem bez całego pakietu. Zestaw rozrząd 038 198 119 (rolka prowadząca, rolka napinająca napinacz, pasek), bez napinacza hydraulicznego w zestawie. Pompa wody 038 121 011 J No i z tego co tutaj piszecie to jeszcze muszę ten napinacz hydrauliczny dokupić. 220 zł + kw na forum To na pewno zestaw ori montowany w fabryce na pierwszy montaż ? Numery części mi trochę nie pasują z tego co kupiłeś.
-
Wymiana rozrządu
Komplet rozrządu, pompa plus 3 litry koncentratu płynu chłodniczego też oryginalnego G 13 plus kw 711 zł dałem do mojego rocznika, jeśli masz rocznik troszkę nowszy chyba po którymś miesiącu 2002 to jest ciut tańszy rozrząd i tam jest mechaniczny napinacz u mnie jest hydrauliczny. Zajrzyj do działu sprzedaży na forum, tam mają w ofercie oryginalne zestawy rozrządu montowane na pierwszy montaż tak jak wychodzą z fabryki z autem Wysłane za pomocą Tapatalk Tutaj masz link oferty do ori rozrządów na forum http://a4-klub.pl/index.php?/topic/315223-oryginalny-rozrzad-zestawy-18-19-20-tdi/
-
Wymiana rozrządu
Ale ogólnie w komplecie rozrządu nie ma napinacza trzeba kupić oddzielnie. Rozrząd brałem tutaj z forum. Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Wymiana rozrządu
Rozrząd i pompę Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Wymiana rozrządu
Witam, Szukałem wyszukiwarką, ale nie wyskakuje. Więc spytam. Niedawno zakupiłem auto i przymierzam się do wymiany rozrządu. Zakupiłem rozrząd + pompa ori do audi a4 b6 rocznik produkcji końcówka 2001 modelowo 2002. Z tego co się dowiedziałem to posiadam napinacz hydrauliczny w moim modelu. Teraz pytanie czy muszę wymieniać ten napinacz przy wymianie rozrządu ? Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj. Pracuje w Mrągowie [emoji6] Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Jakie słuchawki ? Następcy Creative Aurvana Live
Ja swoje kupowałem w http://www.mp3store.pl/ Ceny takie bo są dwie wersje tych akg... jedne z regulacją głośności czyli nowszy model. Z tym że ten nowszy model nic nie wnosi poza regulacją głosu na kablu i za to trzeba przepłacić parę set zł.
-
Jakie słuchawki ? Następcy Creative Aurvana Live
Polecam AKG K550. W tym przedziale cenowym lepszych nie znajdziesz. Wystarczy poczytać opinie na necie. Po recablingu wymiatają. Można poszukać już recablowanych używek. Niska impedancja 32 Ohmy, napędzi je nawet telefon bez użycia wzmacniacza słuchawkowego. Konstrukcja słuchawek zamknięta, duże wygodne pady, dobra jakość wykonania, metalowy pałąk, długi kabel. Sam posiadam i polecam. Wysłane za pomocą Tapatalk
-
nowy laptop i niska jakość obrazu - Pomocy!
Oczy mogą boleć gdy ekran jest zbyt przyciemniony.. spróbuj rozjaśnić. Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Pomoc: HTC 820 czy Huawei P8 Lite
Ja posiadam Huawei P7... P8 Lite nowszy model.. bardzo fajnie wygląda :-) Co prawda nie użytkowłem P8, ale P7 używam już od roku. Telefon nie sprawia problemów, działa płynnie, super zdjęcia, dobra nakładka producenta na android. Super design... cienki.. U mnie P7 cały ze szkła, parę razy upadł na razie cały :-P Ogólnie bardzo polecam. Wysłane za pomocą Tapatalk Tylko wyświetlacz najlepiej od razu po kupnie zabezpieczyć szkłem hartowanym. U mnie fabryczne szkło miało się nie rysować.. mimo zapewnień producenta powstały mikro ryski. Polecam szkła hartowane firmy 3mk bardzo dokładnie dopasowane pod model telefonu, Nie są klejone na klej tylko jakby namagnesowane. U siebie montowalem na przód i tył telefonu. Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Zmiana języka kolorowego FIS
A gdzie dokładnie sprawdzić jakie jest kodowanie ? Myślałem że tam jak podałem screen z kodowania. Wysłane za pomocą Tapatalk
-
Zmiana języka kolorowego FIS
już masz napisane. musisz wejść w kanały i tam zmienić. lub jeśli masz przycisk MENU na tunelu to również tutaj. Już zmieniałem, zapisuje wartość 2 ale język dalej niemiecki. No bym spróbował odłączyć aku, ale nie mam niestety kodu do radia. Zakupiłem auto ale przy instrukcji od radia karteczka z kodem jest wyrwana i nigdzie jej nie ma.