Treść opublikowana przez bartez80
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
długość gwintu 40 mm M12x 1,75 łeb śruby na torxa Co do tego dlaczego to zakładam ,to już kiedyś pisałem . Poprostu lezały te zaciski w garazu ,z nowymi klockami i przewadoami ,wypiaskowane ,do tego miałem juz zestawy naprawcze w postaci wszystkich gumek . wystarczyło tylko dokupic nowe tarcze oczywiscie OZ i poskładac to do kupy ,mam nadzieje ze różnica w hamowaniu ,w porównaniu do 288 bedzie spora ,a jak tak nie bedzie to jak zurzyje nowe klocki w tych zaciskach ,to wtedy kupie sobie jednotloka i zamontuje to z nowymi klockami . Tak więc..... a wracajac do tematu ,to najbardziej bym potrzebował tych zatyczek fi 20 sztuk 2
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
jak masz 15 na zime to nic wiekszego niz 288 mm nie wsadzisz.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie bede zakladal watku w dziale kupie ,bo to pierdoly... potrzebuje jednej sruby do zacisku (zaznaczone strzak na foto) w zacisku sa dwie takie.. oraz dwa kapturki zakrywajce prowadnice zacisku wtyka sie je w gumowa tuleje (strzaka na fot) moze ktos z was posiada i chcialby odsprzedac ,albo oddac za flaszke? jak cos to piszcie PW.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ja zainwestowałem w gładkie OZ 320 mm i do tego Textary , ale jeszcze nie zamontowane , bo czasu brak. Takie zestawienie producentów stosowałem w poprzednim aucie i było zawsze ok. A w innym swoim projekcie , który sobie buduje juz kilka lat zainwestowałem w gładkie OZ i EBC yellowstuff .
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Inne klocki tez hamują a nie piszczą .
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Jakub wysłałem tobie wiadomość prywatna.....
-
wydech z kwasówki
To zalezy co kupisz , bo sam material z jakiego jest wykonany uklad wydechowy ma nijaki wpływ na jego głośność. zapodaj jakies foty i podaj firme ,jakiej jest ten wydech ,bedzie mozna powiedziec cos wiecej.
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
nie wiem w jaki sposób to liczyłeś ,ale mi z wyliczeń (zakładając stałe max .cisnienie w ukadzie 10MPa) wychodzi ,że tłok o srednicy 60 mm działa z siła 28,27 kN a tłok o średnicy 41 mm 13,2 kN ,jako że tłoków o srednicy 41 mm jest sztuk 2 ,to sumujemy ich siłę co daje nam 26,4 kN Jak łatwo zauważyć tłok o srednicy 60 mm działa z siłą większa aniżeli dwa tłoki o średnicy 41 mm , Tak więc nie jest tak jak piszesz ,że teoria swoje ,a praktyka swoje ... do pełni szczescia i wiarygodnosci ,sprawnosci obydwu zacisków ,trzeba by jeszcze wyliczyć wspołczynnik tarcia klocka o tarcze ,a do tego potrzeba miec pole powierzchni klocka ,ja niestety posiadam tylko takie od tego zacisku dwutłoczkowego ,a od tego z 2,0 tfsi nie posiadam. pozdrawiam.
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
Prowokujesz kolego Dev Prowokujesz Nie to żebym się bał dyskusji z tobą ,broń boże ..... uwielbiam takowe i to nawet bardzo. Z racji wyksztłcenia i wykonywanej pracy ,lubie mieć poparcie w swoich wypowiedzich w postaci twardych faktów ,oraz wyliczeń ,bo teraz nie posiadam takowych. Dlatego pozwól,że zajme sie w wolnej chwili tym tematem ,wylicze siły nacisków na tarcze ,zacisku proponowanego przez ciebie ,oraz tego co mam w garażu ,oraz powierzchnie tarcia klocków o tarcze ,pojemność termiczną tarczy zostawimy w spokoju ,bo załóżmy ,że bedzie jednakowa dla obydwu rodzajów zacisku. Oczywiście ,potrwa to trochę ,bo ogólnie mam mało czasu na prywatne wygłupy.... Dla mnie temat jest ciekawy i zamieszcze tutaj wszystkie swoje spostrzeżenia . Pozdrawiam i do spisania się.
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
skonczmy ta rozmowe ,bo zaczyna sie bardzo prymitywnie ...... pozdrawiam i bez napiny.
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
Jednak żenada .......
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
za link dziekuje bardzo , faktycznie chciałem i dostałem ,ale odpowiedz mi ,czy nie można było odrazu napisać tego co wyżej ???? to aż takie trudne ? sam jestem moderatorem technicznego działu na innym forum motoryzacyjnym zviązanym z koncernem VAG i zawsze staram sie podpowiadac nowym ,szybko ,zeby zaoszczedzić czasu . pozdrawiam i dziekuje .
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
zamiast czytac te 411 stron ,juz lepiej sam sobie to pomierze . pozdrawiam.
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
moze jakiegos linka podeslesz do tematu? skoro bylo ,bo szukajka niestety juz dawno przezemnie zostala meczona w tej sprawie i nic...
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
Czyli wychodzi na to ze nie uzyskam tu odpowiedzi na moje pytanie i ,jednak bede musial sie pofatygowac do garazu. temat moze i prosty ,ale ja lubie wyzwania i ciezkie tematy .
-
Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7
A czy ktoś już próbował przeszczepić zaciski z audi A8 D2 o takie http://allegro.pl/audi-a6-a8-d2-99-02-zacisk-hamulcowy-przedni-przod-i6194165672.htmldo tarcz 320 mm? orginalnie te zaciski wspolpracuja z tarcza 323 mm i grubosci 30 mm ,czyli różnica nie wielka ,pytam ,bo walaja mi sie takie zaciski po garazu i może przy koniecznosci zmiany klockow i tarcz w przyszłości ,wystarczylo by zakupić tarcze 320 mm i klocki pod te zaciski . Tylko które z tarcz zastosować do tych zacisków ,bo jest kilka rodzaji tarcz z wymiarami 320 mm ,ale z różnym odsadzeniem. Numer 1 numer 2 numer 3 Jest jeszcze jeden wariant ,mianowicie tarcze o srednicy 321 mm i odsadzeniu takim samym jak w numerze 2 Jak ktoś już z tym kombinował i by podpowiedział które tarcze bedą pasowały ,to był bym wdzieczny ,bo nie bardzo mam czas z racji wykonywanej pracy ,żeby specjalnie jezdzic na drugi koniec miasta do swojego garazo-warsztaciku celem dokonywania przymiarek.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Koledzy ,zadam to pytanie tutaj ,jako że z mechaniki sobie radze dobrze ,ze wszystkim ,tak z diagnostyki komputerowej jestem totalnie cienki jak d..a węża i moje pytanie jest takie ,w jakie kanaly trzeba zalesc VCDS-em żeby zobaczyć te wszystkie parametry dotyczące DPF-a. Od niedawna posiadam wlasnie audi z silnikiem BRD i nie wiem czy ktoś juz wczesniej tam czegoś nie robił, DPF niby siedzi na miejscu ,ale nie wiadomo ,czy nie jest wlasnie wypruty itp.
-
A4 B7 1.8 T+ 205 / 340 + Czarny Avant + BBS Speedline 19" + Gwint Eibach Pro Street + Kompletowanie S-line
mozna by poprosic na PW numer dokladki ktora masz zamontowana pod przednim zderzakiem???
-
Brak hamulców po przeczyszczeniu tloczka i odpowietrzeniu. Pomocy !
mozliwe jest wszystko , może zbieg okolicznosci chcial ,że jak pojechałeś na runde i zaczołeś ostro cheblowac ,to coś sie poddalo w serwie ,skoro słyszałeś jakieś pstryknięcie .
-
Ubytek płynu afn
te tanie testery maja to do siebie ,ze przeklamuja wynik , bo latwo do odczynnika moze sie dostac ,plyn chlodniczy ,z tad moga byc takie wyniki ,profesjonalne testery maja inna konstrukcje i wyniki sa bardziej wiarygodne. Skoro po wymianie korka na nowy jest wszystko ok , to jest ,nie wywala plynu ,nie ma bulgotania pod deska i weze nie sa twarde jak kamień ,to znaczy ,że on był winowajcą. . Dobrze ,że posłuchałeś mojej rady na samym poczatku i zainwestowałeś w nowy korek
-
Ubytek płynu afn
Powiem tobie co masz zrobić , glowica do góry ,napewno jej planowanie ,a najlepiej cały kompletny remoncik głowicy ,plus sprawdzenie jej szczelności ,do tego nowa uszczelka . Tylko uszczelke kupuj dopiero po tym jak odbierzesz glowicę od fachowca po planowaniu ,bo w dieslach jest kilka grubosci uszczelek pod głowicą ,w zależności właśnie od tego ,jak mocno została splanowana głowica ,stosuje sie gróbszą uszczelkę . W twoim przypadku ,nie ma co kombinować jak koń pod górę ,bo już sporo faktów świadczy o wydmuchanej uszczelce pod czapką.
-
Ubytek płynu afn
Pytasz, czy tylko dokręcając głowicę istnieje prawdopodobieństwo zlikwidowania nieszczelności ??? Jeżeli właśnie o to pytasz , to odpowiedź brzmi , nie.
-
Ubytek płynu afn
Teoretycznie można śmigać od biedy , ale istnieje możliwość , ze jak węże są stare , to mogą pękać , jeden po drugim.
-
Ubytek płynu afn
o widzisz nauczylem sie czegos nowego bo byłem przekonany ,ze tylko korek to reguluje.
-
Ubytek płynu afn
czyli to jest przelew po wypuszczeniu z korka ,ktory to upuszcza cisnienie ??