Treść opublikowana przez bartez80
-
Plastiki maskujące elementy silnika + emblemat
Był gdzieś o tym temat na forum , poszukaj i tam znajdziesz wszelkie info , jakiego szukasz.
-
[BFB] Gaśnie po wycięciu katalizatora- czy to normalne? / ROZWIĄZANY
Mechanior pewnie uszkodził pierwsza sondę , podczas jej demontażu , bo takich objawów nie powinno byc.
-
Downpipe po regeneracji turbiny
Podeslijcie mi kata na wzór to zrobię
-
[1.8T] Kolektor wydechowy o zwiększonym przepływie
Taki żeliwny to porażka , lepiej zostawić ori. jak juz modzic to konkretnie i robic cos takiego , jak ostatnio koledze robiłem. Wtedy jakies big turbo i ogień .
-
Pomoc w znalezieniu węża gumowego
Obojętnie , sam mialem 110 a kupiłem dokładnie to co w linku i pasowało .
-
Problem z katalizatorem/sondą lambda
ja zastosowałem u brata w 1,8t taki emulator z mozliwoscia regolacji przepływu spalin ,po kilku korektach (zdławienia przepływu) nie wywala błędów. http://allegro.pl/emulator-katowy-regulacja-przeplywu-spalin-i6513273226.html
-
Pomoc w znalezieniu węża gumowego
chyba chodzi tobie o taki zestaw ? http://allegro.pl/waz-rura-przewod-chlodnicy-vw-passat-b5-1-9-tdi-90-i5786219250.html wymienialem to kiedys w passacie b5 z silnikiem AFN ,przerąbane
-
Osprzęt do 312mm, warto?
zaciski podejda bez problemowo pod twoje zwrotnice . cena super jak za taki komplet .
-
Alternatywa dla katalizatora
bez tej strumienicy nie bedzie brzeczalo .
-
Alternatywa dla katalizatora
Po pierwsze główna to różnica w średnicach ten zamiennik za 200 pln średnica 2" a ten z linku 2,5 " bardziej podatny na luźniejsze ewentualne mody. No i oczywiście jest cały z kwasowki i nie zardzewieje po jakimś czasie jak taki z czarnej stali pomalowany srebrzanką . Sama strumienice na tym zamienniku za 200 tez jest zbyteczna, bo jak jest bez żadnego wygłuszenia w środku to tez może byc metaliczny dźwięk , w takich prostych downpipe bez żadnych puszek , strumienic itp. Takie zjawisko nie występuje ( sprawdzone osobiście) Tak wyglada prototym w moim poprzednim aucie po ponad roku użytkowania.
-
Alternatywa dla katalizatora
takie cos http://www.olx.pl/oferta/passat-b5-b5fl-audi-a4-a6-1-9-tdi-downpipe-2-5-tuning-katalizator-CID5-IDbE9Hb.html#dac3b60918
-
Katalizator
samo wybebeszenie katalizatora i pozostawienie pustej puszki ,to porażka, bo powstaje spora komora w której pojawia sie rezonans ,co skutkuje jeszcze metalicznym cykaniem . najlepsza opcja to oczywiście wstawienie nowego downpipe ,zamiast katalizatora,albo jak budżet nie wysoki ,to tak jak napisał przedmówca ,wstawienie rurki w środek puszki.
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
zapewne 2,3,4 cylinder ,ma bałagan ,bo te cylindry zostały pozbawione synchronizacji wałka z wałem
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
Jako ,że na codzien w pracy mam doczyienia z pekaniem przeróżnych czesci wykonanych z metalu ,bądz spawów ,to przedstawie swoja teorie ,jaką wywnioskowałem tylko po fotkach. Miaowicie widoczne jest znaczne wytarcie wałka na podparciu w pierwszej panewce ,które to na pewno nie powstało w wyniku kilku obrotów !!! Widać ze znacząco też w wyniku wytarcia ,zmniejszylła sie średnica wałka w tym miejscu . Oczywistym jest ,że skoro wałek nie posiadał odpowiedniego podparcia na pierwszej panewce ,a zarazem byl napinany paskiem ku dolowi silnika ,to działały na ten wałek cykliczne momenty gnące ,których efekt jest widoczny na foto (przy takim stanie nie wiem czy wałek z tytanu by wytrzymal) Tak więc ja bym sie upatrywał problemu w prawidlowosci montażu wałka ,albo droznosci kanalalu olejowego ,ktory doprowadza olej w to miejsce ,czy polpanewka nie byla zalozona o 180 st.
-
Jakie największe tarcze przód i tył do a4 b6
no 320 to max co wejdzie w 16" a co z tyłu włożysz to już zależy od twojej fantazji i zasobności portfela ,oby nie przekraczało 320 mm
-
Jakie największe tarcze przód i tył do a4 b6
320 mm
-
Usunięcie katalizatora
Kształt katalizatora taki sam, a druga sondę można próbować oszukać emulatorem za 20 pln z Allegro:)
-
Jak podłączyć inny telefon
A gdzie można dostać taki adapter żeby zamontować go na tym oryginalnym uchwycie do telefonu, a w adapterów zamontować iPhone 6 Do iPhone 5s widziałem , ale do 6 narazie nie.
-
Identyfikacja zacisku
To nie są jarzma 451 A zaciski to zwykle z a4 b6,7 od hebli 288 i 312 mm Zestaw ten dedykowany jest pod aluminiowa zwrotnice ,do b5 na stalowej zwrotnicy nie podejdzie.
-
Jakie mam tarcze i zaciski hamulcowe w Audi A4 B6/B7
No i fajnie
-
Jakie mam tarcze i zaciski hamulcowe w Audi A4 B6/B7
Tylko ze jak pod nowa tarcze dostanie sie tobie syf i niedaj Boże tarcza nawet od czego innego sie skrzywi , to odrazu gwarancja nie uznana. To ze tarcze trzymają śruby koła wiemy to wszyscy i ta mała śrubka totalnie nie ma na to wpływu , ale za to ma wpływ na to co opisałem wyżej, oraz na ewentualny zwrot gwarancyjny wadliwej tarczy. Powiem wiecej . Kolega kiedyś w assacie b5 borykał sie z delikatnym biciem tarcz , zamienił na nowe , po pół roku ,to samo , poradził sie mnie co sprawdzić itp. Powiedziałem jemu żeby wpadł to sprawdzimy bicie tarczy , wyszło 0,4 mm to naprawdę sporo ,powiedziałem żeby nabył nowe tarcze i klocki , nabył takie same jak wcześniej , jak zabraliśmy sie za wymianę , to tej śrubki nie było , a tarcza na styku z piasta miała sporo syfu i korozji, a kolega mówił ze czyścił piastę na lustro i odtłuścil tarcze w tym miejscu , ale nie chciało sie jemu wyjmować tej małej urwanej śrubki , żeby zamontować nowa , bo i tak felga dociśnie wszystko do piasty. Po zamontowaniu wszystkiego jak należy , łącznie z ta śrubka , do tej pory , a bedzie juz z 1,5 roku i kilka zmian kół , wszystko hamuje jak należy bez żadnego bicia. Tak wiec wniosek jest prosty i widać ze czasami te "atomy" jak ty to nazwałeś maja wpływ. Pozdrawiam.
-
Jakie mam tarcze i zaciski hamulcowe w Audi A4 B6/B7
zapobiega przedostawaniu sie syfu pomiedzy piaste a tarcze ,podczas demontażu koła ,ponieważ cały czas dociska tarcze do piasty po odkręceniu śrub koła.
-
[BRD] GDZIE- Regeneracja/czyszczenie pompowtryskiwaczy siemens ?
gwarancja na pismie na 6 miesiecy ,z wpisanym numerem seryjnym pompki. widac ze cewka byla rozcinana i cos w niej bylo robione i zalane ponownie jakims tworzywem. narazie smigam na tym jakies 2 miesiace ,zrobilem moze ze 2000 km auto chodzi rowno,pali normalnie,nie kopci ,co jeszcze napisac hmmm.... nie wiem ,vcdsem jeszcze go nie sprawdzalem.
-
BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?
nawet najlepszym zdazaja sie wpadki ... nie myli sie ten kto nic nie robi.. dla mnie osobiscie ,modzone auto musowo ,powinno miec wskaznik EGT ,zeby odpowiednio wczesniej zareagowac ,na wszelkiego rodzaju nieprawidlowosci. PS. w 90% przypadków to nie moc zabija silniki ,tylko wysokie EGT i spalanie stukowe . skoro piszesz ze odrazu po samej robocie auto cos z moca szwankowało,to pojawialo sie stukowe spalanie i sterownik odrazu cofal zaplon ,chroniac silnik i z tad spadki mocy. podejrzewam ,ze wlasnie stukowe zalatwilo twoj silnik i jak zdejmiesz glowice to zobaczysz nadpalony tlok.
-
BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?
Miałeś zamontowane jakies wskaźniki do kontroli AFR i EGT kontrolowales te parametry w jakiś sposób , czy zaufałeś tunelowi bezgranicznie?