Treść opublikowana przez bartez80
-
Obalamy mity o glośnym przelocie
Nie zaprzeczam. Ale czy jest w tym coś złego??? Jak inaczej dla "znawców" tematu udowodnić, że jest inaczej? Ja w wydechah siedzę juz dosyć długo, głównie VAG, reklama przy okazji, jak najbardziej...
-
Obalamy mity o glośnym przelocie
Witam ,ja juz wiedziałem o tym od dawna ,ale nie miałem argumentów ,żeby wyskakiwiać z tematem na forum teraz juz mam .. Przelotowy wydech wcale nie musi być głośny ,ponizej podaje link do swojej stronki ,z video wydech 1,8T downpipe ,2,75" plus uklad 2,5: na tlumikach mojej produkcji . wynik zalediwe 81 Db ,gdzie seryjny ma 76 a dopuszczlna glośność prawem w silniku benzynowym to 93 Db .. https://www.facebook.com/BM.Performance.Olsztyn/
-
A4 b5 1.8T Wydech
razem z v-bandami ,plecionka i calym potrzebnym majdanem,wraz z montazem 2500 pln
-
A4 b5 1.8T Wydech
downpipe i przelot na dwuch tlumikach ,calosc z kwasowki ,jak nie masz speca u siebie do zapraszam do Olsztyna ,daleko nie masz tak to wyglada pod autem
-
A4 B5 1.8T brzmienie wydechu.
caly uklad custom ....
-
A4 b5 1.8T Wydech
czy to pytanie kierowales do mnie ???
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
przyczyn może być cala masa ... tu masz wydech na 2 tłumikach ,bo to oska i tez 1,8 t nic nie brzęczy ..... a tu masz tez 1,8 t na jednym przelotowym .
-
Alternatywa dla katalizatora
u mnie jakies 2800 pln od turbo do konca na 2 tlumikach ,a jakie koszta w firmach okolicznych u ciebie ,to nie mam pojecia.
-
Końcowy w A4 b5 1.8T
taki dzwiek jest na calym wydechu ...
-
A4 b5 1.8T Wydech
to nie moje auto ,tylko klienta ....
-
A4 b5 1.8T Wydech
przelocik jaki ostatnio wykonałem w b5 1,8T brzmi tak.
-
tłumiki
jestem po zmianie seryjnego wydechu (w ktorym juz wczesniej siedziao downpipe) na cay ukad zbudowany z kwasowki 2,5" na 2 tlumikach przelotowych ,z tym ze koncowy 2,25" efekty pomiaru decybelomierzem seria 76 Db przelot 95 Db ponizej krotkie nagranie .
-
tłumiki
na dzniach bede budował dla klienta ,w a4 b5 co prawda,ale tez 1,8 t cały układ na 2 przelotowych tlumikach ,jako ze mam decybelomierz to dokonam pomiaru przed i po robocie i zapodam na swojej stronce https://www.facebook.com/BM.Performance.Olsztyn/ tak wiec bedzie jakis obraz tego jakie sa roznice ,pomiedzy ,ori ,a takim przelotem.
-
2.8 quattro Magnaflow
niestety ale magnaflow ,strasznie sie ogorszyl ,to juz nie ta firma co byla dawniej . osobiscie ostatnio wywalaem tlumiki tej firmy ,w projektach aut ,nazwijmy to tak "zlotowych" bo puszki po ponad roku zrobily sie rude i strasznie zaczey brzęczeć i nie byl to jeden przypadek ... Kolega wyżej dobże radzi ,że albo jakis markowy tuningowy układ w uzywce szukac ,albo budowac wydech od nowa . Gdybyś nie znalazł nikogo u siebie ,na budowe takiego układu ,to zapraszam do siebie ...
-
[B6 AVF] Rezonans wydechu, Dziwne przerwanie...
Tą plecionka wspawywałem ja ,dla kolegi (która dostałem juz w paczce z katalizatorem) wykonałem to w zamian za udostępnienie kata ,do wykonania szablonu , z którego teraz wykonuje DP które sprzedaje A teraz mała ciekawostka ,niedawno przyjechał do mnie klubowicz ,aż z Wrocławia ,przyjechał audi a6 c5 z silnikiem 1,9 tdi . Miał on u siebie wycięty juz katalizator i wstawiona nową plecionke ,w miejscu gdzie takowa siedzi orginalnie ,oraz była podobnej dlugosci jak u ciebie (czyli dluzsza niż ori.) wstawiłem jemu swoje DP ,oraz wykonałem rurę która biegła od DP ,do łączenia przy tłumiku środkowym . efekt był taki ,że chłop dzwonił do mnie po powrocie do Wrocka i powiedział ,ze znikneły wszystkie wibracje z jakimi sie borykał i mrowienie na kierownicy ,a wymienial tez dwumase ,poduszki itp. a nie było to wcałe naszym zamiarem ,bo poprostu chciał sie pozbyć tego zlepu rurek z pod maski i chcial coś ładnego . W moim DP plecionka jest umieszczona w innym miejscu niz w ori katalizatorze ( bo z racji braku kata moge to zrobic i pozycji plecionki nie wymusza mi kat.) ,oraz sama plecionka jest doyc krótka ,wymiarowo zblizona ,do ori . przez co jest znacznie sztywniejsza.
-
Dokręcanie kolektora wydechowego 1.8 T BFB
nie sa miedziane ,tylko miedziowane (pokrywane galwanicznie warstwa miedzi) po to zeby ułatwić ich odkręcanie ,co i tak zazwyczaj nie jest łatwe ,same nakretki powinny byc specjalne do wydechów (wykonane w taki sposób ,zeby nie miały możliwosci odkręcać sie samoczynnie ) ,za kazdym razem powinno sie stosowac nowe nakrętki ....
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
Adrian ,a jaki dokladnie emulator zastosowałes ?? podaj linka . bo ja do tej pory stosuje jeden typ emulatora i narazie wszystko jest ok .
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
Panowie nie kombinujcie ,tylko wpadajcie do mnie na warsztat i doloty sie wyspawa co prawda nie audi ,ale zawsze to coś....
-
V-Tech Olsztyn
A do siebie zapraszam na montaz downpipe przed nowym softem
-
A4 B6 ASN stopiony katalizator
Pomine tutaj temat ,wywalania,czy nie wywalania katalizatorów .. Skupie sie jednak na samej awarii ,podejżewam ,że została zastosowana ,niewłasciwa plecionka ,która spowodowała takowe spustoszenia.
-
Jaka średnica wydechu?
Odp. 1 2,5" spokojnie wystarczy ,do twoich celów . Odp.2 2,5 " czyli 63,5 mm to jest średnica zewnętrzna rury .
-
Brak abs
Podziękował , w sobotę popróbuje .
-
Brak abs
Dobra Guru od hebli ,to podpowiedz ,jak ustawic ta szczeline pomiedzy czujnikiem ,a koronka ABS (tył) bo u brata robilem cały układ ham. tarcze tylne ,OZ nowe koronki ABS ,(wprasowane równo na prasie ,a nie wbijane młotkiem ) ,nowe łożyska wprasowane w tarczo -piaste i oczywiscie tak jak przewidywałem ,czytajac gdzies twoje wypowiedzi w innych tematach ,ze może świrować ABS i tak też jest ,prawy tylny czujnik (niezrozumiały sygnał) Poskładałem to wszystko wieczorem i już nie było czasu zwalac kolo i wole dopytac ,jak ustawic tam szczeline na tym czujniku ,zeby nie narobic sobie biedy? to że szczelinomierzem ,to wiem ,tylko jak go tam wsadzic ,pomiedzy czujnik a koronke ?
-
Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)
najpredzej ,to musisz pojechac do jakiegos fachmana ,na miejscu ,niech z kwasowki na aucie wyspawa ,bo ja takich downpipe ,nie widzialem nigdzie ,zeby ktos robil .
-
Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)
niestety nie .