Treść opublikowana przez bartez80
-
Zrobienie własnego Downpipe
tak jak koledzy wyzej napisali .. ja oferuje dla ludzi z forum Downipe z kwasowki ,w komplecie z uszczelkami i srubami za 300 plus koszta wysylki tutaj masz temat
-
Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)
Downpipe
-
złącze elastyczne w 1.8T
tylko zwroc uwage zeby złącze elastyczne które kupisz ,było wzmacniane takim dodatkowym harmonijkowym peszlem w środku ,a nie było w środku pokryte taka sama plecionka jak na zewnątrz .
-
Wybebeszenie katalizatora Rzeszów
Nie rób tego .... Lepiej wstaw downpipe .
-
tani intercooler
Kiedyś rozcinałem w celach badawczych ,taki icek od dostawczaka i w środku w kanałach był z bardzo rzadkim wkładem ,lamelek ,te chionole są teraz naprawdę spoko ,zarówno cenowo ,jak i jakościowo.
-
tarcze 5x112 na 5x110?
Nie podejdą .
-
1.9 AVF budowa układu wydechowego z RS4 B7
jak zostawisz pustego kata w srodku to bedzie dzwonilo ,lepiej juz wstaw rurke przelotowa w puszke.
-
DOWNPIPE w A4 B7 2.0 TFSI
Oczywiście ,że mam
-
DOWNPIPE w A4 B7 2.0 TFSI
Objawy bedą takie same jak w przypadku zastosowania DP w 1,8t mozna wycinać sondę programowo , a mozna tez emulatorem . ja jeszcze nie słyszałem , zeby auto nie przeszło przeglądu , ale wiadomo jak trafisz na upierdliwego diagnostę , to może sie przyczepić . W Polsce jeszcze długo nie bedzie takich przepisów jak w zachodniej Europie , tak wiec śmiało możesz wkładać .
-
Wymiana układu wydechowego 3.2 V6
Miałem okazje ,macać tłumiki ultera ,wykonanie spoko , tylko sa ze zwykłej stali i dosyć szybko rdzewieją . jak by co to jestem w stanie wykonać takie wydechy w 100. % z kwasowki , do Olsztyna daleko nie masz , jak cos to wał na PW .
-
ZŁACZE ELASTYCZNE
polecam firme "fischer automotiwe 1 " co do wspawania ,to mozna to wspawac migomatem ,ale spaw bedzie rdzewial ,TIG iem bylo by najlepiej.
-
katalizator- wycinać czy wymieniać?
Zda egzamin .
-
Sonda lambda
Dokładnie , pewnie kat na złom sie nadaje i dlatego jest check , emulator nic tu nie pomoże .
-
Sonda lambda
Przed i za katalizatorem.
-
Downpipe do A4 b6 2.5 V6 180KM quattro
zapraszam do siebie ,na wyspawanie na miejscu daleko nie masz https://www.facebook.com/BM-Performance-677512665750591/
-
2.5" w 1.8t
Ja uważam że bedzie głośno ,acz kolwiek ,każdy ma inne preferencje akustyczno -dzwiekowe naprzyklad jakiś czas temu wykonałem pełen wydech z kwasowki do znajomego do corrado ,wydech na 3 tlumikach ,przelotowy ,ale zdlawiany i wyciszany jak tylko sie da , niestety kolega ,juz po 40-stce ,stwierdzil ,ze sie tym nie da jezdzic (układ był deko głosniejszy od seryjnego i mierzony był decybelomierzem i miescił sie w normach chalasu ) Odsprzedał ten wydech dla innego klubowicza klubu corrado ,który to z koleji ,jest wniebowziety ,jak pracuje ten uklad,mało tego,powiedzial mi ,ze mogl by być jeszcze deczko głośniejszy ..... Tak wiec ,musisz sam eksperymentowac,bo co dla jednego jest glośne ,dla drugiego ,będzie ciche i na odwrót
-
AVF a wydech z kwasiaka...
no to ,skoro i tak masz wymieniac wydech ,plus masz zamiar troche sie pobujac tym autem i masz troche wolnej gotowki ,to buduj uklad z kwasiaka.
-
AVF a wydech z kwasiaka...
Jakiegos super dźwięku w dieslu nie uzyskasz ,tak wiec sam musisz zdecydowac ,czy wydac tyle kasy ,napewno ten wydech ,pzetrwa do konca żywota tego auta A co do ceny downpipe do twojego silnika ,to u mnie takowy kupisz za 350 pln tutaj masz odpowiedni temat
-
AVF a wydech z kwasiaka...
polecam https://www.facebook.com/BM-Performance-677512665750591/
-
Po zastosowaniu emulatora kolejne błędy. Co robić?????
emulatorem ,kata oszukuje się wtedy gdy jest już pusty w środku ,a nie zapchany !!
-
tarcza sprzegła z kevlaru?
Robiłem coś takiego w swoim ,projekcie ,nie dotyczącym kompletnie AUDI ,wysyłasz starą tarczę i odsyłają tobie obitą "kevlarem" a nie jest to taki prawdziwy kevlar,tylko okładziny z jego domieszkami ,jakie są stosowane w silnikach w samochodach dostawczych itp . zaleca siś do aut które naprzykład często ciągają przyczepę itp . Jak bedziesz robił ,to najlepiej wyślij do firmy całe sprzegło,wraz z dwumasą i dociskiem ,to wszystko ładnie wyrównaja i wyważą .a koszta nie są jakieś kosmiczne.
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
A widzisz mówiłem tobie wtedy ,ze te ala strumienice sa g...no warte .
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
czyli widzisz ,masz juz 50 % powodów na plus ,żeby zamontowac u siebie DP
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
Jeden silnik więcej pali oleju drugi mniej ,a to głownie spalanie oleju przyspiesza agonie katalizatora .
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
w obydwu przypadkach u wyskuna i Adriana siedzą moje DP A wracając do problemu Adriana,to ten zakres obrotów silnika jest akurat tym ,w którym zaczyna budzić się turbo i podejrzewam ,ze to ono zaczyna się kończyć ,to,że nie było to słyszalne przy kacie ,to raczej norma ,bo jak by nie było kat delikatnie tłumi.