Treść opublikowana przez marlad
-
Chiptuning 1.8 TFSI
Możliwe , obczaj wykres ze 160 tki zmierzonej na obciazeniowce konkurencyjnej dla Vtech firmy Dynoproject
-
Dyno Day MAHA , Dynoproject 4x4 Kraków
To już za kilkanaście godzin https://www.facebook.com/events/163977070782795/
-
Dyno Day MAHA , Dynoproject 4x4 Kraków
25.03 Kolejny Dyno Day
-
Dyno Day MAHA , Dynoproject 4x4 Kraków
no i po dyno day. Audi było chyba najwiecej i tak pomyslałem ,że w sumie miejsca jest na tyle dużo na placu i w hali ,że można zrobić kiedyś kolejny dyno day połączony ze spotem i grillem Bez problemowo można ogarnąć 30 wozów za te parę sobotnich godzin .spokojnie też można wynegocjować lepszą cenę dla klubowiczów Grilla stawiam pozdro
-
Dyno Day MAHA , Dynoproject 4x4 Kraków
Na codzień to jest : 200 za 4x4 , i 150 za ośkę. Podczas Dyno Day : 129 za 4x4 i 79 za ośkę
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
nie mam pojęcia. wykres byłby lepszy i wstawałby szybciej , gdybym hamował na odpowiednim obciążeniu -ale dwumas by tego mógł nie przezyc
-
Dyno Day MAHA , Dynoproject 4x4 Kraków
Czy byliby chętni na dyno day w Krakowie ? Pomiary na hamowniach obciązeniowych. Jesli zbierze sie ponad 20 samochodów to mogę zrobić ekskluzywny dyno day dla a4-klub
-
Chiptuning 1.8 TFSI
wykres w załączniku . nie pamiętam już jakie to było paliwo, robiłem pozniej ten sam silnik ale 160 -tke i wyszła ciut słabiej
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
Te hamownie na koło są ch... warte jak nie ma się idealnego odcinka testowego. Zestroiłem to na miękko , bo dwumas nie dawał kompletnie rady i wrzuciłem na hamownię 4x4 .
-
Chiptuning 1.8 TFSI
Nagrałem Video jak A4 B8 1.8 TFSI z modem na 212 km się zachowuje na rolkach hamownii obciążeniowej MAHA https://www.youtube.com/watch?v=H9IKb-W5Th8
-
Jaki kabel kupić: mpps, galetto?
Tez moge polecic Kess i Ktag , lub odpowiedniki od Dimsportu , które jednak trochę mniej znam . Co do MPPS , to ile dałeś ? Mam nadzieję ,że nie ma tu mowy o klonach !
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
Będą rózne wersje tej modyfikacji i przetestujemy kilka różnych wariantów. zejdzie jeszcze troche z tym samochodem bo nie ma tyle czasu do poswiecenia temu projektowi ile bysmy chcieli ,ale finalnie bedzie zyletka Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
Trochę zjechaliśmy z niutem i nie jest już takim dzikiem z dołu , ale za to jest fajny BEZDYMNY modzik tutaj nagrałem filmik pod światło : co by było ew. lepiej dym widać Sprzęgło niestety jęknie od czasu do czasu , więc trzeba bedzie jeszcze mu zjechać . Na 450-460 Nm zostawię na codzień .
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Porównanie dla softu serii oraz STAGE 1 dla 1.8 T
-
DV oryginalny czy nie?
M.in. za zezwolenie na montaż przez mechanika nieoryginalnej DVki w samochodzie zwolniłem menadżera serwisu . To był mozna powiedzieć gwódź do trumny ... Klient został wezwany z powrotem na akcję wymiany na oryginał . Zmierzono moc na hamowni i oczywiście na oryginale było lepiej
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
Danielu, limiter EGT jest ustawiony nieznacznie powyżej 800 C. Strojenie jest już w końcowej fazie , dziś i wczoraj byłem autem w górach i sprawowało się perfekcyjnie , choc dalej niuta ma za dużo - trzeba bedzie ująć Na dniach będą jazdy z logami, więc niebawem bedę znał dokładnie wartości Jarolu turbo nawet w miarę realizuje to co ma zadane i potrafi utrzymać ponad 3 bar w dolocie , ma ok 15% wieksza wydajność w stosunku do standardowego . Nie znam oznaczenia . C4NC3RNie wiem czy słabe te silniki , ale i tak zamierzam raczej iść z moca dalej więc co mi szkodzi ?Ja wiem gdzie mnie fantazja poniesie ? Dostałem do rozważenia ciekawą propozycję na sprzęgło 600-700 Nm to może się pokuszę o więcej niż te marne 500 Nm i 250 300 km
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
Witam, to mój pierwszy post tego typu i bardzo liczę na to ,że przyjmiecie mnie jakoś w miarę ciepło i przyjaźnie 'od pewnego czasu funduje kurację sterydową silnikowi 2.0 TDI CR 170 w Audi TT Quattro manual . Pacjent niewdzięczny w strojeniu , i niechętnie współpracujący z racji tego ,że jest na CR i mało jest do tych sterowników dobrej jakości DAMOSÓW , tudzież SUPERMAPPACK i trzeba operować na żywym organiźmie metodą prób i błędów Pompki każdy przyzwoity tuner ma obcykane, więc pora zmierzyć się z tym ciekawym wyzwaniem . Fabryczne turbo jest nieduże , a ciśnienie buduje głównie szalonymi prędkościami obrotowymi:/ Fabryczny intercooler jest wcisnięty pomiędzy chłodnice. Jedni mówią,że daje rady , inni odwrotnie.Do wyższych stage postanowiłem tego nie sprawdzać i po prostu je zmieniłem. Ale do rzeczy : SERIA Samochód posiadał mocną serię : STAGE 1 CHIP TUNING - uzyskałem 207 km i 421 Nm STAGE 2 z usunięciem DPF pozwala dorzucić po 10 km i 10 Nm do powyższego wyniku.czyli ok 215 km i 430 Nm ( wykresu na tę chwile nie posiadam ) STAGE 3 Intercooler , dolot, turbina hybrydowa 4 bar map sensor STROJENIE mam już w tej chwili ponad 480 Nm , i 230 km ( w niektórych próbach ponad 250 km ) , ale sprzęgło juz daje znać o sobie . Optymalnie zostawił bym to na ok 450-460 Nm i 240-260 km ,ale jeszcze przeprowadzę próby i po nich na pewno bedziemy wiedzieć jaki setup jest najbardziej akuratny Tak samochód przyspieszał na ok 450 Nm i 220 km ( usunąłem też tłumik końcowy , co słychac na końcu filmu ) Choinka n a desce rozdzielczej - objaw tęsknoty za mijajacymi świetami , wywołany pominięciem jednego bajciku w sofcie ( juz poprawione ) : Stage 4. Na pewno kompletne sprzęgło , GTB 2260, Jeśli standardowe wtryski nie obsłużą , to też zmienię. Możliwe ,że go zakuję STROJENIE Jeśli będziecie zainteresowani tym tematem to na bieżąco mogę tutaj wrzucić wyniki
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
U mnie dziś podczas strojenia pekło 480 Nm w 2.0 TDI 170 CFGB . Sprzegło zaczelo już się bardzo mocno odzywać odzywać ,ale ide po więcej bo i tak je zmienię tak to chodziło na ok 450 Nm i 220 km https://www.youtube.com/watch?v=MAWGIZDgYAs
-
Sprzęgło się ślizga po chip tuningu w Audi A4 B8 2.0 TDI
Kolego, moc 185 km o niczym nie swiadczy, w tym przypadku ważny jest moment obrotowy i od razu Cię uspokoję , bo żadnych " kickbackach" na 500 Nm jak to ktos tu ujął nie ma mowy. Seryjne graty nie pozwolą Ci dojść do 500 Nm , nawet w okolice 450 Nm nie podejdziesz Tutaj masz Przykład podczas strojenia silnika 2.0 TDI CR CFGB 170 z duzym ickiem i turbina hybrydową gdzie sprzęgło zaczęło sie buntowac przy 460 Nm . 480 Nm uciągło ale z bólem i nieprzyjemnymi odgłosami i wibracjami P.S Jest sprzeglo Sachsa z tego co pamietam ,które obsługuje 520 Nm . Zamierzam je wsadzić do swojego samochodu i ... upalić po zamontowaniu i zestrojeniu dużego turba
-
Dobrzy chiptunerzy
a czemu kolego tak bardzo odradzasz tę firmę ?
-
Jak chipować 2.0TDi 120KM? Jakie różnice między 143KM i 170KM?
Marcin , sprawdzę Ci to bo z czapki nie pamiętam .Myslę że przy takim standardowym tuningu ze 120 na 170 EGT powinno byc utrzymane na poziomie 750 stopni . Natomiast 170 konna wersja mająca po tuningu lekko ponad 200 km miała EGT podniesieone do 800 ( fabrycznie miała 720 ), ale jutro to dokładniej w mapach sprawdzę . film relacja z chip tuningu Audi A4 2.0 TDI 120 km Tutaj wykres stage 1 dla wspominanego CFGB 170 . W zasadzie to juz praktycznie kres tej turbiny więc można jej bedzie jeszcze dorzucić może z 10 km i 10 Nm więcej . Wykres po chipie jest już z drogi z warunków rzeczywistych Dla porównania wrzucam również wykres ORI, z hamowni podwoziowej.
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
uważam, że po tym co usłyszłaś od tego tunera ,to wogóle nie powinieneś brać go pod uwagę motor 120 ,a 143 KM to jedno i to samo, mam ten sam silnik i bez wiekszego wysiłku wypluł 170km i blisko 400Nm ,a jest jeszcze zapas Zgadzam się z Tobą kolego bo nawet zdarza sie ,że 120 wypluje więcej niż 143 tak jak to widać na poniższych wykresach :
-
Jak chipować 2.0TDi 120KM? Jakie różnice między 143KM i 170KM?
Mi się też trafił egzemplarz z mocną serią 134 Km . Na spokojnie po chipie wypluł 405 Nm i 167 km Wykres poniżej : Modyfikacja wykonana w Krakowie w ŁG serwis
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, mam na imie Marcin i interesuje się chip tuningiem oraz elektroniką samochodową . Pozdro