Treść opublikowana przez Damjan
-
Szarpnięcie po wciśnięciu sprzęgła 1.9 TDI AVF (Rozwiązany)
Aktualizacja. Byłem u mechanika i tak: -sprzęgło i dwumas ok -przeguby wewnętrzne też niby ok (mówił, że jakby lewy ma minimalny luz, ale po sprawdzeniu prawego przegubu to luz jest identyczny) -poduchy silnika ok (żadna nie wylana) -poduszka skrzyni też niby ok (nie była demontowana-oglądana z zewnątrz) Ale tu mam małe wątpliwości co do poduszki na skrzyni. Wydaje mi się, że mam stukniecie przy ruszaniu do przodu lub do tyłu. Wcześniej czytając różne fora mignęło mi, że to objaw uwalonej poduchy na skrzyni. Prawda to?
-
Szarpnięcie po wciśnięciu sprzęgła 1.9 TDI AVF (Rozwiązany)
Hej. Proszę Was o pomoc. Dzisiaj zauważyłem, że gdy wcisnę sprzęgło to czuć lekkie szarpnięcie. Najbardziej przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3. Dzieje się to podczas mocniejszego przyśpieszania. Gdy lekko się rozpędzam nie ma tego szarpnięcia (albo ja nie czuję). Choć chwilami nawet podczas mocnego przyśpieszania i wciśnięcia sprzęgła nie było czuć tego szarpnięcia. Zauważyłem też, ze podczas przyśpieszania drga mi lewarek zmiany biegów. Googlując wynalazłem trzy opcje: -sprzęgło i dwumas kończy żywot -zużyte poduszki silnika i/lub skrzyni biegów -uszkodzony przegub wewnętrzny Jakieś 2 miesiące temu miałem uszkodzoną osłonę na lewym przegubie wewnętrznym. Po wymianie osłony nic niepokojącego się nie działo. Do czego mogą pasować te objawy? Oczywiście pojadę na diagnozę do warsztatu (przy okazji zmiany oleju) ale lepiej już co nieco wiedzieć.
-
Opony Zima 205/50/17
Łap linka z tematem. Tam są zdjęcia jak wygląda opona 205 na feldze 7.5J. Mi pomógł podjąć decyzję o zakupie opon 205 zamiast 215
-
Opony Zima 205/50/17
Ja mam takie opony letnie w swoim aucie, dokładnie na takiej feldze jak piszesz. Powiem Ci, że opona leży bardzo dobrze. Żadnego naciągu u siebie nie zauważyłem. Tylko trzeba kupić oponę z rantem ochronnym felgi bo jest na styk. Mi się już raz to przydało.
-
[BEX] Czarny Avant 1.8 T Quattro
Ładny avancik . Jakie plany co do auta? Ps. Pasowałoby wrzucić jakieś większe końcówki wydechu co by "dupcia" audiczki lepiej się prezentowała.
-
[B6 AVF] Eibach Pro-Kit/ LED Interior/ BNS 5.0/ S-Line Exterieur/Led DRL
Przyszła pora na kolejny mod a mianowicie zmiana radia na 2din. Myślałem o RNS-E ale niestety to nie na moją kieszeń. Po całej akcji z wyciąganiem i podcinaniem tunelu wpadło radyjko BNS 5.0. W porównaniu do concerta II jest miazga jeśli chodzi o wygląd i granie (wreszcie słyszę bas z przodu). Wnętrze wygląda o wiele lepiej choć brakuje mi półeczki pod climatronikiem.
-
Zmiana oleju
Powiem Ci coś od siebie. Jak kupiłem auto to zalany był olej 5w30 tylko nie wiem jakiej marki. Przy zmianie zalałem Motul Specific 5w30 z normą 507.00 bo miałem DPF. Po jego usunięciu przeszedłem na na Motul Specific 5w40 z normą 505.01 i jakoś nie zabiło mi to silnika. Jeśli olej będzie z pewnego źródła (oryginał) to niema prawa uwalić Ci silnika.
-
BNS 5.0 czy Concert 3
To decyzja podjęta. Kupuję BNS. Dzięki za informację.
-
BNS 5.0 czy Concert 3
Planuje przesiadkę 1 din na 2 din i waham się co do wyboru radia. Jak w tytule chodzą mi po głowie BNS 5.0 i Concert 3. W które radio lepiej zainwestować? Po wertowaniu forum doczytałem, że concert gra lepiej bo ma regulację tonów średnich a BNS tylko niskie i wysokie. Od siebie dodam, że bardziej mi się podoba BNS (taki RNS-E look) ale zostaje kwestia grania. Czy miedzy concertem a BNS-em jest duża różnica? Ps obecnie mam concert II i standardowe nagłośnienie z subem w bagażniku
-
Mój pierwszy Avant
Ja jak kasuje inspekcję kombinacją klawiszy to też takie coś mam. Po przejechaniu ok 500 km ustawiają mi się kilometry i czas do serwisu. Może też musisz ten dystans przejechać. PS. Ładny avancik
-
Jakiej firmy rozrząd do Audi A4 1.9 TDI?
Pamiętaj też o pasku osprzętu i płynie g13 przy wymianie rozrządu.
-
[B6 AVF] Eibach Pro-Kit/ LED Interior/ BNS 5.0/ S-Line Exterieur/Led DRL
I zakupiony zestaw już na swoim miejscu. Auto siadło równo na 65 cm choć miałem obawy, że tył pójdzie niżej. U mechanika okazało się, że przez rok jeździłem na eibach sportline i amorach 1BA -ehhh ta niemiecka fantazja . Teraz to wiem dlaczego na każdej hopce bujało mi autem. W moim odczuciu teraz jest git (nie jest mega sztywno) Tutaj przed wymianą I po Może nie widać jakieś wielkiej różnicy, ale auto poszło ponad 1 cm do góry. Teraz trochę bezpieczniej podjeżdżać pod krawężniki.
-
Proszę o pomoc w diagnozie 19.tdi PD kod silnika bke
Synchro rozrządu masz na -1.5. Mieści się w granicach, ale spróbuj ustawić na 0.0. Jeśli poprzedni właściciel coś zmieniał w dawce startowej to może tu jest problem. Wtedy należałoby podjechać do dobrego tunera na modyfikację dawki. Z loga 13 wynika, że na jednym cylindrze (chyba 4) masz wysokie korekcje. Może pompka juz zaczyna niedomagać albo uszczelniacze na PD nie trzymają i to jest powód słabego palenia na ciepłym. Oczywiście to tylko moje domysły. Dobrze jakby ktoś inny się jeszcze wypowiedział.
-
Akcja obniżanie
U mnie cały kit obniżający kosztował 1640 zł a wymieniłem springi na ProKit, amorki sachsa i nowe odboje z osłonami. Jeśli chcesz wydać max tysiaka to zostaje Ci ProKit i seryjne amorki. Na krótki czas może być ale zacznij poźniej zbierać na sportowe amorki.
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
1.9 TDI AVF-seria, Opony 205/50/17 Trasa 6 bieg, przy prędkości 110-120 km/h spalanie w przedziale 5,5-6,5( zależy od warunków na drodze) W mieście nie mierzyłem
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
Motul Specific 5W40 co 10-12 tys
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Hmmm a jak świecą w nocy w deszczu? Bo na zdjęciach widzę, że mają lekko niebieskie szkło.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Nie trzeba. Należy odkręcić korek od zbiorniczka, żeby uszło ciśnienie z układu. U mnie mechanik przy wymianie tego węża palcem zatkał miejsca gdzie wchodzi wąż i szybko nałożył nowy. Płynu uleciały śladowe ilości.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ja też miałem zamiar kupić nówkę, ale w ASO krzyknęli 2000 zł a na allegro nówki były po 800 zł a wtedy nie miałem za dużych funduszy. Zaryzykowałem, kupiłem używaną i odpukać w niemalowane mam spokój.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Kupiłem Tungsram Megalight Ultra 90%. Po przejechaniu 8 tys km. żarówki nadal działają. Nie zauważyłem żeby po tym czasie słabiej świeciły. W nocy trochę gorzej oświetlają drogę w porównaniu do Osramów ale nie ma tragedii. No i największa zaleta-stosunek ceny do jakości. Tutaj osram niestety zostaje w tyle. Tak więc śmiało polecam.
-
Które sprężyny eibach pro-kit kupić? Pod silnik czy nacisk na osie
Aktualizacja. Kupiłem zestaw dedykowany pod silnik (E10-15-003-08-2) i po montażu auto siadło równo (przód i tył na 65 cm). Miałem małe obawy co do tego tyłu (nabyłem podkładki pod springi w ASO ale nie musiałem jednak ich użyć). Dzięki jaguaro za pomoc.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
No widzisz nie musi być z audi. Zalety auta z koncernu VAG. Ważne aby miała numer 038 145 209 i nie była po jakimś kosmicznym przebiegu. Końcówkę (C,M,Q czy N) to sam sobie wybierzesz. I moja rada, kup sobie od razu wąż od chłodzenia co idzie pod tą pompą. Jak Ci cieknie ropa to i pewnie ten wąż już nadaje się do wymiany
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
To prawda bosch pewniejszy. Ale z końcówkami C i M są stare i pewnie po dużych przebiegach. Z końcówką Q jest najmłodsza ale za to ich ceny na alledrogo. Porażka Ja kupiłem pompę LUK-a z końcówką N (wymontowana ze skody) za 2 stówki i działa perfekt. Te pompy LUK-a są tańsze od boscha bo mało kto się nimi interesuje a z tego co mi wiadomo to nie mają już wad poprzedników.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
A pierwszy post to się czytało? Bosch z końcówką C,M lub Q i LUK z końcówką N.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Według mnie lepiej kupić drugą pompę i mieć spokój. Tylko szukaj taką z poprawionym króćcem.