Treść opublikowana przez A4b620
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
WOW to bardzo tanio mnie z wszystkim 1700zł
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ostatnio w cyklu mieszanym trasa (120KM) + miasto starczyło na przejechanie 300km po wlaniu 400ml. Poziom sprawdzany oczywiście samemu, bez wariującej komendy powiadomienia co 100km, że oleju MIN. Także mogę powiedzieć ,że jak wybiorę się w dłuższą trasę, to nie obejdzie się na postoju z dolewaniem co 300km. Więc i w zanadrzu trzeba mieć 5L z sobą.
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Hmm z tego co wyczytałem u innych co pisali, to także remont silnika też nic nie daje, bo i tak upomni się o swoją działkę. Zapewne mniejszą ,ale i tak..
-
Audi a4 b6 Odcina zaplon przy 4 tys i ciezko pali na zimnym
1.8T = dolewanie, jak w 2.0 ALT
-
[S4 BBK] S4 Avant Black 19' - wydech custom i film str 5
Coraz bardziej konkretnie
-
[B6] 2.0 ALT, Zwykły olejo żerny sedan
A jak sobie radzisz z olejem na dłuższych trasach o ile takie robisz ?
-
Biały Avant s-line, quattro
Jestem ciekawy co z tego wszystkiego wyjdzie. Grunt, że chce Ci się inwestować.
-
[B6] 2.0 ALT, Zwykły olejo żerny sedan
Dla mnie grubo. Sam nie mogę się zabrać za jakiekolwiek mody. Ogarniam najpierw to co po maską do zrobienia i nie tylko.
-
Problem z odpaleniem w jednym miejscu
Wróżbita Maciej pomoże.
-
Głośna praca podczas odpalania na zimnym siliniku
Hmm ja z pewnością też oddam w przyszłym tygodniu samochód żeby na urlop było wszystko ok. Z objaw widać, że może to być katalizator. Tylko czy regeneracja będzie czy co, to jeszcze nie wiem. Może tylko strumienica.
-
Głośna praca podczas odpalania na zimnym siliniku
Dzisiaj byłem to sprawdzić i mechanik powiedział że prawdopodobnie to zapchany katalizator. Własnie czekałem co napiszesz, bo mi od czasu to czasu też takie coś robi pomiędzy 2tyś obrotów a 3 ... na 2 biegu szczególnie.
-
Głośna praca podczas odpalania na zimnym siliniku
Czy już wiesz może od czego dławi się twoja a4 ?/
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
Ile was kosztował jeszcze rozrząd z wszystkim, że tak powiem ?
-
[B6] 2.0 ALT, Zwykły olejo żerny sedan
Całkiem ciekawe modyfikacje szczególnie gleba.
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
W przypadku ALT to chyba tylko zakup całej kraty oleju i do bagażnika... Ja się cieszyłem, że mi bierze 1l na 1600 km, jezdzę teraz głównie po mieście, temperatura wysoka, bo idzie lato i dolewam teraz 2 razy częściej... Co zrobić... trrzeba trzymać ten poziom oleju min. na 3/4 bagnetu, mniej weźmie.. sprawdzone, kiedy jest mniej niz polowa to potrafi wyczyścić wszystko, bagnet suchy. na castrolu 1L=1000KM a teraz na motulu jak narazie mniej dolewki, mogę oscylować tak teraz że bierze 1L = 1500KM powiem coś jak wleje całą butle Co racja to racja. Jeżeli mam 3./4 bagnetu po dolewce 300ml, to jest na bagnecie zawsze olej i przejechane 340km ostatnio.Wyglądało to mniej więcej tak: Więc przed trasą dolałem 300ml i ruszyłem nie sprawdzając poziomu podczas trasy tylko zrobiłem te 340 i jak się okazało po sprawdzeniu już na zimnym silniku na bagnecie było trochę poniżej 3/4. Oczywiście kontrolka co 100km OIL MIN. tak, w każdej b6 jest inaczej, zależy jak była traktowana przez te swoje 12-16 lat życia u mnie potrafi trzymać połowę na bagnecie, pozniej sprawdzam po dwóch dniach (zapalam silnik na 1-2 min) gasze, wyciągam bagnet a tam pusto zdecydowanie nie jest to silnik stworzony do tras, cierpliwość powoli się kończy piekna buda, motor ok ale te wciąganie oleju staje się uporczywe... jeszcze nie dawno mowilem że mi to nie przeszkadza... aż do czasu gdy zacząłem jeździć wiecej... dolewka, pojechac po olej pare km.. sprawdzic, pojecac 120 km znó sprawdzic, dolać i tak w kółko. czas chyba zastanowić się nad zmianą Tylko co powiesz kolejnemu nabywcy/ właścicielowi. Na trasie dla mnie nie najgorzej choć nie robię ich dużo muszę przyznać, ale kto wie jak będzie później.
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
W przypadku ALT to chyba tylko zakup całej kraty oleju i do bagażnika... Ja się cieszyłem, że mi bierze 1l na 1600 km, jezdzę teraz głównie po mieście, temperatura wysoka, bo idzie lato i dolewam teraz 2 razy częściej... Co zrobić... trrzeba trzymać ten poziom oleju min. na 3/4 bagnetu, mniej weźmie.. sprawdzone, kiedy jest mniej niz polowa to potrafi wyczyścić wszystko, bagnet suchy. na castrolu 1L=1000KM a teraz na motulu jak narazie mniej dolewki, mogę oscylować tak teraz że bierze 1L = 1500KM powiem coś jak wleje całą butle Co racja to racja. Jeżeli mam 3./4 bagnetu po dolewce 300ml, to jest na bagnecie zawsze olej i przejechane 340km ostatnio.Wyglądało to mniej więcej tak: Więc przed trasą dolałem 300ml i ruszyłem nie sprawdzając poziomu podczas trasy tylko zrobiłem te 340 i jak się okazało po sprawdzeniu już na zimnym silniku na bagnecie było trochę poniżej 3/4. Oczywiście kontrolka co 100km OIL MIN.
-
Brak mignięcia kierunku przy zamykaniu auta
TO mnie też to czeka zapewne. Ile cię wyszła podmiana zamka (części itp)
-
Żywotność silnika / Wasze przebiegi
- [S4 BBK] S4 Avant Black 19' - wydech custom i film str 5
Ładna bestia i to jeszcze na Śl- Świeci się kontrolka silnika
Nie wiem z jakim błędem, bo przecież nie będę jeździć co miesiąc na VAG żeby sprawdzać . EPC nie,bo zostało wymienione i jest ok. Po prostu zwykły żółty check.- Świeci się kontrolka silnika
Po przejechaniu około 130KM znowu Check wrócił na swoje miejsce. I jak tu żyć proszę pana?- [B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Tylko nigdzie tego w podręczniku nie znalazłem . Za chwilę pójdę do samochodu i zobaczę co jest na magicznym bagnecie XD- Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
Więc w końcu, jak jest z tym rozrządem ? jedni mówią 60 do 90 tyś ? Poprzedni właściciel robił. jak zostało przejechane 177tyś w 2010 roku. Stan licznika na teraz 221tyś.- [B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
wartości to wartości, myślę że jakimkolwiek 10w40, broń boże innym Udało się znaleźć odpowiedni na stacji. Teraz mogę mierzyć na ile km wystarczy po wlaniu 100ml lej 250 i jedz do konca TO następnym razem Pojechałem do końca , i wg licznika zrobiłem 220KM i zapaliła się kontrolka. Tylko ,że rano sprawdzę sobie poziom sam i zobaczymy czy faktycznie jest MIN- Świeci się kontrolka silnika
U mnie się świeciła i przestała po wymianie sondy oraz wczoraj padł czujnik położenia wału korbowego po uprzednim zaświeceniu się EPC.. Czujnik dostałem z Boscha, więc zobaczymy, jak będzie się teraz sprawować po wymianie. - [S4 BBK] S4 Avant Black 19' - wydech custom i film str 5