Treść opublikowana przez Robertk86
-
Szklanki 1,6 adp
Zmierz ciśnienie oleju, może pompa nie daje ciśnienia Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z temperaturą 1.6 ahl
Ok dzięki, dam znać czy coś się zmieniło Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z temperaturą 1.6 ahl
Czujnik temperatury jest oryginalny z Aso dałem za niego 150zl. A możliwe jest że będzie przeklamywac dane przez lekko naderwany kabelek na czujniku temperatury. ? Bo jest naderwany Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z temperaturą 1.6 ahl
Robiłem test licznika i wskazówka temperatury zamiast równo stanąć na 90 to stoi na 96-97 c. Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z temperaturą 1.6 ahl
Witam. W marcu została wymieniona uszczelka pod glowicą, ponieważ test na CO 2 wykazał że są spaliny w układzie, przy czym robiły sie twarde węże od chłodnicy. Teraz nie ma problemu , płynu nie ubywa, węże nie robią się twarde, nie ma powietrza w zbiorniku, termostat wymieniony chyba piąty raz( firmy Vernet niestety, bo u mnie w sklepach nie ma Wahlera). Ale jest problem z temperaturą. Na klimatroniku kanał 49 pokazuje 97 stopni, na zegarach też 97, kanał 51- 90 c .Podłączyłem Vag i ruszyłem w droge i temperatura podczas jazdy 89-90 c, a na klimatroniku 97c. Co to może być ? Cos nie tak z klimatronikiem ?
-
Powoli uciekający płyn chłodniczy
Wykonaj test na CO 2 w układzie chłodzenia, bedziesz miał pewność. Jak nie ma wycieków to może być uszczelka pod głowicą
-
Soczewki czy zwykłe? a4 98r sedan
Właśnie z kasą za bardzo nie poszaleje, chodzi mi też o to czy same zwykle soczewki bez modzenia będą dobrze świecić? Bo w nocy w deszcz nic teraz nie widzę, a mam zwykle lampy i myślę nad wymianą.
-
Soczewki czy zwykłe? a4 98r sedan
Szukać nowych Valeo czy używki. I pytanie czy będę musiał ciąc błotniki do lamp polift.? Dla przypomnienia 98r 1.6 ahl
-
Soczewki czy zwykłe? a4 98r sedan
a do bixenonów potrzebne są spryski?
-
Soczewki czy zwykłe? a4 98r sedan
Witam , jak w temacie, jakie lampy do przodu kupić? Soczewkowe czy zwykłe i jakiej firmy najlepiej? Valeo czy depo?
-
Szklanki 1,6 adp
Jaki olej zalany? Sprawdź ciśnienie oleju jakie podaje pompa. Może pompa zasyfiona jest ?
-
Nierówna praca silnika.
moze przewody są źle podłączone, tzn w odwrotnej kolejności?
-
Cewka 1.6 AHL. Cykanie i iskra...
Zauważyłeś czy ucieka iskra, czy jest gdzieś przebicie? Sprawdź jak będzie ciemno. U mnie było przebicie na jednym cylindrze i też cykalo, silnik też się dlawil, nie równo chodził, odgłos jakby się robiło spiecie.
-
A4 B5 1.6 po wymianie termostatu bierze olej i kopci na biało
No tyle biorą za robotę. A po drugie to jest Polska. Chyba już nie muszę więcej się wypowiadać czemu tak drogo. Ale bynajmniej jest zrobione i jest ok. Fakt, trochę mi szkoda kasy było, ale z drugiej strony wolałem zrobić i mieć dla siebie i dalej jeździć, niż sprzedać i kupić jeszcze gorszy szrot w PL.
-
A4 B5 1.6 po wymianie termostatu bierze olej i kopci na biało
1500zł. Planowanie głowicy,sama uszczelka pod głowicę kosztuje od 110zł, szlif gniazd zaworów, szlif zaworów, test szczelności głowicy, nowy pasek rozrządu, uszczelka kolektora wydechowego, oraz dolotowego, no i uszczelniacze zaworowe . U mnie było tak że rano po odpaleniu chodził na 3 cylindry i lekko kopcil, Stopniowo ubywalo płynu od chłodnicy. Węże robiły się twarde. Teraz tego nie ma Ogólnie był dramat, zaczęło się od wyciekow płynu, węże puchly i z dwóch które słabo trzymały wyciekal płyn. wymieniłem je ale dalej było to samo. Dodam że przed wymianą uszczelki było słychać bulgotanie w desce rozdzielczej. Teraz już nie. Także póki co jestem zadowolony.
-
A4 B5 1.6 po wymianie termostatu bierze olej i kopci na biało
zrób test na obecność CO2 w układzie chłodzenia i będziesz miał 100% pewność czy uszczelka do wymiany. U mnie natomiast robiły się twarde przewody od chłodnicy i zrobiłem test u mechanika i wykazało że uszczelka pusciła. A podczas wymiany też sie to potwierdziło, na dwóch cylindrach była walnięta. Teraz już mam po problemie, tydzień czekałem na auto ale warto było i okazało się że trafiłem z diagnozą.
-
twarde przewody chłodnicy, układu chłodzenia 1.6 ahl
Miałem dać znać. Wszystko jest ok, bulgotania w desce rozdzielczej nie słychać, przewody nie są twarde. Teraz tylko jeździć
-
jaki olej ?
Ciśnienie na cylindrach do sprawdzenia, od tego zacznij. szkoda by było zmienić olej na gorszy. 5w 40 to bardzo dobry olej. Albo gdzieś wyciek jest.?
-
twarde przewody chłodnicy, układu chłodzenia 1.6 ahl
Audi zostało odebrane od mechanika dzisiaj przed południem. Zostało zrobione: szlif gniazd, oraz zaworów, wymiana uszczelniaczy zaworowych,sprawdzono też szczelność głowicy, planowanie głowicy i wymiana uszczelki pod głowicą. Do tego wymiana uszczelki korektora wydechowego, ssacego, oraz pasek rozrządu Continental i jakiś wielorowkowy został wymieniony. Przy okazji wymienione zostały osłony na przegubach. Cały kosz to 1450zl. Myślę że będzie ok, bulgotania póki co nie słyszałem, węże też póki co nie robią się twarde. Zobaczę po pracy dziś wieczorem czy odpali na wszystkie cylindry i czy ciśnienie w wezach opadlo.
-
jaki olej ?
Sprawdź ciśnienie na cylindrach, oraz uszczelniacze zaworowe. Może pierścienie albo uszczelniacze. Czy auto kopci na niebiesko?
-
a4 b5 1.6 AHL remont czy wymiana silnika??????????/
Zapytaj mechanika ile ciebie to będzie kosztować. Kupując drugi motor to loteria, może czasem drożej wynieść niż remont swojego silnika, bo nie wiadomo co się trafi. A jeżeli robić remont to już wiesz co masz. To zależy tylko od ciebie czy chcesz dalej jeździć tym autem z tym silnikiem. Ja zdecydowałem się robić ponieważ dzisiaj ciężko jest znaleźć dobre auto, a co dopiero sprzedać.
-
a4 b5 1.6 AHL remont czy wymiana silnika??????????/
Czeka ciebie remont, może głowicy ale też pierścieni na cylindrach.
-
twarde przewody chłodnicy, układu chłodzenia 1.6 ahl
Spoko, może w tym tygodniu auto będzie zrobione.
-
twarde przewody chłodnicy, układu chłodzenia 1.6 ahl
Auto stoi u mechanika i okazało się że uszczelka przepuszcza spaliny w układ chłodzenia na dwóch cylindrach . Obecnie głowica jest w warsztacie i czeka ją wymiana uszczelniaczy, planowanie i ewentualnie szlif gniazd i zaworów. Ciekawe ile będzie mnie to kosztować, ta cała robota.
-
Temperatura znacznie spada podczas otwarcia termostatu
Czujnik możesz też sprawdzić, może on szwankuje. Ciesz się kolego że poczas szybkiej jazdy temperatura maleje i że nie masz problemu z układem chłodzenia, tak jak ja i dużo osób z forum. Ja potrafię jechać 120 km/h i na klimatroniku mam 97stopni. I do tego twarde węże( szykuje się do remontu silnika przez to) . Za cholere temperatura nie chce spaść. Także, nie masz tragedii.