Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Arek8888

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Arek8888

  1. Panowie, czy te gruby czarny wąż idący z pompy vacum do grodzi oraz ten od grodzi do serwa da się jakoś bezinwazyjnie ściągnąć? Z tego co widziałem są ostro zaciśnięte na króćcach i nie chcę czegoś urwać, a chciałbym wpiąć się w nie wakuometrem i raz na zawsze stwierdzić czy jest to nieszczelność na pompie czy na serwie.
  2. A więc, wpiąłem się tak jak na zdjęciu poniżej i na biegu jałowym pokazuje stałą wartość -0,9 bara. Jak zgaszę silnik ciśnienie spada. Jak na uruchomionym silniku depnę hamulec tak szybko z 15 razy pod rząd to pedał robi się twardy. To oznacza nieszczelność?
  3. A widzisz, tego nie sprawdzałem. Dzięki za radę, dziś sprawdzę. Co do N75 to nadal nie wiem jak zdiagnozować jego usterkę. Tak poza tym, to grzebałem na naszym forum i w dziale silników 1.9 TDI dla A4 B6/B7 znalazłem podpięty temat o pomie vacum i tam autor lukaszooo napisał: "Zdrowa pompa vacum powinna generować podciśnienie -0,8 -0,9 bara, na wyjściu na gruszkę turba powinno być idealnie -0,63bar (na tyle ustawia sie sztangę turba) Z własnego doświadczenia wiem ze moze byc -0,55 i turbo będzie pracowało prawidłowo, poniżej moze nie doładowywać." Nie wiem jak to się ma do mojego -0,54 na gruszce
  4. Spoko, będę ogarniał to ale najpewniej w piątek bo będzie więcej czasu na weekend i kupię nowe wężyki. Widziałem też, że górna śruba od N75 jest ostro zardzewiała, pewnie trzeba szykować nowe śruby.
  5. Króciec siedzi sztywno. Zasadniczo uważam, że pompa vacum jest ok, wszędzie piszą że powinno być około 0,9 - 1,0 bara. Bardziej mnie zastanawia dlaczego na wyjściu z N75 na gruchę jest aż tak niskie ciśnienie. Postaram się podmienić N75 z N18, ale jest trochę ciężki dostęp i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.
  6. To może być dobry sposób, ale na początku będę próbował zreanimować swój, o ile okaże się uszkodzony. Właśnie zakupiłem wakuometr i sprawdziłem, że bezpośrednio na pompie vacum jest podciśnienie 0,9 bara. Natomiast na wężyku, który idzie od N75 do gruszki podczas 11BS jest 0,54 bara. Dodatkowo zauważyłem, że podczas 11BS sztanga turbo chodzi bardzo sprawnie. Nie wiem czy dochodzi do zderzaka, bo ciężko się wpatrzyć. Co myślicie o tych wynikach?
  7. Już sobie odpowiedziałem na to pytanie Pierburg w sklepie w moim mieście ponad 3 stówki, a na alledrogo chińskie Pierburgi chodzą po 180 nie warto chyba sobie głowy zawracać tymi z allegro.
  8. Arek8888 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Potwierdzam powyższe. Ja swoim AFNem musiałem zimą codziennie rano zrobić prawie 5 km po osiedlu zanim pojadę do pracy, tylko po to aby jakkolwiek go dogrzać. Wyjeżdżałem 15 minut wcześniej spalanie minimum 7 litrów.
  9. No właśnie ogarnąłem ten temat i już wiem o co chodzi dzięki za porady. A co do ewentualnej wymiany N75 to jakiej firmy szukać aby posłużyło i ile takie coś kosztuje?
  10. Arek8888 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Gdybym miał wydać 5k na auto, to kupiłbym jakiegoś Fiata z polskiego salonu od jakiegoś dziadka. Mówię to zupełnie poważnie
  11. Cenna rada. A mógłbyś napisać czy ten kolektor z AWX pasuje do AFNa bez żadnych przeróbek? Mam na myśli, czy wszystkie mocowania są identyczne i wystarczy wyjąć jeden i włożyc drugi?
  12. Logi zrobię, ale dopiero jak zrobię porządek ze wszystkim co potrafię. Właśnie znalazłem nieszczelność na jednym wężyku, wymieniłem na nowy ale to nic nie zmieniło, więc będę szukał dalej. EGRa nie mam zaślepionego, ale planuję go wyczyścić, aby był w pozycji zamkniętej i wtedy zaślepię jego wężyk.
  13. Spoko, dzięki za wyjaśnienie. W najbliższym czasie spróbuję wymienić wszystkie wężyki, sprawdzić szczelność tej kuli i jak to nie pomoże to zakup nowego N75.
  14. Jutro kupię wakuometr i sprawdzę ile mam na gruszce. Zaworek zwrotny sprawdziłem, przepuszcza tylko w jedną stronę. A ten akumulator ciśnienia to jaką funkcję pełni, przekładając z polskiego na polski?
  15. Arek8888 odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    Panowie, mam podobny problem jak kolega kilka postów wcześniej. Jak podłączam gruchę bezpośrednio pod pompę vacum (w trójnik gdzie idzie na serwo, omijając N75), to sztanga podnosi się do góry w ułamku sekundy. A jak podłączę normalnie (czyli przez N75) to sztanga podnosi się przez 2-3 sekundy. O czym to może świadczyć?
  16. A więc sprawdziłem schemat i zaworek mam podłączony w odpowiedni sposób. Dodatkowo zrobiłem taki test: podłączyłem gruszkę bezpośrednio do pompy vacum omijając N75. Efekt był taki, że sztanga od razu w ułamku sekundy podniosła się do góry. Czyli znaczy to, że podłączając bezpośrednio do vacum ciśnienie jest dużo wyższe. Natomiast jak jest podłączone pod N75 to sztanga podnosi się dużo dłużej. Co prawda też podnosi się do końca, ale jest to takie leniwe, trwa to około 2-3 sekund. Czy to jest normalny objaw czy świadczy o nieszczelności lub uszkodzeniu N75?
  17. Arek8888 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Silniki AFN są to pancerne jednostki i można szczerze polecać. Natomiast jak wiadomo samochód to nie sam silnik, wiele zależy również od stanu osprzętu, zawieszenia, od tego ile ktoś włożył w auto zanim zdecydował się sprzedać. A nasze B-piątki z racji wieku mogą mieć problem niemal ze wszystkim i tu można kasę utopić. Ja osobiście bym celował w wyższe półki cenowe niż 5k, bo jednak w wielu przypadkach cena świadczy o stanie pojazdu (oczywiście nie zawsze). W każdym razie, w mojej B5 parę poważniejszych niedoskonałości by się znalazło, a mimo wszystko uważam że jest warta więcej niż 5k
  18. Panowie, mam znowu pewną zagadkę, której nie mogę rozwikłać, więc liczę na Waszą pomoc. Mianowicie, gdy zaciągam sztangę gruszki strzykawką, sztanga chodzi lekko i w pełnym zakresie. Natomiast na odpalonym silniku podciśnienie z wężyka na gruszce jest na tyle niskie, że praktycznie w ogóle nie zaciąga sztangi. Na biegu jałowym przykładając palec do wężyka, czuć bardzo delikatne ssanie, a podobno powinno być tam około 0,6 bara, czyli powinno być bardzo wyczuwalne. Co może być tego przyczyną? Druga sprawa - w którym miejscu powinien być zamontowany zaworek zwrotny podciśnienia?
  19. Arek8888 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Coraz ciekawsze teorie poznaję na tym forum
  20. Arek8888 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Masz rację z punktu widzenia sprzedającego Ale tu kolega jest kupującym , i gdybym to ja miał kupić auto to przynajmniej zapytałbym o możliwość sprawdzenia ciśnienia. Jeśli właściciel uzna, że lepiej tego nie robić bo któraś świeca może się urwać, to nie kupowałbym tego auta. Kupujesz auto z zapieczonymi (i nie daj Boże niesprawnymi) świecami, to problem z rozruchem w zimę nowym nabytkiem gwarantowany. Pomijając fakt, że jak ktoś dba o auto to wie, czy świece się wykręcą bez problemu.
  21. Arek8888 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Też mam AFNa i bardzo sobie chwalę. Odpala bez problemu, tylko potrzeba mu dobrego akumulatora. Polecam abyś przed zakupem sprawdził ciśnienie sprężania (jakikolwiek silnik wybierzesz).
  22. Panowie, patrzę w etkę i czy dobrze widzę, że magnes w skrzyni biegów nie jest na korku, tylko w drugim miejscu?
  23. Z tego co mi wiadomo, w skrzyni nie ma filtra, a korek nie zawsze jest zaopatrzony w magnes.
  24. Trzeba mieć świadomość. U mnie turbo też się przycina i ja się raz zdziwiłem przy wyprzedzaniu, ale na szczęście na jednokierunkowej teraz wiem, że wyprzedzanie jest nie dla mnie, dopóki nie zrobię turbo.
  25. Ciężko powiedzieć, bo komputer odcina turbo właśnie dlatego, żeby przeładowanie nie zaszkodziło silnikowi i samej turbosprężarce więc samo wyłączenie jej jest tu jakby "zbawienne". Ale trzeba wiedzieć, że jak zmienna geometria jest zasyfiona to z czasem zacznie ją wyłączać coraz częściej i przy coraz niższych obrotach. W moim przypadku najpierw odcinało powyżej 3000 obrotów, później zaczęło przy nieco ponad 2500, a to już jest totalna katastrofa bo jeździ się wtedy jak wolnossącym nieuturbionym silnikiem. To bardziej szkodzi na nerwy niż silnikowi

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.