Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Arek8888

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Arek8888

  1. Arek8888 odpowiedział(a) na A4CCH temat w Audi A4 B5
    Skoro tak, to wszystkie znaki na niebie wskazują na klocek Trzymam kciuki aby to było to, bo wiem jak potrafią różne niezidentyfikowane hałasy doprowadzić do szaleństwa
  2. Arek8888 odpowiedział(a) na A4CCH temat w Audi A4 B5
    W moim przypadku bardzo długo szukałem przyczyny głuchego stukania spod auta, jakby ktoś gumowym młotkiem stukał w podłogę. Aż pewnego dnia wyjeżdżając ze stacji paliw zacząłem słyszeć to pukanie i skojarzyłem sobie z paliwem. Okazało się, że pływak puka o zbiornik, nie wiadomo dlaczego. Po otwarciu pokrywy pływaka diagnoza się potwierdziła.
  3. Wczoraj widziałem przejazdem a-czwórkę z takimi nakładkami na lusterkach. Od przodu wygląda to jak Cię mogę, ale z perspektywy kierowcy widać, że są założone nakładki, i że lusterka spod nich brzydko wystają. Wolę od tego malowanie lusterek albo tak jak kolega wyżej napisał - ori od rsa.
  4. Arek8888 odpowiedział(a) na Kamyl1991 temat w Audi A4 B5
    Może być urwana linka od klamki, lub linka spadła z rygielka. Trzeba zdjąć boczek i sprawdzić.
  5. Gruszka wewnątrz może być skorodowana i stąd trzaski. Moja niby też chodzi płynnie i trzyma podciśnienie, ale skrzypi jak stary tapczan. Proponuję sprawdzić szczelność zbiornika podciśnienia, a szczególnie połączenie jego z wężykiem, bo w tym miejscu wężyk lubi pękać.
  6. Proponuję obejrzeć na yt materiały swag tv, można wiele się dowiedzieć i zobaczyć co z czym się je.
  7. Wybrałem Ravenol 75W90, w ostatniej chwili go znalazłem Koszt około 40zł/litr, ale dokładnie ceny już nie pamiętam.
  8. 1.9 TDI to masywne silniki, grzeją się dosyć długo, jest to odczuwalne szczególnie zimą. W porównaniu do benzynki, która osiąga 70 stopni jeszcze zanim ruszy się z parkingu
  9. Mój diesel w zimę w temperaturze do minus 10 stopni potrzebuje około 10 km. Latem potrzebuje około 4-5 km spokojnej jazdy bez korków na obrotach do 2000. Gdyby była to jazda z częstym zatrzymywaniem się, zagrzałby się pewnie po góra 3 km.
  10. Wstawiłeś używaną ori pompę czy nowy zamiennik?
  11. Potwierdzam, u mnie tył auta uciekał na nierównościach, po wymianie tulei problem minął. Co ciekawe, zanim były założone na aucie wyglądały ok, a po wyjęciu okazało się, że gumy są całkiem pęknięte.
  12. W zależności od możliwości finansowych i organizacyjnych, ale gdybym ja nabył auto w tak dobrym stanie i było mnie stać na utrzymanie trzech samochodów, to skodzinkę bym nakrył kocem i postawił w garażu dopieszczając ją raz na jakiś czas A żona może z czasem sama się przekona, nawet metodą prób i błędów. Jak nie, to pozostaje kupić forda Ka
  13. W moim przypadku EGR jest cały czas zamknięty (nie otwiera się, więc albo tak się zasyfił albo mam niesprawny N18, bo nie zaślepiałem go). Silnik pracuje dość miękko, nie głośno. Faktycznie narzekam na dość długi czas nagrzewania się, ale tylko zimą, bo w obecnych warunkach po 4-5 km jest już praktycznie rozgrzany. Jeśli chcesz go zaślepiać to wystarczy, że założysz te zaślepki, a wężyk zdejmiesz z grzybka EGR i zaślepisz np. śrubką. W Twoim roczniku oprogramowania nie trzeba tykać. Osobiście preferuję zlikwidować wszystkie wężyki podciśnieniowe dotyczące EGRa wraz z zaworkiem N18 i poprowadzić podciśnienie tylko do N75.
  14. Ja nie wiem czym to robił u mnie, nie dopytywałem się. Ale rzeczywiście swag tv ma bardzo fajne materiały na ten temat.
  15. Trzeba się nastawić na oporne usuwanie rys. Ja oddałem swoje A4 B5 do detailera na one stepa i po skończonej robocie powiedział, że na tych samochodach lakier jest wyjątkowo twardy i ciężki do polerki. A mam lakier 100% ori.
  16. Arek8888 odpowiedział(a) na Krzysztof78 temat w Audi A4 B5
    Ja też jakiś czas temu wymieniałem tuleje i wtedy mechanik mówił mi, że jak są wyrobione tuleje tylnej belki to przy wyższych prędkościach na zakrętach czuć jakby tył auta zarzucało. Dziwne uczucie jakby tył uciekał w bok. Wtedy u mnie po wymianie tulei wibracje nie ustąpiły, aczkolwiek tuleje zawsze dobrze wymienić.
  17. Arek8888 odpowiedział(a) na Krzysztof78 temat w Audi A4 B5
    Miałem podobnie, przy prędkości około 90 km/h lekkie wibracje połączone z wibracjami drążka zmiany biegów. Tak jakby auto wibrowało w równym tempie z drążkiem. Nie podejrzewałem tego, ale po wymianie oleju w skrzyni biegów wibracje praktycznie ustąpiły. Jeszcze co prawda drży przy niektórych zakresach prędkości, ale tak delikatnie, że się nie czepiam.
  18. Ogarnąłem. Wymieniłem wężyki ale wartości podciśnienia nie wzrosły. Co prawda nie wymieniłem jeszcze wężyków od N18 ale wyglądają zdrowo. Jutro w ramach formalności je wymienię, ale sądzę, że to nic nie pomoże. Podmienię też N75 z N18 tak jak pisałeś i sprawdzę czy przynajmniej będzie inne podciśnienie. Jak znajdę co było przyczyną dam znać
  19. Nareszcie dorwałem nowe wężyki i będę wymieniał. Może ktoś mi powiedzieć w którym miejscu daje się te wężyki o średnicy 5mm? z etki ciężko wywnioskować...
  20. Spoko, nie mam więcej pytań
  21. Witam. Ostatnimi czasy podczas dynamicznego przyspieszania słychać syczenie powietrza spod maski. Dzisiaj zrobiłem próbę i zatknąłem szmatą otwór w puszce filtra powietrza i silnik nie zgasł, nawet mu nie spadły obroty. Czy to możliwe że zaciąga powietrze przez odmę, czy świadczy to ewidentnie o dziurze w dolocie?
  22. Ja dodam od siebie, że to co warto pomalować w aucie to lusterka i dokładki zderzaków w kolor nadwozia, jeśli ma się czarne.
  23. Dzisiaj chyba zrobię sobie próbę i podłączę gruchę bezpośrednio pod pompę vacum aby non stop była na max doładowanie i tak się kawałek przejadę zobaczę jak się zbiera przy wyższym podciśnieniu
  24. A jakie logi zrobić? wystarczy 11BS i 11 dynamiczny?
  25. Jeszcze tego nie ogarnąłem bo najpierw chcę wymienić wężyki, a dopiero dzisiaj zdecyduję się na szmaciane lub zwykłe czarne, zależy jakie będą dostępne bo w moim mieście panuje jakaś dziwna wężykowa posucha. A zamieniałeś N75 na N18 czy wstawiałeś nowy zaworek? Jeśli u mnie po wymianie wężyków podciśnienie nie wzrośnie to planuję kupić nowy N75 (niech zna moje dobre serce ). Szczerze wątpię, że po wymianie wężyków podciśnienie wzrośnie bo mierzyłem zaraz za zaworkiem zwrotnym (ten mały biało czarny) i pokazywało 0,9 więc wydaje mi się, że to N75 tak zbija podciśnienie. Z drugiej strony, obejrzałem taki filmik: Według niego wynika, że sztangę ustawia się na około 0,6 bara i przy takim podciśnieniu sztanga ma maksymalne wychylenie. Gdybyśmy mieli na pompie 1 bara zamiast 0,9, to byśmy mieli dokładnie 0,6 na gruszce.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.