Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Arek8888

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Arek8888

  1. Dzięki za odpowiedź. W miejscu gdzie odstaje listwa uszczelki prawie nie ma bo pokruszyła się ze starości. Czyli rozumiem, że muszę zacząć od nowej uszczelki. Orientujesz się może czy można jeszcze kupić ją w ASO?
  2. Witam. Po raz kolejny mierzę się z problemem odstającej listwy dachowej jak na zdjęciu. Wcześniej kolega z forum radził ją podgiąć, ale moje próby nic nie dały. Klejenie też nie pomaga. Czy ktoś zna sposób w jaki sobie z tym poradzić? Już wolałbym chyba całkowicie wyjąć tą listwę, niż jeździć z taką sterczącą kitą.
  3. Arek8888 odpowiedział(a) na Duds temat w Audi A4/S4/RS4 B5
    Mega ślicznotka. Serio, jedna z najpiękniejszych B-piątek jakie widziałem Pytanie, co to za felga, na której auto stało zaraz po zakupie? EDIT: Jeśli można, poproszę o link do facebooka z postępem prac, bo chętnie się zapoznam
  4. No to dzięki za radę, bo byłaby to tylko wywalona kasa w błoto. Do tej pory sądziłem, że nie da się źle uprać fotela, ale widocznie partacze zdarzają się wszędzie. Masz rację, że lepiej zapłacić więcej, niż później marnować czas i nerwy na ponowne pranie. Natomiast to, co napisał kolega wyżej o wypożyczeniu odkurzacza, to też może być dobra opcja - własna praca i własna satysfakcja
  5. Przyznam się szczerze, że myślałem, że to trwa szybciej Tyle godzin roboty musi też pewnie sporo kosztować, a nie 150 zł.
  6. Ja od x czasu przygotowuję się do oddania samochodu na pranie wnętrza, ale boję się, że później przez miesiąc będę suszył wykładzinę i fotele, bo w sumie nie wiem na ile oni później to suszą.
  7. Miałem identyczny problem, żarówka w lampie nie świeciła, chyba że popukałem w nią ręką, wtedy na chwilę się zaświecała. Podłączona bezpośrednio do akumulatora świeciła. Wymiana żarówki wyeliminowała problem w 100 %, więc zacznij od tego
  8. Dołączam się do tematu, mam ten sam problem. Na myjni bezdotykowej nie da się dostatecznie umyć auta. Co prawda, można zawsze zaprowadzić auto do myjni gdzie panowie myją ręcznie, ale według mnie jest to strata pieniędzy. Pomijając to, że sam wolę myć i sprzątać swoje auto.
  9. Nie zamierzam narzucać swego zdania, ale według mnie, do typowo "niemieckiego" wnętrza jak w A4 pasują jedynie stonowane - czarne lub srebrne/szare wstawki. Niebieskie, czerwone, żółte itp. widziałbym raczej gdzieś w Fiacie Tak czy inaczej, zrób jak uważasz, żeby Tobie się podobało a nie innym
  10. Arek8888 odpowiedział(a) na mates08 temat w 1.9TDI
    No to zobaczymy jak będzie u mnie jak się zdecyduję na wymianę Nie wiem jak ten Kraft, ale kolega z forum polecał wentylator Nissens.
  11. Arek8888 odpowiedział(a) na mates08 temat w 1.9TDI
    Dzięki za wyjaśnienie. A czy mógłbyś spojrzeć na moje zdjęcie i powiedzieć, czy dobrze zaznaczyłem wtyczkę od wentylatora?
  12. Arek8888 odpowiedział(a) na mates08 temat w 1.9TDI
    Super, że rozwiązałeś problem mógłbyś napisać w jaki sposób zdemontowałeś wentylator? z tego co patrzyłem, chyba trzeba rozbierać przód aby go wyciągnąć?
  13. Fajne autko co do oklejania dekorów, to również jestem za czarnym połyskiem. Natomiast co do oleju to mam podobny dylemat
  14. Zrobisz jak uważasz, ale ja na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia podciśnienia na wężyku do gruszki i na pompie vacum, bo jeśli na pompie będzie za niska wartość, to czyszczenie N75 nic nie pomoże, natomiast jeśli na wężyku do gruszki będzie około 0,6 - 0,7 bara, to wynik za*ebisty. Czyszczenie N75 to tak naprawdę chamskie rozwalenie jego obudowy i ponowne złożenie na opaskę zaciskową, jeśli po tym zabiegu zaworek zrobi się nieszczelny to jesteś w plecy jakieś 3 - 4 stówki
  15. Ja u siebie wymieniłem wszystkie przewody podciśnieniowe bez wyjmowania N75, a rąk do najmniejszych nie zaliczam. Najważniejsze, to najpierw zdemontować rurę - kierownicę powietrza do filtra powietrza i wtedy zrobi się dużo więcej miejsca. N75 nie odkręcałem, więc przewody ściągałem i nakładałem "na czuja", zwłaszcza te pod spodem, ale jest to wykonalne i nie przysparza kłopotu, trzeba tylko łapy wsadzić i ubrudzić niestety Edit: jedyny problem to wymiana wężyka na zbiorniku podciśnienia bo jest głęboko osadzony, ale i z tym da się poradzić przy odrobinie zdecydowania. Polecam też do tego zabiegu zaopatrzyć się w wakuometr, wtedy wiele rzeczy się rozjaśnia
  16. Tak zrobię, dzięki za radę
  17. Witam. Niedawno wymieniałem tylne tarcze hamulcowe wraz z klockami. Nie pamiętam jakiej firmy klocki, ale na pewno te z wyższej półki, doradzone przez mechanika. Do rzeczy: zauważyłem na tarczy hamulcowej rysę. Myślę, że jest jakaś skaza w klocku, lub wpadł jakiś śmieć i przez to rżnie tarczę. Moje pytanie, czy warto zmienić klocki czy ta rysa nie jest szkodliwa i można tak jeździć?
  18. Dzięki za wskazówkę będę miał wszystko na uwadze, gdy przyjdzie czas zakasać rękawy i zabrać się za to, bo ostatnio czasu mi brakuje.
  19. Arek8888 odpowiedział(a) na MAGICKkrosno temat w 1.9TDI
    To kolega Rafał pyta o manometr, nie ja Tak jak napisałeś, ja już dawno zostałem uświadomiony o konieczności czyszczenia vnt i wiem, że to mnie nie ominie. Po prostu zainteresowało mnie to wciskanie w fotel, którego tak naprawdę w swoim AFNie nie doświadczyłem i nawet się nie spodziewałem po takim poczciwym dieslu
  20. Byłem u mechanika, ale jak na złość zgrzyt przestał się regularnie pojawiać. Z nagrania gość nie potrafi nic konkretnego powiedzieć, w sumie nie dziwię się bo tak jak napisał Hezen, to może być wszystko i prawdopodobnie bez rozebrania osprzętu nic się nie dowiem. Jeśli problem się nasili na tyle, że będzie można konkretnie coś usłyszeć, to będę aktualizował temat.
  21. Arek8888 odpowiedział(a) na MAGICKkrosno temat w 1.9TDI
    Panowie, dołączę się do tematu, bo zaintrygowało mnie to co napisał SzeFFo, że powinno konkretnie wgniatać w fotel. W moim AFN-ie aż takiego efektu nie ma. Dlatego wczoraj wziąłem się i porządnie rozruszałem sztangę turbo, po czym zrobiłem jazdę próbną i auto zaczęło ciągnąć jak mała rajdówka, aż oczy wgniatało w fotel. Dużo nie jeździłem, po chwili odstawiłem auto na parking. Dzisiaj rano wsiadłem i auto już nie ciągnie tak jak jeszcze wczoraj wieczorem. Co może być tego przyczyną, bo przecież w ciągu nocnego postoju sztanga nie mogła się zapiec.
  22. Arek8888 odpowiedział(a) na mugolina temat w Audi A4 B5
    Czy wyglądało tak samo to nie jestem pewien, bo na Twoim zdjęciu słabo to widać i ciężko porównać. Ale u mnie pod palcem też było wyczuwalne matowe miejsce i wizualnie wyglądało jakby lakier w tym miejscu "wypłowiał", albo jakby został zmatowiony papierem ściernym. Na początku myślałem, że to szpachla się przebija przez lakier, ale spec od detailingu zaprzeczył i po korekcie już nie było śladu po tej plamie. Uważam, że pastą tempo tego nie usuniesz, bo detailer po skończonej polerce powiedział, że w tym Audi lakier jest wyjątkowo twardy i męczył się z nim do nocy zanim usunął jakiekolwiek rysy.
  23. Arek8888 odpowiedział(a) na mugolina temat w Audi A4 B5
    Łożyska nie powinny być dokręcone na maksa bo się spalą. Powinny mieć pewien minimalny luz, nie za duży oczywiście, więc nie zaleca się ich dokręcania.
  24. Arek8888 odpowiedział(a) na mugolina temat w Audi A4 B5
    One step to jednoetapowa korekta lakieru, czyli w skrócie polerka maszynowa, która zdejmuje minimalną grubość lakieru i usuwa takie rzeczy jak zmatowienia i niektóre rysy.
  25. Witaj, bardzo ładna A-czwórka, fajnie że ją modzisz co do listew gumowych, wszyscy piszą, że ich się nie maluje, bo to guma, bo odlezie, bo tamto. A ja pomalowałem czarnym sprayem i (odpukać) miesiąc czasu jeżdżę, zaliczyłem w tym czasie kilka myjni bezdotykowych i listwy nadal jak świeżo po malowaniu. Będę dalej to obserwował i jeśli malowanie okaże się trwałe, to pomaluję je w kolor.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.