Treść opublikowana przez Arek8888
-
Problem po wymianie oświetlenia na Led
Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie dzisiaj spróbuję raz jeszcze je wyjąć, bo wczoraj nie byłem pewien i nie chciałem czegoś połamać. Na pasku LED oświetlenie jest pewnie mega mocne, takie coś widziałem chyba u Wazzupa na youtubie, efekt faktycznie mega
-
Problem po wymianie oświetlenia na Led
Panowie, a żeby wymienić żaróweczki w tylnych słupkach w sedanie, trzeba ściągać słupki? Oraz aby wymienić w bagażniku, czy trzeba zdejmować tylną półkę?
-
Problem po wymianie oświetlenia na Led
No to trzymam kciuki aby Ci się udało
-
Problem po wymianie oświetlenia na Led
Nie jestem w stanie Tobie niestety odpowiedzieć na to pytanie. Szukając przyczyny niedziałającej żarówki, przypadkiem natknąłem się na informację o zmianie polaryzacji. Natomiast sam mam lewe ręce do elektryki i zamierzam tą kwestię przekazać znajomemu elektrykowi, który może mi to ogarnie. Jeśli tak, to postaram się na forum wyjaśnić w jaki sposób to zrobił.
-
Problem po wymianie oświetlenia na Led
Kolego, ja dzisiaj też chciałem zmienić oświetlenie podsufitki. Kupiłem ledową żarówkę T4W i po włożeniu nie świeciła. Okazało się, że w tych lampkach jest zamieniona polaryzacja (odwrócony plus z minusem) i albo trzeba zmieniać polaryzację w żarówce, albo zamieniać miejscami przewody w lampce, albo kupić żarówki bez polaryzacji.
-
Problem z licznikiem (wskazanie paliwa)
Ja mam licznik VDO i identyczny problem. W vagu na teście zegarów wskazówka chodzi w odpowiedni sposób, więc i ja wnioskuję, że jest to problem z pływakiem. Generalnie tankuję zawsze do pełna i staram się aby nie schodzić poniżej połowy zbiornika, bo wtedy wskazanie zaczyna świrować. Jest to trochę upierdliwe ale idzie się przyzwyczaić
-
A4 B5 avant, pierwsze auto pierwsze audi
Dzięki wielkie Jeszcze nie wiem czy się za to zajmę bo mam jeszcze kilka innych spraw do ogarnięcia w aucie, ale będę miał to w pamięci
-
A4 B5 avant, pierwsze auto pierwsze audi
Kolejna dobra robota Też walczę z miękkim hamulcem, i już wiem, że serwo nie trzyma. Dużo roboty było z jego wymianą?
-
Chrobotanie w silniku po odpaleniu-filmik
U mnie występuje bardzo podobny dźwięk, ale nie podczas odpalania, tylko podczas pierwszego rozpędzania auta na zimnym silniku. Na przykład jak ruszam po zimnej nocy i później wrzucam drugi bieg, to podczas puszczania sprzęgła tak właśnie coś zachrobocze. Spróbuj odpalić silnik na wciśniętym sprzęgle, i zobacz czy coś się zmieni.
-
Chrobotanie w silniku po odpaleniu-filmik
Film nie działa.
-
[A4 B5] Efekt wymiany starych valeo na depo
To zamienniki. Faktycznie, efekt mega. Żarówki też spoko, ale szkoda, że mają taką krótką żywotność.
-
1.9 TDI AFN - PRZEŁADOWANIE Prośba o ocenę logów
Współczuję
-
Schowek pasażera a4 b5 czym okleić
Ja osobiście spróbowałbym użyć farby strukturalnej do plastiku
-
1.9 TDI AFN - PRZEŁADOWANIE Prośba o ocenę logów
Ten błąd wskazuje na błąd czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym. Występuje wtedy, gdy wartość ciśnienia w kolektorze przekroczy granicę pomiarową czujnika. Na początek sprawdź szczelność wszystkich wężyków podciśnieniowych (a najlepiej wymień je na nowe bo to tylko pół godziny roboty). Sprawdź też czy kierownice w zmiennej geometrii pracują bez zakłóceń.
-
[A4 B5 AFN] Po wymianie turbiny kopci na niebiesko
Panowie, przejechałem około kilkuset kilomterów, głównie trasa. Nie powiem, przez całą trasę nie żałowałem mu obrotów i starałem się poniżej 2500 nie schodzić, fragmentami nawet pod 3000, ale za to na czwórce żeby prędkości zbytnio nie przekraczać. Po takiej trasie na bagnecie oleju ubyło o jakieś 1 - 2 rzędy kropek. Mam na myśli taki bagnet jak na zdjęciu. Jak myślicie, pobór oleju znaczny czy w normie, czy może po takiej trasie jeszcze ciężko określić?
-
[A4 B5 Sedan] Jak dorobić kluczyk do bagażnika?
Witam. Mam taki problem, że w swoim Audi posiadam kluczyk (gruby), który pasuje do wszystkich drzwi i stacyjki, poza klapą bagażnika (sedan). Fizycznie, nie jestem w stanie włożyć do zamka tego kluczyka, bo jest gruby, a w klapie chyba jest zamek na cienki kluczyk. Czy jest możliwość, aby dorobić do tej klapy kluczyk, który będzie mógł ją otworzyć? Co prawda, posiadam centralny zamek z pilotem, ale obawiam się, że gdy pewnego dnia centralny zawiedzie, nie będę mógł dostać się do bagażnika. Proszę o rady i pozdrawiam.
-
Opony zimowe Do A4 b5
Ja ze swojej strony mogę polecić opony Kleber (cenowo nie wiele droższe od Dębicy). Mam takie, tylko że letnie i żałuję, że nie wybrałem ich też na zimę.
-
wycieraczki
Problem rozwiązany. Okazało się, że ramiona wycieraczek były odwrotnie założone (lewa na prawą stronę i prawa na lewą). Po zamianie miejscami problem stukania o uszczelkę zniknął. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.
-
wycieraczki
To by w sumie wyjaśniało, dlaczego jeszcze lekko ponad rok temu wycieraczka nie stukała mi o uszczelkę. Prawdopodobnie z upływem czasu zmieniła trochę swoje położenie względem wieloklina i taki efekt. Mam jeszcze pytanie, czy przed montażem powinno się wieloklin nasmarować jakimś smarem, czy jest to niepotrzebne?
-
spadek napięcia przed odpalaniem
U mnie natomiast odwrotnie
-
wycieraczki
No pewnie masz rację, ale w każdym razie ja zastanawiałem się czy rowki w ramieniu będą musiały trafić na wypusty wieloklinu. Gdyby po zdemontowaniu ramienia okazało się, że wieloklin jest zjechany to byłaby bieda, ale teraz widzę, że nie miałoby to znaczenia
-
wycieraczki
Dzięki za fotkę Teraz widzę, że te rowki w ramieniu są na tyle prowizoryczne, że służą tylko zwiększeniu tarcia między wieloklinem a ramieniem. Nie trzeba trafiać dokładnie rowkami na wieloklin. To mi wiele ułatwia. Dzięki Panowie za rady, jutro będę ogarniał sprawę.
-
wycieraczki
W sumie nie dużo to roboty, mogę spróbować. Na fotkach w internecie widzę, że ten wieloklin jest bardzo drobny. Czy w ramieniu wycieraczki też są takie drobne rowki? Obawiam się, że je uszkodzę podczas ponownego montażu ramienia.
-
wycieraczki
W takim razie może też podjadę do serwisu gdzie wymieniają szyby. Taka usługa nie powinna chyba drogo kosztować.
-
wycieraczki
Dzięki za radę, jutro spróbuję to zrobić. Jak sądzisz, czy aby zdjąć ramię wycieraczki wystarczy odkręcić tą jedną nakrętkę, czy mogę spodziewać się dodatkowych utrudnień?