Treść opublikowana przez Arek8888
-
A4 b8 2008 - Wnętrze i OneStep/komora silnika
Jestem pod olbrzymim wrażeniem. Myślę, że satysfakcja z tak dobrze wykonanej pracy jest równie wielka
-
[1.9 TDI PD] Nowa dwumasa i sprzęgło, szarpie przy ruszaniu - wał?
Super, że udało się rozwiązać problem Z ciekawości, jaki koszt poduszek?
-
A4 1.6 AHL 1998r. -> A4 1.8 AGR 1999r. ->exeo loading
Ciekawi mnie co zrobiłeś z chromami, że tak ładnie się błyszczą?
-
[1.9 TDI PD] Nowa dwumasa i sprzęgło, szarpie przy ruszaniu - wał?
Czy w Twoim przypadku szarpanie pojawiało się dopiero po rozgrzaniu silnika czy na zimnym również?
-
Nagły spadek mocy przy wyższych obrotach
W moim przypadku była wina zarówno zapieczonej geometrii, nieszczelnego N75 i uszkodzonego przepływomierza. Jeśli chcesz sprawdzić w jakim stanie jest geometria, to podepnij się pod vaga i włącz tryb basic settings w grupie 11 silnika (11BS). Wówczas zawór N75 powinien cyklicznie otwierać i zamykać zmienną geometrię. Dzięki temu mniej więcej sprawdzisz czy ten ruch jest płynny i w pełnym zakresie, czy może coś się zacina.
-
Szerokość opony a felga
Felgi zakupione i założone. Koledzy mieli rację, że wszystko pasuje i dobrze się zgrywa Dla potomności wrzucam fotki jak wyglądają na aucie. Przepraszam za słabą jakość zdjęć i za brudne auto.
-
Sambabraun pearl b5 by Brzeziak
Gratulacje fura kozacka, szczególnie na tej feldze.
-
Problem immobiliser
Też jestem ciekaw
-
[ALL B5] Jak zlikwidować skutecznie skrzypienie podłokietnika w B5
Ja u siebie nakleiłem zwykłe czarne uszczelki okienne o profilu D i szerokości kilku milimetrów. Na zdjęciu zaznaczyłem w którym miejscu je nakleiłem. Efekt jest taki, że klapka już nie trzeszczy i wygląda to dobrze, bo uszczelki są czarne i komponują się kolorystycznie z podłokietnikiem. Na początku ciężej się ją zamyka, ale z czasem jak uszczelka się ugniecie to będzie lepiej.
-
A4 1.6 AHL 1998r. -> A4 1.8 AGR 1999r. ->exeo loading
Kieruneczki miodzio, sam sobie takie zamontowałem jedyna wada jest taka, że parują od wewnątrz.
-
[1.9 TDI PD] Nowa dwumasa i sprzęgło, szarpie przy ruszaniu - wał?
Witam. Czy mógłbyś napisać o jaki odbój chodzi? Ze swojej strony dodam, że jakiś czas temu miałem problem z kangurkiem przy ruszaniu i mechanik stwierdził, że rura wydechowa podczas pracy uderza o wkręt mocujący osłony termiczne wydechu. Trochę mi to wtedy wyregulował, ale powiedział, że po jakimś czasie problem powróci i wówczas trzeba będzie przerabiać wieszaki wydechu. Przepowiednia się sprawdza, bo po kilkunastu tysiącach km problem powrócił.
-
A4 B5 afn brak podciśnienia
Proponuję, żebyś napisał temat w dziale diagnostyki vag - zrób logi i wstaw je tam, a ktoś na pewno doradzi Tobie co może być przyczyną notlaufu. Ja na logach się nie znam, ale mogę Tobie doradzić abyś na początek wymienił wszystkie wężyki podciśnieniowe i sprawdził czy kierownice w turbinie poruszają się w pełnym zakresie. Tu masz dobry poradnik z youtube jak to zrobić:
-
[B5 1Z] 1,9 TDI - Projekt rozwojowy
Bardzo fajne mody Ja zrobiłem u siebie podświetlane kratki nawiewów z polifta, polecam je każdemu, bo bardzo odmładza wnętrze. Dodatkowo grill poliftowy, bo też robi robotę.
-
A4 B5 afn brak podciśnienia
Notlauf jest to mówiąc ogólnie tryb awaryjny turbosprężarki. Występuje wtedy, gdy wartość ciśnienia doładowania, jakie generuje turbosprężarka przekroczy wartość dopuszczalną oczekiwaną w danym momencie przez komputer (czujnik ciśnienia doładowania). W praktyce sprowadza się to do tego, że w momencie gdy ciśnienie doładowania wzrośnie ponad wartość wymaganą, to komputer przesterowuje zawór N75 w taki sposób, aby zamknąć kierownice w turbinie, czyli żeby podciśnienie nie szło na gruszkę, tylko było kierowane do układu dolotowego (stąd brak zasysania na wężyku przy gruszce). Jest to kwestia bezpieczeństwa turbosprężarki, ponieważ zbyt duże ciśnienie doładowania może rozsadzić przewody powietrzne. Towarzyszy temu zwykle błąd zapisany w komputerze: 575 lub 519. Jeśli masz taki błąd zapisany w vagu, to możesz być pewny, że wystąpił notlauf.
-
A4 B5 afn brak podciśnienia
Jeśli dobrze rozumiem o co pytasz - ten zaworek z tyłu silnika to N18 (bliźniaczy do N75). N18 odpowiada za sterowanie EGRem, a N75 za sterowaniem turbiną. Natomiast odcięcie podciśnienia na wężyku od gruszki to klasyczny notlauf, czyli przeładowanie.
-
Zastanawiałeś się co tankujesz?
Niezły kompot.
-
1.9 TDI AHH zapieczona geometria
Aby sprawdzić czy kierownice zmiennej geometrii są zapieczone należy pod gruszkę podpiąć strzykawkę 100 ml z wężykiem i zaciągnąć powietrze. Jeśli sztanga turbo będzie poruszała się w zakresie około 20 mm góra-dół i będzie chodziła lekko, to kierownice nie są zapieczone. Możesz to sprawdzić również na pracującym silniku podłączając vaga i włączając tryb Basic Settings w grupie 11. Wówczas sztanga będzie cyklicznie otwierała i zamykała kierownice.
-
Sambabraun pearl b5 by Brzeziak
Ameryka zawitała widzę W jaki sposób montuje się taką lotkę? Na wkręty czy klej wystarczy?
-
Audi A4 B5 95r Laserrot
Już na letnich śmigasz?
-
Audi A4 B5 95r Laserrot
Przyznam, że połączenie czerwonego z czarnym robi naprawdę dobre wrażenie
-
Wymiana sterownika problem z immo
Panowie, w który miejscu jest sterownik immobilizera?
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
On się nie wysuwa z jednej strony, tylko się odchyla cały do dołu na zawiaskach. A jak jest odchylony to świeci się żarówka pod napędem CD i gaśnie dopiero jak zdejmę go całkiem. Podejrzewam, że to ta lampeczka może być przyczyną takiego poboru prądu.
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
Mówisz, że taka uroda tego radia? Szkoda, bo nie chce mi się non stop zdejmować tego panelu. Swoją drogą, napisałem do przedstawiciela firmy Pioneer zapytanie w tej sprawie, ciekawe co odpiszą
-
1.9 TDI Powrót do przeszłości :)
Powodzenia w modach ja ze swojej strony polecam wymianę nawiewów na wersję poliftową z podświetlanymi pokrętłami. Bardzo fajny efekt we wnętrzu auta za niewielkie pieniądze
-
podsufitka
Sam tego nie robiłem, ale podobno wychodzi drzwiami przy całkowicie złożonych fotelach.