Treść opublikowana przez Arek8888
-
Zastanawiam sie nad wymian diesla na benzyne
Sam jeżdżę dieslem, ale z tego co czytam to 1.8 też się jakoś specjalnie szybko nie grzeje.
-
Jak otworzyć AUDI A4 B6 bez akumulatora? PILNE !
A próbowałeś otworzyć kluczykiem drzwi pasażera?
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
Panowie, tym razem ja zgłaszam się z problemem poboru prądu przez radio Pioneer. Mianowicie, ciągnie mi aż 0,2 A. Jak zdejmę panel radia to pobór spada do 0,02A, czyli wzorcowo. O co może chodzić?
-
Wymiana listew dolnych.
Ja tego nie robiłem, więc nie powiem nic z własnego doświadczenia, ale może ten link będzie pomocny:
-
Nieszczelność podciśnienia AFN
Aby sprawdzić szczelność pompy / serwa potrzebujesz użyć wakuometru. Podepnij go pod trójnik rozgałęziający podciśnienie i odpal silnik. Podciśnienie powinno wynosić między 0,9 - 1,0 bar i utrzymywać się po zgaszeniu silnika. Jeśli podciśnienie zacznie zanikać oznacza to nieszczelność na serwie, pompie, lub na samym trójniku. Możesz też zdjąć wąż z króćca pompy i podpiąć się bezpośrednio pod nią (w ten sposób sprawdzisz samą pompę). Samo serwo ciężko jest zdiagnozować, bo z tego co mi wiadomo to przewody na trójniku są solidnie zawulkanizowane. Dodam, że u mnie też syczało podczas przyspieszania i podejrzewałem serwo lub pompę, bo po zgaszeniu silnika podciśnienie zanikało (jednak pedał nie robił się twardy), ale po wymianie N75 syczenie ustąpiło. Nieszczelność może być też na N18, na akumulatorze podciśnienia lub nawet na zaworku zwrotnym.
-
[ALL TDI] Wygłuszenie maski bitmatą + pianką = czy warto ?
Trochę tłumi, ale bardzo delikatnie, więc w kabinie różnica jest niewielka bo większość hałasów idzie jednak przez ścianę grodziową. Za to jak stoi się na zewnątrz (obok włączonego auta) to mniej słychać silnik, i pod tym względem polecam takie wyciszenie.
-
[ALL TDI] Wygłuszenie maski bitmatą + pianką = czy warto ?
Ja mam wygłuszoną maskę takim materiałem: http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=124&products_id=3849 zrobiłem dwuwarstwowo w następujący sposób: Wyszło mi to trochę koślawo, bo robiłem to pierwszy raz i krzywo mi się wycieło, ale efekt najbardziej jest zauważalny zimą
-
Miganie kontrolki świec żarowych
Dzięki za radę. Na pewno w końcu się za to wezmę, ale na razie i tak nie mam powodów do narzekań bo zdarza mi się to tylko raz lub dwa razy na dobrych kilka miesięcy
-
Miganie kontrolki świec żarowych
Immobilizer nie ma nic do rzeczy, podałem to tylko jako przykład z mojego doświadczenia z tą kontrolką, która najwyraźniej jest czymś w rodzaju check engine
-
LAMPY REFLEKTORY FK AUDI A4 B5 94-99 S4 SOCZEWKA
Są zespolone, więc chyba średnio będą pasowały, bo rocznik 97 ma dzielone lampy. Jeśli się nie mylę, pewnie trzeba będzie ciąć błotnik.
-
Miganie kontrolki świec żarowych
U mnie czasem blokuje się immobilizer i wówczas kontrolka świec miga zanim nie usunie się błędu. Nie wiem czy w tym przypadku będzie podobnie, ale spróbuj usunąć błędy i sprawdź czy przestanie migać.
-
A4 1.6 AHL 1998r. -> A4 1.8 AGR 1999r. ->exeo loading
Bardzo ładna sztuka i mody na wielki plus Ja niedawno zainstalowałem u siebie podświetlane kratki nawiewów z polifta i bardzo sobie chwalę, więc polecam
-
generalka w AFN
Kolego, 300 ml / 1000 km to nie dużo? Przecież to wychodzi 3 litry na 10 000 km. Wydaje mi się, że to już sporo ponad normę, która dla tego silnika wynosi podobno 1 l / 10000km.
-
generalka w AFN
Dołączam się do tematu.
-
Wymiana lamp na Depo
Widoczność bardzo na plus. A jakie żarówki masz założone? świecą tak ładnie na biało
-
Audi a4 b5 1.6 AHL '97 by TAPO94
Zazdroszczę pianownicy
-
Problem z listwą dachową w Audi A4 B5
Niestety, trzeba szukać używki w dobrym stanie. Najważniejsza jest dobra uszczelka, bo listwę można pomalować, lub naprostować jeśli jest krzywa.
-
Brak mocy po wymianie turbiny.
Jak możesz to nagraj filmik podczas 11BS to zobaczymy w jaki sposób chodzi sztanga.
-
Wymiana lamp na Depo
Straszna szkoda, miałem nadzieję, że są to dobrej jakości zamienniki. Aczkolwiek dziwi mnie, że po tak krótkim czasie się rozszczelniły.
-
Rezerwa w połowie baku
Dokładnie tak
-
Brak mocy po wymianie turbiny.
W swoim przypadku nie kierowałem się logami, bo nie do końca potrafię je interpretować. Zanim wymieniłem N75, zacząłem od sprawdzenia wszystkiego innego, między innymi całej instalacji podciśnienia: wymieniłem wszystkie wężyki i wakuometrem sprawdziłem wartości podciśnienia zarówno na pompie vacum jak i na wężyku idącym do gruszki. Następnie zdemontowałem zawór N18, usunąłem wszystkie wężyki dotyczące EGR oraz zaślepiłem sam EGR (instalację podciśnienia poprowadziłem jedynie do turbosprężarki). Sprawdziłem też zaworek zwrotny na wężyku (aby przepuszczał tylko w jedną stronę) oraz szczelność akumulatora podciśnienia (ta okrągła bańka). Sprawdziłem również szczelność czujnika ciśnienia doładowania oraz poprawność działania czujnika ciśnienia atmosferycznego - tu skorzystałem z vag-comu oraz informacji pod tym adresem: https://forum.vw-passat.pl/topic/23992-wymiana-czujnika-ciśnienia-atmosferycznego/ Następnie właśnie wstawiłem regenerowaną turbosprężarkę i od razu po montażu okazało się, że auto nadal jest zamulone. Wtedy pojechałem do warsztatu, gdzie stwierdzono uszkodzony przepływomierz - po wymianie auto odżyło, ale nadal wpadało w tryb awaryjny. Nowa turbinka pracowała naprawdę ładnie, zmienna geometria się nie zacinała. Wówczas wsadziłem głowę głębiej pod maskę i zauważyłem, że na wolnych obrotach sztanga gruszki turbo nie jest zaciągnięta do samego końca (dodam, że ręcznie za pomocą strzykawki mogłem ją zaciągnąć jeszcze kilka milimetrów wyżej). Kupiłem nowy N75 i pojechałem do mechanika aby mi go wymienił bo ja bez ściągania zderzaka bym sobie z tym nie poradził, a on ma cienkie ręce więc zdemontował stary N75 i w jakiś sposób potwierdził, że wykazuje pewną nieszczelność. Po zamontowaniu nowego N75 auto zupełnie inne, wciska w fotel przy przyspieszaniu i nie wpada w tryb awaryjny. Stary N75 rozebrałem i zobaczyłem, że tłoczek jest lekko porysowany, chodzi dosyć ciężko i że membranka jest pęknięta. Przepraszam za taki rozwlekły opis, ale jak widzisz, zanim postanowiłem wymienić N75, sprawdziłem praktycznie wszystko pozostałe, więc nie sugerowałem się czymś konkretnym. Tobie też proponuję abyś wszystko posprawdzał, w razie pytań pisz - pomogę co będę potrafił.
-
Rezerwa w połowie baku
Ja mam VDO i ten sam problem
-
Brak mocy po wymianie turbiny.
Witaj. Miałem podobny problem, że po wymianie turbiny na regenerowaną auto się zamuliło. W moim przypadku okazał się nieszczelny N75, który teoretycznie działał bez zarzutu, ale po wymianie na nowy auto odżyło. Rozebrałem stary N75 i zobaczyłem malutką dziurkę w tej gumowej membranie. Nowy N75 Pierburga kosztował mnie prawie 300 zł więc koszt spory niestety, ale moim zdaniem nie ma sensu iść w używki.
-
[A4 B5] Listwa pod tylną lampą sedan
No właśnie tak średnio widzi mi się wkręcanie wkręta. Dzięki za odpowiedź.
-
[A4 B5] Listwa pod tylną lampą sedan
Witam. Według książki "Sam naprawiam..." po wymianie listwy pod tylną lampą, należy wkręcić dodatkowo wkręt. Czy ktoś już to ogarniał u siebie i może powiedzieć, po co ten wkręt i czy rzeczywiście jest tam potrzebny? Załączam zdjęcie: