Treść opublikowana przez Arek8888
-
[A4 B5 AFN] Problem z wrzucaniem biegów
A więc wymieniłem olej i problem z biegami nie ustąpił. Natomiast to co wyszło na plus, to podczas jazdy na czwartym i piątym biegu przestał drgać lewarek zmiany biegów wcześniej w granicach 80-100 km/h drgał lekko lewarek, a teraz to ustąpiło.
-
trzaskanie drzwiami
Z tym trzaskaniem to chyba wnerwia każdego, kto dba o swoje auto. Mnie osobiście bardziej wnerwia jak ktoś parkuje obok i tłucze swoimi drzwiami w moje. A co do trzeszczenia fotela to długo męczyłem się z szukaniem przyczyny, aż okazało się, że w trakcie jazdy zapięcie pasa bezpieczeństwa szoruje o fotel i wydaje taki odgłos. Odchyliłem trochę to zapięcie i trzeszczenie minęło
-
1.9 TDI AFN - Prośba o analizę logów dynamicznych
To samo co u mnie. Zapieczona zmienna geometria i turbo przeładowuje, przez co wpada tryb awaryjny. Ja u siebie rozruszałem ręcznie sztangę i sporo pomogło, aczkolwiek daleko do ideału.
-
[B7 BKE] Brak mocy na niskich obrotach
Dołączam się do pytania, czy ktoś może polecić tunera w Białymstoku.
-
Nowy nabytek. Truskaweczka a4 b5 2.4 v6 quattro
A mi z kolei niesymetryczne lusterka bardzo pasują Wolałbym lusterka w kolorze aluminium niż w chromie. Co do czarnej felgi, uważam podobnie jak enczu. Ale wiadomo, że decyzja należy do właściciela Sam mam czerwoną Audiczkę i brakuje mi pomysłu jak ją ulepszyć wizualnie. Będę obserwował ten temat i czerpał inspirację, jeśli autor tematu pozwoli życzę bezawaryjności bo autko na prawdę prezentuje się genialnie
-
[A4 B5 AFN] Problem z wrzucaniem biegów
No tak, ale byłem ciekaw, czy może np Valvoline będzie lepszy. Przyznam szczerze, że do działu fora sponsorowane nigdy nie zaglądałem. Dobrze wiedzieć, dzięki
-
[A4 B5 AFN] Problem z wrzucaniem biegów
Dzwoniłem do ASO i tam wycenili mi olej na 175 zł / litr To tak w ramach ciekawostki. Dzwoniłem też po sklepach w mieście i nigdzie nie mają Ravenolu Mają za to Valvoline, Mannola lub Motula. Który z nich będzie najlepszy? Zawartość dodana 31 minutes later Znalazłem i zamówiłem Ravenol VSG 75W90. Na dniach będę wymieniał.
-
[A4 B5 AFN] Problem z wrzucaniem biegów
Wszystko jasne, dzięki
-
[A4 B5 AFN] Problem z wrzucaniem biegów
Dzięki wielkie za radę. Zrobię tak jak mówisz. A olej lepiej brać z ASO czy ze sklepu?
-
[A4 B5 AFN] Problem z wrzucaniem biegów
Witam. Panowie, zaczynam mieć delikatne problemy ze skrzynią biegów. Mianowicie: pierwszy bieg wchodzi tylko i wyłącznie wtedy gdy auto zatrzymam do zera (nawet jak bardzo lekko się toczę to nie wchodzi)- wnioskuję, że synchronizator się kończy. Dodatkowo, jak po kilkugodzinnym postoju ruszam autem to pierwsze i drugie wrzucenie drugiego biegu jest oporne, czasem zazgrzyta. Po chwili dwójka wchodzi już gładko. Poradźcie mi proszę od czego zacząć, ponieważ wszystkie usterki staram się zwalczać odpowiednio wcześniej. Czy lepiej jest remontować skrzynię czy kupować używaną z nadzieją, że będzie ok?
-
Nowy nabytek. Truskaweczka a4 b5 2.4 v6 quattro
Wygląda jak malinka, dobry wybór Nie ma to jak stara, poczciwa be piątka
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Wygląda nieziemsko
-
[AWX, B6] Dwumasa czy coś innego?
O panie
-
[AWX, B6] Dwumasa czy coś innego?
Ja świece wymieniałem niedawno i co prawda dało się wykręcić tylko 3 bo czwarta była zapieczona, ale żadna z tych trzech nie była mokra. A za poduszki to dużo zapłaciłeś?
-
[AWX, B6] Dwumasa czy coś innego?
No naciągana, ale autentyczna. Sam nie wierzę, że to było przyczyną szarpania, ale ponieważ wtedy wszelkie objawy ustąpiły od razu, to podzieliłem się z wami tą historią, tym bardziej, że to nie był mój wymysł, tylko mechanika. A on jeszcze nigdy mnie nie zawiódł
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Dokładnie, trzeba komin przeczyścić Ale ja niestety do najbliższej autostrady mam 250 km, więc nie mam możliwości w miarę regularnego przedmuchiwania turbo moje okoliczne drogi w promieniu 100 km są kręte, zapchane tirami i jazda nimi nawet z prędkością 120 km/h to bardzo duże ryzyko. Jest co prawda niedaleko kawałek ekspresówki, ale to raptem kilka kilometrów, więc na tyle ile będę tam prowadzał swoją niunię tak czy inaczej, musi mi wystarczyć 4 bieg i do 130 km/h.
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
A więc sprawa wygląda następująco. Zapodawałem na gruszkę ciśnienie ze sprężarki, ze strzykawki, polewałem odrdzewiaczem, smarowałem smarem i po 30 minutach usilnego pompowania sztanga rozruszała się w 90%. O ile wcześniej pod naporem strzykawki sztanga ruszała się tylko o parę milimetrów, tak teraz chodzi w praktycznie pełnym zakresie, z tym że raz na jakiś czas trochę się przytnie przy opadaniu. Próbowałem się z nią kilkanaście razy w trakcie jazdy i jak na razie jestem pod pozytywnym wrażeniem. Idzie jak burza do 4000 obrotów i utrzymuje się tak bez notlaufu, a auto dalej przyspiesza. Na te kilkanaście razy niestety raz mi odcięło doładowanie. Później znowu szło dobrze. Myślę, że mam spore szanse na powodzenie tej misji
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Cenne rady. Zrobię tak jak piszecie Tylko żeby czasu wystarczyło, bo auto jest mi praktycznie codziennie potrzebne. Właśnie wiem, że diesel nie nadaje się na miasto, ale mój już na tyle się zamulił, że jak ruszam spod świateł to nawet Panda 1.1 mnie wyprzedza rozpędzanie trwa całe wieki, nie ważne jak mocno go kręcę. Momentami myślałem, że to sprzęgło się ślizga. Oby po przeczyszczeniu turbo się poprawiło
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Jak kupowałem swoją audiczkę to wiedziałem, że ma zapieczone kierownice. Myślałem, że jak się pobujam i przez jakiś czas będę jeździł bardziej dynamicznie to uda się ją odmulić, ale niestety jest tylko gorzej. Jakimi obrotami traktujecie swoje diesle aby kierownice się nie zapiekały? Pytam aby wiedzieć jak jeździć po wyczyszczeniu Aha i jeszcze się zastanawiam czy przy okazji wyjmowania turbo wyczyścić kolektor dolotowy i wydechowy.
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Postanowiłem, że jutro po robocie sprawdzę czy da się ręcznie rozruszać kierownice. Jak to nic nie da to pojadę do znajomego mechanika i będziemy razem wyjmować turbo bo co dwie głowy to nie jedna
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Nie dziękuję Jak się urwie to *uj z nią, wstawi się nowe szpilki, a turbina i tak stoi, a ja nie chcę na takiej jeździć
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
To już chyba wszystko wiem, dzięki Wam za wszelkie rady teraz tylko psychicznie się przygotuję do roboty i jak dostanę urlop w robocie to zabieram się za tą turbinkę.
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Wezmę to pod uwagę. A powiedz mi czy przewody olejowe po odkręceniu zatkać czymś czy najlepiej spuścić cały olej z układu?
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Dzięki wielkie najbardziej właśnie obawiam się pourywania szpilek, ale może nie będzie tak źle
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Rozumiem. A możesz mi powiedzieć jeszcze, w jakie części powinienem zaopatrzyć się przed wyjmowaniem turbo? mam na myśli, czy potrzebne są jakieś nowe uszczelki itp.?