Treść opublikowana przez Arek8888
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Zazdroszczę dobrze wykonanej roboty silnik ma nowiutkie bebechy i na pewno pojeździ jeszcze duuużo. Taki remont to super sprawa, jeśli wykonana dobrze to tylko na plus dla auta. Nie zrażaj się negatywnymi ocenami, bo to Twój silnik, i fajnie, że zrobiłeś fotostory, które z pewnością posłuży użytkownikom tych silników życzę powodzenia z "nowym starym" silnikiem
-
[A4 b5 1.8 Q ] DODEKk czerwona na 18" **
Ja swego czasu zastanawiałem się czy kupić Philipsy czy właśnie Night Brakery, ale na moje nieszczęście wybrałem Philipsy bo widzę, że Twoje świecą lepiej. A czy przy rozbieraniu reflektora trzeba nastawiać się na nowe uszczelki czy obecne raczej powinny być w dobrym stanie?
-
[A4 b5 1.8 Q ] DODEKk czerwona na 18" **
Rozumiem, a te lampy są klejone czy tylko na zapinki?
-
[A4 b5 1.8 Q ] DODEKk czerwona na 18" **
No spoko, ja dzisiaj zadzwoniłem do zakładu u siebie w mieście i zaśpiewali mi 360 zł za regenerację obu reflektorów. Złapałem się za głowę, ale jak widać da się w normalnej cenie, więc poszukam innego zakładu
-
[A4 b5 1.8 Q ] DODEKk czerwona na 18" **
No, robi wrażenie Moja Audica w porównaniu do Twojej wygląda raczej biednie, mimo że oba auta są z tego samego pokolenia A mógłbyś napisać ile dałeś za regenerację odbłyśników i jakie żarówy założyłeś?
-
[A4 b5 1.8 Q ] DODEKk czerwona na 18" **
Wstaw jeszcze zdjęcie jak wyglądają na aucie a z samymi kloszami reflektorów coś robiłeś? czy to po regeneracji odbłyśników tak zaczęły ładnie się błyszczeć? bo u mnie te reflektory słabo świecą i na dodatek wyglądają jakby były zszarzałe
-
[A4 b5 1.8 Q ] DODEKk czerwona na 18" **
Piękna modyfikacja Gratuluję dobrze wykonanej roboty. Też bym chciał coś pomodzić ale mieszkam w bloku i trochę słabo robić coś na parkingu ;P
-
A4 b5 AFN Tryb awaryjny
Dzięki za wyjaśnienie. Niestety nie mam nikogo znajomego z takim autem, więc pozostaje mi podmianka na N18.
-
A4 b5 AFN Tryb awaryjny
Witam. Mam nadzieję, że to pomogło. Mam ten sam problem. Czy mógłbyś napisać, w którym miejscu w AFNie znajduje się N75 i czy można gdzieś kupić nówkę?
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Ja bym próbował wepchnąć blachę około 3 - 5mm, bo najważniejsze to żeby nie była za cienka, a to czy kwasówka czy zwykła to już moim zdaniem mniej ważne.
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Znalazłem coś takiego: http://www.bazarek.pl/produkt/7016597/069131547d-oe-069131547d-uszczelka-zaworu-egr-silniki-ahf-asv-alh-audi-a2-a3-a4-a6-vw-new-beetle-passat-jetta-transporter-szt-vw-oe-vw-oe-vw-888404.html To do uszczelki, ale przecież zaślepka będzie miała takie same wymiary. Upewnij się, czy numer OE pasuje do Twego silnika.
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Kolego, jakie wrażenia po miesiącu jazdy bez EGRa? Jakieś odczuwalne zmiany na plus lub minus czy bez zmian?
-
dawka paliwa
No właśnie, też się nad tym zastanawiam.
-
[A4 B5 1.9 TDI] Zachlapany olejem po wymianie filtra oleju
Na przyszłość będę pamiętał, bo słabo tak chlapać po silniku dzięki za radę.
-
[A4 B5 1.9 TDI] Zachlapany olejem po wymianie filtra oleju
Zrobię tak jak mówisz, czyli zmyję płynem do mycia i będę obserwował, bo nie dopuszczam u siebie takiej możliwości, że będzie ciekło z silnika. Ale na 99% jest to wyciek z tego powodu, że się po prostu wylało bo przed wymianą filtra cały silnik był suchutki. Dzięki za radę, pozdrawiam.
-
[A4 B5 1.9 TDI] Zachlapany olejem po wymianie filtra oleju
Witam. Dzisiaj po wymianie oleju i filtra, zauważyłem, że w okolicach filtra (poniżej) silnik jest mokry od oleju i zostawił niewielką plamę na parkingu. Tak się zastanawiam, czy podczas wykręcania filtra wylewa się skądś olej? Na przykład z chłodnicy oleju albo z samego filtra?
-
problem z obrotami 1.9 tdi 130
Sprawdź, czy niedługo po uruchomieniu zimnego silnika węże od chłodnicy robią się ciepłe. Jeśli tak, to termostat jest do wymiany bo węże od chłodnicy powinny zaczynać się grzać dopiero po tym jak termostat zacznie się otwierać, czyli po około 85 stopniach.
-
problem z obrotami 1.9 tdi 130
Jeśli to przepływomierz to po odpięciu jego wtyczki obroty powinny ustabilizować się?
-
[A4 B5 1.9 TDI AFN] Jaka jest temperatura robocza tego silnika?
Mam dolną osłonę silnika i ocieplenie maski, na czas nagrzewania nie narzekam, tylko ta różnica temperatury mnie nurtowała. Dzięki Wam za wyjaśnienie
-
[A4 B5 1.9 TDI AFN] Jaka jest temperatura robocza tego silnika?
Witam. Zastanawiam się jak to jest dokładnie - jaką temperaturę powinien utrzymywać płyn chłodniczy w silniku AFN 1.9 TDI w A4 B5? Na klimatroniku pokazuje mi różnie - raz 87, raz 88. Wiem, że to praktycznie żadna różnica, ale jak jest u Was w tych samochodach? Nie powinno być tak w ogóle równo 90?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dzięki
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Panowie, ostatnio zakupiłem Valvolina i w domu zauważyłem, że data napisana na butelce to czerwiec 2016. Czy według Was jest to data produkcji czy data ważności? Na butelce nie jest napisane i zastanawiam się, czy sprzedawca nie wcisnął mi przeterminowanego oleju.
-
Audi A4 B5[AFN] 110KM-brak mocy, błąd 575.
Mam identyczny problem, jak do tej pory znalazłem nieszczelność na rurze S od turbo bo się poci i słychać syk powietrza jak się depnie.
-
Dziwny objaw, niczym poślizg sprzęgła
Nie palenie gumy po prostu mam taki problem, że auto na jedynce głośno wyje a nie przyspiesza na tyle, abym mógł spokojnie włączyć dwójkę. Wygląda to tak, że włączam dwójkę i startuje mi ona od zbyt niskiej prędkości, przez co auto na początku się dusi, a to nie jest zdrowe. Może jestem przewrażliwiony, ale ostatnio jechałem Skodą Fabią 1,0 w benzynie i jedynka normalnie podciągnęła auto.
-
Dziwny objaw, niczym poślizg sprzęgła
Ja mam tak czasem na pierwszym biegu. Daję gazu i obroty rosną a auto przyspiesza max do 25 km/h i tylko wyje coraz głośniej, co mnie wnerwia niesamowicie.