Treść opublikowana przez Arek8888
-
Problem ze świecą.
Może czegoś nie rozumiem, albo o czymś nie wiem, ale wydaje mi się, że jeśli wierci się w głowicy to wióry dostają się do wnętrza silnika. Czy to nie zaszkodzi gładzi cylindrów?
-
Problem ze świecą.
A oni to rozwiercają na wylot?
-
Problem ze świecą.
Jeszcze nie, bo boję się to ruszać, dlatego pytam żeby się później nie zdziwić
-
[A4 B5] Silniczek regulacji wysokości świateł
Witam. Wczoraj podczas jazdy w ciemności zauważyłem, że nie działa pokrętło regulacji wysokości świateł mijania. Auto mam od niedawna i nie wiem, czy moje reflektory są faktycznie wyposażone w taką opcję, czy to pokrętło to tylko "atrapa", ponieważ kręcąc nim, światła się nie zmieniają. W jaki sposób rozpoznać czy mam silniczek regulacji i czy jest on sprawny? Dodam, że to Audi z 1997 roku ze standardowymi szklanymi reflektorami na żarówki H4.
-
Problem ze świecą.
Panowie, a jak podczas wykręcania urwie się gwint w głowicy to zostaje tylko zrzucanie głowicy, czy to też naprawiają?
-
Lampy przedlift 97/98r
A mógłbyś wrzucić zdjęcie jak wyglądają Twoje lampy po tym czyszczeniu?
-
Prośba o analizę logów - Audi A4 B5 1.9 TDI 110KM AFN
Mam podobny problem, z tym, że pokazuje mi tylko błąd 575. Wygląda na to, że turbina przeładowuje - prawdopodobnie łopatki zatarły się w pozycji całkowitego doładowania. Możliwe też, że gruszka turbo się zacięła,lub jest nieszczelna. Również może być nieszczelność w układzie podciśnienia, lub na którymś z przewodów dolotowych. Albo pompa podciśnienia nie chodzi. W każdym razie przyczyn może być wiele, i ciężko to zdiagnozować. Więc podpinam się pod temat bo mamy ten sam problem.
-
Prośba o analizę logów - Audi A4 B5 1.9 TDI 110KM AFN
Auto wpada w tryb awaryjny?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
u nas lokalni klienci przyzwyczajeni wcześniej do valvo to samo mówią po przejściu na motula Nitro A co mówią o Mannolu?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W ramach ścisłości - Valvo , czyli Valvoline?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Prawda A ten Valvo 10W-40 to półsyntetyk czy syntetyk? i dlaczego będzie ciszej pracował?
-
[A4 B5] Czy przednie tarcze hamulcowe mają nakrętki mocujące?
No spoko, nie mam z tym za dużego doświadczenia, dlatego trochę się przeraziłem, jak zobaczyłem, że tarcza tak sobie lata
-
Audia a4 b7 problem z wskaznikiem poziomu paliwa
Jeśli wskazówki będą OK, to pozostaje albo pływak, albo jakaś przerwa na przewodach. Chyba, że w B7 wskazanie paliwa idzie przez komputer, wtedy sprawa bardziej się komplikuje. Nie wiem w jaki sposób jest to rozwiązane w B7, ale u mnie w B5 (też TDI) nie ma w zbiorniku pompki, tylko sam pływak. W każdym razie sądzę, że pompki i pływaki to oddzielne urządzenia i można je naprawiać oddzielnie. Powiem szczerze, że idzie się przyzwyczaić, mi już tak bardzo nie przeszkadza, że raz na jakiś czas wskazówka spadnie na rezerwę
-
Audia a4 b7 problem z wskaznikiem poziomu paliwa
Mam podobny problem, tyle że w A4 B5. Podobno można VAGiem zrobić test wskaźników i w ten sposób sprawdzić jak chodzi wskazówka. Albo gdy będziesz miał mało paliwa w zbiorniku to wyciągnąć pływak i ręcznie go ruszać, sprawdzając jak reaguje wskaźnik. U mnie na VAGu wyskakuje błąd - 771 Czujnik poziomu paliwa-G przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
-
Prostowanie wgniotki
Podpinam się do tematu, bo też mam punktową wgniotkę.
-
[A4 B5] Czy przednie tarcze hamulcowe mają nakrętki mocujące?
To super, bo myślałem, że tylko u mnie tak jest
-
[A4 B5] Czy przednie tarcze hamulcowe mają nakrętki mocujące?
W sumie nie głupi pomysł.
-
Wymiana kierownicy na trójramienną
Być może zainteresuje Cię ten temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/75362-wymiana-kierownicy-czteroramiennej-na-poliftowa/
-
[B5 AFN] Zmiana dawki paliwa
A sprawdzałeś na rozgrzanym silniku? No i pytanie do forumowiczów - jak to jest z dawką rozruchową? Czy jest to wartość zmienna zależna od temperatury silnika itp. czy jest to wartość stała? Bo dawka wtryskiwanego paliwa jest stała i powinna zawierać się w przedziale 3 - 9 , a jak to jest z dawką rozruchową?
-
[B5 AFN] Zmiana dawki paliwa
coś źle patszysz , w którym oknie masz te wartości ?blok pierwszy pozycja druga. A w bloku piątym druga pozycja dawka startowa mam 95 A na tej dawce 31-34 auto normalnie pali i nie jest zamulone? Bo ja mam podobny problem. W bloku 1 na pozycji 2 dawka paliwa wynosi 14. Podobno na tak niskiej dawce auto w ogóle nie powinno odpalać albo przynajmniej jeździć jak muł, a tymczasem pali normalnie i jeździ normalnie. Czym się różni dawka z bloku 1 od dawki z bloku 5?
-
[A4 B5 sedan] Odstająca listwa dachowa - jak naprawić?
Jak na razie łudzę się, że nie mam tam rudej. Aż tyle Czy te listwy montuje się po prostu na wcisk? Zastanawiam się dlaczego ten odstający fragment nie chce się wcisnąć - wciskam go a on po chwili znowu wyłazi.
-
Prośba o pomoc, jakie logi zrobić, brak mocy, złe odpalanie na zimnym silniku, opóźniona reakcja na pedał gazu..
Co do telepania podczas uruchamiania - na początku sprawdziłbym czy świece żarowe są sprawne.
-
[A4 B5 sedan] Odstająca listwa dachowa - jak naprawić?
Dzięki. Tylko trochę się boję, że jak wyciągnę to już nie dam rady włożyć
-
[A4 B5] Czy przednie tarcze hamulcowe mają nakrętki mocujące?
Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi.
-
[A4 B5] Czy przednie tarcze hamulcowe mają nakrętki mocujące?
Witam. Dzisiaj podczas wymiany opon, wulkanizatorowi po zdjęciu przedniego koła zsunęła się trochę tarcza hamulcowa. Narzekał, że w Audi nie ma tych nakrętek, które mocują tarczę, i że jak spadnie koło to leci wszystko razem z tarczą. Czy to prawda, że brak jest tych nakrętek, czy po prostu u mnie ich nie ma? Proszę o pilną odpowiedź, bo trochę obawiam się o bezpieczeństwo jazdy.