Treść opublikowana przez Arek8888
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
Ok, będę to ogarniał. Dzięki za podpowiedzi. Wygląda na to, że oba czujniki mam w kolektorze, wcześniej tego drugiego nie zauważyłem. Wrzucam zdjęcie mojego kolektora z zaznaczonymi w kółku czujnikami. Czy ktoś może spojrzeć i napisać który z nich to który? http://www.fotosik.pl/zdjecie/4c52474a3cb97e70
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
Witam. Czy ktoś mógł by powiedzieć mi, w którym miejscu znajdują się w moim silniku czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza? Jedni mówią, że czujnik doładowania jest w ECU, inni że w kolektorze. Jak to jest dokładnie? Jak tak patrzę na swój kolektor to w zasadzie chyba widzę w nim tylko jeden czujnik ale nie wiem czy to od doładowania czy od temperatury. Zdjęcie poglądowe mile widziane
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Ja się bardzo chętnie dowiem, z jakiego powodu EGR jest w silniku potrzebny Sam popieram jego zaślepienie, ale jeśli kolega zna powody, dla których nie powinno się tego robić to jestem w stanie zmienić zdanie.
-
Pęknięta opaska oplatająca tylną belkę i jej stabilizator.
U mnie też była pęknięta i też zauważyłem dopiero jak spojrzałem pod auto. Założyłem prowizorycznie trytytkę i tak jeździłem dwa miesiące, po czym podjechałem do ASO po ori opaskę. Okazało się, że to tylko trochę szersza plastikowa trytytka Tak czy siak kupiłem, założyłem i jest. Zwykła trytyka wygląda na mocniejszą niż ori opaska...A do czego to służy to mi nawet w ASO nie potrafili powiedzieć.
-
Audi A4 B5 97 r. przywrócone do życia
Super robota, wygląda pięknie Mógł byś napisać przez jaki czas mniej więcej utrzymuje się taki efekt?
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Dokładnie. Tym miejscem u dołu spaliny wychodzą z kolektora wydechowego, a tym u góry wchodzą do dolotu. Co z ewentualnym błędem w komputerze to Ci nie powiem, ale możliwe, że wystarczy zatkać przewód podciśnieniowy śrubką, tak jak wcześniej kolega pisał. Tylko nie pourywaj szpilek w kolektorze wydechowym podczas wykręcania, proponuję je wcześniej potraktować jakimś penetrantem, bo jest więcej niż prawdopodobne, że będą zapieczone.
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Zdarza się, że w spalinach jest olej. Jak przyłożysz rękę do rury wydechowej i przygazujesz to ręka może się zrobić lekko tłusta od oleju. Może Ci się przyda, to na temat czyszczenia EGR i dolotu: http://blog.chris-it.pl/czyszczenie-egr-i-dolotu-vw-passat-b5-afn/
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Wystarczy, o ile nie okaże się, że jednak się nie domyka albo jest zapieczony w pozycji otwartej i cały czas puszcza spaliny do dolotu.
-
Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
Mam podobny przypadek. Zauważyłem, że zapocony jest przewód prowadzący od turbo do intercoolera (taki w kształcie S). Możliwe, że to na nim jest nieszczelność, a jego ledwo widać i ciężko zlokalizować dziurę.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Panowie, a według Was, jaka firma produkuje najlepsze oleje? Bez względu na gęstość i rodzaj.
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Dokładnie. Jak masz EGR to część spalin idzie do EGR, a część do wydechu. Jak zaślepisz, to całość od razu idzie do wydechu. Podejrzewam, że w Polskim Vagu nie da się tego zrobić. Jest to trochę okrojony program. Pomijając fakt, że i tak nie wiem jak to by wyglądało w innym programie, więc niech wypowie się ktoś, kto to robił
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
EGR to czysto ekologiczny wynalazek. Z punktu widzenia technicznego, szkodzi silnikowi. Zaślepienie go spowoduje, że silnik będzie chodził na czystym powietrzu, a temperatura się nie podniesie. A ta rurka doprowadza spaliny z kolektora wydechowego, więc jak cały układ zaślepisz obustronnie to rurka staje się zbędna. Tylko nie wiem, czy komputer nie odnotuje błędu jak usunie się EGR?
-
Problem ze świecą.
Ja nie zwracam uwagi na kontrolkę świec żarowych, tylko patrzę na wskazania woltomierza i dodatkowo słucham odgłosu przekaźnika, który wyłącza świece żarowe. Jak usłyszę cyknięcie to widzę, że napięcie od razu wzrasta - czyli świece przestały grzać i wówczas odpalam auto
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
A czy na przeglądzie nie będzie problemu z zaślepionym EGR-em? Pytam teoretycznie
-
Problem ze świecą.
To super Mam nadzieję, że przed montażem świec nasmarowałeś je smarem, bo przy następnej wymianie będzie zonk
-
Problem ze świecą.
Tak się właśnie zastanawiam czy zaopatrzyć się w klucz dynamometryczny. W sumie 15Nm to około 7-8 kg na kluczu 20 cm, nie tak trudno ręcznie określić taki nacisk.
-
Problem ze świecą.
Jak się urwie to trudno, zaprowadzę samochód do speca, który ma przyrząd do wykręcania. Oby tylko obyło się bez zdejmowania głowicy. Macie może jakieś wskazówki w jaki sposób tego uniknąć?
-
Problem ze świecą.
Dobry pomysł Ja wczoraj swoją świecę potraktowałem naftą i zostawiłem na noc do "przegryzienia". Powtórzę to jeszcze kilka razy i prawdopodobnie w sobotę pojadę do mechanika, aby próbował ją wykręcić. Trzymajcie kciuki ja tydzień lałem psikałem i nie widomo co jeszcze jak ma sie urwać to sie urwie To jasne, ale na razie nie spieszy mi się z wymianą tej świecy, więc próbuję ją jak tylko mogę zanim urwę
-
Problem ze świecą.
Dobry pomysł Ja wczoraj swoją świecę potraktowałem naftą i zostawiłem na noc do "przegryzienia". Powtórzę to jeszcze kilka razy i prawdopodobnie w sobotę pojadę do mechanika, aby próbował ją wykręcić. Trzymajcie kciuki
-
[A4 B5] Pokrowiec na samochód na zimę
No to teraz rozwiałeś moje wątpliwości, dzięki
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
No tak, dlatego moje następne żarówki to będą tungsramy. Teraz wstawiłem philipsy +130% bo też słyszałem o nich dużo dobrego i postanowiłem je po prostu sprawdzić Tyle pieniędzy wsadza się w nasze Andzie, że kupno żarówek to kropla w morzu
-
Problem ze świecą.
No tak, ale jeśli dobrze rozumiem, to mówisz o przypadku, gdy świeca pęknie - wtedy wiercisz i gwintujesz w świecy i ją wykręcasz, a gwint w głowicy pozostaje nienaruszony.
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
To teraz dla mnie ciut za póżno ale zobaczę jak u mnie spiszą się kolejne philipsy, a na następną wymianę wstawiam tungsramy.
-
Problem ze świecą.
Wszystko jasne - zwykły gwintownik i tulejka. Ale nie potrafię sobie wyobrazić, w jaki sposób wióry nie dostają się do komory spalania, skoro przewierca się na wylot
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
Po raz kolejny zakupiłem Philipsy, tym razem X-treme vision +130%. Jak na razie jestem z nich zadowolony, ale przy następnej wymianie (prawdopodobnie na wiosnę ) zainwestuję w Osramy lub Tungsramy, aby mieć porównanie, które żaróweczki świecą najlepiej i zdecydować, których będę się wówczas trzymał.