Treść opublikowana przez Arek8888
-
[A4 B5 AFN] Czy silnik stygnie za szybko?
Tak to są te świece. Cóż one co prawda rozgrzewają się jak to świece żarowe ale szybko ulegają zużyciu, to nie są ich normalne warunki pracy w płynie chłodzącym. Powiem tak, ja te świece wymieniłem chyba dwa lata temu i specjalnej różnicy nie zauważyłem a na pewno działają, tak więc już sobie odpuściłem ich kolejną wymianę. Tak to jest z Dieslami, a te mam wrażenie, że wyjątkowo mają problem z grzaniem się, choćbyście założyli "złoty" termostat Ja osobiście mogę polecić jak wcześniej pisałem Webasto, jak wcześniej do uzyskania 90st (zegarowe) potrzebowałem zrobić ok 10km to przy włączeniu dogrzewania silnik uzyskuje te 90st w ok 3-4km. To i ja nie będę się nimi przejmował, zwłaszcza że dostęp do nich jest raczej średni, więc wymieniać się nie chce. Webasto to super sprawa, ale jak pomyśle ile to kosztuje to od razu robi się cieplej A w jaki sposób osłoniłeś chłodnicę? Też chciałbym, ale nie mogę wymyślić sposobu aby to jako tako wyglądało.
-
[A4 B5 AFN] Czy silnik stygnie za szybko?
Na wyjściu z silnika w stronę nagrzewnicy jest taki podgrzewacz z 3ma świecami, choć szczerze mówiąc jak dla mnie to on mało co daje, może trochę jak świece są nowe, trzeba by je co sezon zmieniać. Na zimę to tylko Webasto się sprawdza. Cóż taki urok Diesla, jaka była temperatura na zewnątrz? Diesel, na mrozie na postoju będzie tracił temperaturę, nie powinno zejść bardzo w dół (choć to zależy od temp. otoczenia), ale 90 stopni będzie miał ciężko utrzymać, a już na pewno vw-nowski 1.9 TDi. Szczerze to jak po pół godziny jest 70 stopni od zgaszenia silnika to całkiem przyzwoicie. Właśnie dopiero się dowiedziałem, że w moim silniku jest instalacja dogrzewająca, dzięki za wyjaśnienie Webasto nie mam niestety. A co do spadającej temperatury to na zewnątrz było w okolicach 0 stopni. No szkoda, że te silniki tak słabo trzymają temperaturę, bo po godzinnym postoju to już zupełnie trzeba nagrzewać silnik. Przed zimą specjalnie zamontowałem dodatkową izolację termiczną silnika i maski aby auto miało lepsze warunki, ale jak widać na nie wiele to się zdało Czy to są te świece co na zdjęciu? http://www.fotosik.pl/zdjecie/35b48705f08f3f64
-
Analiza 1.9 AFN 110KM
Podpinam się pod temat, mam identyczny problem.
-
[A4 B5 AFN] Czy silnik stygnie za szybko?
Już wiem, sprawdza się to w 7 w VAGu. A czy w AFNie są świece żarowe do podgrzewania płynu chłodniczego?
-
[A4 B5 AFN] Czy silnik stygnie za szybko?
A na którym kanale w VAGu to sprawdzić?
-
[A4 B5 AFN] Czy silnik stygnie za szybko?
Ale mi właśnie w trakcie jazdy temperatura nie spada, tylko jak się zatrzymam i włączę ogrzewanie. Wówczas w ciągu minuty temperatura spadnie o prawie 10 stopni, i wtedy wyłączam ogrzewanie bo nie chcę wychładzać silnika i wtedy temperatura zaczyna ponownie rosnąć. Może to normalne zjawisko, jak myślicie? Kiedyś w samochodach nie było klimatroników, tylko wskazówka na liczniku, która stawała dęba na 90 stopni i jak komuś temperatura trochę spadała to nawet nie wiedział i miał spokojniejsze życie
-
[A4 B5 AFN] Czy silnik stygnie za szybko?
Witam. Mam pewien problem. Chodzi o to, że na postoju, na biegu jałowym, gdy włączę ogrzewanie (zwykle 21-23 stopnie), temperatura na kanale 49 klimatronika spada. Podczas jazdy takie zjawisko nie występuje i temperatura utrzymuje się około 87 - 89 stopni. Ponad to, gdy auto rozgrzeję do temperatury roboczej, to po zgaszeniu silnika szybko stygnie, bo już po 30 minutach postoju mam na klimatroniku 65-70 stopni. Czy według Was jest jakiś problem z termostatem, czy jest to normalne i nie powinienem tym się martwić?
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Niestety używane części mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo jakiej są jakości. Możliwe, że ta dwumasa jest źródłem szarpania, ale na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze wysprzęglik i go nasmarował, bo podobno potrafi się przycinać.
-
1.9tdi AFN ćwierkanie rolki napinacza?
Dokładnie. U mnie mam nowe sprzęgiełko, nowy napinacz, nowy pasek i nic nie drga.
-
Problem ze świecą.
Na szczęście się nie urwała, ale i się nie wykręciła.
-
Problem ze świecą.
Mój AFN pali lepiej na zimnym, to prawda. W moim przypadku próba wykręcania świecy zakończyła się niepowodzeniem, mimo długotrwałego podlewania jej naftą.
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Witam Panowie, przeczytałem cały temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje: czy wartość kąta wtrysku, która w moim przypadku wynosi 70 oznacza przyspieszony czy opóźniony kąt?
-
1.9tdi AFN ćwierkanie rolki napinacza?
Powracam do tematu - w moim przypadku pomogła wymiana napinacza. Teraz nareszcie pod maską nie ćwierkają ptaszki
-
Pompa od wspomagania
Witam. A nowa pompa dobrej firmy - to jakiej firmy?
-
[A4 B5 AFN] Czy kąt wtrysku odczytuje się z BS?
Dzięki za link Ale zastanawia mnie jeszcze, dlaczego w niektórych grupach w VAGu trzeba wchodzić w Basic Settings, a w niektórych nie trzeba.
-
[A4 B5 AFN] Czy kąt wtrysku odczytuje się z BS?
Witam. Swoją przygodę z VAGiem zacząłem niedawno i jeszcze się tego uczę, więc proszę o wyrozumiałość Czy aby sprawdzić kąt wtrysku w silniku 1.9 TDI w grupie 000 muszę przełączać się na Basic Settings, i jeśli tak, to dlaczego? Czy wartość wskazywana bezpośrednio po wejściu w grupę 000 nie jest miarodajna?
-
SKÓRZANE POKROWCE
Jakiś czas temu też poszukiwałem pokrowców na siedzenia, i chciałem właśnie skórzane, ale w sklepie powiedziano mi, że pokrowce materiałowe dużo lepiej dopasują się do kształtu fotela. Skórzane tak się nie naciągają i w efekcie mogą miejscami źle leżeć. A ponieważ nie podobają mi się materiałowe pokrowce to zrezygnowałem z zakupu jakichkolwiek
-
Piszczenie z tylnego koła
Jest delikatny luz na obu kołach, ale tak według mechanika powinno być.
-
Piszczenie z tylnego koła
W moim przypadku parę miesięcy temu wymieniałem tarcze oraz łożyska. Został ustawiony luz przez mechanika i ten twierdzi, że z łożyskiem jest wszystko w porządku. Aha no i jeszcze zauważyłem, że czasem hamulce piszczą podczas hamowania. Chyba trzeba zrobić tak jak powiedział kolega wyżej. Rozebrać i przeczyścić, może mocowanie klocka się naruszyło i trzeba poprawić.
-
Piszczenie z tylnego koła
Witam, mam podobny problem. Jak ciut za szybko wchodzę w zakręt w prawo to piszczy prawe tylne koło. Byłem u mechanika i powiedział, że to kwestia luzu na łożysku, i że podczas skręcania klocki hamulcowe trą o tarczę i stąd taki pisk. Powiedział, że to nic złego i że nie zlikwiduje luzu w łożysku żeby go nie spalić. Trochę mi się ta teoria nie podoba bo nie powinno piszczeć, ale nie mam innego w miarę zaufanego mechanika.
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
Dobrze wiedzieć, dzięki za wyjaśnienie
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
Aha rozumiem dzięki. A z tego co mi się wydaje, to żeby dostać się do czujnika ciśnienia doładowania to muszę rozbierać ecu? w sensie tą metalową obudowę? czy czujnik jest umieszczony od razu pod tą plastikową pokrywą?
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
O faktycha, coś tam jest. Skoczę później do auta i sprawdzę, czy ten wężyk prowadzi do ECU. No tak, idzie wężyk do ECU. Dzięki za tą informację. Nie widziałem go wcześniej bo idzie w tej pofalowanej osłonie z wiązką przewodów Jeszcze tylko pytanie, czy pokrywa ECU ma jakąś uszczelkę i jeśli tak, to czy po otwarciu będę musiał wstawiać nową uszczelkę?
-
Pęknięta opaska oplatająca tylną belkę i jej stabilizator.
Pytałem mechanika, pytałem w ASO i nikt nie wiedział. Mogę snuć jedynie teorię, że ta opaska wpływa w jakiś sposób na wyboczenie pręta stabilizatora.
-
Pęknięta opaska oplatająca tylną belkę i jej stabilizator.
Czas pokaże, ale myślę, że zwykła trytytka spokojnie da radę.